فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12
لایک لایک:  14
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: روش پیوند زدن کاکتوس

 1. #1
  کاربر اخراج شده asaa آواتار ها
  محل سکونت
  شیرازیا به به
  تخصص
  خونهههه داریییییی
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  شماره عضویت
  11592
  میانگین پست در روز
  0.08
  نوشته ها
  55

  yesb روش پیوند زدن کاکتوس

  عصا با شما صحبت میکند
  سولات خ.د را در زمینه ی پیوند کاکتوس مطرح کنید
  به نام خدا
  سلام خدمت همه دوستان وعلاقه مندان کاکتوس وساکولنت من میخواهم یکی از تجربه های خودم را درباره نحوه پیوند کاکتوس با دوستان خوبم در سایت به اشتراک بگذارم. قبل از آن باید از همه کلکسیونرهای حرفه ای عذرخواهی کنم، قطعا این مطلب بیشتر مفید دوستانی خواهد بود که مثل خود حقیر آماتور هستند برای همین پیشاپیش مرا ببخشند. قبل از هرچیز باید بگم این پیوند تا 2000%!!!! انشااله موفقه مگراینکه خودتون نخواهید! این پیوند روی پایه اپونتیا زده میشه و دلیل موفقیت بالای آنهم همین اپونتیاست.
  اول وسایل مورد نیاز:
  1- چاقوی تیز
  اصولا من در هر پیوند چاقو را تیز میکنم اینطور بهتره. اگه چاقوی شما تیز نیست میتوانید با یه وسیله ساده آنرا تیز کنید اون وسیله یک استکان یا یک ظرف چینی میتونه باشه هردو لبه ی چاقو را چند بار پشت یه ظرف چینی بکشید چند بار که تکرار کنید معجزه تیز شدن رو خواهید دید. از الان دیگه مواظب دستاتون باشید.
  2- موچین
  این وسیله برای این پیوند خیلی مهمه البته موچین برای دراوردن خارهای ریز از دست شما استفاده میشه نه گرفتن پیوندک!
  3- پایه
  از پایه اپونتیا استفاده بشود. مهم نیست که زیاد بلند باشه یا نه آنچه اهمیت دارد این است که کمی این اپونتیا قطور باشه اینطوری درصد موفقیت بالاتر میرود.

  4-پیوندک
  5-کش
  تصویر شماره 1

  شروع کار:
  قبل از هرچیز وسایل را ضد عفونی کنید. از الکل و پنبه استفاده کنید حتی از داروخانه هم میتوانید پد مخصوص الکل را بگیرید زیاد هزینه ای ندارد حالا که وسایل را آماده کردید پایه را به این صورت برش بزنید.(شکل2)
  تصویر شماره 2

  دلیل اینکه این پیوند موفقیت بالایی داره اینه که پایه اپونتیا یک آوند بصورت طولی دارد.(شکل3) و برعکس پایه های معمول مثل سرئوسها و… که آوند حلقوی دارند و باید در اتصال آوندهای پایه و پیوندک خیلی ریزه کاری بخرج داد٬ اپونتیا اما چنین نیست.
  تصویر شماره 3

  حالا پیوندک را با چاقوی تیزی ببرید و آنرا روی پایه قرار دهید سعی کنید آوندها حداقل از دو ناحیه بهم وصل باشد و این کار زیاد در این پیوند سخت نیست چرا که آوند پیوندک بصورت حلقوی و گرد هست و آوند اپونتیا بصورت دو خط موازیست اگر بخواهم یک تصویر ذهنی بشما بدهم میتوانم بگویم باید تصور کنید که میخواهید یک حلقه گرد را روی دو خط موازی بگذارید اگر این تصور داشته باشید بشما کمک میکند تا پیوندتان را به نحو شایسته انجام بدهید. میبینید که قرار دادن یک حلقه روی دو خط موازی در هر حال حداقل از دو ناحیه آنها را بهم وصل میکند. آن حلقه میتواند آوند پیوندک باشد و آن دو خط موازی آوند اپونتیاست .
  حالا که این دو را روی هم گذاشتید کمی پیوندک را روی پایه بچرخانید سپس آنرا برای 20 ثانیه نگهدارید تا پیوندک در جای خود ثابت بشود بهتر است با انگشت اشاره دست چپ پیوندک را نگهدارید. .برای اینکه کش را روی پیوند بگذارید بهترین کار اینست که شما درحالیکه با انگشتان شصت و انگشت وسط پایه را گرفتید و انگشت اشاره دست چپ را روی پیوند گذاشتید حالا با دست راست ابتدا کش را از پایین پایه رد کنید. در حالیکه با انگشت شصت و انگشت اشاره دست راست ٬کش را باز کردید آنرا بیاورید بالا حالا انگشت اشاره دست چپ خود را آرام از پیوندک بردارید و کش را روی آن بکشید. (شکل4و5 )
  تصویر شماره 4

  تصویر شماره 5

  اکنون وقت آن رسیده که پیوندتان را در یک جای کم نور بگذارید بمدت 1هفته بدون نور بماند بعد از 1هفته کش را بردارید و بگذارید 3روز هم بدون کش در همان مکان بماند بعد از طی این مدت حالا آنرا درگلدان بکارید و یک هفته بگذارید در همان مکان بماند بعد از یک هفته آنرا به مکان پرنورتر ببرید و آبیاری کنید حالا از زیبایی پیوند دو کاکتوس لذت ببرید !!!

  چندنکته:
  1- حسن این پیوند در راحتی آن و موفقیت بالای آنست ضمن اینکه اپونتیا بدلیل پهن بودنش فتوسنتز را باسرعت بیشتری انجام میدهد و این باعث رشد سریعتر پیوند میشود یک چیزی شبیه پایه پرسکیاست اما با شدت کمتر از آن.
  2- توصیه اکید میکنم که مواظب خارهای نامرئی اپونتیا باشید آنقدر ریز هستند که متوجه فرو رفتن در دستتان نمیشوید و آن موچین که جزو وسایل بود صرفا برای اینکه بتوانید خارها را از دستتان بیرون بیاورید استفاده میشود!!! همین الان در دست من یکی از آنها فرو رفته که 2هفته است نتوانستم بیرون بیاورم فقط دردش را حس میکنم! پس خیلی مواظب باشید. این خیلی مهم است و خطرناک!!!!
  3- در ریشه دار کردن پایه زیاد عجله نکنید و زمانها را رعایت کنید امکان دارد حتی پیوندتان در مرحله ریشه دار کردن آنقدر اب از دست بدهد که حتی پایه طوری خم شود که شکل یک رول بخودش بگیرد اصلا نگران نباشید به محض اینکه گیاه را کاشتید و آبیاری کردید خودش را پیدا میکند و زیبایش بی نظیر میشود.
  توجه شما را به سایر پیوندهایی که با اپونتیا زدم جلب میکنم قابل توجه اینکه عکس شماره7 در مرحله ریشه دارکردن بسیارخمیده شده بود بطوریکه حتی پیوندک هم بقول معروف وا رفته بود و طوری بود که هرکس میدید فکر میکرد آنرا له کردند اما الان بعد از ریشه دار کردن چنین شده:
  تصویر شماره 6

  تصویر شماره 7

  تصویر شماره 8


  یک نکته اینکه از این پایه بدلیل موفقیت بالا میشود برای کاکتوسهایی که حالت کمیاب دارند و کلکسیونی هستند و بهر دلیل در معرض تلف شدن هستند ونیاز به پیوند دارند استفاده کرد. علت اینکه برخیها مثل خود من خیلی کم مبادرت به پیوند میکنند اینستکه از موفقیت آن مطمئن نیستند برای همین ریسک نمیکنند.

  لطفا برای تقدیر ، تشکر و ابراز نظر مثبت یا منفی فقط از کلیدهای Like/Dislike استفاده کنید. کامنت های اضافی، برای جلوگیری از بی نظمی حذف خواهند شد.

 2. #2
  کاربر اخراج شده asaa آواتار ها
  محل سکونت
  شیرازیا به به
  تخصص
  خونهههه داریییییی
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  شماره عضویت
  11592
  میانگین پست در روز
  0.08
  نوشته ها
  55
  به نام خدا
  در ابتدا می بایستی اطلاعاتی در مورد کلیات پیوند داشته باشیم .
  پیوند ، اتحاد قطعاتی از دو یا چند گیاه است به طوری که آنها به صورت یک گیاه رشد کنند. به صورتی که یک قطعه از گیاه در بالا قرار میگیرد که به آن پیوندک می گوییم و دیگری در پایین به عنوان پایه اصلی است .
  پیوند عبارت است از زخم کردن دو گیاه و بهبود یافتن آن ها در کنار یکدیگر .در پیوند، گیاه پایه اصلی پیوندک را آبیاری و تغذیه می کند که در صورت خشک شدن پایه ، پیوندک نیز از بین می رود .
  پیوند بین تمامی گیاهان امکان پذیر نیست ، در پیوند حتما می بایستی دو گیاه از یک خانواده باشند .
  در مورد پیوند در کاکتوس ها غالبا تمامی گونه های کاکتوس به هم قابل پیوند می باشند .
  پیوند چیست؟

 3. #3
  کاربر اخراج شده asaa آواتار ها
  محل سکونت
  شیرازیا به به
  تخصص
  خونهههه داریییییی
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  شماره عضویت
  11592
  میانگین پست در روز
  0.08
  نوشته ها
  55
  به نام خدا
  شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اصلا چرا ما کاکتوس ها را پیوند می زنیم ، آیا فقط برای زیباییست ؟
  مهم ترین دلیل پیوند زدن کاکتوس، بالا بردن رشد پیوندک است. کاکتوس هایی که پنج سال طول میکشد تا به سن گلدهی برسند وقتی برروی پایه مناسب پیوند زده شوند بعد از 3 تا 4 ماه به سن گلدهی میرسند.
  شما می توانید از پیوند برای گذراندن دوره حساس کاکتوس های تازه سبز شده خود بهره بگیرید به این صورت که کاکتوس های جوانی که تازه از بذر درآمده اند را به پایه مناسب پیوند زده و پس از گذراندن دوره حساس رشد کاکتوس و بزرگ تر شدن کاکتوس آن را از پایه اصلی جدا کرده و در گلدانی به صورت تکی بکارید تا به رشد خود ادامه دهد .
  بعضی از افراد پیوند زدن کاکتوس را غیر عادی و زشت می نامند ولی پیوند کاکتوس یک هنر است که با آن می توان کاکتوس هایی با شکل های خارق العاده و منحصر به فرد تولید کرد .
  در مواردی هم پیوند به کمک کاکتوس های بیمار می آید و آن ها را از مرگ حتمی نجات می دهد به این صورت که شما قسمت سالم کاکتوس بیمار خود را به کاکتوسی دیگر پیوند می زنید .
  همچنین از پیوند برای رشد کاکتوس های رنگی نیز می توان استفاده کرد . کاکتوس هایی که به تنهایی به دلیل نداشتن کلروفیل یا سبزینه قادر به رشد به صورت تنها نیستند با پیوند برروی پایه مناسب کاکتوس زیبایی بوجود می آورند .

  پیوند کاکتوس

 4. #4
  کاربر اخراج شده asaa آواتار ها
  محل سکونت
  شیرازیا به به
  تخصص
  خونهههه داریییییی
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  شماره عضویت
  11592
  میانگین پست در روز
  0.08
  نوشته ها
  55
  به نام خدا
  با سلام.
  در این قسمت سعی میکنم به زبان کاملا ساده و تصویری روشی متفاوت برای پیوند زدن آسترفیتوم کاپوت مدوزا را آموزش بدهم که امیدوارم دوستان از این مقاله لذت ببرند.
  برای این کار از پایه هایی مثل فرو کاکتوس و هماتو و حتی از انواع اچینو میتوانید استفاده کنید. معمولا فرو و هماتو در اولویت هستند. در این روش شاخه های کاپوت مدوزا را از گیاه مادری جدا کرده و به تکه های متناسب با پایه برش میدهیم و مثل تصویر بعد از برش پایه و پیوندک اونارو با کش به همدیگه میبندیم. میتوانید شاخه ها رو از وسط نصف کرده و هر دو تکه را پیوند بزنید. این پیوند با رعایت شرایط پیوند بعد از حدود 20 الی 30 روز کم کم شروع به جوانه زنی خواهد کرد.
  امیدوارم لذت کافی را برده باشید.
  با تشکر اکبر صابر (آذر کاکتوس)
  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزا

  پیوند استروفیتوم کاپوت مدوزاpowerd by asaa

 5. #5
  تیم مدیریت کل سایت sisil آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پرنیان
  محل سکونت
  زیر سایه خدا
  علایق
  یک کلام حیوانات
  تخصص
  حسابرس . دستیار دندانپزشک.
  حیوان خانگی
  آکواریوم . خرگوش . طوطی . قمری.همستر
  تاریخ عضویت
  Oct 2013
  شماره عضویت
  8234
  میانگین پست در روز
  1.98
  نوشته ها
  2,211
  دوست عزیزم از مطالب جالبتون ممنون اما ذکر چند مورد الزامیست

  در تاپیک های مفیدی که زدید متأسفانه چند مورد رو فراموش کردید که اگر رعایت بفرمایید ممنون میشم

  قوانین سایت رو که در لینک زیر هست مطالعه بفرمایید

  http://mihanpet.ir/thread2.html

  تاپیک خودتون و در انجمن مربوط بهش ایجاد کنید
  تاپیکهای قدیمی رو با ارسال موضوع جدید بالا نیارید چون هم مطلب مفید شما دیده نمیشه و هم پست های قدیمی

  به سطر اول ارسالات میاد
  برای تاپیکهای خودتون حتما نام صحیح مرتبط با موضوع انتخاب کنید
  ذکر منبع موضوع الزامیست

  لطفا از ارسال هرگونه پست اسپم طبق قوانین جدا خودداری بفرمایید

  باز هم بخاطر ارسال مطالب مفیدتون تشکر میکنم امیدوارم بتونید در میهن پت لحظات خوبی و داشته باشید  سهم من دور ریزه های توست لقمه از دهانم مگیر

  ای اشرف مخلوقات

 6. #6
  کاربر میهن پت abbasfat آواتار ها
  محل سکونت
  پاریس کوچولو
  علایق
  سگ
  تاریخ عضویت
  Aug 2014
  شماره عضویت
  10430
  میانگین پست در روز
  0.11
  نوشته ها
  91
  ممنون از دوستانی که راهنماییم کردن با تشکر از انها

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. تجمع چرک در رحم ( پیومتر ) در سگ (اختصاصی میهن پت)
  توسط voodi در انجمن بیماری های اختصاصی سگ
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 15th August 2014, 02:08 PM
 2. تجمع چرک در رحم {پیومتر}(اختصاصی میهن پت)
  توسط voodi در انجمن بیماری های اختصاصی سگ
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th July 2013, 11:14 PM
 3. آموزش پیوند کاکتوس به همراه عکس ...
  توسط saros در انجمن نگهداری و تکثیر گیاهان زینتی
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 9th December 2012, 04:08 PM
 4. عمل پیوند پر روی یک پرنده +عکس
  توسط Melika در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 2nd July 2012, 11:57 AM
 5. تله پاتی، دانش پیوندهای ذهنی
  توسط Melika در انجمن متفرقه
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 19th November 2011, 03:57 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید