چگونه سرعت غذا خوردن سگ خود را کاهش دهیم؟با سرعت غذا خوردن سگ خانگی شما می تواند باعث دردسرهای زیادی شود.ممکن است غذا باعث خفگی،استفراغ یا دل درد سگ شود.جلوگیری از سریع غذا خوردن سگ یکی از مسئولیت های ما در مراقبت از آن است.حالا سوال اصلی این است که چگونه می توان این کار را انجام داد؟


1)اگر سگ شما خیلی سریع غذا می خورد ، شما می توانید در بعضی از مواقع به سگ خود با دست غذا دهید.یعنی به جای ریختن غذای سگ در ظرفش ، آن را در مقدارهای کم در دست خود قرار دهید و به سگتان اجازه دهید که از دست شما غذا بخورد.این کار باعث می شود که سگ مجبور شود آرام تر غذا بخورد.

2)یکی از راه های ساده و آسان کاهش سرعت غذا خوردن سگ ، قرار دادن یک تکه سنگ بزرگ در وسط ظرف غذایش است.البته باید حتما مطمئن شوید که سنگ آن قدر بزرگ است که سگ به هیچ وجه قادر به خوردن آن نیست.اگر ظرف غذای سگ شما بزرگ است می توانید به جای یک سنگ از چند سنگ بزرگ استفاده کنید.این کار غذا خوردن را برای سگ سخت تر کرده و باعث می شود سگ تلاش بیشتری برای خوردن غذا از لا به لای سنگ ها بکند و در نتیجه سرعت غذا خوردنش نیز کاهش می یابد.

3)شما همچنین می توانید مقدار کمی آب در غذای خشک سگ خود بریزید.این کار نیز خوردن غذا را برای سگ سخت تر کرده و از دل درد سگ بعد از غذا خوردن جلوگیری می کند.

4)برخی از صاحبان سگ معتقدند که وقتی غذای خشک در همه ی ساعات روز در اختیار سگ هست و در واقع همیشه ظرف غذای سگ پر از غذای خشک است ، سگ دیگر نیازی نمی بیند که غذای خود را با سرعت زیاد بخورد زیرا می داند که اگر آرام بخورد هم غذا را از دست نمی دهد!سگ هایی که همیشه به غذا دسترسی ندارند فکر می کنند که اگر غذا را آرام بخورند ، ممکن است غذا از آن ها گرفته شود.

مترجم : K!ana (کیانا)
منبع : ehow.com