مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام خیلی ممنون تمام این موارد رو رعابت میکنم متاسفانه با پرهای سینش زیاد ور میره ولی از حالتش معلومه مریض نیس چون با کوچکترین حرکتم نگام میکنه و مراقب میشه ولی قار نمیزنه حتی برای تعویض اب و غذاش پر ارایی میکنه غذا میخوره ( البته به مقدار خیلی کم ) امروزم چند دفعه ای سوت زدش البته سوت های عجیبی بودن میخواستم بدونم با توجه به سن خیلی کمی که داره چ غذاهایی و مکمل هایی بهش بدم تا در سلامت کامل باشه با توجه به محل نگهداریش و غذاهایی بهش میدادن فکر نکنم بدن مقاومی داشته باشه درجه اتاقو تا 25 درجه ثابت نگه داشتم درجه اتاق خوبه یا بالاتر ببرم؟برای برجویی سینش دو هفته بعد که به محیط خونه عادت کرد رسیدگی کنم فعلا کاری نداشته باشم؟

زیاد خوابیدنش طبیعی هستش با توجه به سنش اخه هریکساعت یکبار چرت میزنه ولی پف نکرده با توجه به ظاهرش سالم هم به نظر میرسه غذا کم میخوره ولی میخوره طوطی اولم اوایل اصلا نمیتونست بخوابه البته زیاد وحشی و ترسو بود این طوطی از انسان ترس نداره فقط وقتی میرم ا و غذاشو عوض کنم مراقب حرکات و رفتارم هستش
    سلام . این ور رفتن با پر در واقع یه جور رسیدن به آرامش و از بین بردن استرسی هست که داشته و حتی داره ( استرس روحی و روانی و استرس غذایی و .. ) .. راه رسیدن به آرامش رو فهمیده و با این کار خودش رو آروم میکنه .

فعلا برای پرجویش کاری نمی تونید انجام بدین .. این دو هفته رو بهش فرصت بدین تا با محیط و با شما از دور آشنا بشه . میتونید تو فاصله دور بشینید و یک کلمه رو براش تکرار کنید . مثلا اسمی که براش انتخاب کردید .

براش اسباب بازی هم بگیرید و تو این دو هفته کم کم به قفس نزدیک کنید که بعد از این دو هفته بتونید تو قفس نصب کنید . مولتی ویتامین و کلسیم محلول یا کف دریا و سنگ مینرال هم براش بگیرید . از مولتی ویتامین و کلسیم چون محلول هستند می تونید از همین امروز هم استفاده کنید .

در مورد غذا مثل غذاهایی که به طوطی قبل میدادین اما این دو هفته تخمه باشه که استرسی بهش وارد نشه . دمای اتاق رو بین 26 تا 27 بذارید

در مورد خواب هم خب وقتی تو قفس زیاد بمونه و چیزی هم برای سرگرمی نباشه بیشتر چرت میزنه . کن غذا بودنش هم میتونه به خاطر ورود به یه محیط جدید باشه . که اینا طبیعی هست . مدفوعش رو ببنیید که عادی هست یا نه .. احتمالا مشکلی نداره اما لازمه تو این مدت استرسی نداشته باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . این ور رفتن با پر در واقع یه جور رسیدن به آرامش و از بین بردن استرسی هست که داشته و حتی داره ( استرس روحی و روانی و استرس غذایی و .. ) .. راه رسیدن به آرامش رو فهمیده و با این کار خودش رو آروم میکنه .

فعلا برای پرجویش کاری نمی تونید انجام بدین .. این دو هفته رو بهش فرصت بدین تا با محیط و با شما از دور آشنا بشه . میتونید تو فاصله دور بشینید و یک کلمه رو براش تکرار کنید . مثلا اسمی که براش انتخاب کردید .

براش اسباب بازی هم بگیرید و تو این دو هفته کم کم به قفس نزدیک کنید که بعد از این دو هفته بتونید تو قفس نصب کنید . مولتی ویتامین و کلسیم محلول یا کف دریا و سنگ مینرال هم براش بگیرید . از مولتی ویتامین و کلسیم چون محلول هستند می تونید از همین امروز هم استفاده کنید .

در مورد غذا مثل غذاهایی که به طوطی قبل میدادین اما این دو هفته تخمه باشه که استرسی بهش وارد نشه . دمای اتاق رو بین 26 تا 27 بذارید

در مورد خواب هم خب وقتی تو قفس زیاد بمونه و چیزی هم برای سرگرمی نباشه بیشتر چرت میزنه . کن غذا بودنش هم میتونه به خاطر ورود به یه محیط جدید باشه . که اینا طبیعی هست . مدفوعش رو ببنیید که عادی هست یا نه .. احتمالا مشکلی نداره اما لازمه تو این مدت استرسی نداشته باشه
    خیلی ممنون بابت راهنمایی بله تو فکر خرید اسباب بازی بودم مدفوعش بله طبیعی هستش سبز پرنگ با یک ماده سفید رنگ مانند کچ البته چون استرس زیاد داره زود به زود مقدار کم مدفوع میکنه تو مدفوعش مورد خاصی ندیدم تو رفتارش و حالت جسمانیش هم به مورد خاصی نرسیدم بجز همین چرت زدنش که همین الانم چرت میزنه فقط وقتی بلند میشم سرحال میشه و نگام میکنه از مولتی ویتامین از همون دیشب تو ابش ریختم امروز صبح هم ریختم فقط مقدار اندازه رو نمیدونم من نزدیک 5 قطره تو ابش ریختم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی ممنون بابت راهنمایی بله تو فکر خرید اسباب بازی بودم مدفوعش بله طبیعی هستش سبز پرنگ با یک ماده سفید رنگ مانند کچ البته چون استرس زیاد داره زود به زود مقدار کم مدفوع میکنه تو مدفوعش مورد خاصی ندیدم تو رفتارش و حالت جسمانیش هم به مورد خاصی نرسیدم بجز همین چرت زدنش که همین الانم چرت میزنه فقط وقتی بلند میشم سرحال میشه و نگام میکنه از مولتی ویتامین از همون دیشب تو ابش ریختم امروز صبح هم ریختم فقط مقدار اندازه رو نمیدونم من نزدیک 5 قطره تو ابش ریختم
    مولتی ویتامینش چه برندی هست ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    مولتی ویتامینش چه برندی هست ؟
    روش نوشته multivitamin liquid mineral
    ساخته شده ivy

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    روش نوشته multivitamin liquid mineral
    ساخته شده ivy
    من تا حالا از این مولتی ویتامین استفاده نکردم و اسمش رو هم نشنیدم . باید بروشور یا طریقه مصرف داشته باشه . اگه نداره از همون جایی که خریدید باید بپرسید راهنماییتون میکنن .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    من تا حالا از این مولتی ویتامین استفاده نکردم و اسمش رو هم نشنیدم . باید بروشور یا طریقه مصرف داشته باشه . اگه نداره از همون جایی که خریدید باید بپرسید راهنماییتون میکنن .
    فکر کنم من اشتباه نوشتم و درستش این باشه AviMineral روش نوشته ساخته شده تایلند ولی ترکی هم روش نوشته

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    فکر کنم من اشتباه نوشتم و درستش این باشه AviMineral روش نوشته ساخته شده تایلند ولی ترکی هم روش نوشته
    اوی مینرال محصول ترکیست ولی جالبه که ساخت تایلند هست !

تو این تاپیک خانم shikra دستور مصرفش رو نوشتن :

http://www.parsipet.ir/thread6703.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام من باز اومدم یا یک سوال دیگه ببخشید سوال های من تمومی ندارند

خواستم بپرسم اشکالی نداره ظرف سوم تو قفس هستش من با باز کردن در قفس ظرف سوم رو درمیارم و میزارم داخل با توجه به اینکه با باز شدن قفس و گذاشتن ظرف و برداشتنش طوطی قار نمیزنه و فرار نمیکنه و نمیترسه و هم اینکه با اینکار میتونم همه وقت تخمه در اختیارش بزارم و تو اون یکی ظرف غذا های متفاوت مث سبزیجات و حبوبات و میوه توش بزارم هرچند نمیخوره ولی با اینکار شاید زمان خوردن تخمه کنجکاو بشه و نوک بزنه و یکم طعمشو بچشه مثل صبح که بعد خوردن تخمه یکم با گل کلم ور رفته بود البته نخورده بود چون وقتی تو اتاقم نمیخوره هروقت خارج میشم میاد تخمه میخوره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

خواستم بپرسم اشکالی نداره ظرف سوم تو قفس هستش من با باز کردن در قفس ظرف سوم رو درمیارم و میزارم داخل با توجه به اینکه با باز شدن قفس و گذاشتن ظرف و برداشتنش طوطی قار نمیزنه و فرار نمیکنه و نمیترسه و هم اینکه با اینکار میتونم همه وقت تخمه در اختیارش بزارم و تو اون یکی ظرف غذا های متفاوت مث سبزیجات و حبوبات و میوه توش بزارم هرچند نمیخوره ولی با اینکار شاید زمان خوردن تخمه کنجکاو بشه و نوک بزنه و یکم طعمشو بچشه مثل صبح که بعد خوردن تخمه یکم با گل کلم ور رفته بود البته نخورده بود چون وقتی تو اتاقم نمیخوره هروقت خارج میشم میاد تخمه میخوره
    سلام . خواهش می کنم هر سوالی داشتید بپرسید ، فروم برای همین سوال و جواب هاست

بهتر بود که دست داخل قفس نبرید و همون دو تا ظرف کافی بود برای دو هفته اما اگه میخواید جدا باشه غذاش ، هیچ حرکت اضافه ای نکنید و فقط ظرف رو بردارید و بذارید سر جاش . نگاش هم نکنید که مثلا ببینید چه حسی داره . کاری که باید انجام بشه سریع انجام بدین تا استرس بهش وارد نشه .

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829

خواهش میکنم ما عادت کردیم دیگه
    من میگم شما به طوطیت به عنوان غذای اصلی میوه و ذرت بده
    و تخمه رو فقط و فقط با دست بهش بده برای ایجاد دوستی.
    خیلی وقته خریدیش این طوطی چرا رام نمیشه؟

صفحه 1093 از 1238 نخستنخست ... 93593993104310741075107610771078107910801081108210831084108510861087108810891090109110921093109410951096109710981099110011011102110311041105110611071108110911101111111211431193 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)