فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: راهنمای کاربردی پرش با اسب

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204

  newblack راهنمای کاربردی پرش با اسب

  راهنمای کاربردی پرش با اسب: قسمت اول: قوانین


  دوستان و عاشقان پرش با اسب!


  با این راهنمای کوتاه می خواهم با هم مروری بر گفته ها و ناگفته های پرش با اسب داشته باشیم، از مبتدی تا پیشرفته. امیدوارم این مقاله به پرسش هایی که در ذهنتان هست پاسخ دهد و رشته پرش با اسب را در ایران برای همه شما امن تر، موفق تر و لذتبخش تر کند!


  با احترام

  آندریا ماریا زیلینگر


  انواع مسابقات و قوانین پرش با اسبدر دوره های آموزش پرش با اسب با انواع مختلف مانع های عمودی، spread، دوبل و triple کار می شود که در مسیرهایی با تغییرجهت و پیچ های فراوان چیده می شوند. هدف این است که سوارکار در یک محدوده زمانی معین بدون خطا از روی موانع بپرد. اگر سوارکار در زمان معین مسیر را به پایان نرساند، خطای زمانی برای او محاسبه می شود، و اگر موقع پرش به موانع برخورد کند و مانع بیفتد، اسب جلوی مانع از پرش امتناع کند یا از مسیر خارج شود خطای عبور از مسیر محاسبه می شود.تا زمانی که اسب به تعداد معینی (معمولا دو بار) از پرش امتناع نکند، از دور مسابقه خارج نمی شود.  با این حال، امتناع از پرش می تواند منجر به خطای زمانی شود. رتبه بندی سوارکاران بر حسب تعداد خطاها انجام می شود و کسی که کمترین خطا را داشته باشد در جایگاه بالاتر می ایستد. سوارکار و اسب ممکن است مسیر را بدون خطا طی کنند. شیوه دیگری از مسابقات پرش با اسب نیز به صورت دو راندی و زمان دار اجرا می شود که در آن اسب و سوار از یک مسیر کوتاه با موانع بلند عبور می کنند. سوارکاری که در کمترین زمان بتواند مسیر را با کمترین خطا پشت سر بگذارد در رتبه بالاتر قرار می گیرد.


  در بیشتر رقابت ها، سوارکاران اجازه دارند قبل از شروع مسابقات از مسیر مسابقه بازدید کنند تا بتوانند نحوه حرکتشان را پیش بینی کنند، اما ازکل موانع بازدید نمی شود (معمولا در همان مسیر بدون وجود بعضی از مانع ها؛ مثلا 1، 3، 5، 7، 8 به جای 1، 2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9). قدم زدن در مسیر قبل از اجرای مسابقه فرصتی به سوارکاران می دهد تا تعداد قدم هایی که اسب باید بین هر پرش بردارد و زاویه ای که باید حرکت کند را بررسی کنند. خارج شدن از مسیر باعث افزایش زمان و خطای زمانی می شود و اگر خروج از مسیر خیلی زیاد باشد ممکن است فرد از دور مسابقه خارج شود.


  سطوح بالاتر رقابت، مثلا مسابقات دوره ای بین المللی "گراند پری"، مسیرهای تکنیکی و پیچیده تری دارند. نه تنها ارتفاع و عرض مانع مطابق با سطح مسابقه بالاتر می رود، بلکه دشواری فنی نیز در مسابقات سطوح بالاتر بیشتر است، یعنی مسیر پیچ های تندتری دارد و فاصله بین موانع کوتاه تر یا غیرمعمول است. گاهی اوقات هم اسب باید با زاویه از روی مانع بپرد نه مستقیم.


  مثلا ممکن است طراح مسیر موانع را طوری بچیند که بین دو مانع شش و نیم قدم اسب فاصله باشد (اندازه استاندارد، دوازده قدم است). این باعث می شود سوارکار مجبور باشد تغییر و هماهنگی زیادی در قدم های اسب ایجاد کند تا این فاصله را طی کند.


  قوانین جدیددر حال حاضر نظارت بر اکثر رقابت های پرش با اسب برعهده فدراسیون جهانی سوارکاری یا FEI (Fédération Équestre Internationale) است.


  طبق مقررات فدراسیون جهانی، دو مورد از رایج ترین خطاهای پرش با اسب عبارتند از خطای پرش و خطای زمانی.

