کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

تو پروسه پرسازی پرنده 2 فاکتور خیلی مهم وجود داره که هر یک مکمل دیگری هست و در صورت عدم وجود هر یک دیگری بی اثر میگردد

1.کلسیم
    2.ویتامین d و بالاخص d3

کلسیم بدون ویتامین d جذب نمیشه و پرنده کلسیم رو دفع میکنه
    کلسیم در میوه های مانند سیب و پرتقال و در سیبزیجاتی نظیر جعفری به وفور یافت میشود.در صورت لزوم میتونید از کف دریا هم استفاده کنید اما ویتامین d ....
    فقط در بعصی از میوه های به میزان بسیار ناچیز و عمدتا در غذا های دریایی و نور آفتاب یافت میشود

مولتی وینتامین حاوی ویتامین d3 و نور آفتاب بهترین منابع برای کلسیم طبیعی مورد نیاز پرنده هستند

بابک آژیده
    با سلام

كاملا حق با شماست ... ولي همانطور كه شما هم فرموديد قطره هاي مولتي ويتامين مرغوب (اگر مخصوص طوطي سانان باشه) نياز پرنده رو در مورد ويتامينهاي a,d,e بر طرف ميكنه اما اصولا در مورد ويتامينهاي سري b نميتونند به تنهايي نياز پرنده رو تامين كنند بهمين خاطر يا بايد با مواد غذايي حاويه اين دسته تامين بشوند يا با ويتامينهاي سري b (ب كمپلكس)

موفق باشيد

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از هفته ها تلاشو تداوم تمرین و گاز گرفته شدن و .. الان طوطیم اجازه میده نوکشو صورتشو گردنشو با انگشت نوازش کنم. بعد از هر دفعه که این اجازه رو بهم میده یه جایزه هم بهش میدم. ولی این اجازه همیشه با کراهت و عقب کشیدن خودشو بی میلی همراهه. اگه هم یه ذره انگشتم از کنار گوش و گردنش به سمت سرش یا بالش بره که دیگه سریع انگشتمو گاز می گیره. به نظرتون هر روز این نوازشا رو ادامه بدم تا یه روز دیگه این کار براش عادی بشه یا حالا که میبینم دوس نداره ادامه ندم؟:smile (260):
    سلام یاسر جان
    همین کارتو در روز چند دفعه تکرار کن بعد مدتی خودش میاد التماست میکنه که کلشو نوازش کنی.کاسکو من هم اینجوری بود اول گاز میگرفت ولی بعد عادت کرد به قول شهرزاد خانوم نباید بزاری بفهمه که از گازش میترسی.
    ویرایش توسط khaled3 : 31st August 2010 در ساعت 04:20 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    سلام بچه ها دیروزکاسکوم عمرش رو داد بشما.حالم خیلی بد گرفتس. دیروز اونقد حالم خراب بود که مامنم چسبید بهم و اصرار کرد که بریم یکی دیگه بگیریم بیچاره اون ازمن خرابتر بودهی به من تسلی میداد. خلاصه رفتیم اما کسکوی خوب نبود مجبورا یه دونه مینا گرفتیم که فعلا فقط یه کلمه می حرفه...... ناراحتم....

می دونم ناراحتی دوست گلم ولی سعیت رو کردی امیدوارم مینا کوچولوت جای طوطیت رو بگیره

