نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911

تانک آب شور Davids از انجمن ultimate reef (بهترین تانک ژانویه 2012)

1.System Details(جزئیات سیستم)
    تانک من مدل godiva هستش و تقریبا دو سال پیش نصب شده است.تانک اصلی من در اندازه ی 40" * 24" * 24 " ( 100 طول 60 عرض و ارتفاع 60) و از شیشه ی 10 میل با سلیکون مشکی و پست زمینه ی مشکی رنگ ساخته شده است.
    تانک من دارای یک مخزن در سمت چپ هستش که در این مخزن یک لوله ی دو قلو قرار گرفته است.یکی از آنها پیکر بندی شده به عنوان durso و همچنین لوله ی سوم داخل مخزن برای پمپ برگشت آب قرار گرفته است.

داخل کابینت سامپ با 4 بخش است. اولین بخش از مخزن به لوله های دو قلو 22 میلی متری تغذیه میشود و در دومین بخش یک DSB با Chaeto در بالای آن.ودر سومین بخش یک بخاری 300 وات پمپ برگشت و پمپ برای تغذیه ی یووی استریزر و کربن و فسفات راکتورها.و آخرین بخش مخزن Ro Top-Up قرار گرفته است.
    2.Lighting(سیستم نور)
    وقتی که من تانکم رو راه اندازی کردم از نور متال هالید استفاده میکردم.نوع لامپ آن 2 عدد 150 وات مارک آرکادیا کلاسیکا با ال ای دی بود.من رنگهایی که این نور به من می داد رو دوست نداشتم بنابراین یک جفت لامپ مهتابی 39 وات اضافه کردم یک عدد اکتنیک و یک عدد آبی.برای ریفهای LPS این ترکیب نوری خوب بود اما من وقتی که اولین ریف SPS آکروپورا را خریدم آن ریف رنگش زیاد تو تانک خوب نبود و به قهوه ای رنگ میزد اما آن برای یک مدت طولانی در تانکم موند و پارامترهای آب نیز خوب بود م تصمیم گرفتم که نوع ترکیب نوری تانکم رو برای بار سوم دوباره عوض کنم!!
    این موقع من اضافه کردم 2 عدد مهتابی 39 وات آبی رنگ که آن بهتر شده بود اما هنوز مرجانها خوب رشد نمیکردند و اون رنگ مرجانها هنوز خوب نیود.بنابراین من این دفعه تصمیم گرفتن به خرید ست کامل مهتابی ATI.
    که مهتابی های موجود در اون 8 عدد بود شامل رنگهای زیر:
    1 عدد مهتابی Aqua blue special
    4 عدد مهتابی Narva blue
    2 عدد مهتابی Fiji purple
    1 عدد مهتابی Sky lux
    همیچنین من نور مون لایت من از سه عدد ال ای دی 1 وات آبی استفاده میکنم.
    همیجنین سیکل روشنایی تانک من به شکل زیر میباشد:
    10:00 نور ال ای دی روشن
    11:00 نور آبی وفیجی روشن و آنها 1 ساعت طول میکشه که به بالاترین میزان نوردهی برسن.
    11:15 ال ای دی خاموش
    19:30 همه مهتابی ها همچنان روشن
    20:30 مهتابی های آبی و فیجی 1 ساعت طول میکشه تا کم کم نور مهتابی ها خاموش بشن.
    21:45 ال ای دی ها روشن
    23:30 ال ای دی ها خاموش

3.Circulation(گردش آب)
    برای چرخش آب من ار موج ساز ورتک مدل MP-40 استفاده میکنم که بسیار عالی و دارای پمپ قدرتمندی است.معمولا من اون رو روی مود reef crest و Lagoonal تنظیم میکنم.همچنین من از دو عدد موج ساز تانزی مدل 6055 که به کنتلرر تانزی مدل 7095 وصل میشه.پمپهای تانزی بسیار بی صدا هستش با این ها من احساس میکنم که به جریان آب خوبی در تانکم رسیده ام.همچنین من استفاده میکنم از واتر پمپهای ایهام مدل کامپکت +3000 برای برگشت آب.
    4.Heating/cooling(خنک کردن و گرم کردن آب تانک)
    برای گرم کردن آب تانک من از بخاری Visi-thorm مدل 300 وات استفاده میکنم که اون بسیار مناسب هستش برای قسمت سوم سامپ من.آن دارای ترموستات است اما من از کنترلر Aquatorica برای کنترل اون استفاده میکنم.دمای تانک من روی 26.5 سانتی گراد تنظیم میشه که خوب هست.برای خنک کردن آب در هنگام تابستان من از کلیپز کوچکی رو فن استفاده میکنم که بالای سامپ برای خنک کردن دمای تانک قرار میگیره و وقتی دمای تانک بالاتر از 27.5 میره اونو پایین میاره.
    ادامه بزودی......
    مترجم: خودم محمد رضا ولی پور

