مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط somy55 نمایش پست ها
    نه دستی نیست
    ولی وحشی هم نیست
    نسبت به اولش خیلی آرومه
    مثلا دستمو می بردم تو قفس میومد و از تو دستم غذا می خورد یا وقتی می گرفتمش آروم بود و گاز نمی گرفت ولی دیروز دستمو تکه تکه کرد و حتی لباسمم پاره کرد
    از تو قفسم بیرونش می کردم دور خونه تاب می خورد
    حالا بیرونش نکنم بهتره؟ یا بیرونش کنم؟
    بذارم گرسنه بشه و بهش غذا بدم؟
    سلام .چرا دست شما رو تکه تکه کرد و لباستون رو پاره کرد ؟ با دست گرفتینش ؟

برای غذا دادن با دست همچین واکنشی از خودشون نشون نمیدن . من تو پست های قبلی به شما گفته بودم که نباید حرکت اضافه ای انجام بدین جز غذا دادن با دست .

با این کارا فقط بی اعتمادترش میکنید و روند رام شدن رو کندتر و بهتر بگم متوقف میکنید و مجبورید برای به دست آوردن اعتمادش از اول شروع کنید .

چند روز بدون اینکه غذا بدین بهش فقط آروم کنار قفس ( جایی که نمیترسه ) بشینید و کار خودتون رو انجام بدین ..توجهی بهش نکنید . تا کم کم متوجه بشه که اگه نزدیکش باشید خطری تهدیدش نمیکنه . بعد که آروم تر شد از بین میله ها بهش غذا بدین .. و دوباره غذا دادن با دست رو شروع کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام بچه ها امروز زنگ زدم باغ پرندگان صحبت کردم گفتن پرنده اهدایی قبول میکنن. به نظرتون آرتا اونجا باشه شرایطش بهتر میشه یا الان که توی اتاق آزاده خوبه براش؟!! پراش بلند شده و قشنگ میتونه پرواز کنه ،دیگه مثل اونموقع ها نیستش اوایل انگار باورش نمیشد که میتونه و فقط وقتی میترسید میپرید. در کل خیلی پرنده ی بی صدا و خوبیه و به هیچی اعتراض نمیکنه بعد یک ماه دوباره یک روز تو قفس بود یه بارم جیغ نزد. من فقط به خاطر اینکه وحشیه و راحت نمیتونم بگیرمش و قفسش کوچیکه دیگه میزارم همیشه بیرون باشه. میخواستم آرتا بره که یه پرنده دیگه بخرم که شرایط رام شدنو داشته باشه ولی الان که میخواد بره فهمیدم خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکردم خودم بهش وابسته شدم. البته اگه بدونم اونجوری خودشم راحتره حتما اینکارو میکنم. میخواستم نظر شمارو هم بدونم ؟
    ویرایش توسط Artaa : 3rd February 2015 در ساعت 12:22 PM

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام بچه ها امروز زنگ زدم باغ پرندگان صحبت کردم گفتن پرنده اهدایی قبول میکنن. به نظرتون آرتا اونجا باشه شرایطش بهتر میشه یا الان که توی اتاق آزاده خوبه براش؟!! پراش بلند شده و قشنگ میتونه پرواز کنه ،دیگه مثل اونموقع ها نیستش اوایل انگار باورش نمیشد که میتونه و فقط وقتی میترسید میپرید. در کل خیلی پرنده ی بی صدا و خوبیه و به هیچی اعتراض نمیکنه بعد یک ماه دوباره یک روز تو قفس بود یه بارم جیغ نزد. من فقط به خاطر اینکه وحشیه و راحت نمیتونم بگیرمش و قفسش کوچیکه دیگه میزارم همیشه بیرون باشه. میخواستم آرتا بره که یه پرنده دیگه بخرم که شرایط رام شدنو داشته باشه ولی الان که میخواد بره فهمیدم خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکردم خودم بهش وابسته شدم. البته اگه بدونم اونجوری خودشم راحتره حتما اینکارو میکنم. میخواستم نظر شمارو هم بدونم ؟

سلام حتما از شرایط نگهداری پرنده هاشون بپرسید وببنید تو چه محیطی نگهداری میکنند.الان فصل سرد هست اگر دیدین که پرنده هاشون رو بیرون نگه میدارن بنظرم فعلا واگذارش نکنید چون اون به محیط وفضای خونه عادت کرده وازادسازیش توی طبیعت ممکنه باعث شوک دمایی ومرگش بشه.آرتای شما یه ملنگوی بالغ هست میتونید براش جفت بگیرید وازش جوجه بکشید اما جوجه کشی نیاز به صبر وحوصله واطلاعات داره بازم تصمیم با خودتون.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    سلام به نظر من بیشترین تصمیم با خودتون هستش
    چون منم چنین قضیه واسم پیش اومده
    اگه خودتون دوست دارین پرنده دستی داشته باشین میتونین واگذارش کنید یا بفروشین
    ولی یکی از معایب پرنده این هستش که ادم بهش دل میبسته و فروشش رو سخت میکنه
    و مطمئن باشید تا یک زمان خیلی طولانی همیشه به فکر پرندتون هستید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-لاک پشت
    شماره عضویت
    17146
    سلام دوست عزیز من خودم تا حالا حیونی رو به باغ پرندگان واگذار نکردم ولی تعریف خوبی ازش نشنیدم افرادی بودن که واگذار کردن وبعدش وقتی رفتن به حیونشون سر بزنن یا مرده بوده یا وقتی شرایطی که حیونشون توش بوده رو دیدن پشیمون شدن از واگذاریشون اگه می خواین واگذارش،کنین حتما خودتون اول یه سر برید باغ پرندگان و شرایط و شادابی پرنده های اونجا رو ببینید اگه راضی بودید اون وقت واگذار کنید وبعدا هم بهش سر بزنید و از شرایطش مطمئن شید
    اما به نظر من اگه خیلی بهش وابسته هستید واگذاریشو بی خیال شید و همون طور که دوستمون گفتن جفتش بزننین !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    ممنونم دوستان
    فکر نمیکنم از پس جفت کردنش بربیام اونجوری که خوندم خیلی سخته فضای زیادی میخوادو همه نر و ماده ها با هم جفت نمیشن منم تجربه شو ندارم
    خوانواده هم موافق نگه داری حیوون نیستن و راحت قبول نمیکنن من یه پرنده دیگه بیارم خونه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    ممنونم دوستان
    فکر نمیکنم از پس جفت کردنش بربیام اونجوری که خوندم خیلی سخته فضای زیادی میخوادو همه نر و ماده ها با هم جفت نمیشن منم تجربه شو ندارم
    خوانواده هم موافق نگه داری حیوون نیستن و راحت قبول نمیکنن من یه پرنده دیگه بیارم خونه
    اگه نمیتونین داشته باشینش یا دلتون میخواد پرنده دستی داشته باشید
    بدید به دوستانتون که پرنده دوستداران تا ازش خوب نگهدای کنن و هر وقت خواستید ببینیدش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    ظاهرا خیلیا پرنده دوس دارن ولی آرتا چون رام نیس شرایط نگه داریش خیلی سخته
    میترسم به کسی بدمش بعد یه مدت خسته شه و همش بخواد تو قفس نگهش داره
    فقط برا هر بار تو قفس رفتنش کلی باید وقت گذاشت که من تصمیم گرفتم این وقتو بزارم اتاقو تمیز کنم ولی کس دیگه ای اینکارو نمیکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    17093
    ظاهرا خیلیا پرنده دوس دارن ولی آرتا چون رام نیس شرایط نگه داریش خیلی سخته
    میترسم به کسی بدمش بعد یه مدت خسته شه و همش بخواد تو قفس نگهش داره
    فقط برا هر بار تو قفس رفتنش کلی باید وقت گذاشت که من تصمیم گرفتم این وقتو بزارم اتاقو تمیز کنم ولی کس دیگه ای اینکارو نمیکنه
    کاملا درسته،پرنده باید قفسی باشه چون ازاد باشه خیلی شرایط نگه داریش سخت میشه
    واسه همین پرنده رو از جوجگی به قفس عادتش میدن
    و پرنده شما واسه شما با ارزش هستش چون دوستش دارید
    ولی چون نه دستی هستش نه سخنگو فک نمیکنم برای دیگران زیاد با ارزش باشه
    به نظرم خودتون نگهش دارید،یا بفروشیدش

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouya112 نمایش پست ها
    کاملا درسته،پرنده باید قفسی باشه چون ازاد باشه خیلی شرایط نگه داریش سخت میشه
    واسه همین پرنده رو از جوجگی به قفس عادتش میدن
    و پرنده شما واسه شما با ارزش هستش چون دوستش دارید
    ولی چون نه دستی هستش نه سخنگو فک نمیکنم برای دیگران زیاد با ارزش باشه
    به نظرم خودتون نگهش دارید،یا بفروشیدش
    خیلی تصمیم گیریه سختیه نمیدونم چیکار کنم ! کاش بتونم خانواده رو راضی کنم یه پرنده دیگه بخرم آرتام باشه

صفحه 316 از 529 نخستنخست ... 216266297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335366416 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)