فنچ زبرا: عنوان حیوانات خانگی


گونه های متعددی از فنچ وجود دارد، اما در میان محبوب ترین عنوان حیوانات خانگی هستند
فنچ زبرا است
.مقاوم بودن و نسبتا آسان از ویژگی های آنهاست، بنابراین یک انتخاب عالی برای افراد تازه کار است.برخی از دیگر گونه های فنچ هست برای مراقبت صاحبان خود را بیشتر به چالش میکشند.
فنچ گورخری(زبرا) پرنده ای کوچک، و فعال و سرگرم کننده، و آرام می باشد که آواز آن چیزی شبیه (chirps) به نظر می آید.
اگر چه کوچکند، ولی آنها برای پرواز (طول قفس از ارتفاع مهم تر است) نیاز به یک قفس نسبتا بزرگ دارند. تمام فنچ اجتماعی هستند و باید به صورت جفت نگهداری می شوند - و یک جفت نر و ماده فنچ ها از پرندگان تک همسری هستند- برخی از افراد توصیه میکنن فنچها را در دسته های6تایی و یا در دسته های بزرگتر از 6نگهدای کنید. البته برای نگه داشتن بیش از یک جفت، شما یک قفس بزرگتر مانند یک قفس جوجه پران نیاز دارید.

به طور کلی، یک فنچ طول عمری در هر حدود 5-15 سال دارد.که به عوامل گوناگونی از جمله تفاوت گونه و همچنین تعداد دفعات جوجه کشی، به خصوص رژیم غذایی نسبت داده شود.

مسلما محبوب ترین گونه موجود در بازار حیوانات خانگی در آمریکای شمالی فنچ زبرا است. آنها پرندگان جذاب هستند، و نرها می توان به راحتی ازماده تشخیص داد. نرها خطهای سیاه و سفید روی گلو و سینه، تکه های گونه نارنجی و قهوه ای در دو طرف صورت دارند است. هر دو جنس نر و ماده دارای منقار نارنجی، اگر چه در نرها رنگ بسیار روشن تراست (که مایل به قرمز میشود).

در تصویر زیر باتوجه به توضیحات نروماده به راحتی قابل تشخیص استمنبع :انجمن تخصصی پرنده های من