ویرایش توسط clownfish : 9th September 2014 در ساعت 06:28 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    5.Filteration(فیلتراسیون)
    آقای Davids در ادامه ی بحث خود در مورد بخش فیلتراسیون سامپ خود میگوید که فیلتراسیون در تانک من بسیار ساده هست و من مایل هستم که این روش را حفظ کنم.سامپ من دارای 4 بخش است که چهارمین بخش آن قسمت Ro To-UP یا همون کنترل سطح آب قرار گرفته است.در اولین بخش دو عدد لوله دو قلو برای برگشت آب تعبیه شده که در زیر آن فیلتر جورابی یا همون filter socks استفاده شده است که دارای 100 میکرون 200 میکرون و 400 میکرونی که آن را دو بار در هفته شستشو میشن.برای شستشوی آنها من اول آنها رو زیر فشار زیاد آب در زیر دوش میشورم و سپس در ماشین لباسشویی بدون پودر لباسشویی میندازم و پس از شستشو آنها را در زیز آب Ro خیس میکنم.در بخش دوم سامپ DSB یا همون رفیجیوم قرار دارد که 5 الی 6 اینچ عمق شنی آن است در بالای آن یک لامپ 45 وات 6400 کلوین کامپکت فلورئست یا همون CFL قرار گرفته.اون میگوید که قبلا یک عدد از همین لامپ 11 وات داشته که زیاد خوب به نظر نمیرسیده و نور کافی نداشته است.
    سومین بخش سامپ شامل پمپ برگشتی مدل ایهایم 3000 قرار دارد به همراه پمپ تانزی که برای یووی 20 وات استفاده میشود.یک عدد راکتور کربن و سپس در آخر فسفات راکتور که هرماه من کربن جدیدی رو جاگزین قبلی میکنم.

همیچنن مدیای فسفات گیر ROWAPHOS نیز وقیتی که درجه فسفات تانک افزلیش پیدا کند جایگزین میشود.
    فیلتر مکانیکی اصلی من هم اسکیمر دلتک مدل APF600 هستش که خروجی اسکیمر مستقیما توی بخش اول سامپ من ریخته میشود.من همچنی از ریف سایفینگ اوزونایزر برای کریستالی کردن آب تانک که روزانه برای مدت 2 ساعت روشن میشود استفاده میکنم.

6.Weekly and Month Care(مراقبتهای ماهیانه و هفتگی)
    هر هفته معمولا شنبه ها (چون خارجی یکشنبه تعطیلن پنج شنبه حساب میشه براشون)10 الی 15 درصد سیفون میکنم با آب Ro و نمک آنها رو با هم خوب مخلوط کرده و در یک ظرف پلاستیکی یک روز قبل از تعویض آب استفاده میکنم و ار پاور هد Maxijet و پمپ هوا برای حل کردن نمک.
    شستن کاپ اسکیمر و فیلتر ساکس هر هفته بعد از سیفون آب.
    هر 6 ماه 1 بار لوازم سامپ مثل:یووی پمپ اب بخاری و لوازمی که در بخش اول و سوم سامپم هست رو کلا میشورم.
    غذادهی به ماهیان 3- 4بار در روز و مرجانها هم حداقل 2 بار درهفته وقتی که همه ی لامپهای تانک خاموش میشه.

تمام

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9721
    من موندم این بابا فسفات 0.008 رو چجوری اندازه گرفته ؟!
    مگه همچین تستری هم داریم ؟
    یا برده آزمایشگاه ؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    فکر کنم تسترش hanna بوده
    من متاسفانه هنوز فرصت نکردم متنی که محمد رضا خودش زحمت کشیده ترجمه کرده مطالعه کنم از رو حدس و عددی که شما گفتی گفتم
    ویرایش توسط farbodb : 14th September 2014 در ساعت 10:00 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16393
    سلام

خیلی عالی بود میشه نوع غذاهای مرجانها رو بنویسید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط orca نمایش پست ها
    سلام

خیلی عالی بود میشه نوع غذاهای مرجانها رو بنویسید
    سلام دوست عزیز ممنون از سوالتون.
    ایشون کل لیست غذاهایی که هم به ماهیان خود و هم مرجانها میدهن رو گفتن اینم لیستش:

Mysis, Brine shrimp, Krill, Red Plankton, Brine + om 3 and Brine + spirulina, Prawn, Mussel, Marine cuisine, Rotifers, Krill pacifica, Marine Mix, New Era Flake, New Era Algae Flakes, Ocean Nutritrion Flake, D-D Reef Paste, D-D Polyp SPS and Nori.
    اینم مکملهای معروف با بطری آبی رنگ هستش که ازش استفاده میکنن.(طبق صحبت خودشون).
    Amino Acid, Zeo Bak, BioMate, Zeostart 3.
    ویرایش توسط clownfish : 15th September 2014 در ساعت 01:35 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    اینا محصولات آب رنگ محصولات گرون قیمت شرکت کورالن زاخت هستن که در حال حاظر بهترین محصولات جهان هستن.....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)