علي حميدي امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبيل با بيان اينكه هرگونه شايعه در مورد ورود گله‌اي گرگ به استان اردبيل با هدف احياي نسل اين حيوان منتفي است، اظهار داشت: چنين اتفاقي در استان اردبيل رخ نداده و ما براي دفع حيوانات مزاحم مجوزهاي محدودي را براي شكارچيان قابل اعتماد صادر كرديم تا مبادا در زنجيره حيات وحش اختلال ايجاد شود.
وي از برخورد شديد با شكارچيان غير مجاز و متخلفان در اين ارتباط خبر داد و افزود: اكيپ‌هاي كنترل و نظارت ما در نقاط مختلف استان اردبيل به ويژه مناطق حفاظت شده فعال است و اجازه نمي‌دهيم با شكار‌هاي بي‌رويه گونه‌هاي نادر جانوري در معرض انقراض قرار گيرند.
اين مسئول يكي از اولويت‌هاي حفاظت محيط زيست را احياي گونه‌هاي منقرض شده و يا در حال انقراض جانوري اعلام كرد و گفت: بعد از راه‌اندازي سايت مارال در فندقلو و آهو در مغان در ديگر شهرها نيز فضا و موقعيت را در حال ارزيابي نهايي هستيم تا چنين سايت‌هايي را راه‌اندازي كنيم.
حميدي حيات حيوانات را وابسته به گشت و گذار در طبيعت دانست و اظهار داشت: انتظار داريم روزي را شاهد باشيم تا حيوانات و گونه‌هاي مختلف جانوري در فضاهاي طبيعي و محيط هاي عمومي بدون قيد و بند زندگي كنند و بشر به جاي از بين بردن اين تنوع زيستي به حيات و بقاي آنها بينديشد.
مديركل محيط زيست استان اردبيل ضرورت توجه كار كارشناسي و ديد فني را به مسايل زيست محيطي يادآور شد و گفت: در اجراي طرح‌هاي زيست محيطي بايد از رفتارهاي جزيره‌اي، خودسرانه و بدون كار كارشناسي جلوگيري كرد كه در طرح جامع نئور، شورابيل و بسياري از طرح‌هاي زيست محيطي نيز با يك برنامه‌ريزي و كار كارشناسي وارد مي‌شويم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با يادآوري اينكه در شهرهاي بالاي 200 هزار نفر جمعيت مطالعات زيست محيطي در مورد دفن و دفع زباله و پسماند شهري اجرايي مي‌شود، افزود: از سرمايه‌گذاراني كه در اين زمينه و براي احداث كارخانه كمپوست اعلام آمادگي كنند حمايت مي‌كنيم.
حميدي در بخش ديگري از سخنان خود بحث دفع پسماند‌هاي شهري را نيز از معضلات جدي برشمرد و خاطرنشان كرد: اگر از هم اكنون به فكر احداث كارخانه‌هاي كمپوست نباشيم در آينده اين شرايط نيز شبيه به ورود گرد و غباري مي‌شود كه زندگي عادي مردم را در بسياري از شهرهاي كشورمان ساقط كرده است