فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  11
لایک لایک:  4
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اگزاتیک پت ، بُعدی تاریک از خودخواهی انسان....

 1. #1
  مدیر کل میهن پت shivid آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Sep 2012
  شماره عضویت
  3748
  میانگین پست در روز
  1.78
  نوشته ها
  2,689

  اگزاتیک پت ، بُعدی تاریک از خودخواهی انسان....

  (اگزوتیک) اگزاتیک پت تعبیری است برای معرفی گونه هایی از حیوانات که جایگاهی در فالب حیوات شهری مثل سگ و گربه نداشته و به نوعی در سیستم های شهری و خانگی بیگانه اند. این حیوانات موجودیتی کاملا حیات وحشی داشته و به سبب خودخواهی ها و زیاده خواهی های انسان از زادگاه اصلی خود جدا شده و در محیط های انسانی وادار به اقامت می شوند. خرگوش ، لاک پشت، سنجاب، همستر، تمساح، مار ، میمون، شیر، طوطی و موارد بی شمار دیگر درتقسیم بندی اگزاتیک پت ها قرار دارند.

  خرید و فروش اگزاتیک پت با توجه به روند رو به رشد استقبال مردم بی اطلاع و نا آگاه در حال تبدیل شدن به یک تجارت مافیایی و گسترده است . و طبق آمار بعد از قاچاق اسلحه و خرید و فروش مواد **** از پر منفعت ترین درآمد جنایتکاران محسوب می گردد، این نوع تجارت یکی از مخوف ترین تجارت ها می باشد که در صورت ادامه و حمایت از طرف مردم موجبات نابودی بسیاری از گونه های حیات وحش خواهد شد .

  حیوانات در طول اسارت و حمل و نقل آسیب می بینند، بسیاری از حیوانات با ترک محیط زیست اصلی خود و عدم تطابق با شرایط جدید از پای درمیایند و آنانی که زنده می مانند ، مشکلات وخیم تری برایشان پیش میاید، سوء تغذیه ،قرار گرفتن در یک محیط غیر طبیعی و ناراحت کننده ، تنهایی و استرس شدید ناشی از حبس و زندان از مواردی است که حیوانات با آن روبرو هستند.

  حیواناتی که به طور ناگهانی و با هدف تجارت و زیاده خواهی انسان ها از خانه و کاشانه ی خود ، از جاهایی چون استرالیا ، آفریقا و برزیل جدا می شوند ، در معرض حمل و نقل کشنده و طاقت فرسایی قرار می گیرند .

  ممکن است منقارها و پاهای طوطی ها با نوار چسب ، بسته ، و در لوله های پلاستیکی جاد داده شوند تا بتوانند به راحتی در چمدان پنهان شوند ؛ و هم این طور پرنده ها و تخم های خزندگان در جلیقه های مخصوص استتار می شوند تا از دید دستگاه های اشعه ی X در فرودگاه ها مخفی بمانند . لاک پشت های نوزاد در درون لاک هایشان با نوار چسب به دام انداخته شده و ده ها مورد از آن ها را در جوراب های لوله ای فرو می برند.مار های پیتون نوزاد را در جعبه های CD و در بسته نگهداری می کنند و بدین ترتیب بسیاری از آنها تا رسیدن به ویترین فروشگاه ها جان خود را از دست می دهند.

  عدم آگاهی از نگهداری بسیاری از این حیوانات در چرخه خرید و فروش به افرادی واگذار و فروخته می شوند که صلاحیت ،آمادگی و امکانات لازم را ندارند و به همین دلیل یا در مدت زمان کوتاهی می میرند و یا در طبیعت رها می شوند.

  رئیس واحد بررسی جرایم زیست محیطی آفریقای جنوبی برآورد می کند که ظرف یک سال، 90 درصد از خزندگان صادراتی می میرند .

  مقامات مسئول کنترل حیوانات ، بچه شیرکوهی افلیجی را که در زیرزمینی در نیویورک گیر افتاده بود مصادره کردند . پاهای شیر کوهی دیگری در نتیجه ی کمبود کلسیم موجود در برنامه ی غذایی ، که به وسیله ی نوجوانی نگهداری می شد ، تغییر شکل یافته بود .Sugar gliders، حیواناتی بسیار اجتماعی اند ، و اگر آن ها به اندازه ی کافی مورد توجه قرار نگیرند ، این امکان وجود دارد که از فشار روانی ناشی از تنهایی بمیرند یا به خود آسیب برساند . برخی دیگر از مردم ، سعی شان بر آن است که حیواناتی را که اینگونه به زندگی شهری و انسانی وارد شده اند ، به خانه و کاشانه ی طبیعی شان برگردانند و آن ها را در فضای باز و آزاد رها نمایند . چنین حیواناتی ، بدون زیست بوم مناسب یا ایجاد آن ، یا از گرسنگی می میرند یا به وسیله ی آب و هوا و حیوانات شکارگر دیگر گرفتار می شوند و یا اگر زنده بمانند ، احتمال آن می رود که از رهگذر تولید مثل و افزایش جمعیت ، اکوسیستم آن منطقه وگونه های بومی را از بین ببرند .

  خطرات نگهداری از این حیوانات برای خود انسان ها نیز به همان اندازه مخاطره آمیز میتواند باشد .در دهه ای که گذشت ، ده ها حمله از سوی گربه سانان ِدربند به انسان ها صورت پذیرفته است .در یک مورد از این حوادث ، ببری به جان نوه ی سه ساله ی سرپرست خود افتاد و او را تکه پاره کرد .شیری ، چند سگ را از پای درآورد و بچه ای را در اتاق خود حبس کرد ؛ و یک ببر بنگال ، بازوی پسر بچه ی 4 ساله ای را درید . جوجه تیغی ها که خودشان را به شکل توپ سفت و محکمی در می آورند ، در صورتی که بچه ها سعی کنند آن ها را صاف و راست کنند یا گربه ها به آن ها حمله ور شوند ، می توانند به راحتی به آن ها آسیب بزنند. از سال 2000 تاکنون ، دست کم چهار نفر توسط گرگ های دو رگه که آمیزه ای از گرگ ها و سگ به حساب می آیند ، مورد حمله قرار گرفته و مرده اند .

  یک رفتار شناس حیوانات می گوید : « کسانی که این حیوانات را تربیت می کنند و پس از آن ، آن ها را به عنوان حیوانات خانگی به فروش می رسانند ، گویی در حال بازی رولت روسی هستند . فروش این حیوانات به عنوان حیوانات اهلی ، ترسیم غلط ، عوامانه و ناپخته ای از واقعیت به شمار می رود . »

  تهدید بیماری اگزوتیک پت ها در محیط های زندگی طبیعی خود هیچ بیماری و مشکلی برای انسان و سایر حیوانات ایجاد نمی کنند ولی زمانی که مجبور به زندگی و اسکان در بین سایر حیوانات و انسان می شوند ممکن است سبب انتقال بیماری های ویروسی و ناشناخته خطرناکی شوند.

  ریشه ی 75 درصد از تمام بیماری های واگیردار جدید ، به حیوانات باصطلاح تازه اهلی شده برمی گردد .بنا به گزارش یکی از مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ( CDC ) : « این جا انواع اگزوتیک پت وجود دارد که ممکن است ناقل ناشناخته ای از بیماری های انسانی باشد . »علت شیوع monkeypox که ده ها تن از مردم در غرب را در سال 2003 تحت تأثیر قرار داد ، یک موش گامبیایی از آفریقا شناسایی شده است .ویروس herpes B، که تقریبا ً 70 درصد برای انسان ها کشنده است ، می تواند از macaques به انسان ها انتقال پیدا کند . تماس انسان با خزندگان و حیوانات ، علت 70000 مورد از ابتلا به salmonellosis در هر سال است .طوطی ها می توانند ناقل psittacosis ، که برای انسان مهلک به شمار می رود ، باشند .

  نقض مقررات حکومتی با وجود اینکه دولت های فدرال ، ایالتی و محلی قوانینی را به تصویب رسانده اند که از مالکیت خصوصی این گونه ها جلوگیری به عمل می آید ولی متاسفانه این چرخه یعنی واردات و پرورش جهت تغذیه سیستم خرید و فروش در تمامی کشورهای جهان در حال انجام می باشد .

  چگونه باعث خاتمه دادن به رنج این حیوانات شویم:

  1 - هرگز اقدام به خرید این حیوانات نکنید.

  2- دوستان خود را نسبت به این مسئله آگاه سازید.

  3- در صورت مشاهده این گونه ها در محل های خریدو فروش حیوانات، مراتب را به انجمن حمایت از حیوانات و یا گروه های فعال در زمینه حمایت از حیوانات اطلاع دهید.

 2. #2
  کاربر فعال سارا خانوم آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  سارا غلامی
  محل سکونت
  شهری خالی از انسانیت
  علایق
  حیوانات،کتاب،پیانو نواختن،خدا
  حیوان خانگی
  خرگوش
  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  شماره عضویت
  10358
  میانگین پست در روز
  0.33
  نوشته ها
  273
  خرگووش؟؟؟؟!!!طوطی؟؟؟!!!همستر ؟؟؟؟؟؟!!!!!!مطمئنی دوست عزیز؟؟!
  یعنی چی آخه...

 3. #3
  کاربر میهن پت
  محل سکونت
  خمینی شهر
  تاریخ عضویت
  Jul 2012
  شماره عضویت
  2943
  میانگین پست در روز
  0.12
  نوشته ها
  183
  نقل قول نوشته اصلی توسط سارا خانوم نمایش پست ها
  خرگووش؟؟؟؟!!!طوطی؟؟؟!!!همستر ؟؟؟؟؟؟!!!!!!مطمئنی دوست عزیز؟؟!
  یعنی چی آخه...
  خرگوش و همسترو نمیدونم ولی فک کنم منظور از طوطی اون نژاداییه که نسلشون در خطر انقراضه.

