کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAE!D نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از پاسختون.
    اسمم سعید هست. بله دقیقا من منظورم همینه که نر و ماده ها را در دو تانک تفکیک کنم یعنی کل نر ها را ببرم در یه تانک و ماده ها در تانک دیگر.

سلام استاد آژیده
    خیلی ممنونم از شما. از مطالب شما در سایت خیلی استفاده کرده ام و درس گرفته ام.
    اول تعدادی دیسکس داشتم که در حین بزرگ شدن به مرور انهایی که از لحاظ رشد عقب مانده بودن و ضعیف تر بودن را حذف کردم. به عبارتی قلدر ها را نگه شون داشتم و ماندند. که تقریبا هم سایز هم بودن.
    تا یه مدت پیش که یه سری دیسکس به انها اضافه کردم و از ان موقع تا حالا تخم ریزی ها شون زیاد شده. اول یه دو سه بار تخم ریزی کردن که گفتم دیگه خودشون خسته میشن و ول می کنن که برعکس الان یه 5 هفته است که مدام تخم ریزی می کنن.( هر 5-7 روز تخم ریزی می کنن.) الان هر قسمت تانک قلمرو یکی شده و در انجا قلدری میکنه .
    الان هم من را خسته ام کرده اند و هم گفتم شاید ضعیف بشوند. به همین دلیل به فکر تفکیک نر و ماده ها افتاده ام. البته قصد فروششون را ندارم .
    اگه بخواهم نر و ماده ها را تفکیک و جدا کنم (به صورتی که نر ها در یه تانک و ماده ها در تانکی دیگر باشند) و به این صورت ازشون نگه داری کنم صحیح است ؟ یا خیر به همین صورت که الان هستند نگهشون دارم؟
    ممنون از پاسخ گویی تان و ببخشید طولانی شد و سرتون را درد اوردم.
    سلام آقا سعید عزیز ، استاد چیه بابا منم مثل بقیه هستم و همچنان سعی دارم یاد بگیرم . بابت تاخیر شرمنده شما شدم این چند روزه با اینکه سر م زدم کمابیش ولی نمیدونم چرا این تاپیک رو اصلا ندیدم!
    زمانی که در مغازه اولم بودم ، مشتری داشتم که دقیقا روش شما رو پیش گرفته بود و ظاهرا راضی هم بود . فقط نر ها رو نگه ممیداشت و مدام دیسکس ماده برام میاورد! به ر هر حال با توجه به اینکه هر دیسکس اخلاق خاص خودش رو داره ، نمیشه ۱۰۰٪ گفت میشه یا نمیشه ولی به نظر شخصی من امکانش اینکه درگیری ها خیلی کمتر بشه زیاده

من زمانی در یک آکواریوم ۲ متری در مغازه یک فلاورهورن خیلی خیلی بزرگ ، یک آروانا بانجار رد ۴۵ سانتی و یک جفت دیسکس مولد رو با هم نگهداری میکردم!! همانطور که گفتم بعضی از ماهی ها واقعا متفاوت هستند ، اگر کسی عکسی از تانک اون مزان مغازه داره خوشحال میشم بزاره

موفق باشید
    بابک

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام آقا سعید عزیز ، استاد چیه بابا منم مثل بقیه هستم و همچنان سعی دارم یاد بگیرم . بابت تاخیر شرمنده شما شدم این چند روزه با اینکه سر م زدم کمابیش ولی نمیدونم چرا این تاپیک رو اصلا ندیدم!
    زمانی که در مغازه اولم بودم ، مشتری داشتم که دقیقا روش شما رو پیش گرفته بود و ظاهرا راضی هم بود . فقط نر ها رو نگه ممیداشت و مدام دیسکس ماده برام میاورد! به ر هر حال با توجه به اینکه هر دیسکس اخلاق خاص خودش رو داره ، نمیشه ۱۰۰٪ گفت میشه یا نمیشه ولی به نظر شخصی من امکانش اینکه درگیری ها خیلی کمتر بشه زیاده

من زمانی در یک آکواریوم ۲ متری در مغازه یک فلاورهورن خیلی خیلی بزرگ ، یک آروانا بانجار رد ۴۵ سانتی و یک جفت دیسکس مولد رو با هم نگهداری میکردم!! همانطور که گفتم بعضی از ماهی ها واقعا متفاوت هستند ، اگر کسی عکسی از تانک اون مزان مغازه داره خوشحال میشم بزاره

موفق باشید
    بابک
    آقای آژیده اختیار دارین و بزرگواری می کنید و گرنه شما استاد هستین. البته اگه واژه "استاد" نمی پسندین ، چشم دیگه استفاده نمیکنم. در مورد تاخیر که گفتین هم ، من باید شرمنده باشم که وقت میزارین و جواب من بیسواد را می دهین.

