صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 47
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15965
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    تبریک میگم دیسکس های زیبا و شادابی دارید
    انشا ا... با بچه هاشون عکس بزارین.
    سلام
    ممنون از لطفتون دوست گرامی...من هم امیدوارم این اتفاق بیفته
    ممنون ک سر زدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    13484
    سلام
    آقا اشکان بسیار زیبا هستن
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11226
    اقا ماشالا عجب دیسکسایی دارین.تبریک میگم بهتون
    لذت بردم از دیدنشون
    انشالا که موفق باشین

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام دوستان عزیز
    بنده اکواریوم و دیسکس های ایشون رو ازشون خریدم
    یک چند تا سئوال داشتم

1-دمای بخاری رو روی چند بزارم
    2-چه مارکی غذای خشک تهیه کنم ......الان سرا رادستم هست.....بدرد میخوره ..قبلا تترا بیتس استفاده میکنم که الان فکر کنم در بازار نیست
    3-2 دبه از اب اکواریوم ایشون رو با خودم اوردم خونه +یکم هم از اب تانک پلنم بعد از اینکه خوب هوا دهیش کردم و co2 اون پرید و نیتراتش روی 1 و فسفاتش 0 بود رو ریختم تو تانک ...البته بعد از هم دمایی ...و دیسکس ها رو بهش اظافه کردم...کارم درست بوده ...الان دیسکس ها در تانک پخشن و هیچ نشانه ایی از استریس دیده نمیشه..دنبال غذا هم میگردن ولی بهشون تا فردا غذا نمیدم ....

3-در مورد چیدمان وسایل مشکلی در تانک میبینید و کلا در این تانک مشکلی میبینید بگید

ایشون زحمت کشید و یکم از غذای دست ساز خودشون رو که از جگر مرغ بود + سیر بهم داد+یک نوع فلفل که اسمش سخت بود یادم نمونده....
    من معمولا قلب گاو با سیر+فلفل قرمز+زعفرون درست میکنم....به نظزتون کدوم بهتره و و اگه جفتش خوب نیست دستور بهتر رو بگید

4-چون فاصله خونه ها مون کم بود و دیسکس ها رو با سطل گرفتیم و در دبه با هیت بگ انتقال دادم ...کمترین استرس وارد شد و حتی خط های استرس درشون دیده نشد .به دوستان هم پیشنهاد میکنم با سطل دیسکس ها رو بگیرن تا تور مگر اینکه مقاومت بکنه

خود اکواریوم هم شستم+مدیاها رم با اب تانک پلنتم شستم+و واتر پمپش هم شسته شد و واقعا کثیف بودن .....

5-اکسیژن رو باید 24 ساعته روشن گزاشت یکم توضیح میدید

6-تانک پلنتم باز هم اب داره تا به این اظافه کنم ...این کارو بکنم یا نه صبر کنم...
    7..3دبه اب برای اینها گزاشتم کنار چقدر بعد بهشون اظافه کنم

اینم برای اقای اژیده که دیروز صبح میخواستم برم شیشه تانکی که ازتون سئوال کردم رو بخرم و شروع کنم به چسبوندن ....دیگه واقعا 100 درصد تصمیم داشتم اینکار رو بکنم ...قبل رفتن وارد سات شدم دیدم اگهی فروش اینهارو و با پول شیشه ها رفتم اینهارو با وسایلش خریدم ...نزدیک بودن خونه ایشون به خونه ما در تصمیم گیریم خیلی موثر بود
    تا یکم دیگه اون تانک رو هم میسازم و از این به عنوان تانک سایز استفاده میکنم
    همین الان هم 2 تاشون دارن حرکت های عجیبی انجام میدن با حال میشه فردا بلند شم ببینم تخم گزاشتن ..در جاهیی خوندم که در هنگام سایز کردن باید از جفت خوردن دیسکس جلو گیری بشه ...چجور باید جلو گیری کنم ..

فکر میکنم کار بدی نکرده باشم

دیسکس های خوبی هستند و همون جا به خودشون هم گفتم ....

از ااقا اشکان و پدرشون هم تشکر میکن که کمکم کردن تا وسایل رو بار بزنم بیارم خونه و

بنده قبلا دیسکس داشتم ولی کلا تو این مدت که نداشتم متد های نگهداریش که در سایتها میخوندم یکم تغییر کرده ....

کنار تانکشون راه اب هست و سیفون زدن اب کار راحتی هست

اب تانکشون هم بعد از سیفون قصد دارم به تانک پلنتم اظافه کنم که مدتی از کمبود نیترات و فسفات رنج میبره و کود مایع نیترات و فسفات استفاده میشه ...البته یکم شک دارم کار درستی باشه ..با احتیاط صورت میگیره

البته همه زحمت ها رو اقا اشکان کشیده و سایزشون کرده و واقعا هم بد کار نکرده .....من هم پیش رو میگیرم ....

این هم 2 تا عکس یکی 15 دقیقه بعد از ورود به تانک و بعدی 1 ساعت بعد از ورود به تانک ....

البته لامپ یا مهتابی هم نمیخام براش بزارم و همین نوری که از اکواریوم پلنتم بهش میخوره نور جالبی هست که در یکجا خوندم نور غیر مستقیم بهترین نور برای دیسکس هست

اگر سئوالام رو با دقت جواب بدید ممنون میشم

الان هم یکم غذا انداختم توش که دارن میخورن

در ضمن در هر بار غذا دهی چقدر غذای دل بهشون بدم
    ویرایش توسط mohsenraffiee : 1st March 2015 در ساعت 12:28 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    دیگه واقعا حرکتهاشون خیلی عجیب شده و به احتمال 90 در صد دارن تخم میزارن ...دکنج جلو سمت چپ ..چون جلوش ورچسب خورده و 0103 شبه دقیقا نمیبینم دارن چیکار میکن......اقا اشکان هم به این موضوع اشاره کرد

در این مورد باید چیکار کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام بنده خیلی صاحب نظر نیستم ولی چون امر کردین چیزهایی که از اساتید یاد گرفتم خدمتتون عرض میکنم
    1. دمای تانک دیسکس بهتره که روی 30 باشه البته برخی مخالفن ولی بنده طبق مشاهدات خودم در تانکم طی دو سال به این نتیجه رسیدم البته این مورد نظر برخی اساتید هست .
    2.در حال حاضر تترا بیتس در بازار نیست ولی تجربه نشون میده که دیسکس به تترا بهتر از دیگر غذا ها تمایل نشون میده ولی سرا هم غذای خوبیه و اگر ماهی هاتون این غذا رو میخورن فعلا میتونین استفاده کنین.
    3.بهتره که از آب یک تانک دیگر برای دیسکس استفاده نکنین چون ممکنه باعث مشکل بشه و حتما از آب هم دما و بدون کلر استفاده کنین.
    4.بهتره که از یک بخاری مطمئن و مناسب با حجم تانک استفاده کنین و همچنین سعی کنید یک فیلتر سطلی مناسب تهیه کنید چون فیلترتون مناسب نیست و فضا برای حرکت ماهی ها کمه طبق چیزی که در عکس مشخصه.
    5. برای غذا از جگر مرغ استفاده نکنید و از دل گاو طبق دستوری که در سایت هست استفاده کنید و بهتره که از دو وعده دل و یک وعده غذای خشک استفاده کنید.
    6. کیفیت آب و سیفون مناسب حرف اول رو در نگهداری دیسکس میزنه .
    7. اکسیژن هم همواره بایستی روشن باشه طی بیست و چهار ساعت.
    8. همنطور که عرض کردم سعی کنید اصلا از آب پلنت برای این تانک استفاده نکنید.
    9. غذا هم بایستی به مقداری باشه طی یک مدت کوتاه خورده بشه و زیاد در آب نمونه.
    10. در مورد نور هم بهتره که یک نور ملایم براشون تهیه کنید و زیاد به تاریکی عادتشون ندید.
    امیدوارم مفید بوده باشه. ارادتمند
    ویرایش توسط fefe fish : 1st March 2015 در ساعت 12:56 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا سوالات بیماری دیسکس رو در تاپیک سوال و جواب بیماری های دیسکس مطرح کنید

پاسخ این پست رو هم در این تاپیک میدم . اینجا رو چک کنید

http://www.parsipet.ir/thread12539-206.html#post244520

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام
    امروز موارد زیر رو انجام دادم
    دیشب که بهشون غذا دادم ....ظهر هم بهشون غذا دادم .....بعد از ظهر هم بهشون غذا دادم..خوردن....شب که رفته بودم جایی بعد از اینکه برگشتم دیدم خونه بو میده و حالشون هم یکم خوب نبود کیفیت اب امده بود پایین....کیفیت ابی که مال تانک در مکان قبلیش بود و با دبه اورده بودم اینجا و بهشون اظافه کردم هم دیروز پایین بود

ابی که 24 ساعت گزاشته بودم مونده بود رو به تانک اظافه کردم .......بین بد و بدتر باید یکی رو انتخاب میکردم .....درسته باید 48 ساعت وای میسادم کولورش میرفت .....البته قبلش هم دماش کردم ....