 4. #4
  کاربر ویژه تالار خرگوش Pink_Floyd آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2014
  شماره عضویت
  11256
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  104
  خرگووش؟؟؟؟!!!طوطی؟؟؟!!!همستر ؟؟؟؟؟؟!!!!!!مطمئنی دوست عزیز؟؟!
  یعنی چی آخه...
  بله این حیوانات همگی وحشی هستن و هیچکدوم هم در شهر ها و بین انسان ها زندگی نمیکنن ( برعکس سگ و گربه ) ، من خودم خرگوش دارم و بارها هم گفتم تنها دلیلی که خرگوشم رو توی طبیعت رها نمیکنم اینه که میدونم این خرگوش نسل اندر نسل توی اسارت بوده و نمیتونه توی طبیعت دوام بیاره ( خیلی هم دوستش دارم ، انقدری که مطمئنم اگر بچه داشتم انقدر به بچه ام اهمیت نمیدادم ) ولی اگر امکانش بود ، درنگ نمیکردم برای رها کردنش توی طبیعت تا بتونه از زندگیش لذت ببره .
  بهترین کار اینه که اجازه ندیم این حیوانات زاد و ولد کنن ، و خریداری هم نکنیم ، اگر هم میخواهید نگهداری کنید از خرگوش ها و همستر های بی سرپرست نگهداری کنید .

  خرگوش و همسترو نمیدونم ولی فک کنم منظور از طوطی اون نژاداییه که نسلشون در خطر انقراضه.
  دوست عزیز چه اهمیتی داره نسل یه حیوان در خطر انقراض باشه یا نه ؟ مثلا خرگوشی که نسلش در خطر نیست مهم نیست آزار ببینه ، اذیت بشه ، زجر بکشه ؟ ...
  اون خرگوش هم به اندازه هر حیوان دیگه ای که داره منقرض میشه حس داره ! به همون اندازه زندانی بودن رو میفهمه !

  نسل انسان ها هم در خطر انقراض نیست ، پس بد نیست چند تا انسان خونگی هم داشته باشیم ، با قلاده و پوزه بند .

 5. #5
  کاربر فعال سارا خانوم آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  سارا غلامی
  محل سکونت
  شهری خالی از انسانیت
  علایق
  حیوانات،کتاب،پیانو نواختن،خدا
  حیوان خانگی
  خرگوش
  تاریخ عضویت
  Jul 2014
  شماره عضویت
  10358
  میانگین پست در روز
  0.33
  نوشته ها
  273
  [QUOTE=Pink_Floyd;238412]بله این حیوانات همگی وحشی هستن و هیچکدوم هم در شهر ها و بین انسان ها زندگی نمیکنن ( برعکس سگ و گربه ) ، من خودم خرگوش دارم و بارها هم گفتم تنها دلیلی که خرگوشم رو توی طبیعت رها نمیکنم اینه که میدونم این خرگوش نسل اندر نسل توی اسارت بوده و نمیتونه توی طبیعت دوام بیاره ( خیلی هم دوستش دارم ، انقدری که مطمئنم اگر بچه داشتم انقدر به بچه ام اهمیت نمیدادم ) ولی اگر امکانش بود ، درنگ نمیکردم برای رها کردنش توی طبیعت تا بتونه از زندگیش لذت ببره .
  بهترین کار اینه که اجازه ندیم این حیوانات زاد و ولد کنن ، و خریداری هم نکنیم ، اگر هم میخواهید نگهداری کنید از خرگوش ها و همستر های بی سرپرست نگهداری کنید .  بله درسته.منم خرگوشمو از دست چند تا دختر بچه که باهاش مثل اسباب بازی رفتار میکردن نجات دادم.این خرگوشایی که ما نگه میداریم همون طور که گفتین نسل اندر نسل تو اسارت بودن و الان زندگی تو طبیعت براشون ممکن نیست.من بار ها و بار ها تو سایت گفتم که به خرگوش ماده م اجازه بارداری نمیدم.
  با تشکر از اطلاعات مفیدتون.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 21st September 2013, 06:02 PM
 2. اگزاتیک پت ، بُعدی تاریک از خودخواهی انسان
  توسط kv.1990 در انجمن اگزاتیک پت
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 28th August 2013, 12:07 AM
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 8th August 2013, 03:47 PM
 4. اگزاتیک پت: آمار، خطرات و حقایق نگهداری حیوانات وحشی/ اینفوگراف
  توسط جک راسل در انجمن تالار حامیان حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th June 2013, 10:19 PM
 5. تیک چیست و چرا نباید اسبی که دچار تیک هست خرید؟
  توسط genesis در انجمن دانستنی های اسب
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th June 2012, 07:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید