رئیس اداره ساماندهی و هماهنگی امور مناطق سازمان محیط زیست از توقیف خرس سیرک همایونی در کازرون خبر داد.

به گزارش زیست آنلاین به نقل از مهر امیرحسین داداشی با بیان این مطلب افزود: سیرک همایونی چند روزیست بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست با یک قلاده خرس، در شهر کازرون مشغول اجرای برنامه است که پس از گزارشات مردمی به دفتر شکار و صید و پیگیری استان، روز گذشته، خرس این سیرک ضبط و به زودی به یک مرکز مناسب نگهداری منتقل خواهد شد.


رییس اداره ساماندهی و هماهنگی امور مناطق سازمان محیط زیست با اشاره به حمل غیرقانونی و بکار گیری حیوانات وحشی در سیرک همایونی اظهار داشت: پرونده سیرک همایونی جهت رسیدگی به دادگاه کازرون ارجاع داده شد که به استناد ماده 10 قانون شکار و صید و ماده 8 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست برخورد قانونی با متخلف صورت خواهد گرفت.


وی همچنین از توقیف یک قلاده شیر متعلق به یک معرکه گیردر کرمانشاه خبر داد و تصریح کرد: این شیر که بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست برای اجرای برنامه به کار گرفته می شد نیز ضبط و به تهران منتقل شد که اکنون در قرنطینه پارک پردیسان به سر می برد.

داداشی همچنین از توقیف خرس دیگری در دزفول خبر داد و تأکید کرد: این خرس که بطور غیرقانونی توسط یک معرکه گیر مورد استفاده قرار می گرفت امروز ضبط شد و به زودی به یک مرکز مناسب برای نگهداری انتقال خواهد یافت.


رییس اداره ساماندهی و هماهنگی امور مناطق سازمان محیط زیست یادآور شد: پرونده این دو معرکه گیر به دلیل بکارگیری غیرقانونی حیوانات به دادگاه ارسال شده است.منبع:مهر