  • خطای پرش: این خطا زمانی اتفاق می افتد که اسب موقع پرش به مانع برخورد کند یا از پریدن از روی مانع امتناع کند. در هر کدام از این دو حالت، 4 خطا برای سوارکار محاسبه می شود.خطای برخورد به مانع زمانی محاسبه می شود که این برخورد باعث تغییر ارتفاع یا عرض مانع شود. اگر اسب یا سوارکار موقع پرش طوری به مانع بخورد که یکی از تیرهای وسطی یا پایینی روی زمین بیفتد، به شرطی که دقیقا زیر تیر بالایی مانع افتاده باشد (از حریم مانع بیرن نرفته باشد)، هیچ خطایی برای او در نظر گرفته نمی شود.


  در مانع هایی که دارای آب است، اگر هرکدام از پاهای اسب به آب یا نوار سفیدی که مرز آن را مشخص کرده بخورد، خطا محسوب می شود، اما اگر به مانع بخورد و مانع وسط آب بیفتد،
  خطا حساب نمیشود

  امتناع اسب از پرش، اگر منجر به خراب شدن کل مانع شود (یعنی اسب به جای پریدن از روی مانع، مستقیم به سمت آن برود و مانع و تیرها، گل ها یا تجهیزات دیگر شود)، زمان مسابقه را نگه می دارند تا مانع بازسازی شود. در این حالت، چهار خطای انداختن مانع حساب نمی شود اما چهار خطا برای امتناع اسب بعلاوه یک خطای اضافی محاسبه می شود. اگر اسب بین موانع ترکیبی (دو یا چند مانع پشت سر هم که بین آنها یک یا دو قدم فاصله است) امتناع کند، باید کل ترکیب را از اول بپرد.


  خطای زمانی: در گذشته، به ازای هر ثانیه یا کسری از ثانیه عبور از زمان مجاز یک چهارم خطا در نظر گرفته می شد. از سال 2000 به بعد، فدراسیون جهانی سوارکاری این قانون را تغییر داد. در حال حاضر هر ثانیه یا کسر ثانیه عبور از زمان مجاز منجر به محاسبه یک خطای زمانی می شود. مثلا اگر زمان مجاز 72 ثانیه باشد و سوارکار مسیر را در زمان 73.09 به پایان برساند، دو خطای زمانی برای او در نظر گرفته می شود.
  موانع ترکیبی: امتناع اسب در هرکدام از موانعی که به صورت ترکیبی پشت هم چیده شده اند، باعث می شوند مجبور باشد کل این ترکیب را از اول بپرد (نه فقط مانعی که از آن امتناع کرده). بنابراین، در یک مانع ترکیبی سه تایی شامل مانع الف، ب و ج، اگر اسب از روی الف و ب بدون خطا بپرد اما از پرش از روی مانع سوم یعنی ج امتناع کند، باید دور بزند و دوباره از مانع الف شروع کند. این یعنی احتمال دارد بار دوم اسب از پرش از موانع الف یا ب امتناع کند یا آنها را بیندازد. موانع ترکیبی اگرچه کلا یک مانع به حساب می آیند اما اگر اسب به هرکدام از آنها برخورد کند خطا حساب می شود. بنابراین، اگر هر سه مانع را بیندازد، 12 خطا حساب می شود (برای هر مانع 4 خطا).


  منبع:جهان اسب
  ویرایش توسط RAMIN : 31st March 2015 در ساعت 06:30 PM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​ 2. #2
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204

  newblack

  راهنمای کاربردی پرش با اسب؛ قسمت 2: آشنایی با انواع مانع
  در قسمت قبلی درباره مسابقات سوارکاری و قوانینی که برای اجرای آنها در نظر گرفته شده صحبت کردیم. در این قسمت می خواهم شما را با انواع موانع در رقابت های پرش با اسب آشنا کنم.


  انواع مانع در مسابقات پرش با اسب

  مانع آپ رایت


  راحت ترین مانع برای پرش، مانع آپ رایت است.


  این پرش از دو تیر عمودی و یک یا چند تیر افقی تشکیل شده است که روی دو تیر عمودی سوار شده اند. ممکن است اجزای دیگری هم به مانع آپ رایت اضافه شود. نقطه بلند شدن اسب بری مانع آپ رایت نسبتا دور از مانع است، چون مانع بلند است.

  در تورنمنت ها موانع آپ رایت بین 0.80 متر (E) تا 1.60 متر (s***) دیده می شود.

