ایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه شهرستان طبس حین گشت و کنترل در مناطق آزاد، حوالی ساعت ۱۶ عصر متوجه صدای شلیک گلوله در ارتفاعات شدند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طبس در این باره گفت: محیط بانان بلافاصله عازم ارتفاعات موسوم به چشمه حیه شده و به جستجوی منطقه پرداختند. ارتفاعات این منطقه بسیار صعب العبور است و امکان تردد هیچ نوع وسیله نقلیه ای اعم از خودرو و موتورسیکلت در آن وجود ندارد.
اسدالله حاتمی اظهار داشت: مامورین طی چندین ساعت پیاده روی پس از تاریک شدن هوا به ارتفاعات رسیده و در مسیر احتمالی عبور متخلفین به کمین نشستند. محیط بانان حوالی ساعت ۲۳ در تاریکی شب متوجه عبور دو فرد مسلح به همراه یک راس قاطر شدند.تصویر: لاشه سه کل وحشی جوان به همراه یک اسلحه جنگی سیمینوف و یک اسلحه تک لول قاچاق کشف شده
حاتمی گفت: محیط بانان کم تعداد بوده و به دلیل احتمال بروز درگیری یا متواری شدن متخلفین در تاریکی شب، طی تماس با اداره اعلام کردند که در تعقیب نامحسوس افراد مسلح هستند و درخواست نیروی کمکی نمودند.
به همراه سه نفر دیگر نیروها راهی ارتفاعات مذکور شدیم و طی هماهنگی با مامورینی که در تعقیب شکارچیان غیرمجاز بودند پس از چند ساعت پیاده روی، نیمه های شب با شش نفر نیرو شکارچیان غیرمجاز را غافلگیر و بازداشت نمودیم.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان طبس گفت: در بازرسی از متخلفین لاشه سه کل وحشی ۲ الی ۴ ساله بر روی قاطر، یک قبضه اسلحه جنگی سیمینوف، یک قبضه اسلحه کالیبر ۱۲ غیرمجاز و سایر ادوات صید و شکار کشف و ضبط و در این رابطه دو شکارچی متخلف بازداشت شدند.
متهمین پس از بازداشت و تشکیل پرونده، به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی، حمل و استفاده از اسلحه جنگی و اسلحه شکاری غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی شده و با دستور **** تا زمان رسیدگی به پرونده با قرار وثیقه روانه زندان شدند.