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام بچه ها دیروزکاسکوم عمرش رو داد بشما.حالم خیلی بد گرفتس. دیروز اونقد حالم خراب بود که مامنم چسبید بهم و اصرار کرد که بریم یکی دیگه بگیریم بیچاره اون ازمن خرابتر بودهی به من تسلی میداد. خلاصه رفتیم اما کسکوی خوب نبود مجبورا یه دونه مینا گرفتیم که فعلا فقط یه کلمه می حرفه...... ناراحتم....
    خيلي ناراحت شدم.واقعا تسليت ميگم.غم اخرتون باشه.
    تازه گرفته بوديد؟
    نفهميديد مريضيش چي بوده؟
    واقعا متاسفم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    می دونم ناراحتی دوست گلم ولی سعیت رو کردی امیدوارم مینا کوچولوت جای طوطیت رو بگیره
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    خيلي ناراحت شدم.واقعا تسليت ميگم.غم اخرتون باشه.
    تازه گرفته بوديد؟
    نفهميديد مريضيش چي بوده؟
    واقعا متاسفم.
    سلام ممنون دوستان از ابراز محبتت تون. بیش تر از 40 روز بود که باهام بود موقع خرید پرجنوب و جوشترین بود که من انتخاب کردم. خیلی سالم و سر حال بود. علت مرگ خودم سه تا می دونم: 1- تازه شروع کرده بودم به تمرین غذا با دست ، از این بابت فک کنم استرس باعث دفع زیاده آب و عواقب اون شد 2- واسه تمرین غذا از تو چند روز متداول گردو وپسته استفاده کردم که واسش تازه گی داشت و احتمالا با سیستم گوارشش جور نشد 3- موقع تمرین ، از قفس بیرون بوده و دسترسی و فرصت کافی به آب نداشته که موجب عطش بعدی و بمترادف اون خردن زیاد آب و.... البته یه احتما کوچیک این و می دم که قبل مرضیش دو شب پی درپی کف دریا خورد! و شاید نمک موجود تو کف دریا موجب عطشش شد البته فکر می کنم سیستم طوطی بر خلاف بعضی از پرندگان با نمک مشکل نداشته باشه.
    2 روز آخر بی حال بود کمی هم اسهال داشت ،موقعی که بردم دکتر با آزمایش علتش رو غیر قارچی اعلام کرد و گفت خوب میشه ،آموکس کلاو تجویز کرد و حیونی هم از همون اول شروع کرد به خوردن همون شب یعنی شب آخر عسل هم قاطیه آبش کردم ولی فرداش ....
    (تو درمانگاه یه پرشین زیر عمل جراحی بود گربه ی بیچاره تمور معده و خونریزی معده داش که تموم کرد. و بیچاره تر از اون صاحبش و مامانه دختره که چه حاله زاری داشتن ....)
    الانم هرچی می خوام خودم رو بی خیال کنم و با مینا گرم بشم میبنم نمی تونم ،کاسکو یه چیز دیگس. قبلا هم مینا داشتم ،اون خیلی حرافتر از این بود این یکی فقط یه کلمه مینا رو میگه ، خودشم ماده اس اما سنش نسبت به مینا قبلیم خیلی کمتره.
    در هرصورت دوستان ممنون ار محبت و لطفتون نسبت به من.
    ویرایش توسط maloos : 31st August 2010 در ساعت 11:17 PM

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام ممنون دوستان از ابراز محبتت تون. بیش تر از 40 روز بود که باهام بود موقع خرید پرجنوب و جوشترین بود که من انتخاب کردم. خیلی سالم و سر حال بود. علت مرگ خودم سه تا می دونم: 1- تازه شروع کرده بودم به تمرین غذا با دست ، از این بابت فک کنم استرس باعث دفع زیاده آب و عواقب اون شد 2- واسه تمرین غذا از تو چند روز متداول گردو وپسته استفاده کردم که واسش تازه گی داشت و احتمالا با سیستم گوارشش جور نشد 3- موقع تمرین ، از قفس بیرون بوده و دسترسی و فرصت کافی به آب نداشته که موجب عطش بعدی و بمترادف اون خردن زیاد آب و.... البته یه احتما کوچیک این و می دم که قبل مرضیش دو شب پی درپی کف دریا خورد! و شاید نمک موجود تو کف دریا موجب عطشش شد البته فکر می کنم سیستم طوطی بر خلاف بعضی از پرندگان با نمک مشکل نداشته باشه.
    2 روز آخر بی حال بود کمی هم اسهال داشت ،موقعی که بردم دکتر با آزمایش علتش رو غیر قارچی اعلام کرد و گفت خوب میشه ،آموکس کلاو تجویز کرد و حیونی هم از همون اول شروع کرد به خوردن همون شب یعنی شب آخر عسل هم قاطیه آبش کردم ولی فرداش ....
    (تو درمانگاه یه پرشین زیر عمل جراحی بود گربه ی بیچاره تمور معده و خونریزی معده داش که تموم کرد. و بیچاره تر از اون صاحبش و مامانه دختره که چه حاله زاری داشتن ....)
    الانم هرچی می خوام خودم رو بی خیال کنم و با مینا گرم بشم میبنم نمی تونم ،کاسکو یه چیز دیگس. قبلا هم مینا داشتم ،اون خیلی حرافتر از این بود این یکی فقط یه کلمه مینا رو میگه ، خودشم ماده اس اما سنش نسبت به مینا قبلیم خیلی کمتره.

سلام دوست عزيز
    بهر حال من تسليت ميگم.
    ولي فكر نميكنم اينا دلايل مرگش باشن.من فكر ميكنم كه به احتمال زياد مريض بوده و ازون مريضيايي كه تا يك ماه مشخص نميشه.
    نميدونم چرا ولي من به غير از خودم و يكي از دوستام بقيه كساني كه تازه كاسكو گرفتن طوطياشون مردن.خداروشكر ميكنم كه مال من سالمه و فقط پركن شد.
    من شنيدم قبل از ورود به ايران اين بار جديدو خودشون بيمار كردن تا تقاضا زياد بشه و بيشتر فروش كنن.(تو افريقا مريضشون ميكنن.)اين حرفا درسته؟
    ممكنه مرگو ميرشون بخاطر حمل و نقل بدشون باشه؟
    شما با اين وضعيت خريد كاسكو تو اين زمانو درست ميدونيد؟چون يكي از دوستانم ميخواد بگيره.
    ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_hrb نمایش پست ها
    سلام یه سوال در مورد رو دست اوردن داشتم.
    کاسکو من کاملا رام هست سر میده و بوس هم میده . میزاره هم به سرش هم به پشتش دست برنم. ولی وقتی دستم رو میبرم نزدیک پاش یا چوب رو خیلی میترسه. تو اون حالت غذا هم از دست نمیگیره. چی کار باید بکنم؟؟؟؟
    سلام .اگه طوطیه شما هنوز روی دست نمیاد پس هنوز کاملا رام نیست .شما اول باید با دست بهش غذا بدی همونطور که شهرزاد گفت غذاهایی مثل سیب .البته بستگی به طوطیه شما داره که از چه غذاهایی بیشتر خوشش میاد .اگه پسته یا تخمه یا گردو هم دوست داره می تونی با اینا هم تمرین کنی .که بهتره به تیکه های کوچیک تقسیم بشه چون اگه درسته بدی بهش ممکنه بندازه .(چون شما نگفتی از دستتون غذا میگیره یا نه اینا رو گفتم ).بعد که طوطیه شما فهمید که وقتی دستتون میره جلوش یعنی غذا ،شما می تونید روی دست آوردن رو شروع کنید (قبلش هم اگه دوست دارین می تونید از چوب نشانگر استفاده کنید .تو بخش آموزش کاملا توضیح داده شده که مرحله قبل از رو دست آوردنه)طوطیه شما هنوز از دستتون می ترسه .پس باید با دست غذا دادن رو خیلی باهاش تمرین کنی شاید یکی دو هفته تا ترسش بریزه .طوطی شما بیرون قفس میاد یا هنوز داخل قفسه ؟اگه از چوب می ترسه ازش استفاده نکن .بدون چوب هم می تونی بیاریش رو دست .فقط قبلش کاملا باید از دستت غذا بگیره .من تو صفحات قبل روش روی دست آوردن بدون چوب رو گذاشتم که می خوام بذارمش تو بخش آموزش تو تاپیک روی دست آوردن طوطی .حتما ببین .
    اگه دو تا چوب نشیمن داره تو قفسش و تو هنوز نتونستی بیاریش بیرون و اصلا نمی خوای از دستت استفاده کنی .می تونی یکی از همون چوبای نشیمنی که روش میشینه و ازش نمی ترسه برداری و با اون امتحان کنی .ولی خوب اجباری نیست .با دست هم می تونی .فقط باید یکم براش وقت بذاری .موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از هفته ها تلاشو تداوم تمرین و گاز گرفته شدن و .. الان طوطیم اجازه میده نوکشو صورتشو گردنشو با انگشت نوازش کنم. بعد از هر دفعه که این اجازه رو بهم میده یه جایزه هم بهش میدم. ولی این اجازه همیشه با کراهت و عقب کشیدن خودشو بی میلی همراهه. اگه هم یه ذره انگشتم از کنار گوش و گردنش به سمت سرش یا بالش بره که دیگه سریع انگشتمو گاز می گیره. به نظرتون هر روز این نوازشا رو ادامه بدم تا یه روز دیگه این کار براش عادی بشه یا حالا که میبینم دوس نداره ادامه ندم؟:smile (260):
    خوب خدا روشکر انگار تونستی نازش کنی .تبریک می گم .من این جمعه حتما درباره اینکه چطور به طوطی یاد بدیم گاز نگیره کلیپ می ذارم شبیه همین کاریه که خودت انجام دادی.اگه خیلی دوست داری نازش کنی باید گاز گرفتنشو تحمل کنی .خوب حالا شما که یه بخش از سرشو می تونی ناز کنی دیگه بقیشو بذار وقتی طوطی کاملا به دستت اعتماد کرد .من قبلا کاملا توضیح دادم که چه کار کنی که طوطی بدستت اعتماد کنه .اگه یادت باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    شما همه تمرینهایی که می کنی چوب و دستکشو اینها رو بزار کنار چون تمام زحماتت به باد می ره. فقط دستت برای نزدیک کردن دست به منقار پرنده برای بارهای اول از میوه استفاده می شه کرد میوه ای مثل سیب سیب رو بگیر جلوش زیر شکمش دیدی داره در می ره یا یک پاشو می زاره رو میله ها یعنی الان در می رم دستتو بگیر عقب تر ولی سمج باش و زیاد تکرار کن.تمام مدتم با ملایمت باهاش حرف بزن , سوت براش بزن. اینکار رو بیرونم هست باید انجام داد تا کم کم به بهونه سیب دادن و جایزه دستت به رو بالهاش پاهاش همه جاش بخوره و ترس کم کم از بین بره. شما چند وقت هست طوطی داری بعد 7-8 ماه که طوطی تقریبا رام هست یک چیز تو مایه طوطی شما وارد مرحله استفاده از حوله پیچ می شه.