  مانع اُکسر  مانع اُکسر از چهار مانع آپ رایت تشکیل می شود که دست کم دو تیر عرضی را در بر دارد و می تواند اجزای دیگری هم داشته باشد. در موانع آپ رایت عقبی این مانع ترکبی، معمولا فقط یک تیر عرضی گذاشته می شود.

  اگر تیر جلویی و عقبی در مانع اکسر دارای
  ارتفاع یکسان باشند به آن carre oxer می گویند.  اسب برای عبور از مانع اکسر باید بلندتر از مانع آپ رایت بپرد، چون لازم است از عرض اکسر هم عبور کند. در تورنمنت ها، از مانع اکسر به ارتفاع 1.60 تا 2.0 متر استفاده می شود.


  مانع کلی (بَریر)


  در مسابقات پرش با اسب می توان به جای مانع معمولی دارای تیر افقی، از مانع کلی استفاده کرد که فقط به یک تیر محدود نمی شود. این شکل از مانع می تواند هم به صورت اکسر و هم به صورت آپ رایت باشد. خیلی از اسب ها قبل از مانع کلی بیشتر مکث می کنند تا قبل از مانع معمولی، چون موانع کلی معمولا از نظر بصری برای اسب تکان دهنده تر است.

  علاوه بر این، برخورد به مانع کلی برای اسب سخت تر است تا مانع معمولی.

  نکته ای برای سوارکارانی که در مسابقات پرش شرکت می کنند: مانع های کلی راحت تر از موانع معمولی می افتند، چون نقطه تمرکز در زیر است. وقتی یک ضربه کوچک به مانع کلی بخورد، می لرزد و
  فرو می ریزد.
  برای این که بتوانید اسب را با موانع پرش هماهنگ کنید، توصیه می شود مانع را ترکیبی از عرضی و کلی در نظر بگیرید. اینجا باید یک تیر عرضی روی تیرهای عمودی سوار شود.  دیوار


  دیوار شکلی خاص از مانع آپ رایت است. بنابراین، ابعاد آن درست مثل مانع آپ رایت بین 0.8 تا 1.60 متر است.مانع دیوار معمولا از یک مانع یکپارچه متشکل از بلوک های چوبی تشکیل شده است، مثل آجرهایی که یک دیوار را می سازند. بنابراین، ارتفاع دیوار می تواند متفاوت باشد و اسب از برخورد با مانع آسیب نمی بیند، چون بلوک ها به راحتی می ریزند. گاهی اوقات به جای بلوک صرفا از چند تیر افقی استفاده می شود.


  خطر مانع دیوار این است که پشتش معلوم نیست و گاهی این موضوع باعث اذیت اسب می شود. به خاطر همین باید اسب را با این نوع مانع آشنا کرد. اسب هایی که مانع دیوار را می شناسند و فهمیده اند که خطری برایشان ندارد، معمولا بدون هیچ مشکلی از رویش می پرند. در بعضی رقابت های سنگین، فقط از یک مانع دیوار استفاده می شود.
  اینجا ارتفاع مانع می تواند تا 2 متر باشد.


  مانع سه تیر


  مانع سه تیر یا سه گانه دست کم از سه تیر افقی تشکیل شده که به ترتیب بالا می روند. این مانع نوع خاصی از موانع بلند به شمار می رود.


  مدل آمریکایی با دو تیر  این نوع مانع مثل آپ رایت است، فقط به جای یک تیر، دو تیر افقی بالای هم قرار می گیرند.

  مانع سه تیر معمولا خیلی چشمگیر به نظر می رسد و سوارکار را بیشتر از اسب می ترساند. به خاطر ساختار رو به بلندی این نوع مانع، اسب از همان ابتدا نباید خیلی بلند بپرد.


  مانع های سه گانه دارای ابعادی برابر اُکسر هستند. در مسابقات S*** ارتفاع این نوع مانع می تواند تا
  60/1 متر و پهنای آن تا 2 متر باشد.

  مانع آبی


  در رقابت های سوارکاری از 0.80 به بالا ممکن است از مانع های آبی هم استفاده شود. پهنای این مانع می تواند تا 2.5 متر هم برسد. بیشترین پهنای مجاز برای موانع آبی تا 4.5 متر است.امروزه موانع آبی با استفاده از استخرهای کوچک پلاستیکی پر از آب ساخته می شوند. مانع آبی برای خیلی از اسبها سخت ترین مانع در مسیر پرش به شمار می رود.  مهمترین علت این قضیه این است که خیلی از اسبها به این نوع مانع عادت ندارند.


