صفحه 12 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 160
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi1 نمایش پست ها
    سلام نظر من برای طرح شما ،فقط نظر :

عرض50 با ارتفاع 60یا 65 بهتره در چینش لایوارک و دسترسی به کفت تانک و نور

واتر پمپ رو بهتر مارکی بگیری که کم صدا باشه و کیفیتش بهتر از سبو

شوری سنج هم یا شیشه ای بگیر کالیبر کن که یه عمر داشته باشیش یا عقربه ای مارک خوب بگیر که حداقل عمر کوتاهی داره درست نشون بده شوری رو چون زود از کالیبر در میان عقربه ای ها حتی مارک خوبش دیگه امثال ازو که نگو.

هالوژن فکر نمیکنم برای رف جواب بده لامپ کمصرف نور مهتابی با کلوین 6400 بهتر

اگه قصد ریف داری و قطعی هست بهتر نور رو ترکیب متال و مهتابی انتخاب کنی یا led شرکتی نه دستساز
    آقا هادی تانک ساخته شده (چون قراره اطلاعات تانک صفحه اول باشه اینو اینجا گذاشتم که مدیر ها بفرستن صفحه اول )
    در مورد صحبتتون این که من شوری سنج رو کالیبر کردم واتر پمپ همینجوری رسیده دستم دیگه گفتم نمی شه اینو تعویض کرد واسه همین از همین استفاده کردم فقط اسکیمر سرو صدا داره
    لامپ کم مصرف دارم و گذاشته بودم ولی نورش خیلی شدیده و باعث می شه تو سامپ جلبک برنه همه جا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    راستی کم کم به فکر گرفتن یه اسکیمر قوی باش. چون باید واسه کاهش فسفات و نیترات یه روشی داشته باشی و چه روشی بهتر و ساده تر و راحتتر از منابع کربنی که البته باید اسکیمر قوی باشه. من خودم همزمان از دوتا اسکیمر استفاده میکنم همون اولش یه ذره هزینه داشت واسم ولی سختی ها و رسیدگیهای بعد راه اندازی رو واسم نصف کرد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    راستی کم کم به فکر گرفتن یه اسکیمر قوی باش. چون باید واسه کاهش فسفات و نیترات یه روشی داشته باشی و چه روشی بهتر و ساده تر و راحتتر از منابع کربنی که البته باید اسکیمر قوی باشه. من خودم همزمان از دوتا اسکیمر استفاده میکنم همون اولش یه ذره هزینه داشت واسم ولی سختی ها و رسیدگیهای بعد راه اندازی رو واسم نصف کرد.
    خیلی تو فکرشم ولی چون یه جورایی قبلا گفتم اب شور ویرجینم الان عقده نگهداری یه سری دلقک و ماهی های رنگ و وارنگ چنان نفوذ کرده که اصلا !!!!
    اتفاقا جا دارم یه اسکیمر دیگه هم اضافه کنم ولی واقعا فکر کنم یدونه اسکیمر ردیف بگیرم خیلی بهتره ... الان یه جورایی می خوام اب شور بازی کنم ببینم کلا چی به چیه
    چون از مرحله تئوری تازه دارم به مرحله عملی می رسم و صادقانه بگم اصلا نمی دونم دارم چه غلطی می کنم !!! بعد اون همه مدیا خریدن یهو اینجا شکه شدم که گفتن مدیا لازم نیست !
    یعنی تغییر و تحولاتی که هی تجربه می کنم باعث شده توی تصمیم ها یه نمه شل بشم ... مثلا الان سیستم ATS دارم یا DSB هم دارم ولی استفاده نمی کنم چون به قول شما دوستان
    منسوخ شده و منابع کربنی ارزان و اسان هست ...
    توی فکرم هست که اسکیمر خوب بگیرم ولی می خوام با لیتراژ بالا بگیرم چون صد در صد اگه اب شور با این تانک کیف بده می خوام یه تانک بزرگ تر بزنم !!!! الان یه جورایی این تانک برای دستگرمیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    خیلی تو فکرشم ولی چون یه جورایی قبلا گفتم اب شور ویرجینم الان عقده نگهداری یه سری دلقک و ماهی های رنگ و وارنگ چنان نفوذ کرده که اصلا !!!!
    اتفاقا جا دارم یه اسکیمر دیگه هم اضافه کنم ولی واقعا فکر کنم یدونه اسکیمر ردیف بگیرم خیلی بهتره ... الان یه جورایی می خوام اب شور بازی کنم ببینم کلا چی به چیه
    چون از مرحله تئوری تازه دارم به مرحله عملی می رسم و صادقانه بگم اصلا نمی دونم دارم چه غلطی می کنم !!! بعد اون همه مدیا خریدن یهو اینجا شکه شدم که گفتن مدیا لازم نیست !
    یعنی تغییر و تحولاتی که هی تجربه می کنم باعث شده توی تصمیم ها یه نمه شل بشم ... مثلا الان سیستم ATS دارم یا DSB هم دارم ولی استفاده نمی کنم چون به قول شما دوستان
    منسوخ شده و منابع کربنی ارزان و اسان هست ...
    توی فکرم هست که اسکیمر خوب بگیرم ولی می خوام با لیتراژ بالا بگیرم چون صد در صد اگه اب شور با این تانک کیف بده می خوام یه تانک بزرگ تر بزنم !!!! الان یه جورایی این تانک برای دستگرمیه
    امیدوارم بیشترین لذت رو از این سرگرمی ببری. واقعا جوریه که هر چی بیشتر میری جلو بیشتر اعتیاد داره. خودم اولش میگفتم فقط فیش اونلی. ولی الان تو خماری داشتن مرجان دارم میمیرم!!!!!

همکار قدیمی انجمن آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی و...
    شماره عضویت
    4229
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    آقا هادی تانک ساخته شده (چون قراره اطلاعات تانک صفحه اول باشه اینو اینجا گذاشتم که مدیر ها بفرستن صفحه اول )
    در مورد صحبتتون این که من شوری سنج رو کالیبر کردم واتر پمپ همینجوری رسیده دستم دیگه گفتم نمی شه اینو تعویض کرد واسه همین از همین استفاده کردم فقط اسکیمر سرو صدا داره
    لامپ کم مصرف دارم و گذاشته بودم ولی نورش خیلی شدیده و باعث می شه تو سامپ جلبک برنه همه جا
    شوری سنج های عقربه ای زود از کالیبر درمیان مخصوصا مارک های که معروف نباش از نظر کیفیت

اسکیمر هم تا مدتی میتونی با همون ماکرو سر کنی تا بعدا تهیه کنی

برای سایز اورفلوری که داری بنظر لامپ از 18 تا 24وات باید بزاری لامپی که گذاشتی جلبک زده یا وات بالا بوده یا هنوز توی ترف گیاه ها جانیوفتادن که جلبک میزنه

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اگه بایو لود رو رعایت کنی و ابی که استفاده میکنی تی دی اسش 0 باشه ، ats خیلی عالیه و به منابع کربنی و اکسید آهن هم احتیاج پیدا نمیکنی
    ویرایش توسط farbodb : 10th December 2015 در ساعت 10:57 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام به همه دوستان چند وقتی می شه نیستم (مثلا 2 روز )
    می خوام بگم خیلی خوشحالم فعلا تانک خیلی خوبه همه عالین ماهیام هم دارن می چرن !!! درسته گفتم ماهیام !!! یه دامسل دیگه اضافه کردم اونیکی رو از خجالت در بیاره
    فقط یه سوال فنی !!! فردا من می خوام شقایق مگنفیکا بگیرم ! می خواستم بدونم که بهترین جایی که توی تانک می تونم بزارمش که راه نیوفته کجاس ؟
    و اینکه مقدار KH برای مگنفیکا چقدر باید باشه و بهترین دلقک برای مگنفیکا چیه ؟ و اینکه یکی یه اطلاعاتی بده که اینو وقتی اوردم من چطوری وارد تانکش کنم یعنی مراحلش چیه
    و اینکه ATS رو امروز روشن کردم فقط اینکه از مهتابی زیر کابینتی براش استفاده کردم موردی نداره یا عوضش کنم ؟
    اینم عکس دامسل شماره 1 :

اینم دامسل شماره 2 : فقط اینکه این الان دم زد محسوب می شه ؟

اینم عکس ATS دست سازم اگه موردی چیزی داره منت می زارید بگید ... فقط اینم بگم که ابش از اورفلو میاد مستقیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    شقایق؟ اونم مگنیفیکا؟ اونم به این زودی؟
    نکن این کارو همین ماهی ها رو هم خیلی خیلی خیلی زود انداختی. ماهیات ضعیف تر بودن میمردن!
    تسترهایی هم که تهیه کردی ضعیفن و درست نشون نمیدن پارامترها رو
    شقایق باید حداقل 5 6 ماه از سیکل تانکت گذشته باشه تا به ثبات کامل برسه
    نکن این کارو با خودت و اون شقایق بیچاره
    اسکیمرت هم ضعیفه دیگه بدتر
    البته من فقط نظرم رو میگم باز میل خودته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    دوست عزیز شرط لذت بردن از آکواریم صبور بودنه، شما قبل از خرید هرماهی ، مرجان یا شقایق لازمه 2 تا کار انجام بدید .اول اینکه در مورد اون کاملا اطلاعات جمع کنید و تمام نیاز هاش رو بشناسید . دوم نسبت به شرایط شیمیایی سیستمتون آگاهی کامل داشته باشید . عدم دانش در هر کدوم از موارد فوق به معنی تلفات و دلسردی هستش .
    خرید 2 تا دامسل در آینده دردسرها خاص خودش رو داره و نگهداری شقایق نیاز به ثبات شیمیایی ، نور خاص و عوامل متعددی داره که هنوز در سیستم شما وجود نداره .
    شما یه تست کامل از آب آکواریم تهیه کنید اگر هم تستر ندارید مغازه دار ها انجام میدن ،تست ها مورد نیاز عبارتند از :
    شوری، no2 ، no3 ، po4 ، kh ، ph ، ca، mg .بعد بهتر میشه هم فکری کرد.
    ویرایش توسط alijenab_r : 16th December 2015 در ساعت 07:21 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام من فعلا کمی دست نگهداشتم برای خریدم مگنفیکا گفتم یه مشورتی بکنم ! الان دو هفته تقریبا می گذره از راه اندازی و من دو تا دامسل سالم دارم ! خیلی ذوق داره !
    من دادم اب رو تست زدن تو نواب شرایط اب اینه
    PH = 8.1
    NO2=0
    NO3=11
    PO4=0.5
    Ca=430
    من می خوام یدونه مگنفیکا فقط نگهداری کنم ... الان نمی دونم چه محلول هایی رو باید تهییه کنم ...
    یه سوال دیگه هم دارم در مورد الکالین برایت ول که می خواستم بدونم این محصول رو اگه مرتب استفاده کنم PH و KH رو تضمین می کنه ؟
    درمورد کالک هم سوال داشتم که خوب میزانی منیزیوم داره این باعث رسوب کلسیم و به هم ریختن پارامتر ها نمی شه ؟ کلا هر کی هر چی می دونه بگه تو رو خدا همینجوری سر گیجه دارم می زنم

صفحه 12 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)