7 تا 8 دقیق اوزونایزر زدم به تانک .......

یه 10 دقیقه بعد غذا ریختم که دارن میخورن

ببخشید من گزارش کامل مینویسم میترسم به خاطر احمال من بمیرن ...ادم یا یک چیزی رو نگه نمیداره یا خوب مراقبت میکنه ...البته تا چند روز اینده همش به این فکر میکنم چجوری این کار ها اتو ماتیک انجام بشه و راحتر بهش رسیدگی کنم ...

رنگ مدفوعشون هم خوبه ..
    یک مقدار هم در سیستم تصفیشمشکل ساخ تاری داره اونها رم زودتر درست میکنم به محض اینکه پول دستم بیاد یک فیلتر سطلی براشون میخرم
    ویرایش توسط mohsenraffiee : 2nd March 2015 در ساعت 12:49 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

لطفا سوالات بیماری دیسکس رو در تاپیک سوال و جواب بیماری های دیسکس مطرح کنید

پاسخ این پست رو هم در این تاپیک میدم . اینجا رو چک کنید

http://www.parsipet.ir/thread12539-206.html#post244520
    سلام اقای اژیده
    دیسکس ها مریض نیستن اگر مریض بودن من میفهمیدم .....من یکسالو نیم قبلا دیسکس نگه داشتم ...منتها چون قبلا بود بعضی چیز ها رو ممکنه فراموش کرده باشم و اشتباه انجام بدم ..البته الان همونجور که گفتم متدهای نگهداری دیسکس تغییر کرده و میخوام روش های جدید هم خوب مطالعه کنم
    ..فقد یک چند وقتی بهشون کم رسیدگی شده و با شستن فیلترش در اب تانک پلنتم مقدار زیادی گوشت پدیدار شد ..حتی در شیلنگ فیلتر هم پر گوشت بود که حذفش کردم ...حالشون خوبه ...و اندازشون هم به غیر از دوتاش تا حد قابل قبولی گرد هستن ...2 تا شون هم کاملا گرد و اینچ بالا هستن ....هیچ نشانه ایی از بیماری درشون نیست ....ممکن هست تا یکی 2 هفته دیگه هم که یکم سر حال اوردمشون بدم به یکی از دوستانم که
    که پایه میزم رو بدون اینکه پولی ازم بگیره ام دی اف کرد

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام اقای اژیده
    دیسکس ها مریض نیستن اگر مریض بودن من میفهمیدم .....من یکسالو نیم قبلا دیسکس نگه داشتم ...منتها چون قبلا بود بعضی چیز ها رو ممکنه فراموش کرده باشم و اشتباه انجام بدم ..البته الان همونجور که گفتم متدهای نگهداری دیسکس تغییر کرده و میخوام روش های جدید هم خوب مطالعه کنم
    ..فقد یک چند وقتی بهشون کم رسیدگی شده و با شستن فیلترش در اب تانک پلنتم مقدار زیادی گوشت پدیدار شد ..حتی در شیلنگ فیلتر هم پر گوشت بود که حذفش کردم ...حالشون خوبه ...و اندازشون هم به غیر از دوتاش تا حد قابل قبولی گرد هستن ...2 تا شون هم کاملا گرد و اینچ بالا هستن ....هیچ نشانه ایی از بیماری درشون نیست ....ممکن هست تا یکی 2 هفته دیگه هم که یکم سر حال اوردمشون بدم به یکی از دوستانم که
    که پایه میزم رو بدون اینکه پولی ازم بگیره ام دی اف کرد
    سلام
    دوست عزیز این تاپیک محل ارسال این موارد نیست.
    همانطور که جناب آژیده راهنمایی کردند سوال خودتون را در تاپیک مربوطه مطرح کنید :

http://www.parsipet.ir/thread11516.html

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)