۱- بیماری کمتر و سبک تر. مطالعات نشان می دهد کسانی که از سگ نگهداری می کنند کمتر بیمار می شوند. در شرایطی که بسیاری گمان می کنند تمیزی بیش از حد باعث سلامتی می شود، سگ های آن دسته از باکتری هایی را به محیط زندگی آدم ها وارد می کنند که برای تقویت دستگاه ایمنی مفیدند. منبع: Dog Bacteria Bring Potentially Beneficial Biodiversity To Owners' Homes, Study Shows همین طور با وجود این که در برخی مطالعات حیوانات خانگی به عنوان منشا حساسیت ها معرفی می شوند ولی تحقیقات نشان می دهد بزرگ شدن در خانه ای که در آن از سگ نگهداری شده، احتمال ابتلا به انواع آلرژی و اگزما را در طول زندگی کم می کند و این ایمنی تا یک نسل بعد نیز ادامه می یابد.
۲- سگ یعنی بیمه در برابر افسردگی- مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده که نشان می دهد احتمال افسردگیِ کسانی که از سگ نگهداری می کنند (به نسبت کسانی که هیچ حیوانی در خانه ندارند) بسیار کمتر است. شما نیز می بینید وقتی یک موجود معصوم با گوش های هشیار و چشم های دگمه ای، جست و خیز کنان برای شما عشق و شادی به همراه می آورد، نمی توانید افسرده بمانید.
۳- قلب سالم تر؛ فشار خون کمتر و ضربان قلب منظم. نوازش سگ به انسان آرامش می دهد. نتایج یک تحقیق پژوهشگران چینی نشان می دهد که کسانی که از سگ نگهداری می کنند شب ها با آرامش بیشتری می خوابند، کلسترول خونشان کمی پایین تر است و با احتمال بیشتری از حمله قلبی جان سالم به در می برند. http://nyti.ms/1xAqJS8
۴- با داشتن سگ مجبور به ورزش منظم می شوید. در حالی که تمام حیوانات خانگی به شما عشق، محبت و آرامش می دهند سگ ها یک مزیت دیگر هم دارند. سگ ها به خاطر نیاز روزانه شان به هوا خوری شما را وادار می کنند دست کم روزی نیم ساعت پیاده روی کنید یا بدوید. (البته در شرایطی عادی و بدون در نظر گرفتن ممنوعیت سگ گردانی)
۵- روابط و زندگی اجتماعی قوی تر- نتایج یک همه پرسی نشان می دهد که در حالت کلی مردم به کسانی که سگ دارند بیشتر از افراد معمولی اطمینان می کنند. تحقیقات نشان می دهد نگه داری از حیوان خانگی، به ویژه سگ در سلامت روحی و روانی به اندازه داشتن یک دوست خوب تاثیر دارد.Yes, having a dog or a cat really is good for you - The Checkup - The Washington Post
۶- تشخیص سرطان! نه تنها برخی از سگ ها می توانند سرطان ارگان های داخلی را تشخیص دهند و صاحب خود را وادار کنند که برای آزمایش و درمان قدم بردارد، بلکه پژوهشگران در تلاشند که از سگ هایی باحس ردیابی قوی برای مقاصد درمانی استفاده کنند. برای برخی از سگ ها چنین تشخیصی 3 ساعت طول می کشد. Dogs Trained To Smell Ovarian Cancer Could Transform Screening For Deadly Disease
۷- سگ ها، آینه ای در برابر شما هستند. آن ها رفتار صاحبان خود را بازتاب می دهند. همچنین نتایج یک تحقیق در انگلستان نشان می دهد که نوع سگی که یک فرد انتخاب می کند نشان از شخصیت او دارد. (شاید این تحقیقات در محیطی که فرد مقایسه های زیادی برای انتخاب سگ ندارد صدق نکند)
۸- کاهش استرس و فشار کار- تعامل با سگ ها چنان از استرس هنگام کار کم می کند که شرکت های بیشتری به کارمندان خود اجازه می دهند افراد سگ هایشان را سر کار بیاورند تا از فشار و استرس کاری شان کم شود و بازدهی بیشتری داشته باشد.
Take Your Dog To The Office And Stress Less : Shots - Health News : NPR
۹- فایده آخر: خلق چنین صحنه هایی! بیشتر: Share Pictures Of Kids And Their Big Dogs | Bored Panda