خرگوشها موجودات شایان ستایشی هستند و ما از بودن انها در اطرافمون لذت میبریم.اونا شخصیت بسیار شگفت انگیزی دارن ، خیلی تمیز و آرومن و همین باعث شده که خرگوشا برای نگهداری تو خونه مناسب باشن.خرگوشا همچنین حیواناتی سازگار با محیط حانوادن و ما میتونیم خونمونو با اونا قسمت کنیم. ما هفت دلیل میاریم که چرا خرگوشا مناسب نگهداشتن تو خونه هستن.

تهیه غذای خرگوشا کار سرگرم کننده و آسانی است


یکی از مزایای خرگوش نگه داشتن توی خونه اینه که شما میتونید غذای اونارو خودتون بکارید . در طول تابستان شما میتونید تو حیاطتون یه عالم سبزیه خوشمزه برای خرگوشتون بکارید و اینطوری یه حیاط زیبا و سرسبز داشته باشید حتی تو فصلهای دیگه هم میتونید سبزی داشته باشید.
خرگوشا خوردن علفهای مختلف رو خیلی دوست دارن ، این علفها شامل برگ قاصدکها و گلها میشه بنابراین تو فصل تابستون شما به راحتی میتونید خرگوشتون رو تغذیه کنید در ضمن قاصدکها سرشار از ویتامین و مواد مغذی سالم هستن.
با کاشتن سبزیجات در خانه شما کمی به محیط زیست کمک میکنید و همینطور دیگه مجبور به خریدن سبزیجات بسته بندی که در فروشگاهها میفروشن نیستید.

بازیافت زباله های کاغذی بهترین گزینه است


اگه شما برای بستر خرگوشتون از کاغذهای بازیافتی استفاده کنید میتونید با مدفوع خرگوش کود درست کنید. این خیلی جالبه که شما بتونید برای باغچتون کود درست کنید و گیاهان و گل های بسیار عالی داشته باشید.مدفوع خرگوشها سرشار از نیتروژن و فسفر است و برای گلها و گیاهان بسیار مفید است. و اینطوری شما یک کود طبیعی دارید که براش هزینه ندادید.
خریدن محصولات کشاورزان محلی و حمایت از آنها
اگه شما باغ ندارید و یا توی اپارتمان زندگی میکنید و نمیتونید سبزیجات بکارید میتونید از یک کشاورزی که نزدیکیتون زندگی میکنه یونجه خشک و سبزیجات بخرید و اینطوری هم از کشاورزا و محصولاتشون حمایت کردید و هم اینکه دیگه برای خرید غذای خرگوشتون با ماشین به فروشگاه نمیرید و باعث میشید هوا کمتر الوده بشه .

خرگوشها بهترین جوندگان کاغذ بر روی زمین هستند


اگه شما اسنادی دارید که حاوی اطلاعات حساس شخصی هستند دیگه نگران از بین بردنشون نباشید البته اگه تو خونه خرگوش دارید،
اونا بهترین جوندگانی هستند که میتونند کاغذ هارو تیکه تیکه کنن و بجون هر کاغذی که شما سر راهشون بزارید میجون و پاره پاره میکنن. البته شما نباید بهشون روزنامه بدید چون جوهر روزنامه سمی و خطرناکه ، به هر حال اگه شما خواستید کاغذی رو نابود کنید خرگوش کوچولوی شما خیلی شیک و راحت اینکارو واستون انجام میده .

اسباب بازیهای خرگوش ها همه جای خانه پیدا میشود


لازم نیست شما بیرون برید و پول خرج کنید که برای خرگوشتون اسباب بازی بخرید چون اکثر اسباب بازیهایی که خرگوشا دوست دارن توی خونه پیدا میشه
مثال: رول های داخل اشپز خانه و توالت (رول دستمال) و جعبه های مقوایی با هر شکل و اندازه ای
البته ممکن شما تسلیم بشید و برای خرگوشتون یکم اسباب بازی بخرید اما شانس اینکه اون با همون جعبه ها بازی کنه خیلی بیشتراز اسباب بازیاییه که براش خریدید.

رها شدن از فضولات خرگوش هرگز یک مشکل نیست


بر عکس گربه ها خلاص شدن از بستر خاک کثیف خرگوشها اصلا سخت نیست ، شما میتونید از مدفوع خرگوشها به عنوان کود استفاده کنید بدون اینکه نگران باکتریها و الوده شدن اطرافتون باشید.
بر خلاف سگ ها شما اصلا لازم نیست خاک باغچتونو بکنید و تمیز کنید چون مدفوع خرگوشها برای گلها و گیاهان بسیار مفیده.

نگهداری خرگوش در خانه انتخاب سلامتی


اگه شما یک خرگوش تو خونه نگه میدارین میبینید که اونابه طور شگفت انگیزی تمیزن و اینکارشون غریزیه و اونا در واقع خیلی سالم زندگی میکنن و این یعنی اینکه اونا کمتر به کک و انگل گرفتار میشن به همین خاطر شما مجبور نمیشید برای در امان نگه داشتن حیوونتون مواد شیمیایی یا هر دارو و شامپوی دیگه ای بخرید.

نتیجه


سالهاست که مردم تو حیاطشون خرگوش نگه میدارن اما این اواخر اکثر مردم خرگوشهارو داخل خونه نگه میدارن .خرگوشها حیوانات خانگیه بسیار تمیز و جالبی هستن ، تنها چیزی که شما باید مراقبش باشید اینه که خرگوشا دوست دارن همه چیزو بجون و این شامل پایه های مبل ها و وسایل هم میشه ، تنها راه غلبه بر این مشکل اینه که شما براشون یه عالم وسیله دیگه بزارید تا بجوند وسایلی مثل رول های توالت و جعبه های مقوایی.

مترجم: الهام نعمتی

منبع 7 Reasons why Rabbits are Eco-Friendly Family Pets | Pets4Homes