صفحه 10 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 230
    همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط pashi نمایش پست ها

توی یک تنک نگه میدارم حجم اب تقریبا 3 لیتره ارتفاعش زیاد نیس .
    پس غذا چی بدم ؟ هفته ای 1 بار اب و عوض میکنم . اولا غذا زیاد میخورد 1 مدت نخورد الان که مریضه یکی دوتا میخوره در روز قسمت اب شش هاش خیلی باد کرده فک کنم داره میترکه[/QUOTE]

سلام

دمای مخزن و میزان وعده و غذادهی نگفتید؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    دیدم که کم کم رو دمش دونه های سفید زدهروش نوشته بود یک در بطری برای۳۰لیتر اب بله اب هم اب چشمه همه ی ماهیام هم از اون اب استفاده میکنم وغذا همsera betta استفاده میکنم همه ماهی ها هم می خورند افتاب نه ولی نور غیرمستقیم میخوره فهمیدم از این ضد سفیدک بود داروی بهتری پیدا نکردم رنگ دارو سبز بود راه درمان دا ره احتمالا من باید ا ز دوز مصرف کمتری استفاده کنم شاید به خاطر اندازه سایز فایتر باشه راه درمانی داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام دوستان ببخشید اگه سوالم تکراریه آخه هیچ اطلاعاتی درمورد فایتر نداشتم الانم نمیشد بگردم . یه فایتر 3 روزه خریدم دیروز صبح حالش خوب بود. مامانم گفتش از دیشب حالش خوب نیس از بدنش یه چیزی شبیه بنبه زده بیرون. حدود یه ساعت دیگه میرسم خونه اگه زنده باشه کار خاصی میشه براش کرد؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید اگه سوالم تکراریه آخه هیچ اطلاعاتی درمورد فایتر نداشتم الانم نمیشد بگردم . یه فایتر 3 روزه خریدم دیروز صبح حالش خوب بود. مامانم گفتش از دیشب حالش خوب نیس از بدنش یه چیزی شبیه بنبه زده بیرون. حدود یه ساعت دیگه میرسم خونه اگه زنده باشه کار خاصی میشه براش کرد؟
    سلام
    در صورت امکان یک عکس واضح از این ماهی ارسال کنید.
    همینطور یه اطلاعات کلی در مورد حجم تانک ، نوع تغذیه ، دمای آب .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    متاسفانه وقتی رسیدم خونه ماهی مرده بود. ولی عکسو شرایطشو مینویسم که اگه اشتباهی بوده دیگه تکرار نشه .ارتفاع آب 8 سانتی متر و قطر دایره بالای آب 17 سانتی متر بود. تغذیه غذای ماهی فایتر که توی عکس هستش خوبم میخورد. دمای آب با دمای خونه یکی بوده حدود 24 25 درجه سانتی گراد فکرکنم . دیروز که از خونه رفتم هیچ اثری از این مریضی نداشت رنگش یه دست آبیه تیره بود و قشنگ بازی میکرد. یه روزه این شکلی شده ماهی

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    متاسفانه وقتی رسیدم خونه ماهی مرده بود. ولی عکسو شرایطشو مینویسم که اگه اشتباهی بوده دیگه تکرار نشه .ارتفاع آب 8 سانتی متر و قطر دایره بالای آب 17 سانتی متر بود. تغذیه غذای ماهی فایتر که توی عکس هستش خوبم میخورد. دمای آب با دمای خونه یکی بوده حدود 24 25 درجه سانتی گراد فکرکنم . دیروز که از خونه رفتم هیچ اثری از این مریضی نداشت رنگش یه دست آبیه تیره بود و قشنگ بازی میکرد. یه روزه این شکلی شده ماهی
    قارچ زده بود بدنش.
    آب فایتر باید کهنه اما کاملا تمیز و بدون آلودگی باشه.من توی این 2 سال آب لیوان فایترم اصلا عوض نکردم فقط فضولاتش رو هر دو سه روز خارج کردم یکم آب ریختم توش
    این میزان بیماری ماهی شما با داروی قوی هم بعید بود درمان بشه.
    فکر کنم چندروزی اینجوری بوده توی یکی دوروز انقدر پیشرفت نمیکنه
    ویرایش توسط StarFish : 1st March 2015 در ساعت 12:16 PM دلیل: اختیاری

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    قارچ زده بود بدنش.
    آب فایتر باید کهنه اما کاملا تمیز و بدون آلودگی باشه.من توی این 2 سال آب لیوان فایترم اصلا عوض نکردم فقط فضولاتش رو هر دو سه روز خارج کردم یکم آب ریختم توش
    این میزان بیماری ماهی شما با داروی قوی هم بعید بود درمان بشه.
    فکر کنم چندروزی اینجوری بوده توی یکی دوروز انقدر پیشرفت نمیکنه
    من کلا سه روزه خریدمش و موقع خرید کاملا سالم بود چون حرکاتش برام جدید بود زیاد نگاش میکردم و دیروزم دیدمش سالم بود. آبم همون روز که اومد آب جوشیده ی سرد شده از کتری براش ریختم روی آبی که خودش موقع خرید داشت. اگه بخوام دوباره بخرم ممکنه بازم این شکلی شه؟! باید آب از قبلش بریزم چند روز بمونه؟ جوشیده باشه یا نه؟ اینم عکس قبل مریضیش تا دیروز ساعت 11 هم همین بود!!!!!

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    من کلا سه روزه خریدمش و موقع خرید کاملا سالم بود چون حرکاتش برام جدید بود زیاد نگاش میکردم و دیروزم دیدمش سالم بود. آبم همون روز که اومد آب جوشیده ی سرد شده از کتری براش ریختم روی آبی که خودش موقع خرید داشت. اگه بخوام دوباره بخرم ممکنه بازم این شکلی شه؟! باید آب از قبلش بریزم چند روز بمونه؟ جوشیده باشه یا نه؟ اینم عکس قبل مریضیش تا دیروز ساعت 11 هم همین بود!!!!!
    سلام
    امیدوارم این اتفاق تکرار نشه.
    با توجه به عکس ماهی و توضیحات شما مهمترین دلیل مرگ این ماهی حجم کوچک تنگ و کیفیت پایین آب بوده است.
    درسته که فایتر در ظروف کوچک هم دوام میاورد ولی بهتره حداقل 10 لیتر برای نگهداری این ماهی در نظر بگیرید. هرچقدر حجم اب کمتر باشد سرعت آلودگی و افت کیفیت آن هم بیشتر خواهد بود. ارتفاع آب بین 15 تا 20 سانتیمتر.
    برای تعویض آب باید همیشه حداقل 24 ساعت قبل آب را در ظرف دیگر آماده کرده باشید تا کلر آن از بین برود و با آب تنگ همدما باشد. دما هم بهتره بین 27 تا 28 درجه باشد.
    آب جوشیده و سرد شده برای اینکار مناسب نیست و به جای آن میتوانید از اب معدنی آستفاده کنید.
    با افت کیفیت آب انواع مشکلات به سراغ ماهی خواهد آمد که این اتفاق ممکنه فقط در چند ساعت ماهی شاداب و سالم شما را از بین ببرد.
    در تغذیه ماهی افراط نکنید و روزی 2 تا 3 وعده و به مقدار خیلی کم و البته از غذاهای مخصوص فایتر با برندهای معتبر مثل سرا یا تترا استفاده کنید. هر حرکت و بالا و پایین رفتن ماهی دلیل بر گرسنگی آن نیست.
    بعد از هر بار تغذیه باقیمانده غذا را با یک شلنک هوا از تنگ خارج کنید.
    هر روز آب تنگ را سیفون کنید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    با سلام 3 -4 روزیه که فایتر دم ریش من کسل شده چی کارکنم؟ غذا هم میخوره ! کرم خونی و ارتمیا هچ شده و دل و بیومار ریز ! دو وعده خیلی خیلی کم در روز ! حجم تنگ 10 لیتر و تصفیه و... نداره و اب هم اب دپو استفاده میکنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    با سلام 3 -4 روزیه که فایتر دم ریش من کسل شده چی کارکنم؟ غذا هم میخوره ! کرم خونی و ارتمیا هچ شده و دل و بیومار ریز ! دو وعده خیلی خیلی کم در روز ! حجم تنگ 10 لیتر و تصفیه و... نداره و اب هم اب دپو استفاده میکنم
    سلام دوست من
    منظورتون چیه کسل شده؟ آیا نشونه بیماری رو بدن ماهی هست؟ رنگ بدن ماهی تغییر کرده؟
    کمی بیشتر توضیح بدین

صفحه 10 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)