از بین بردن ترس از اینجور چیزا که خاطره بدی ازش دارن خیلی کار سختی هست من که 2 سال هست طوطیمو دارم از جارو برقی هم نمی ترسه یخچال بزاری رو دوشت از کنارش رد شی خونسرد برای خودش سوت می زنه ولی تا چوب می بینه وحشت می کنه.
    شهرزاد کاملا درست می گی ولی من با یه بخشش مخالفم .برای طوطی هایی از حوله استفاده می کنن که از بچگی اونو با حوله آشنا کرده باشن .من برای هر چهار تا طوطیم از حوله استفاده کردم .طوری که وقتی بزرگ هم شدن عاشقه حوله بودن .من برای حموم کردن و ناخن گرفتن هم تونستم از حوله کمک بگیرم چون واقعا عاشقش بودن .ولی برای طوطی های وحشی نباید از حوله استفاده کرد برای اینکه طوطی هنوز ترسش کاملا از صاحبشو از محیطی که توش داره زندگی میکنه نریخته .پس زمانی میشه از حوله استفاده کرد که یا طوطی از بچگی با حوله آشنا شده باشه یا کاملا کاملا رام شده باشه (نه تقریبا رام )این دوست ما هم که هنوز طوطیش رام نیست چون فقط سر میده و بوس میده، حتی اگه 7 8 ماه طوطیشو داشته باشه ولی هنوز طوطی کاملا بهش اعتماد نکرده ، نباید از حوله استفاده کنه .این نظر منه .
    سلام دوست گلم واقعا متاسفم .غمه آخرت باشه .دلایلی که گفتی خودت حدس می زنی ؟یا دکتر گفته ؟مگه چقدر باهاش کار می کردی در روز ؟از صبح تا شب ؟اینجوری که تو داری می گی انگار از صبح تمرینا شروع می شده و تو اصلا بهش فرصت نمی دادی که غذاهای دیگه بخوره و آب بخوره و بازی کنه و ... . که فکر نمی کنم اینکارو کرده باشی .پس دلایلت اصلا منطقی نیست .موقعی که یکی داره با طوطی تمرین می کنه و آموزش میده بهش ،اگه از پسته و گردو استفاده می کنه بهتره که دیگه از اونا برای غذاهای روزانه استفاده نکنه .تا طوطی بفهمه این غذاهای خوشمزه رو فقط از دست شما می تونه بگیره .من روشای تربیت کننده های مختلف رو خوندم که همشون برای غذای روزانه از میوه و سبزیجات و... استفاده می کردن و برای جایزه از پسته و گردو و بادوم .که فکر کنم تو هم همینکارو کردی .منم یکی از مرغه عشقام جلو چشم مرد هنوز جون دادنش یادمه .خیلی ناراحت کنندست .بهت تسلیت می گم .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    دقیقا درست می گی سپیده جان طوطی وحشی بگیرن تو حوله سکته می کنه فکر کنم منظورم رو بد گفتم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سلام

خیلی متاسف شدم از خبر مرگ خاکستریتون
    دلیل مرگش قطعا اون 3 مورد نبوده.ممکنه استرس سیستم ایمنی بدنش ر ضعیف کرده باشه و تسریع کرده باشه بیماریش رو ولی به احتمالا فراوان نوعی بیماری ویروسی داشته
    آزمایشاتی که تو ایران میکنن خیلی دقیق وسیع نیست و حد اکثر میتونن همون بیماری قارچی و عفونی رو تو چینه دان و مدفوع پرنده تشخیص بدن.چند تا عکس رادیولوژی هم میگیرن که میتونن تغییر سایز یک سری از اندام ها مثل کبد و ... رو کنترل کنن.اگر اینا مشکلی نداشته احتمال میدن که بیماری ویروسیه . معمولا فقط یه آنتی بیوتیک میدن و..... باید صبر کنید تا نتیجه معلوم بشه.متاسفانه بیماری های ویروسی تو پرنده جوجه به صورت فوق حاد و حاد نمود پیدا میکنه و نتیجش مرگ پرنده بدون علائم ظاهریه مشخصه.پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید تا تا حدودی با بیماری های ویروسی در جوجه طوطی ها آشنا بشید
    این فقط یکی از چندین ویروس کشندست....

بيماري منقار و پر طوطي(Psittacine Beak and Feather Disease-PBFD)

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    مثل اینکه حق با آقا میلاده چون من سه تا از کاسکوهای رفقام توی این یه ماه که تازه و روز میشد یعنی به ترتیب 32-45-58 روزی میشد کع دوستانم بار تازه خریداری کرده بودن از شانس بدشون همه مردن تو چند تا از سایتها و فروم ها هم دوستان مرگ کاسکو هاشون رو زدن پس فعلا کاسکو نخرید

صفحه 128 از 1238 نخستنخست ... 28781091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321331341351361371381391401411421431441451461471782286281128 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)