همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aviator نمایش پست ها
    دوستان من دیشب یک آکواریوم 162 لیتری از این آماده های چینی که خودش یه میز سرهم با آکواریوم داره و رو سقف آک سر و جا لامپی داره و ...حالا میخوام برای آب شور استفاده کنم ولی مشکل اینجاست که نمیشه کفش رو برای سامپ سوراخ کرد تا چربی های روی اب بریزه داخل سامپ ولی در عین حال حتما میخوام از سامپ تد کمد پایینش استفاده کنم و اسکیمر و ... بگیرم و داخل سامپ بذارم .راه حل چیه؟
    دوست عزیز میتونید جایی که میخواید سطح اب باشه را سوراخ کنید ولی سوراخ حتما بزرگ باشه که سطح اب بالتر از ان نیاد که اب از سطح به داخل سامپ بریزه

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    سلام
    تانک من ساخته شده از قبل
    تانک روی اپن هست و 85*35وارتفاع 55.دورش هم mdf کاری شده و امکان استفاده از بچه سامپو ندارم
    دوست عزیز شما چندتاراه دارید یکی اینکه فیلتر سطلی استفاده کنید همراه باسیفون منظم.یا یک شیشه بزارید و١۵سانت از طول اکتون کم کنید واون را سامپش کنید که این راه مناسبی هست.ولی اگه بالای اک جای زیادی دارید میتونید یک سامپ اندازه همین اک یا کوچکتر درست کنید وداخلش رف هم درست کنید که اگه بخواید میتونید جوری درست کنید که رفش هم دید داشته باشه ولی بازهم شما باید یک اورفلور داخل اک درست کنید که واتر پمپ راداخل ان قرار بدیدچون اگه کوچک باشه باید زود به زودبه اک اب اضافه کنیدحداقل١۵×٢٠.این روش خوبی هست من برای دوتا از دوستان راه اندازی کردم که جواب داده ویکیش پر از ریف هست وداخل رف هم اسبک انداخته که اون هم زیبا شده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17096
    سلام دوستان
    چند دفعه سوالمو پرسیدم
    ولی هیچکس جواب نداده
    میخام فیلتر سطلی تترا 2400 رو باز کنم
    میشه طریقشو بگید
    اینی که تو وب هست مال 1200
    و راستی
    میشه تو تانک شیشه خم سامپ درست کرد؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز میتونید جایی که میخواید سطح اب باشه را سوراخ کنید ولی سوراخ حتما بزرگ باشه که سطح اب بالتر از ان نیاد که اب از سطح به داخل سامپ بریزه
    آخه اصلن دیواره هاشو نمیشه سوراخ کرد.بردم پیش شیشه بر گفت مسئولیت شکست شیشه با خودته چون داری آک رو سرهم بهم میدی واسه سوراخکاری و احتمال شکستن شیشه هاش رو کار زیاده ، حالا فرقی نداره کف باشه یا بغل!!!
    خب راه حل چیه آخه؟چیزی که بذهنم میرسه اینه که از هدپاور استفاده کنم و قسمت مکنده رو نزدیک سطح آب بذارم و سیستم رو طوری بچینم تا بمحض پایین اومدن اب از یه سطح مشخص برق پاورهد قطع بشه و وقتی دوباره آب باندازه کافی توسط پمپ پایینی تو سامپ به آکواریوم برگشت دوباره برقش وصل بشه.تا مشکل عدم برابر بودن قدرت دو پمپ بمشکل ساز نشه.
    بنظرتون عملیه؟

همکار قدیمی (مترجم انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14755
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز شما چندتاراه دارید یکی اینکه فیلتر سطلی استفاده کنید همراه باسیفون منظم.یا یک شیشه بزارید و١۵سانت از طول اکتون کم کنید واون را سامپش کنید که این راه مناسبی هست.ولی اگه بالای اک جای زیادی دارید میتونید یک سامپ اندازه همین اک یا کوچکتر درست کنید وداخلش رف هم درست کنید که اگه بخواید میتونید جوری درست کنید که رفش هم دید داشته باشه ولی بازهم شما باید یک اورفلور داخل اک درست کنید که واتر پمپ راداخل ان قرار بدیدچون اگه کوچک باشه باید زود به زودبه اک اب اضافه کنیدحداقل١۵×٢٠.این روش خوبی هست من برای دوتا از دوستان راه اندازی کردم که جواب داده ویکیش پر از ریف هست وداخل رف هم اسبک انداخته که اون هم زیبا شده
    دوست عزیز بالای تانک جا دارم اما منظورم ارتفاع هست.اگخ تاپ سامپ درست کنم عرضشو نهایت 10-15سانت میتونم بگیرم که تازه اونم از فضای بالای تانک گرفته میشه و دسترسی به داخل تانک مشکل
    عرض تانک هم 35 هست دیگه جایی نمیمونه برا جدا کردن
    اگه از فیلتر سطلی استفاده کنم به مشکل بر نمیخورم بعدها؟البته اسکیمر هم توی آب باید بزارم

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    [QUOTE=Drax777;239499]سلام
    اینم عکس بهتر
    اینا چی هستش ؟؟؟ این نخهای سفید رنگ، پر شدن توی آک، با توضیحاتی که دادین فکر نمی کنم جلبک مویی باشه، اما شبیه بهش

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk[/QUOTEسلام
    اینکه اینا دقیقا چی هستن فکر نکنم خیلی اطلاعاتی دقیقی باشه حداقل تا حالا مورد مشابه شخصا ندیدم اما این عکس به ظاهر
    به رشد کلونی باکتری شباهت داره که از دلایلش استفاده از منابع کربنی به صورت نادرست در تانک هست. از محصولاتی مثل ریف بیو فبول. برای یه مدت محلول های این چنین استفاده نکنید و یا سایر منابع کربن متل راکتور بیوپلت. سیفون منظم داشته باشید و نتایج تست آب از جمله نیترات و فسفات رو بررسی کنید. باز هم از روی عکس نمیشه قطعی گفت عوامل باکتریایی هست ولی اینطور میخوره باشه
    موفق باشی

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط djjmahdii نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    ی فیلتر سطلی دارم
    میخام بازش کنم و تمیزش کنم
    مشکل اینه که خیلی صدا میده
    مارکش تترا هست
    عکس هم ضمینه کردم
    میخام بدونم مشکلم طبیعیه
    من اول 93 این فیلتر سطلی رو خریدم
    از فروشنده ب عنوان کم صدا و یکی از بهتزین مارک ها گرفتم
    چرا اینقدر صدا میده
    سلام دوست عزیر تو اب شور به دلیل استفاده نکردن از فیلتر سطلی کمتر کسی تجربشو داره که راهنماییت کنه به نظرم سوالتو تو بخش شیرین مطرح کنی دوستان بهتر میتونن کمکت کنند

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    اول عذر خواهی میکنم به خاطر غیبتم همونطور که معلومه تو مرخصی هستم به دلیل مشغله زیاد
    مورد بعد که دیدم 6 7 تا پست اسپم بوده که زده شده توسط دوستان تو این قسمت بازم نقل قول نکردم که خدایی نکرده کسی ناراحت نشه
    اما وقتی سوالی پرسیده میشه اگه جوابشو دوستان بدونن حتما اونو جواب میدن وقتی جواب داده نمیشه یعنی کسی اطلاعاتی راجعبش نداره پس احتیاج به زدن پست هایی مثل کسی جواب منو نمیده و جواب من چی شد و چند بار باید سوالمو بپرسم نیست با این پستا فقط میزان تعداد صفحات بالا میره و سوالات بینشون گم میشه
    ممنون برای همکاریتون

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    اینم عکس بهتر
    اینا چی هستش ؟؟؟ این نخهای سفید رنگ، پر شدن توی آک، با توضیحاتی که دادین فکر نمی کنم جلبک مویی باشه، اما شبیه بهش

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    سلام علی اقا
    دست بزن ببین سفت هستن یا نرم؟
    روی لایوراکها بعضی وقتها یه رشته های سفید رنگ به وجود میاد که منم نمیدونم علتش چیه ولی مضر نیستن

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed6501 نمایش پست ها
    دوست عزیز بالای تانک جا دارم اما منظورم ارتفاع هست.اگخ تاپ سامپ درست کنم عرضشو نهایت 10-15سانت میتونم بگیرم که تازه اونم از فضای بالای تانک گرفته میشه و دسترسی به داخل تانک مشکل
    عرض تانک هم 35 هست دیگه جایی نمیمونه برا جدا کردن
    اگه از فیلتر سطلی استفاده کنم به مشکل بر نمیخورم بعدها؟البته اسکیمر هم توی آب باید بزارم
    اره میشه فقط بایدسیفون مرتب باشه.من نگفتم که از عرض اکتون کم کنیدعرض اکتون همین حالا کم هست باید از طول اکتون کم کنید سایز اکتون میشه٧٠×٣۵×۵۵وسامپتون هم میشه١۵×٣۵×۵۵،

صفحه 864 از 1093 نخستنخست ... 364764814845846847848849850851852853854855856857858859860861862863864865866867868869870871872873874875876877878879880881882883914964 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)