کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    اگه ممکنه جوابمو بدید.
    من امروز وقت گرفتم ببرمش دکتر.
    داره پرهاشو میکنه
    قطره ad3e بهش ميدين؟؟!!
    گندم و ذرت؟؟!!
    اينها كه براى تحريك كردن پرنده اس به جفتگيرى!!!
    شايد نياز داره كه يه مقدار خنكى و غير محرك بهش بدين..
    بعضى از دوستان با بادوم زمينى موافق نيستن ، ولى بگيرين ، بازش كنين ، اگر سفيدك نزده و ترو تميزه، بدين بهش آرامبخشه، عرق كاسنى هم آرامبخشه..

ارسال با موبايل

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pedramnq نمایش پست ها
    قطره ad3e بهش ميدين؟؟!!
    گندم و ذرت؟؟!!
    اينها كه براى تحريك كردن پرنده اس به جفتگيرى!!!
    شايد نياز داره كه يه مقدار خنكى و غير محرك بهش بدين..
    بعضى از دوستان با بادوم زمينى موافق نيستن ، ولى بگيرين ، بازش كنين ، اگر سفيدك نزده و ترو تميزه، بدين بهش آرامبخشه، عرق كاسنى هم آرامبخشه..

ارسال با موبايل
    سلام . درسته ممنون از توضیحاتتون . شما میتونید از بادوم زمینی استفاده کنید اما لطفا تو فروم به کسی پیشنهاد ندین .

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    16802

پرکنی کاسکو

سلام من جمعه از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۲شب کاسکومو تنها گذاشتم،همینطور تخمه اش تموم شده بود و براش تخمه جدید گرفتم ک خیلی ریز بود.شنبه متوجه شدم داره پره پشت گردنشو میشکونه و میکنه.شنبه شب همش حواسم بهش بود تا میخواست پر بکنه حواسشو پرت میکردم حتی خودم تخمه رو پوست کردم گفتم شاید واسه اینکه نمیتونه راحت بشکونه عصبی شده،حتی اسپری هم زدم ب پراش ک نکنه.کل امروزم از صبح حواسشو پرت کردم اما گاهی از دستم درمیره و میکنه.دیشب با یه دکتر صحبت کردم گفت حمومش کن،حمومش کردم خوبم خشک کردم،الان دیدم یکم از یکی از سوراخای بینی اش یه قطره آب اومده.خیلی نگرانشم مدام حواسم بهشه ک حواسشو موقع پرکندن پرت کنم.اگه میشه راهنمایی بفرمایید.چون تازه داشت حرف زدن یاد میگرفت و چندکلمه حرف میزد.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . پرجوی و پرکنی مشکلات رفتاری هستن که طوطی ممکنه به دلایل مختلف (پزشکی و غیر پزشکی) بهش دچار بشه . پزشکی مثل تغییرات در سطح هورمون، انگل خارجی و داخلی، سوء تغذیه، کمبود مواد معدنی ، بیماری های داخلی و عفونت های باکتریایی و یا قارچی پوست .. و علل غیر پزشکی هم مثل استرس ، خستگی و نداشتن سرگرمی و تنها بودن ، بی توجهی زیاد ... عوامل محیطی هم تاثیر دارن مثل دما و رطوبت ..که باعث خشک شدن پر و خارش دار شدن پوست میشه ..

1. عوامل استرس زا رو از محیطش حذف کنید و مثلا یکی مثل پدر شما نره ستمش . اگه اطراف قفس چیزی هست که باعث ترسش بشه ..برطرف کنید این موارد رو
    2. با اجبار و اصرار کاری که دوست نداره انجام ندین به هیج عنوان .
    3.با دکترش صحبت کنید که که از نظر مشکلات جسمانی بررسی بشه
    4.سرگرمش کنید . تو این پست به دوستمون roc توضیح دادم http://www.parsipet.ir/thread10936-574.html#post237913
    5. همه چی هم بهش ندین. فقط غذاهایی که مخصوص طوطی هست . یه غذایی خوب براش تنظیم کنید .
    6. خوابش رو تنظیم کنید . 11 12 ساعت خواب شبانه باید داشته باشه . موقع خواب هم نباید سرو صدا باشه . برق رو خاموش کنید که راحت بخوابه
    7.به طور منظم حمومش کنید . بعد از حموم هم خودتون خشکش کنید چون پر آرایی زیاد این رفتار رو تقویت میکنه
    8. دما و رطوبت رو کنترل کنید . از یه دماسنج استفاده کنید حتما

سلام . ببینید منم به این مسایل خیلی فکر کردم . وقتی طوطیم مرد خیلی ناراحت بودم که ای کاش میتونستم به طبیعت برش گردونم تا زندگی عادی داشته باشه . اگه هم قراره مشکلی براش پیش بیاد یه مشکل طبیعی باشه نه مشکلاتی غیر عادی که تو اسارت باهاش مواجه میشن ... . طوطی هایی که در اسارت هستن رو به طبیعت برنمیگردونن .چون علاوه بر اینکه ممکنه بیماری داشته باشن و طوطی هایی که در طبیعت هستن رو به خطر بندازن ، نحوه زندگی کردن در طبیعت رو نمیدونن . البته فکر می کنم برای مشکل دوم راه حل هست که تو مراکزی ممکنه بهشون آموزش بدن که معمولا مناطقی که حفاظت شده هست این کار رو انجام میدن . تو همون آفریقا . ایران همچین برنامه ای نیست ( من نشنیدم و بعید میدونم باشه ) و فکر نمیکنم جای مناسبی هم برای رها کردن یه طوطی رام باشه. من خودم طوطی های باغ پرندگان رو دیدم که تو چه وضع نامناسبی هستن ( البته باغ پرندگان رشت رو دارم میگم . شهر شما رو نمیدونم ) ولی رسیدگی شما خیلی بیشتر و بهتر از افرادی هست که تو باغ پرندگان به این طوطی ها رسیدگی میکنن .

این مطلب آزاد سازی کاسکو ها در آفریقا رو بخونید :

http://www.parsipet.ir/thread24334.html

این مستند رو هم حتما ببینید :

http://www.parsipet.ir/thread28331.html

اما اگه نظر منو بخواید تو ایران همچین کاری به صلاح نیست .
    ممنون اره نظر شما رو میخواستم خودم هم دارم تحقیق میکنم فقط باغ پرندگان اصفهان و تهران مثل اینکه خوبه که اینم مطالب برعکس هم تو اینترنت هست که به پرندگان رسیدگی نمیکنن و .. حالا اگه دوستانی که از این دو مکان اطلاع دارن کمک کنن ممنون میشم .
    این لینک مستندی هم که دادین دانلود نمیشه امکان داره خودتو یه جا اپلود کنین و لینک اونو بدین ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام با توجه به همه جوا***** که دادین و به من کمک میکنه
    من احساس میکنم که پمپر توی طبیعت خودش و ازاد خیلی خوشحالتر میتونه باشه میخواستم ببینم جایی رو میشناسید که مثل باغ پرندگان باشه و واسه کاسکو مکان خوبی باشه ؟
    خودم تو فکر باغ پرندگان اصفهان هستم اما نمیدونم اصلا کاسکو اونجا هست برا کاسکو خوبه یا نه
    یه فکر دیگه ای هم که دارم اینه که بشه فرستادش زادگاهش افریقا و اونجا ازاد زندگی کنه که نمیدونم اصلا پمپر ی که خیلی عادت های خاص داره میتونه از پس اونجا به تنهایی زندگی کردن بر بیا یا نه ؟
    اخه اینجوری که نمیشه زندگی کردن همش مجبورش کنم کارای که دوس نداره بکنه و همه عمرش و تو یه 4 دیواری بگذرونه اونم پرندهای که اینقدر احساس داره و تا باحاش بدرفتاری کنه ناراحت میشه
    سلام
    شنا چون توی شیرازین گفتم این نکته رو بگم که به هیچ عنوان طوطیتون رو نبرین باغ پرندگان شیراز چون اصلا طوطی های اونجا وضع مناسبی ندارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . طناب بزرگ کنفی چرا دور قفس گذاشتید ؟

شما یکم باید بیشتر روی خودتون کار کنید نباید حساسیت نشون بدین و به ناراحتی به این قضیه نگاه کنید . کاریه که شده .. اگه متوجه بشه که اعصابتون خورد شده یا ناراحتین اینکار رو بیشتر ادامه میده ..

سر قفسش نزنید . این خودش یه جور توجه کردن بهش هست . گفتم یه صدایی که نفهمه از کجاست . دیدین گاهی اوقات یه صدایی از دور می شنون به حالت تعجب و کنجکاوی به اطراف نگاه میکنن . باید همچین چیزی باشه ..

اگه این پرنده ها رو تو خونه دارید . خوبه بذارید تو اتاقی که کاسکو هست . اما مطمئن بشید که بیماری خاصی نداشته باشن . اینم باید تحمل کنید که صداهای اونا رو ممکنه تکرار کنه .. اما مهم نیست .

من گفتم بهتون خیلی زود این عادت رو ترک نمیکنه . همچین انتظاری نداشته باشید . اما امیدوار باشید . طوطی خودتون رو همش در حالت پرجوی در نظر نگیرید . مطمئن باشید که قراره این عادت رو ترک کنه که حتما این اتفاق میفته . انرژی منفی ندین بهش .
    طناب رو گذاشته بودم دور قفسش ولی امروز اسباب بازی ها و طنابو گذاشتم داخل قفسش با یکی دوتا از اسباب بازی ها خوب بازی میکنه.ولی این کارا هیچ فایده ای نداشت نه تنها بهتر نشده بلکه بدترم شده الان دیگه داره پرهای سینشو هم میکنهباور کنید دارم تمام تلاشمو میکنم و خیلی هم امیدوارم به بهبودش ولی هیچ فایده ای نداره روز به روز داره بدتر میشه.کارش به جایی رسیده که وقتی روی دستمه هم پرشو میکنه نمی دونم چیکار کنم دیگه.همش به خودم امیدواری میدم که درست میشه یا میگم.پرکن شه خوشگل تر میشه کلا خل شدم به خاطر این طوطی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط salar M نمایش پست ها
    سلام من جمعه از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۲شب کاسکومو تنها گذاشتم،همینطور تخمه اش تموم شده بود و براش تخمه جدید گرفتم ک خیلی ریز بود.شنبه متوجه شدم داره پره پشت گردنشو میشکونه و میکنه.شنبه شب همش حواسم بهش بود تا میخواست پر بکنه حواسشو پرت میکردم حتی خودم تخمه رو پوست کردم گفتم شاید واسه اینکه نمیتونه راحت بشکونه عصبی شده،حتی اسپری هم زدم ب پراش ک نکنه.کل امروزم از صبح حواسشو پرت کردم اما گاهی از دستم درمیره و میکنه.دیشب با یه دکتر صحبت کردم گفت حمومش کن،حمومش کردم خوبم خشک کردم،الان دیدم یکم از یکی از سوراخای بینی اش یه قطره آب اومده.خیلی نگرانشم مدام حواسم بهشه ک حواسشو موقع پرکندن پرت کنم.اگه میشه راهنمایی بفرمایید.چون تازه داشت حرف زدن یاد میگرفت و چندکلمه حرف میزد.
    سلام . والا من بعید میدونم با یه روز تنها موندن این اتفاق بیفته . اما به هر حال همه عواملی که این مدت اتفاق افتاده رو باید در نظر بگیرید . حالا شما طوطی رو ببرید دکتر اگه از نظر جسمی مشکلی نداشته باشه .. وقتی طوطی شروع به پرجوی یا پرکنی میکنه دیگه با سریع حموم کردن و همون لحظه اسباب بازی گذاشتن و همون لحظه توجه کردن این مشکل برطرف نمیشه . شما باید یه سری موارد رو اصلاح کنید که تو پست اولم گفتم و یه سری اقدامات هم باید برای جلوگیری از ادامه این رفتار انجام بدین ..

اینکارش نباید باعث توجه غیر عادی شما بهش بشه . یعنی نباید بفهمه با اینکار میتونه توجه شما رو جلب کنه .

شما تا حالا حمومش نکرده بودین ؟ چطور حموم کردین ؟ آب رو روی سر یا بینی طوطی نباید بریزید . دمای اتاق رو بیشتر کنید 27 28 درجه . یه قطره مشکلی نداره . اما اگه مدام ترشح بینی داشته باشه مشکل داره .. باید دکتر ببرید .

ممنون اره نظر شما رو میخواستم خودم هم دارم تحقیق میکنم فقط باغ پرندگان اصفهان و تهران مثل اینکه خوبه که اینم مطالب برعکس هم تو اینترنت هست که به پرندگان رسیدگی نمیکنن و .. حالا اگه دوستانی که از این دو مکان اطلاع دارن کمک کنن ممنون میشم .
    این لینک مستندی هم که دادین دانلود نمیشه امکان داره خودتو یه جا اپلود کنین و لینک اونو بدین ؟
    تو شهر خودمون . طوطی هایی که تو باغ پرندگان نگهداری میشن شرایط خوبی ندارن . طوطی بیمار و غیر بیمار باهم نگهداری میشن . غذا که فقط تخمه و اگه بازدیدکننده ها طوطی دوست باشن .میوه و پسته و گردو و اینا میارن برای طوطی ها .. تو هوای خیلی سرد به دما رسیدگی نمیشه . ..حالا در مورد این دو مکانی که میگید تحقیق کنید . من اطلاعی ندارم .

فکر میکنم چون رام هست و به یک شخص وابسته هست براش سخت باشه ..و امیدوارم نفروشنش چون طوطی شما هم رامه . راحت میتونن بفروشن .

در مورد این کلیپ ، 326 مگابایته خودم دانلود کردم اما خیلی سخته آپلودش . پیگیری میکنم . اگه لینکش رو اصلاح کردن که عالی میشه . اگه هم نشد یه فکری براش میکنم و خبر میدم بهتون .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    طناب رو گذاشته بودم دور قفسش ولی امروز اسباب بازی ها و طنابو گذاشتم داخل قفسش با یکی دوتا از اسباب بازی ها خوب بازی میکنه.ولی این کارا هیچ فایده ای نداشت نه تنها بهتر نشده بلکه بدترم شده الان دیگه داره پرهای سینشو هم میکنهباور کنید دارم تمام تلاشمو میکنم و خیلی هم امیدوارم به بهبودش ولی هیچ فایده ای نداره روز به روز داره بدتر میشه.کارش به جایی رسیده که وقتی روی دستمه هم پرشو میکنه نمی دونم چیکار کنم دیگه.همش به خودم امیدواری میدم که درست میشه یا میگم.پرکن شه خوشگل تر میشه کلا خل شدم به خاطر این طوطی
    ببینید دوست من ، طوطی من هم پرجوی داشت ( 2 بار ) و من خیلی راه ها رو امتحان کردم .. اولین بار از 8 ماهگی شروع شد تا 12 ماهگی تونستم کنترلش کنم . دومین بار به خاطر اشتباه خونوادم که پرش رو بد کوتاه کردن و توانایی پروازش رو کاملا از دست داده بود . کم کم این باعث شد افسرده بشه و پرجویش شروع شه . تمام راه هایی که میدونستم انجام دادم . تمام لحظه هاشو کنترل میکردم . تمام روز کنار خودم بود . به هیچ کاری نمیتونستم برسم . از سر کارم اومدم بیرون که بیشتر کنارش باشم .تمام حرکات و رفتارهاشو زیر نظر داشتم ، هرچی که فکر میکردم این رفتار رو تشدید میکنه بر طرف میکردم.دومین بار شاید بگم یک سال هم ادامه داشت .. در نهایت با ورود طوطی دوستم و ملنگویی که نگهش داشتیم ( تا وقتی که صاحبش پیدا شه ) کم کم پرجوی رو گذاشت کنار و تمام فکر و ذکرش شده بود این دو تا طوطی ، که براشون سخنرانی کنه . یا باهاشون بازی کنه ( البته اونا بازی نمیکردن باهاش ) سر به سرشون بذاره مخصوصا ملنگو .. پس ببینید اینجوری نیست که تا شما تغییرات بدین همون روز یا نهایت 10 روزه همه چی حل شه . بهتون گفتم که نباید انتظار داشته باشید که همون لحظه نتیجه بگیرید . من دفعه دوم نتونستم با تمام راه هایی که بلد بودم جلوش رو بگیرم . البته اینم بگم رفتارهای خودم و استرس ها و انرژی منفی که خودم داشتم هم این مشکل رو بدتر کرد . برای همینه که همیشه میگم رو خودتون کار کنید که حساسیت بیش از حد نشون ندین . طوطی همه اینا رو متوجه میشه .

دفعه اول منم مثل شما دنبال جواب بودم . از همه افرادی که تجربه داشتن پرسیدم . همه میگفتن ردش کن . دیگه تموم شدست . طوطی که پرکن باشه دیگه بدرد نمیخوره 100 تومن هم نمی ارزه . اما من قیمت اصلا برام مهم نبود . سلامتی و شادی خودش برام اهمیت داشت . یکی از دوستان اسپری برام تهیه کرد ، استفاده کردم وضعیت رو بدتر کرد و وقتی دوستم که خیلی امیدوارم میکرد بهم گفت دیگه امیدوار نباش و ردش کن ، کلا بیخیال همه چی شدم .. گفتم هرجوری که هست نگهش میدارم . میخواد زشت ترین طوطی دنیا بشه .. حتی اگه فقط یه دونه پر باقی بمونه براش ، نگهش میدارم . نهایت نهایتش اینه که براش گردنبند الیزابت بذارم پراش دربیاد .. وقتی تا این حد بی خیال شدم تونستم راحت تر کنار بیام با این موضوع و کنترلش کنم . اما دفعه دوم واقعا دست خودم نبود ..رفتارهایی داشتم که بدترش میکرد . تا پر میکند احساس میکردم یه تیکه از قلبم داره کنده میشه .. به خاطر دوست داشتن زیاد بود . این باعث شده بود واکنش نشون بدم طوری که طوطیم هم فهمیده بود . بعد که متوجه اشتباهم شدم ، تحملم بیشتر شد . واکنشم کمتر شد و تونستم کنار بیام با این موضوع .. و بعد راه حلی که همیشه فکر میکردم ممکنه بدترش کنه مشکلش رو حل کرد .. هرچند که خوشحالیم دووم نداشت اما این راهیه که منم رفتم . وقتی اولین بار طوطیم خوب شد دیگه دوست نداشتم تو فروم ها کسی بگه که طوطی پرکن دیگه ارزشی نداره . چون واقعا میشه اگه وقت بذارید ، اگه بهش رسیدگی کنید حتما میتونید کمکش کنید .

منم خوشحال میشم کمک کنم . این شرایط رو کاملا درک میکنم .. اما تا خودتون نخواید و تلاش نکنید نمیشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام
    ببخشید زیاد سوال میپرسم در درجه اول میخوام کاری کنم که وقتی روم نشسته نوک نزنه به من به شوخی میزنه گازم نمیگیره اما خوب خیلی دوس داره با گوشم باری کنه گاهی هم نوکش کشیده میشه به صورتم که خیلی میترسم تو چشمم بزنه یا رو صورتم خطی بیوفته
    چطوری میتونم کاری کنم که این کار و دیگه انجام نده ؟
    من هیچوقت باهاش بد یا بلند حرف نزدم و تنبیه هم نکردم اصلا نمیدونم باید تنبیهش کرد یا نه اگه اره چطور؟
    پیشاپیش ممنون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام
    ببخشید زیاد سوال میپرسم در درجه اول میخوام کاری کنم که وقتی روم نشسته نوک نزنه به من به شوخی میزنه گازم نمیگیره اما خوب خیلی دوس داره با گوشم باری کنه گاهی هم نوکش کشیده میشه به صورتم که خیلی میترسم تو چشمم بزنه یا رو صورتم خطی بیوفته
    چطوری میتونم کاری کنم که این کار و دیگه انجام نده ؟
    من هیچوقت باهاش بد یا بلند حرف نزدم و تنبیه هم نکردم اصلا نمیدونم باید تنبیهش کرد یا نه اگه اره چطور؟
    پیشاپیش ممنون
    سلام . خواهش میکنم هر سوالی داشتید بپرسید . فروم یعنی سوال و جواب

اصلا نشستن طوطی روی شونه اشتباهه .. طوطی رفتارش همیشه قابل پیش بینی نیست ، اینکه روزای اول روی شونه نشسته و رفتار بدی از خودش نشون نداده دلیل نمیشه در آینده هم همینطور رفتار کنه . اگه شنیدین طوطی دوست و آشنا روی شونه میشینه و هیچوقت اتفاق خاصی نیفتاده اصلا دلیل نمیشه که طوطی شما هم مثل اون باشه ..

طوطی ها موجودات کنجکاوی هستن وقتی روی شونه صاحبشون بشینن ممکنه چیزی توجهشون رو جلب کنه و بخوان باهاش بازی کنن . مثلا جواهراتی خانوما استفاده می کنن ، گوش صاحبشون .. هرچی ... اولش ممکنه خیلی آروم باشه ..اما یکم که بگذره طرف اعصابش خورد میشه و یه واکنشی نشون میده که به طوطی بفهمونه که این کار رو ادامه نده ..این واکنش فقط یه تشویق برای ادامه رفتارش هست . هرچقدر هم شدید تر برخورد بشه طوطی دوست داره اینکار رو ادامه بده و واکنش هیجان انگیز صاحبش رو ببینه .. همون مثالی که بهتون گفتم که طوطی من میدونست من واکنشم چیه وقتی با وسایلی که باهاش سرو کار داشتم بازی میکرد اما فقط میخواست من بهش توجه کنم و یه واکنشی به کارش نشون بدم .. خودش هم میگفت اُ اُ یعنی من میدونم کارم بده اما بیا به این بازی ادامه بدیم .. این تازه یه مثال خوبه

طوطی اگه به صاحبش زیاد وابسته بشه یا کلا وابسته باشه ، نسبت به اون شخص مخصوصا جایی که نشسته احساس مالکیت میکنه .. طوطی من که زنده بود خیلی وابسته بود بهم . جز وسایل شخصی خودش که گاهی اوقات به من هم اجازه نمیداد که بهشون دست بزنم ، یه سری چیزا رو بین و من و خودش مشترک میدونست . مثلا اتاق من و خواهرم رو اتاق من و خودش میدونست .. و از هر روشی استفاده میکرد که خواهرم رو از اتاق بیرون کنه یا مثلا من رو متعلق به خودم و خودش میدونست .. وقتی می خواستم بخوابم ، روی سرم میخوابید .. تا اینجا هیچ مشکلی نبود اما کافی بود یکی بهمون نزدیک بشه، میخواست مثلا دفاع کنه از من ، خودش و قلمرومون .. دستش به اون شخص نمیرسید من رو میزد

خیلی برام جالب بود که چرا اینکار رو میکنه . تحقیق کردم راجع بهش و تو مقاله از یه رفتارشناس طوطی خوندم که میگفت اگه طوطی عادت کنه که مدام روی شونه شخصی بشینه به صورت اون شخص یه رابطه عمیق برقرار میکنه .. اگه به صاحبش خیلی وابسته باشه شما کلا براش مثل یه درخت متحرک هستید که اون حس میکنه با شما روی یکی از شاخه هاش نشسته .. و بدن شما قلمرو اون هست . هرکی که بخواد به این قلمرو وارد بشه و از نظر طوطی مزاحمت ایجاد کنه ( حتی اگه واقعا همچین قصدی نداشته باشه ) اون به طور غریزی از قلمروش دفاع میکنه (زمانی که عصبانی میشن که دیگه همه ما میدونیم چطور میشن ، پرهاشون رو پف میکنن ، مردمکشون کوچیک و بزرگ میشه ...) انتظار هم دارن که جفتشون ( یعنی صاحبشون ) هم همون واکنش رو نشون بده تا بتونن اون مزاحم رو دور کنن . اما صاحبش با اون شخص خوش و بش میکنه و حتی کنارش میشینه .. مشکل طوطی بیشتر میشه .. فرد مزاحم خیلی نزدیکه ، طوطی هم نمیتونه همزمان هم از قلمروش دفاع کنه و هم از جفتش ( صاحبش ) . برای همین به جفتش ضربه میزنه که بهش بفهمونه تو برو من هستم .. من دفاع میکنم از قلمرومون . انتظار داره صاحبش یا پرواز کنه یا به هر نحوی دور شه .. تا وقتی همه چی امن شد برگرده .. این رفتار رو اینحوری تفسیر کردن که طوطی در واقع قصدش آسیب زدن به صاحبش نیست . وقتی به طوطی به یه طوطی دیگه ضربه میزنه پر میاد تو منقارش ، اون طوطی رو زخمی نمیکنه اما وقتی بخوان به یه آدم ضربه بزنن با پوست طرف روبرو میشن که یه گاز محسوب میشه حالا به طور تصادفی کدوم قسمت صورت رو بگیرن به شانس صاحبشون بستگی داره ..قصدش این نیست که واقعا گاز بگیره .. میخواد دفاع کنه از صاحبش .. اما ما در اولین نگاه اینطور برداشت می کنیم که طوطی صاحبشو گاز گرفته از روی عصبانیت..

پس این اتفاقات حتی ناخواسته هم پیش میاد . بهتره این عادت رو از بین ببرید . اینقدر باید روی خواسته خودتون پافشاری میکنید تا طوطی هم عادتش رو کنار بذاره .

وقتی مشینید نذارید طوطی روی شونه بشینه بذاریدش روی زانو .. بذارید روی پا بشینه . اگه خواست روی دست شما خودش رو به سمت شونه برسونه . شما باید با دست دیگه اون رو دوباره سر جاش برگردونید . اینقدر اینکار رو ادامه میدین تا طوطی بفهمه دیگه دست شما راهی برای رسیدن شونه نیست ..

حالا اگه پرواز میکنه و روی شونه شما میشینه ، بازم دست رو ببرید سمتش . طوطی رو بیارید روی انگشت هاتون . دستتون رو خم کنید . همردیف با شونه نگهش دارید . دست شما چون خم شده ، طوطی دیگه نمیتونه از روی دست بالا بره و به شونه برسه . این هم اینقدر تکرار میکنید تا یاد میگیره که روی شونه هیچوقت نمیتونه باقی بمونه .

وقتی می خواید از جایی بلندش کنید نذارید مستقیما روی شونه بیاد. بذارید روی انگشت دست بشینه

با داد و فریاد و تنبیه کردن به هیچ جایی نمیرسید چون طوطی دوست داره واکنش هیجان انگیز ببینه .. پس اینکارا کمکی نمیکنه . سعی کنید رفتارش رو اصلاح کنید .

اینم اضافه کنم . از هرچی بترسید سرتون میاد پس اگه این اتفاق افتاد زیاد تعجب نکنید البته دلیل نمیشه این عادت طوطی رو از بین نبرید .

موفق باشید

صفحه 1079 از 1238 نخستنخست ... 79579979102910601061106210631064106510661067106810691070107110721073107410751076107710781079108010811082108310841085108610871088108910901091109210931094109510961097109811291179 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)