3-4 روزی میشه که نر و ماده ها را جدا کرده ام .البته یه سری شون چون تخم ریزی و ... نداشتند ، نمی دانستم نر هستن یا ماده و اینها را فعلا فقط جدا کرده ام. نظر تون که گفتین " به نظر شخصی من امکانش اینکه درگیری ها خیلی کمتر بشه زیاده" واقعا هوشمندانه بود و در این مدت که جدا شون کرده ام ، در گیری ها خیلی کم شده ، قلمرو طلبی هم خیلی خیلی کم شده و انگار تحرک و جنب و جوش شون هم زیاد شده.
    مثلا گوشه ای از اکواریوم قلمرو یکی از دیسکس ها شده بود که همه را در ان قسمت شدیدا میزد و دیسکسی جرات رفتن به انجا را نداشت ولی الان دیسکس ها به راحتی ان قسمت هم میرن و اصلا کارشون نداره.
    این چیز ها را من در این چند روز که جداشون کرده ام ، مشاهده کرده ام . گفتم شاید برای کسی مثل من مفید باشه.

در مورد ان تانک 2 متری تان که گفتین ، من قبلا یه دوستی داشتم که یه فلاور خیلی بزرگ را با چندتا دیسکس در یه تانک حدود 2 متر نگه میداشت و کاری بهم هم نداشتن. البته من بهش میگفتم فلاورت بخار نداره.
    حالا شما علاوه بر اینها ، اروانا هم در تانک تون داشتین که دیگه خیلی خاصه.

با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان
    بنده فیلتر ro ندارم و تاحالا برخوردی باهاش ندارم و دقیقا نمیدونم چطور کار میکنه
    در مطالبی که خوندم دیدم فیلتر کربنش کلر اب رو میگیره
    ایا میشه این بخش از فیلتر کربنش رو مجزا استفاده کرد و اب رو مستقیم از شیر با فشار کم با دمای مناسب ..ترکیبی از اب سرد و اب گرمکن ....رو به تانک اظافه کرد .....البته فکر میکنم ادم زرنگ تر از من زیاده و اگر میشد تاحالا انجام داده بودن .....فکر میکنم فکر خوبی باشه و با توجه به قیمت کاندیشنر ها و وقتی که میبره کار خوبی باشه ....و فضای کمی میخواد ....که اگه بشه خیلی خوب میشه

سئوال دیگری که داشتم موقع سیفون زدن باید اب تمیز کاملا دماش با اب داخل تانک هم دما باشه یا مقداری کم یا زیاد بودن مشکلی نداره .....

سئوال بعدیم اینکه میکس دل رو بعد از خارج کردن از یخچال بزارم با محیط هم دما بشه و به ماهی ها بدم یا بدلیل جلوگیری از پخش شدنش در اب همونجور سرد بندازم تو تانک

همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده فیلتر ro ندارم و تاحالا برخوردی باهاش ندارم و دقیقا نمیدونم چطور کار میکنه
    در مطالبی که خوندم دیدم فیلتر کربنش کلر اب رو میگیره
    ایا میشه این بخش از فیلتر کربنش رو مجزا استفاده کرد و اب رو مستقیم از شیر با فشار کم با دمای مناسب ..ترکیبی از اب سرد و اب گرمکن ....رو به تانک اظافه کرد .....البته فکر میکنم ادم زرنگ تر از من زیاده و اگر میشد تاحالا انجام داده بودن .....فکر میکنم فکر خوبی باشه و با توجه به قیمت کاندیشنر ها و وقتی که میبره کار خوبی باشه ....و فضای کمی میخواد ....که اگه بشه خیلی خوب میشه

سئوال دیگری که داشتم موقع سیفون زدن باید اب تمیز کاملا دماش با اب داخل تانک هم دما باشه یا مقداری کم یا زیاد بودن مشکلی نداره .....

سئوال بعدیم اینکه میکس دل رو بعد از خارج کردن از یخچال بزارم با محیط هم دما بشه و به ماهی ها بدم یا بدلیل جلوگیری از پخش شدنش در اب همونجور سرد بندازم تو تانک
    اقای رفیعی سلام
    در خصوص سوال اول
    ***دستگاه ro شامل چندین فیلتر میشه که یکی از آنها حاوی کربن است ...من دیدم مغازه ها اینکارو میکنن و ظاهرا مشکلی ندارن..البته مد نظر داشته باشین با اینکار شما فقط کلر آب رو میگیرین و سختی و املاح اب همچنان آب لوله است
    در اینصورت شما اگه از نظر اقتصادی هم به قضیه نگاه کنید با استفاده از ضد کلر که قیمت چندانی نداره راحت تر میتونین به هدفتون برسین و البته کم هزینه تر
    ***در خصوص سوال دوم بسته به حجم آب تانک شما داره و البته مقدار سیفونی که قصد دارید انجام بدین...تانک من 550 لیتر آب میگیره که هر روز 50 لیتر سیفون میکنم..این مقدار آب در حجم کل تانک تغییر چندانی در افت دمای تانک ایجاد نمیکنه
    اما اگه قراره سیفون سنگین و بالا انجام بدین حتما میبایست آب همدما جایگزین کنید....یک درجه بالا پایین مشکلی ایجاد نخواهد کرد
    ***شما مقداری از میکس دل رو که مورد نیازتون هست رو از فریزر در بیارین و همونطور بندازین توی تانک تا از متلاشی شدنش جلوگیری کنید...برای اینکه غذا گیر همه بیاد میتونین به قسمتهای کوچکتر تقسیم کنید(این سلیقه ای هست)
    ببخشید خیلی نوشتم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام دوستان
    من یه تازه وارد در امر نگهداری ماهی هستم
    ۲ هفته پیش ۶ تا ديسکس گرفتم و تو یه تانک ۱۲۰*۶۰*۵۰ نگه داری میکنم
    ۲ روزه یکی از ديسکسام که قهوهي با راه راه مشکی هست راه راهاش کم رنگ میشه و خود ماهی باله هاش تیره رنگ میشن باز به حالت اول باز میگرده
    ممنون میشم دلایل این اتفاق و بگین ...
    -ميلاد-

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه تازه وارد در امر نگهداری ماهی هستم
    ۲ هفته پیش ۶ تا ديسکس گرفتم و تو یه تانک ۱۲۰*۶۰*۵۰ نگه داری میکنم
    ۲ روزه یکی از ديسکسام که قهوهي با راه راه مشکی هست راه راهاش کم رنگ میشه و خود ماهی باله هاش تیره رنگ میشن باز به حالت اول باز میگرده
    ممنون میشم دلایل این اتفاق و بگین ...
    -ميلاد-
    سلام به پارسی پت خوش آمدید
    و سال نو رو هم تبریک عرض میکنم
    اول از همه به شما پیشنهاد میکنم مطالب مهم بخش دیسکس رو مطالعه نمایید چون جواب تمام سئوالات شما درونش هست
    منتهی دیسکس شما میتونه دارای استرس باشه و همچنین باید به محیطشون عادت کنند در ضمن ممکن هست از طرف سایر دیسکسها مورد حمله قرار بگیره و در نتیجه استرس ان بیشتر بشه در ضمن چون دو هفته هست که خریداری کردید حتما پارامترهای آب رو با سیفون منظم در حد ایده آل نگه دارید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام به پارسی پت خوش آمدید
    و سال نو رو هم تبریک عرض میکنم
    اول از همه به شما پیشنهاد میکنم مطالب مهم بخش دیسکس رو مطالعه نمایید چون جواب تمام سئوالات شما درونش هست
    منتهی دیسکس شما میتونه دارای استرس باشه و همچنین باید به محیطشون عادت کنند در ضمن ممکن هست از طرف سایر دیسکسها مورد حمله قرار بگیره و در نتیجه استرس ان بیشتر بشه در ضمن چون دو هفته هست که خریداری کردید حتما پارامترهای آب رو با سیفون منظم در حد ایده آل نگه دارید
    سال نو شما هم مبارک و ممنون بابت پاسخ اما جای ندیدم میزان سیفون باید چقدر باشهیعنی تو هفته چند بار و هر بار چند لیتر
    تاپيک مربوط به سیفون کردن و پیدا نکردم اگه هست لینک بدین ممنون میشم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام
    سال نو شما هم مبارک
    ببخشید فقط تاپيک مربوط به سیفون کردن و پیدا نکردم...
    لینک بدید ممنون میشم

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام
    سال نو شما هم مبارک
    ببخشید فقط تاپيک مربوط به سیفون کردن و پیدا نکردم...
    لینک بدید ممنون میشم
    http://www.parsipet.ir/thread72.html
    بستگی به حجم تانک و میزان غذا دهی و تعداد دیسکسهای شما متفاوت هست همچین سایز اونها مهم میباشد
    به تاپیک زیر هم سری بزنید
    http://www.parsipet.ir/thread13057.html
    ویرایش توسط B@B@K : 28th March 2015 در ساعت 11:32 AM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    http://www.parsipet.ir/thread72.html
    بستگی به حجم تانک و میزان غذا دهی و تعداد دیسکسهای شما متفاوت هست همچین سایز اونها مهم میباشد
    به تاپیک زیر هم سری بزنید
    http://www.parsipet.ir/thread13057.html
    حجم تانک ۳۶۰ لیتر
    ۶ تا ديسکس دارم
    الان باید تو چه بازه زمانی و چقدر سیفون کنم ؟

صفحه 358 از 412 نخستنخست ... 258308339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377408 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)