  پرش از مانع آبی باید با شتاب زیاد و نسبتا سریع انجام شود. نقطه شروع پرش اسب باید به دقت انتخاب شود. این نقطه باید درست جلوی مانع باشد، چون اینجا اسب نیازی به ارتفاع گرفتن ندارد.اگر اسب روی خطوط دور مانع، درون استخر و یا قبل از آن فرود بیاید خطا حساب می شود. اگر بوته یا دریچه ای جلوی مانع آبی گذاشته شود، جزئی از مانع به شمار نمی رود و صرفا برای بهتر مشخص شدن محل مانع است؛ بنابراین برخورد به آن خطا محسوب نمی شود.نوع دیگری از مانع آبی معروف به overbuilt نیز در مسابقات پرش با اسب به کار می رود که در اینجا به صورت مانع اکسر نشان داده شده است.


  تیرهای افقی اکسر ابتدا و انتهای حوضچه آب را تعیین می کنند.


  پرش از روی این مانع باید مثل پرش از روی اکسر معمولی انجام شود. با این حال، اولین دفعاتی که از روی این مانع می پرید باید با قاطعیت اسب را به جلو برانید، چون خیلی از اسبها با دیدن آب مردد می شوند.  مانع ترکیبی (کامبینیشن)  در رقابت های پرش با اسب بالای 0.80 متر، همیشه حداقل یک مانع ترکیبی دیده می شود. مانع ترکیبی به مانعی گفته می شود که دو یا سه مانع در بر دارد که بین آنها بیشتر از دو گام فاصله است.


  در ترکیب های سه تایی، فقط در سالهای اخیر از ارتفاع 1.25 متر استفاده شده است. موانع ترکیبی می تواند شامل آپ ایت، اکسر، بریر (مانع کلی) و دیوار باشد که به ترتیب های مختلف چیده می شوند. به ندرت مانع سه تیر یا سه گانه به عنوان مانع آخر به کار می رود.


  مانع ترکیبی یا کامبینیشن چندین نوع دارد:درون- بیرون (این-اوت)


  مانع ترکیبی دون-بیرون (این-اوت) از دو مانع به فاصله 3.0 تا 3.5 متر تشکیل می شود. در این نوع مانع، اسب باید از روی مانع اول بپرد و بلافاصله بعد از به زمین آمدن، از روی مانع دوم بپرد. بنابراین هیچ گامی بین دو مانع وجود ندارد. در مورد مانع درون- بیرون، خیلی مهم است که سوارکار بعد از به زمین آمدن به سرعت دستش را جلو بیاورد تا مانع پرش دوم اسب نشود.


  ترکیبی یک گام


  در این نوع ترکیب، بین دو مانع 7 تا 8 متر فاصله است. در اینجا اسب بعد از پرش از روی مانع اول و به زمین آمدن، یک گام چهارنعل می رود و بعد از روی مانع دوم پرش می کند.  ترکیبی دو گام


  اینجا بین دو مانع به اندازه 10 تا 11 متر فاصله می گذارند و از آنجا که دو گام جا دارد، سوارکار فرصت پیدا می کند خطاهایش را اصلاح کند.


  ترکیبی سه تایی  در مانع ترکیبی از نوع سه تایی، سه مانع پشت سر هم ردیف می شوند:دو مانع اول اکسر هستند و در فاصله 10.3 تا 10.7 متر از هم قرار می گیرند، بنابراین بین آنها به اندازه دو گام فضا وجود دارد. آخرین مانع این ترکیب، آپ رایت است که در فاصله 7.4 تا 7.9 متری اکسر دوم قرار می گیرد.


  مانع ترکیبی سه تایی در رقابت های پرش با اسب 1.10 تا 1.20 و بالاتر از آن استفاده می شود. دشواری این نوع مانع این است که دو مانع اول باید اسب با شتابی مناسب برود تا فاصله بین دو مانع را تنظیم کند.
  اما در سومین مانع که آپ رایت است، باید اسب سرعت بالاتری داشته باشد، و این نیاز به تمرکز بالای اسب و سوارکار دارد و اسب باید انعطاف بالاتری نشان دهد.


  برای اینکه به شکل صحیح و مطمئن از روی موانع ترکیبی بپرید، خیلی مهم است که بدانید آیا اسبتان قدمهایش بلند است یا کوتاه. علاوه بر این، باید قبل از مسابقه از مانع دیدن کرده و فاصله های بین موانع را اندازه بگیرید. قانون معمول برای موانع ترکیبی این است: 3.0 متر برای بلند شدن و به زمین آمدن + 3.5 متر در هر گام اسب، که فاصله بین مانع ها را برای سرعت عادی و گام های عادی اسب نشان می دهد.اگر اسبتان گام های کوتاهی دارد یا فاصله بین اجزای مانع ترکیبی زیاد است، لازم است با شتاب بیشتری به مانع وارد شوید و از آن عبور کنید. اگر چینش موانع ترکیبی تنگ و با فاصله کم است یا اسب شما گام های طویلی دارد، توصیه می شود آرامتر به مانع وارد شوید و فاصله بین موانع را نیز با سرعت کمتر طی کنید.


  اگر در چینش ترکیبی، اولین مانع اکسر است، ممکن است ترکیب تنگ تر باشد چون اسب در اولین پرش خیلی باز می پرد.مانع ترکیبی برای خیلی از سوارکاران سخت ترین قسمت مسیر بشمار می رود، چون خیلی از اسبها به خاطر جور در نیامدن فاصله در مانع دوم از پرش امتناع می کنند. بنابراین، سعی کنید همیشه موقع تمرین از این موانع استفاده کنید.


  در قسمت بعدی، با انواع مسابقات و رده های رقابت های پرش با اسب بیشتر آشنا می شوید.  منبع:جهان اسب

  ویرایش توسط RAMIN : 31st March 2015 در ساعت 06:29 PM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​ 3. #3
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204
  قسمت 3:آشنایی با رده های مسابقات پرش  در قسمت های قبل راهنمای کاربردی پرش با اسب، درباره قوانین حاکم بر مسابقات پرش با اسب صحبت کردیم و گفتیم خطاها و مسیرها به چه صورت است و انواع موانعی که در این مسابقات به کار می رود چه موانعی است.

  در این قسمت که قسمت آخر این مجموعه بشمار می رود، می خواهم شما را با رده های مختلف مسابقات سوارکاری پرش آشنا کنم.


  رقابت های پرش با اسب رده A (1.0 تا 1.10 متر)


  پرش با اسب رده A آسانترین رقابت در رقابت های پرش با اسب B (فدراسیون جهانی سوارکاری، FEI) به شمار می رود. این رده حداقل 6 مانع با ارتفاعی بین 1 تا 1.10 متر دارد. موانع اکسر پهنایی تا 1.40 متر دارند. در رقابت های رده A ممکن است از موانع غیرمعمول هم استفاده شود، مثل مانع دیوار یا مانع آبی با پهنایی تا 2.5 متر. علاوه بر این، در این رده استفاده از دو مانع ترکیبی دو گامی هم مجاز است. رایج ترین نوع مسابقات پرش با اسب رده A، رقابت های زمان دار و رقابت های سبک پرش (جامپ استایل) هستند.برای اینکه بتوانید در رقابت های ده A شرکت کنید باید کنترل ایمن اسب را بلد باشید و در پرش از موانع یک متری کاملا مسلط بوده و بدون هیچ مشکلی عمل کنید. همچنین باید پرش از موانع ترکیبی را زیاد تمرین کرده باشید.


  از آنجا که پرش در رده A برای سوارکارانی است که می خواهند به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال کنند، ملزومات و شرایط این رده خیلی بالاتر از رده E (0.80) است. این تفاوت خودش را در مسیر مسابقه نشان می دهد: پیچ های تند در
  این رده زیاد به چشم می خورد و مسیرهای دشوار زیاد دور از انتظار نیست.

  اسب شما حداقل باید 5 سال داشته باشد تا بتواند در این رده شرکت کند.


  رقابت های پرش با اسب رده L (1.10 تا 1.20 متر)

  حرف L در L-jumping در زبان آلمانی (مطابق فدراسیون سوارکاری آلمان) به کلمه "آسان" بر می گردد. با این حال، این کلمه گاهی غلط انداز می شود. بعضی از اسبها در این مرحله واقعا باید تمام تلاش خود را بکنند.

  بنابراین، هر اسبی برای شرکت در رقابت های L مناسب نیست.
  در رده L نه تنها موانع سخت¬تری وجود دارد، کار سوارکار هم دشوارتر است. این رده دست¬کم هفت مانع دارد، که شامل دو مانع ترکیبی دوگانه و برای اولین بار یک مانع ترکیبی سه¬گانه می شود.


  مانع آبی به پهنای 3.0 متر هم در این رده می تواند در نظر گرفته شود.
  رقابت های رده L معمولا محدودیت زمانی دارند و خطای زمانی در آنها شمرده می شود، و گاهی پرش اضافی هم خواهند داشت.برای اینکه بتوانید در رده L رقابت کنید، باید با اسبتان تمرین خیلی زیادی کرده باشید و او را برای پرش در شرایط این رده کاملا آماده کرده باشید.

  همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا این اسب برای پرش در ارتفاع بالاتر واقعا آمادگی دارد یا نه.
  شما به عنوان سوارکاری که برای شرکت در رقابت ها آماده می شوید، باید بتوانید از موانعی با ارتفاع 1.20 متر بپرید و همچنین باید بتوانید در طول مسابقه، خطاهای مربوط به تنظیم فاصله بین موانع را اصلاح کنید. اگر نتوانید این کار را بکنید و تنظیم فاصله درست انجام نشود، تیرهای افقی را می اندازید یا اسبتان از پرش خودداری می کند.

  برای شرکت در رقابت های پرش با اسب رده 1.10 تا 1.20، اسب باید دست کم 6 ساله باشد.


  رقابت های پرش با اسب رده M/L (1.20 تا 1.30 متر)  کسی که می خواهد در رده M بپرد، حتما قبلا تمرین و تجربه زیادی داشته و انگیزه ای قوی هم دارد، چرا که موانع این رده واقعا بلند هستند. علاوه بر این، اینجا اسب باید پهنای زیادی را هم طی کند.موانع بین 1.20 تا 1.30 متر بوده و پهنای آنها تا 1.60 متر می رسد.


  موانع آبی در این رده تا 3.50 متر پهنا دارند. این رده دست کم هشت مانع دارد، که حداکثر دو مانع ترکیبی دوگانه و یک مانع ترکیبی سه گانه را شامل می شود.
  اگر می خواهید در رقابت های پرش با اسب رده M شرکت کنید، باید به طور منظم و در حد زیاد تمرین کنید، حتی در فصل زمستان، چرا که در غیر این صورت اسب نمی تواند قدرت و توان لازم برای شرکت در این مسابقات را پیدا کند. سوارکار نیز باید در پیش بردن مطمئن اسب در این مسیر مسلط باشد و بتواند اسب را درست و سریع به سمت موانع ببرد. عبور از این مسیر کار آسانی نیست؛ پرش ها بیشتر بعد از پیچ های تند یا با زاویه های کج انجام
  می شود.  چطور با قدم مسیر پرش را بسنجیم؟


  برای اینکه مسیر مسابقه را بدون خطا طی کنید، خیلی مهم است که فاصله بین موانع را بدانید. به ویژه در موانع ترکیبی و فاصله بین مانع های پشت سر هم باید حتما از مقدار فاصله اطلاع داشته باشید. هیچکس متر همراهش ندارد، به خاطر همین لازم است تمرین کنید که با گام هایتان طول مسیر را اندازه بزنید. هر یک گام باید 1.0 متر باشد.برای اینکه در این کار مهارت بیشتری پیدا کنید می توانید از تیرهای افقی موانع استفاده کنید. تیرهای افقی معمولا 3 یا 4 متر طول دارند.

  بیشتر آنها 3 متری هستند و تیرهای 4 متری معمولا برای محوطه های باز به کار می روند. یک تیر 3 متری را روی زمین بگذارید و چند بار طول آن را با سه گام طی کنید تا کم¬کم گام هایتان با اندازه یک متر تنظیم شود. این کار نسبتا ساده است ولی به شما کمک می کند عادت کنید که گام یک متری به چه اندازه است.  امیدوارم با خواندن این سه قسمت درباره مسابقات پرش با اسب اطلاعات خوبی به دست آورده باشید و بتوانید با آگاهی و موفقیت بیشتر به این ورزش دوست داشتنی ادامه بدهید.

  آندریا ماریا زیلینگر

  مربی اسب و سوارکار


  منبع:جهان اسب
  ویرایش توسط RAMIN : 6th April 2015 در ساعت 06:35 PM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید