کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    این پرریزی بخاطر لانه سازی مجدد فنچ نر شماست که پرهای پشت ماده رو میکنه
    براش برگ سوزنی درخت کاج بزارید تو لونه هم پنبه دونه گود کنید
    تو ابشون مولتی ویتامین بریزید پلو نرم و تخم مرغ با پوستش و هویج و کاهو جعفری و کف دریا با همینها خودم 12 تا تخم و 9 تا جوجه گرفتم از یک لونه (حالا نوبت شماست)

نیما جان
    هنوز جوجه توی لونه دارن !
    یعنی بازم میخوان تخم بذارن ؟

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis نمایش پست ها
    نیما جان
    هنوز جوجه توی لونه دارن !
    یعنی بازم میخوان تخم بذارن ؟
    ممکنه فقط فنچ نر مست شده باشه یا ممکنه نیاز میبینه لونه رو بازسازی کنه که داره این کارو میکنه یا اینکه ماده بخواد تخم کنه ...
    فنچ ها وقنی تغذیه شون و محیطشون خوب باشه میافتن تو دور تخم که شما باید کنترلشون کنید
    من جای شما باشم
    بهشون فقط ارزن و هر روز پلو نرم و خیس خورده و هر 3 روز یک بار کاهو میدم و ته قفس کمی یراشون پنبه دونه میزارم
    جوجه ها که جدا شدن تقویت و شروع میکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    این تغذیه جوجه هارو ضعیف نمیکنه ؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis نمایش پست ها
    این تغذیه جوجه هارو ضعیف نمیکنه ؟
    دوست عزیز اصولا و راه صحیحش این هست که بنده در چند پست قبل عرض کردم،برای داشتن جفت سالم و جوجه های قوی بهتر هست یک روز درمیان بهشون سفیده تخم مرغ و هویج بدید،دادن ذرت و حبوبات از ۱۵روزگی جوجه ها هم ایرادی نداره،وهفته ای ۱بار یکم کاهو و سبزیجادپ بدید،از دادن غذاهای گرم خودداری کنید،بعد از بزرگ شدن جوجه ها و خروجشون از لونه, لونه رو بردارید و بذارید جفت استراحت کنه،شاید اگر استراحت ندید بازهم جوجه بدن اما به مرور از عمر جفت خصوصا ماده کاسته میشه ،پس تاکید بنده بر استراحت و تقویت جفت هستش،موفق باشید

Sent from my ASUS using Tapatlk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ+مرغ عشق
    شماره عضویت
    16893
    سلام دوستان یه ماه و نیم پیش به تو صیه شما لونه فنچ ها رو از تو قفس برداشتم جفتگیری شون هم تا الان ندیدم شایدم جفتگیری کرده باشن من ندیدم به هر حال کی لونه رو بزارم ؟
    با توجه به اینکه اینا رو آبان ماه خریدم کی تخم میزان ؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosein47 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه ماه و نیم پیش به تو صیه شما لونه فنچ ها رو از تو قفس برداشتم جفتگیری شون هم تا الان ندیدم شایدم جفتگیری کرده باشن من ندیدم به هر حال کی لونه رو بزارم ؟
    با توجه به اینکه اینا رو آبان ماه خریدم کی تخم میزان ؟

سلام دوست عزیز
    اگر 1/5 ماه از برداشتن لونه میگذره الان بهترین زمان هست برای گذاشتن لونه،جفت رو هم خوب تقویت کنید ان شالله زود تخم بذارن،تخم گذاری زمان مشخصی نداره بستگی به شرایط جفت و آمادگیشون داره شما لونه رو بذارید و تقویت رو بیشتر کنید،موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16985
    سلام به همگی دوتا سوال داشتم که ممنون میشم اگه دوستان به هر دو جواب بدن 1-من تمام تاپیک های قبلی روخوندم(همه260 صفحه رو) یک جا نوشته بود زمانی که فنچ ماده دیگه نبض جوجه داخل تخم رو حس نکنه دیگه روی اون نمی خوابه و یک جای دیگه خوندم که بعد تقریبا 16 روز از اخرین تخم که دیگه امیدی به جوجه شدن تخم نیست باید تخم ها رو برداشت چون فنچ بنا به غریزه همچنان روی ان ها میخوابه کدوم یکی درسته ؟
    2-فنچ های من روز سوم همین ماه اولین تخم رو گذاشتن و تا روز هفتم هر روز تخم گذاشتن که شد 5تخم و بعد روی ان ها خوابیدند (البته زمانی که تخم گذاری هم کامل نشده بود هم روی تخم ها می خوابیدند)حالا 17 روز از اخرین تخم می گذره بنظرتون لونه رو بردارم و به فنچ ها استراحت بدم یا هنوز امید هست (اگه امیدی هست چند روز دیگه صبر کنم) دمای محیط هم همیشه چک کردم بین 19 تا26 درجه بوده باتشکر لطفا کامل جواب بدین چون خیلی واسم مهمن
    انسان یا باید مسئولیت نگهداری حیوانی رو قبول نکند یا به طور احسن به ان رسیدگی کند
    (هرچند ارزش مادی نداشته باشند)
    باتشکر

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    سلام به همگی دوتا سوال داشتم که ممنون میشم اگه دوستان به هر دو جواب بدن 1-من تمام تاپیک های قبلی روخوندم(همه260 صفحه رو) یک جا نوشته بود زمانی که فنچ ماده دیگه نبض جوجه داخل تخم رو حس نکنه دیگه روی اون نمی خوابه و یک جای دیگه خوندم که بعد تقریبا 16 روز از اخرین تخم که دیگه امیدی به جوجه شدن تخم نیست باید تخم ها رو برداشت چون فنچ بنا به غریزه همچنان روی ان ها میخوابه کدوم یکی درسته ؟
    2-فنچ های من روز سوم همین ماه اولین تخم رو گذاشتن و تا روز هفتم هر روز تخم گذاشتن که شد 5تخم و بعد روی ان ها خوابیدند (البته زمانی که تخم گذاری هم کامل نشده بود هم روی تخم ها می خوابیدند)حالا 17 روز از اخرین تخم می گذره بنظرتون لونه رو بردارم و به فنچ ها استراحت بدم یا هنوز امید هست (اگه امیدی هست چند روز دیگه صبر کنم) دمای محیط هم همیشه چک کردم بین 19 تا26 درجه بوده باتشکر لطفا کامل جواب بدین چون خیلی واسم مهمن
    انسان یا باید مسئولیت نگهداری حیوانی رو قبول نکند یا به طور احسن به ان رسیدگی کند
    باتشکر

سلام دوست عزیز
    اول ممنون بابت طرز فکرتون راجب نگه داری از پرنده ها و حیوانات و اما سوالهاتون:
    1)
    این یک قانون کلی هست که میگه اگر پرنده متوجه نداشتن نبض در تخم بشه روی اون تخم نمیخوابه، اما باید توجه داشت که سن پرنده و میزان تجربه هر پرنده و عاداتش با بقیه فرق میکنه بعضی از پرنده ها به دلیل بی تجربگی متوجه زدن یا نزدن نبض نمیشن و روی تخمها میخواببند
    2)
    من توصیه میکنم بذارید تخمها تا چند روز دیگه هم باشن من خودم تجربه داشتم بعضی از جفتها تخمهاشون دیرتر جوجه شده پس شمایی که 17روز صبر کردید چند روز دیگر هم صبر کنید اگر امکانش هست تخمهارو کندلینک کنید در این حالت راحت تر و با خیال راحت میتونید از جوجه داشتن یا نداشتن تخمها باخبر بشید و کار درست رو انجام بدید،موفق باشید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfi one نمایش پست ها
    باتشکر
    سلام
    بله گاهی جفتها از نبودن جوجه داخل تخم اطمینان پیدا کرده و تخم رو بیرون از لونه قرار میدند و یا داخل لونه روی تخم نمی خوابند ولی این در مورد همه تخمها صورت نمیگیره و 1 یا 2 تخم که به این شکل هستند اگر کل تخمها پوچ باشند فنچ بصورت غریزی روی تخمها می خوابه و دیگر توجه ای به نبض جوجها داخل تخم نداره تا زمانی که باید جوجها باز شوند و خود ماده بنوعی از خوابیدن روی تخم خسته بشه
    در مورد دوم الان باید جوجها باز شده باشند اگر با احتیاط تخمها رو چک کنید متوجه بودن جوجه داخل تخمها خواهید شد و نکته بسیار بسیار مهم در مورد دمای محیط اینکه دمای محیط تکثیر از 23 پایین تر اصلا مناسب نیست و اختلاف بین 19 تا 26 خود باعث تلف شدن جوجها داخل تخم میشه پس سیع کنید دمای محیط رو بین 24 تا 25 ثابت کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    16782
    سلام دوستان یکی از فنچ های ماده ی من توی ظرف جای دانه هاشون تخم میزاره . لونه هم براشون گذاشتم اما توجه نمیکنن بنظرتون چیکار کنم ؟

صفحه 262 از 348 نخستنخست ... 162212243244245246247248249250251252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281312 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)