تهدید سلامت گونه‌های جانوری توسط زباله‌های دریایی
کارشناسان محیط زیست معتقدند: زباله‌های دریایی نه تنها پیامدهای جهانی به همراه دارد بلکه گونه‌های جانوری در معرض خطر انقراض بیشترین آسیب ناشی از آن را متحمل خواهند شد.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایسنا هر سال میزان قابل توجهی زباله وارد آب اقیانوس‌ها و دریاها می‌شود که کارشناسان با بررسی دقیق‌تر تاثیر زباله‌ها روی گونه‌های دریایی اظهار داشتند: این زباله‌ها علاوه بر پیامد‌های جهانی بیشترین آسیب را به این گونه‌های جانوری وارد می‌کنند.

«سارا گال» یکی از محققان این مطالعه گفت: تاثیر زباله‌های دریایی نگرانی مهم و ویژه‌ایست که در بررسی انجام شده اثرگذاری آن‌ها روی سلامت گونه‌های جانوری و آسیب‌های فیزیکی به اکوسیستم مورد ارزیابی قرار گرفت. همچنین مشخص شد گونه‌های جانوری و اکوسیستم آب‌های غرب و شرق آمریکای شمالی و استرالیا و اروپا بیشترین آسیب را دیده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلد ریپرت، گفته شده‌است پلاستیک‌ها 92 درصد از این زباله‌ها را تشکیل می‌دهند. علاوه بر این، سلامت تمامی گونه‌های لاک پشت دریایی و بیش از نیمی از تمامی پستانداران دریایی و پرندگان دریایی تحت تاثیر این زباله‌ها قرار دارند.