فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  2
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تاريخچه حشرات

 1. #1
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  تاريخچه حشرات

  حشرات گروه بزرگی از بندپایان را تشکیل می‌دهند که در حدود یک میلیون گونه آن تشخیص داده شده است و پیش بینی می‌شود که این میزان به حدود سه تا چهار میلیون گونه نیز برسد. شگفتی و حیرت در آفرینش این موجودات کوچک به سبب تنوع در جنبه‌های مختلف حیات آنهاست، مانند: اندازه، شکل، رنگ، تغذیه، رفتار و غیره.
  انسان نیز با عقل و اندیشه کنجکاو خدادادی خود به دنبال پی بردن به رموز عالم هستی است و از این رو مطالعه حشرات برای او بسیار جالب جلوه می‌کند. حشرات نیز در مقاطع مختلفی به پیشرفت و نوآوری انسانها کمک شایانی کرده‌اند و الگوهای مناسبی در زمینه‌های مختلف صنعت و علم بوده‌اند (مثل صنایع هوایی، ترافیک، صنعت بیمه، جرم شناسی و غیره) اما علم جرم شناسی (Criminology) که موضوع بحث ما نیز هست از حشرات بهره‌های فراوان برده است.
  امروزه این شاخه از علم به کمک دسته بزرگی از بندپایان توانسته تا بسیاری از معماهای قتل و جنایات را تشخیص داده و از آن پرده بردارد. حشره شناسی قانونی (Forensic Entomology) شاخه ای از علم جرم شناسی و پزشکی قانونی است که ازحشرات استفاده می کند تا زمان مرگ (PMI=Post Mortem Interval )، جابجایی جسد، مرگ ناشی از مسمومیت و موضوعات پیرامون آنها را مشخص گرداند. Forensic به معنای قانونی و یا دادگاهی است که بیشتر به قانونی استعمال می گردد، Entomology نیز از دو واژه Entomo به معنای حشره و Logy به معنای شناختن و یا دانش است و در مجموع Entomology به معنای دانش حشرات و یا حشره‌شناسی است که روش جالب و نوینی در تحقیقات جنایی محسوب می‌گردد که البته تأثیرات انسانی و محیطی را نیز در این زمینه نباید از چشم دور داشت. حشرات در این علم از منابع و ذخایر غذایی موجود در صحنه جنایت که همان لاشه ها و اجساد هستند بهره می‌برند و یک حشره شناس قانونی از این مدارک زنده و غیر زنده مثل تخم، لارو، شفیره و حشره بالغ در تشخیص زمان مرگ استفاده می‌کند.
  کاربردهای متفاوت این علم شامل تشخیص زمان مرگ، جابجایی‌های جسد از یک نقطه به نقطه دیگر، تشخیص مسمومیت در جسد در صورت وجود، اهمال در نگهداری از کودکان و سالخوردگان و غیره می‌شود. دلایلی وجود دارد که روشن می‌کند والدین به طور عمد از نیش زدن زنبورها به فرزاندانشان برای تنبیه آنها استفاده می‌کنند. علاوه براین مدارک حشره‌شناسی در اثبات اهمال و کمبود دقت کافی در مراقبت از سالخوردگان در بنیادهای خصوصی و دولتی خیریه نقش دارد. نیز حشرات امکان معتبری را جهت یافتن دلایل شمار زیادی از تصادفات رانندگی که دلیل وقوع آنها آشکار نیست فراهم می‌آورند. علاوه بر تصادفات اتومبیل، حشرات علل حوادث ناخوانده هواپیماها بواسطه انسداد وسائل ضروری و خطوط سوخت در موتور آنها به شمار میروند. حشره شناس قانونی با بررسی بقایای تکه تکه شده حشراتی که در شیشه جلوی اتومبیل و یا رادیاتور اتومبیل‌ها تجمع یافته و باعث اتفاقات ناگوار شده اند، می‌توانند مدارک و دلایلی برای این حوادث تهیه کرده و نشان دهند که مثلا این اتومبیل در چه نواحی و مکانهایی بوده است( با توجه به اینکه در شرایط مختلف آب و هوایی حشرات مختلفی نیز موجود هستند)، نیز حشرات بر روی آنالیز خونهای ریخته شده در صحنه جنایت مؤثر هستند.
  بر طبق دسته بندی که هنوز نیز موجود است، استیونسون و لرد(۱۹۸۶م.) حشره شناسی قانونی را به سه بخش تقسیم کرده اند: ۱) حشره شناسی قانونی شهری Urban Forensic Entomology شامل دعاوی قضائی و مدنی در مسائل ناشی از حضور بندپایان در اماکن مسکونی، باغها و خانه‌ها به عنوان آفت است. دادخواستهای مربوط به سوء استفاده از سموم آفت کش نیز در این مقوله جای می گیرد.

  این شاخه به بررسی چگونگی آلوده شدن محصولات تجاری با حشرات می‌پردازد؛ مثلا دادخواستهای مربوط به وجود مگس در سس گوجه فرنگی در این شاخه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

  این شاخه وجود بندپایان را در رابطه با وقایع خشونت باری مثل قتل، تجاوز و خودکشی بررسی می‌نماید و نیز به صدمات حاصل از تنبیهات بدنی و نقل و انتقالات قاچاق می‌پردازد و می‌توان آنرا بدین لحاظ حشره شناسی پزشکی جنایی نامید.
  ۲) حشره شناسی قانونی محصولات انباری Stored Products Forensic Entomology ۳) حشره شناسی پزشکی قانونی Medicolegal Forensic Entomology

  ادامه دارد 2. #2
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ● تاریخچه
  تاریخچه حشره شناسی قانونی به قرن سیزدهم (۱۲۳۵میلادی) باز می‌گردد هنگامیکه سونگ تزو که یک بازرس جنایی چینی بود، در یک نوشته به کاربرد حشرات در پی بردن به راز یک جنایت اشاره کرد که شاید این اولین منبع حقیقی باشد که از کاربرد حشرات در کشف جنایت نامبرده است. ماجرا از این قرار است که قتل ناگواری در یکی از مزارع برنج در یکی از روستاهای چین اتفاق می افتد و بازرسان جنایی محلی حل این جنایت را بر عهده می گیرند. بعداز یکسری سؤالات بی نتیجه، بازرسان همه روستائیان را با داس هایشان در یک نقطه جمع کرده و درخواست میکنند که داس ها را در روی زمین قرار دهند. بعد از مدتی مگس ها بسوی یکی از داس‌ها جذب شدند، که شاید برای این بود که از باقیمانده‌های مخفی مانده بافت مقتول هنوز روی داس اثری باقی بوده است و دارنده داس مذکور بدین ترتیب مجبور به اعتراف شد. در دیگر بخشهای این متن، سونگ تزو نشان داد اطلاع از مگس‌های ضایعه ساز (blow flies ) فعال بر روی لاشه‌ها وابستگی به زیاد بودن آنها دارد و نشان از زمان هجوم مگس‌ها است و اثرات زخم روی بافتها، جذب کننده آنها بر روی بدن لاشه خواهد بود.
  در یک آزمایش مشهورکه برای اثبات آزمایش از روش علمی بوسیله حشره شناسی استفاده شد، فرانسیسکو ردی (۱۶۶۸م.) گوشت فاسدی را در دو حالت مستقیم و محیط حفاظت شده در معرض دوبالان قرار داد. در نتیجه تحلیل او از هجوم مگس های ضایعه ساز به این گوشت ها ، او توانست فرضیه " زایش خودبخودی " (که بیان می داشت این مگس ها خودبخود و از گوشت فاسد شده زاده می شوند) را رد کند.
  بعدها، برگرت (۱۸۵۵م.) فرانسوی، تحقیقاتی پیرامون بدن یک کودک که پشت یک پوشش گچی در یک خانه پیدا شده بود انجام داد و نشان داد که حشرات در قسمتهای پوسیده شده بدن در حال فعالیت هستند.
  بین سالهای ۱۸۸۳ و ۱۸۸۹ میلادی، جی پی مگنین (که به عنوان بنیانگذار علم حشره شناسی قانونی معروف است) در فرانسه سری مقالاتی را در مورد ارتباط حشره شناسی با پزشکی قانونی منتشر کرد که نقش بزرگی در آگاه سازی حرفه جرم شناسی ایفا نمود.
  پروفسور هرمان مرکل محقق آزمایشگاه تحقیقاتی پزشکی قانونی در مونیخ آلمان به سرگذشت گزارش جنایتی برخورد که نشان می‌داد در تابستان سال ۱۹۱۹میلادی، پسری والدین خود را به قتل رسانده و سپس آنها را سه هفته در جایی نگه داشته بود. در کالبدشکافی، اجساد در وضعیت متفاوتی تجزیه شده بودند. بدن فربه مادر ( که به سینه او شلیک شده بود) کاملا باد کرده و پوسیده، هردو تخم‌های چشم تخریب شده و بوسیله ماگوت‌ها تسخیر شده و فضای آبگونه ای را ایجاد کرده است و نیز ماگوت های زیادی در بافتهای مغز حاضر بودند. دستگاههای داخلی ظاهرا صدمه ندیده و در لایه های چربی هیچ گونه لارو یا ماگوتی حاضر نبود. در مقابل بدن پدر لاغر مانده و تمامی بدن بوسیله ماگوت ها انباشته شده، ارگانهای داخلی تخریب شده و شفیره ها نیز در آن گسترش یافته بودند. دلیلی که می‌توان برای این وضعیت عنوان کرد اینکه به بدن پدر تنها شلیک نشده بود بلکه مکررا مورد اثابت ضربات چاقو قرار گرفته بود. این هجوم مگس‌ها در گذاشتن تخم هایشان نه فقط در ناحیه صورت بلکه همچنین در داخل جراحات وارده نیز صورت گرفته بود و باعث تجزیه در تمامی بدن پدر می شد.
  برای اینکه شناسایی دقیقی از بندپایان مرده‌خوار، که از مهمترین مسائل است، صورت گیرد نیاز به کارهای رده بندی کافی برروی بی‌مهره‌ها است. لاشه(بافت مرده) غذای مگس های ضایعه ساز (از خانواده Calliphoridae ) و مگس های گوشت (از خانواده Sarcophagidae ) است که از اینها بیشترین استفاده در تحقیقات جنایی می‌شود. رساله آلدریچ (۱۹۱۶م.) بر روی سارکوفاژیده ها بود که در آن به استفاده از اندام تناسلی نر در شناسایی گروههای مختلف این خانواده پرداخته شده بود و به موجب آن حشره شناسان قادر به شناختن نمونه‌های نر بالغ در این خانواده مهم شدند.
  بیست سال بعد، نیپلینگ (۱۹۳۶م.) شرحی را منتشر کرد که در آن بسیاری از لاروهای مگس‌های گوشت که در مرحله اول لاروی بودند را کلید کرد. اگرچه نیپلینگ در سال۱۹۳۶م.کار مهمی بر روی فون مگس‌های ضایعه ساز در آمریکای شمالی انجام داد، اما رسالة هال در سال ۱۹۴۸ م. به نام مگس‌های ضایعه ساز آمریکای شمالی، امکان بسیار خوبی در شناسایی دقیق لاروهای بالغ و غیر آن در بسیاری از گونه های این خانواده فراهم ساخت.

  خبرها و تازه های گیاهپزشکی [آرشيو] - صفحه 2 - باشگاه مهندسان ایران. 3. #3
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون بسیار عالی وکامل بود

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 4. #4
  کاربر عادی kazo آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  هریس
  محل سکونت
  تهران کثیف
  علایق
  گرافیک و خزندگان
  تخصص
  طراح گرافیک و عکاس
  حیوان خانگی
  ایگوانا
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  6
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خیلی زیاد بود ولی بدربخور بود
  قابل توجه امیر
  مرسی اهورا جان


 5. #5
  کاربر بسیار فعال bugieboy آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  Amir.Ch
  محل سکونت
  shiraz
  علایق
  Neurosciense
  حیوان خانگی
  Albino Burmese Python
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  28
  میانگین پست در روز
  0.26
  نوشته ها
  527
  انتقال داده شد.
  عشق رازی است
  لبخند رازی است
  اشک آن شب لبخند عشقم بود .
  وبلاگ هاي من:
  http://www.sampad-shz.******.com/
  &
  http://bugieboy.*******.com/

 6. #6
  کاربر میهن پت lover.animals آواتار ها
  محل سکونت
  کرج
  تخصص
  دانشجوی مدیریت جهانگردی
  حیوان خانگی
  عروس هلندی و باجریگار
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  29
  میانگین پست در روز
  0.43
  نوشته ها
  863
  مرسی.
  خیلی کامل و عالی و جالب بود.
  :)
  [IMG][/IMG]

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید