فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  12
لایک لایک:  11
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نامه برای جلوگیری از کشتار سگها در رشت

 1. #1
  همکار قدیمی
  نام و نام خانوادگی
  یاسر
  محل سکونت
  گیلان
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Nov 2012
  شماره عضویت
  4687
  میانگین پست در روز
  0.66
  نوشته ها
  953

  نامه برای جلوگیری از کشتار سگها در رشت

  شهردار محترم کلان شهر رشت
  باسلام
  احتراماً ضمن تشکر از زحمات شما، تصمیم گرفتیم تا چند خطی را در خصوص حیوانات نوشته و از شما طلب یاری نماییم. بی شک یک کشور اگر نیاز به سیاست، اقتصاد، فرهنگ و ... دارد پیش از هر چیز مردم یک کشور نیاز به بالابردن سطح فرهنگ و انسانیت خود دارند.
  شما بهتر از هرکسی فاجعه ای که در شهرهای ایران توسط شهرداری ها و در مورد حیوانات خیابانی در حال رخ دادن است را میدانید،.
  متاسفانه سگ ها و گربه های خیابانی از تیغ برنده شهرداری ها در امان نیستند. اگر عده ای از شهروندان خواهان کشتار آنها هستند عده ای دیگر در همین شهر ها خواستار حفظ بقاء آنها می باشند. روش های کشتار از حد و مرز انسانی گذشته است و با حیوانات خدا به گونه ای برخورد می شود که گویی خصومتی شخصی در میان است. سگ هایی که در حال شیر دادن توله های خود هستند را می کشند و برای کشتن آن ها جایزه می گیرند. برخی از این مردم در کدامین پله انسانیت قرار گرفته اند که برای کشتن یک سگ آبستن، یک توله معصوم ، یک سگ شیر ده، یک سگ بی آزار بالغ حاضر به گذران زندگیشان هستند؟؟؟
  آیا کشتار بی رحمانه حیوانات که در اسلام برای آن ها حقوقی جداگانه تعریف شده است، زنگ خطری برای از بین رفتن انسانیت در یک جامعه نیست؟
  چگونه است که حیوانات خیابانی در کشورهای دیگر مسالمت آمیز با انسان ها در حال زندگی هستند و نه خطر جانی برای آنها دارند و نه بیماری و نه.... و فقط در ایران کشوری که تمدن آن در دنیا زبان زد می باشد حیوانات خیابانی عامل بدترینها برای انسان شناخته می شود؟؟؟
  چشم ها در سراسر جهان، به اسلام دوخته شده اند. این رفتار ماست که می تواند اسلام واقعی را به جهانیان بشناساند. نگاهی گذرا به ایات قرآن و زندگی معصومان (ع)، برای ما روشن می سازد که عدالت در رفتار، از مهم ترین فضائل اخلاقی است؛ امّا عدالت، نه فقط در میان انسان ها معنا پیدا می کند، بلکه چگونگی رفتار با نعمت های الهی و موجودات جهان که هر لحظه همراه ما نفس می کشند و شاید گاهی در تصدیق و تکریمِ خداوند از ما هم پیش تر باشند، مورد نظر خوبان است. این خلاف عدالت است که امروز چون به ماشین دست یافته ایم و یا غذاهای صنعتی داریم، با حیوانات و گیاهان ، آن چنان رفتار کنیم که گویی اینها کاملاً بی ارزش اند؛ امّا حتّی اگر بی ارزش هم باشند، رفتارهای ناپسند، خلاف شأن یک انسان با شرایط انسانی است.
  ***
  همچنین از رسول خدا(ص) نقل شده است که: “حتی به صورت حیوانات نزنید؛ زیرا آنها حمد و تسبیح خدا می گویند”.
  ***
  دستور العمل امام علی(ع) به یکی از مأموران جمع آوری مالیات و توجّه ویژه ایشان به رعایت حقوق حیوانات، خواندنی است که به گوشه ای از آن اشاره می شود: «با ترس از خدایی که یکتاست و همتایی ندارد، حرکت کن. در سر راه، هیچ مسلمانی را نترسان یا با زور از زمین او نگذر و افزون تر از حقوق الهی از او مگیر... . آن گاه که وارد شدی، مانند اشخاص سلطه گر و سختگیر، رفتار نکن. حیوانی را رَم مده و هراسان مکن و دامدار را مرنجان... . حیوانات بیت المال را به دست چوپانی بسپار که خیرخواه و مهربان و امین و حافظ باشد، که نه سختگیر باشد و نه ستمکار، نه تند براند و نه حیوانات را خسته کند... . هر گاه حیوانات را به دست فردی امین سپردی، به او سفارش کن تا بین او و نوزادش جدایی نیفکند و شیر آن را ندوشد تا به بچّه اش زیانی وارد نشود. در سوار شدن بر چهارپایان، عدالت را رعایت کند و مراعات حال چهارپای خسته یا زخمی را که سواری دادن برای او سخت است، بنماید. آنها را در سرِ راه، به درون آب ببرد و از جاده هایی که دو طرف آن علفزار است به جاده بی علف نکشاند و هر از چند گاه، چهارپایان را مهلت دهد تا استراحت کنند و هر گاه به آب و علفزار رسید، فرصت دهد تا علف بخورند و آب بنوشند... . عمل کردن به دستورهای یاد شده، مایه بزرگی پاداش و نیز هدایت تو خواهد شد. ان شاء الله».
  ***
  ده صفت نیکوی سگ از زبان امیرالمومنین:
  اول: خانه ندارد، و این از صفات مجردین است.
  دوم: شب زنده دار است، و این از علامات عابدین است.
  سوم: چون سفر کند، با خودش چیزی نمیبرد، و این از علامات متوکلین است.
  چهارم: وقتی که به او چیزی دهید، او را دور برده و در دور میخورد، و این از صفات متواضعین است.
  پنجم: اگر او را بزنند و تردش کنند، به کمترین چیزی بازگشت میکند، و این از علامات مریدین است.
  ششم: هرگز صاحبش را در سختی ترک نمیکند، و این از علامات صابرین است.
  هفتم: آن زمان که بمیرد میراثی باقی نمیگذارد، و این از علامات زاهدین است.
  هشتم: یکسره گرسنه است، و این از علامات مجاهدین است.
  نهم: یکسره در خوف است، و این از علامات صالحین است.
  دهم: به اندک چیزی از دنیا راضی میشود، و این از علامات عاشقین است.
  ***
  نجيح گويد: حسن بن على عليه السلام را ديدم كه مشغول خوردن غذا بود و سگى روبروى او قرار گرفته بود، هر لقمه اى كه مى خورد يك لقمه هم به آن سگ مى داد.
  عرض كردم : يابن رسول اللّه ! اين سگ را از خود دور نمى كنى ؟
  حضرت فرمود: رهايش كن زيرا من از خداوند حيا مى كنم كه جاندارى به من نگاه كند و من بخورم و به او نخورانم .
  پیشتر حامیان حیوانات با تماس ها مکرر با شهرداری ها انزجار خود را با این عمل خشونت آمیز نشان دادند و از شهرداری ها درخواست کرده اند عقیم سازی را جایگزین کشتار حیوانات کنند. همان گونه که در شهر اراک و شهر تبریز اتفاق افتاد..
  نحوه کشتار این حیوانات از انسانیت به دور است، کشتن با سنگ، تفنگ، اتاق گاز، تزریق در قلب و ... شهرهای ایران به شکنجه گاه حیوانات تبدیل شده است. حیوانات بی پناه که از انسانهایی که روز به روز به حریم زندگی طبیعی آنها وارد می شوند و در حال گسترش شهرها هستند فقط و فقط نگاه محبت آمیز طلب می کنند.
  ساخت پناهگاه حیوانات و عقیم سازی آن ها می تواند سریع ترین راه پیشگیری باشد بدون آن که به نا حق خونی ریخته شود، در کنار آن نیاز است فرهنگسازی انجام گیرد تا مردم حیوانات را جدا از زندگی خود نبینند. بی شک آفریده شدن آنها از سوی پروردگار بی دلیل نبوده است و ما انسان ها که اشرف مخلوقات هستیم نمی بایست قوانین آفرینش را بر هم زده و دست به کشتار آفریدگان خدا بزنیم. ما هرگز مالک جان موجودات زنده و دیگر آفریدگان خدا نیستیم.
  در بین کودکان آزار حیوانات به یک تفریح بدل شده است. آتش زدن گربه ها ، قطع کردن گوش و دم سگ ها، بستن طناب به گلوی آن ها تا مرز خفگی، دار زدن حیوانات و... آیا می توان به سادگی از کنار این ها گذشت؟؟؟ آیا می توان نسبت به آینده این کودکان بی تفاوت بود؟؟؟ در کتاب های درسی کوچکترین اشاره ای به محبت با حیوانات نشده است و یک کودک از طفولیت فقط می شنود که سگ نجس است و در کودکی حکم به قتل حیوان خدا را می دهد.
  با کمی تامل می توانیم امروز از یک فاجعه عظیم در آینده پیشگیری کنیم.
  **
  حقوق حيوانات در قانون مجازات اسلامي (مصوب 7/9/1370)
  كتاب مجموعه كامل قوانين دامپزشكي
  ماده 362 - هرگاه كسي حيواني را بزند و به آن حيوان در اثر زدن خسارتي وارد نمايد ، آن شخص زننده عهده دار خسارت هاي وارده خواهد بود .
  در کنار خیابان، اتوبان و جاده های کشور هر روز شاهد جنازه یک حیوان هستیم و مردمی که بی توجه از کنار آن می گذرند و چقدر بی تفاوتی مردم یک کشور نسبت به جان موجودات زنده زجر آور است.
  و چرا پلیس راهنمایی و رانندگی هیچ گاه در مورد این حیوانات با مردم سخن نگفته و در کتب آیین نامه راهنمایی رانندگی به آن اشاره ای نشده است. جان یک موجود زنده تا این اندازه بی ارزش است؟؟؟
  کشتار موجوداتی که آفریدگان خدا هستند، به اندازه انسان ها حق زندگی دارند، و انسان ها با گشترده کردن شهرها به حریم زندگی آن ها تجاوز کرده اند، تنها دلیلی واضح از بیان کمرنگ شدن انسانیت در بین مردم یک کشور است، چرا که امروز حیوانات را آزار می دهند و فردا انسان ها را...
  بهتر است گوشه چشمی هم به حیواناتی بیاندازید که چشم امیدشان به ما انسانهاست تا صدای آن ها باشیم و حق آن ها از همنوعان خود بگیریم...
  با تشکر
  یاسر
  متن این نامه بر گرفته شده از نامه دوستانم در شهر های دیگر است که توسط من تدوین شده ودر مورخ 15 10 93 به شهرداری رشت ارسال گردیده
  ویرایش توسط voodi : 5th January 2015 در ساعت 10:43 AM


 2. #2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید