صفحه 4 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 229
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis نمایش پست ها
    والا موندم چه کنم !دارم به این فکر میکنم که اصن یه سامپ نانو درست کنم بزارم تو کمدش خیال خودمو راحت کنم .احتیاج به یه سوراخ کف گوشه دارم اگر اشتباه نکنم . اگر اشتباه میکنم دوستان بگن بله به این هم فکر کردم که خونه ای که میخوام اسکیمر رو بزارم کوچیک نشه یه سوال اسکیمر باید تو مرحله چندم سامپ قرار بگیره ؟
    دوست عزیز من چندین سال هست که اک شور دارم توی این هفت ,هشت سال چندین اک شور برای دیگران درست کردم همه این اکها از مال خودم بهتر شده میدونید چرا چون اک خودم اولین اک شور بود که داشتم درست میکردم واکش قبلش دیسکس بود واون را تبدیل به اب شور کردم اندازه اک٢٠٠×۴۵×٧٧هست واین عرض کم همیشه اذیت کرده نکته دیگه هم سامپم هست که اون هم مشکل داره ولی هیچ وقت نتونستم عوضش کنم با اینکه ساختن یک اک وسامپ برام هیچ کاری نداره وپولش هم نسبت به بقیه خرجها هیچی نیست اینها را بهتون گفتم که هر چی میتونیدصبرکنیدو اطلاعاتتون را درباره اب شور بالا ببرید چون توی اب شور صبور بودن واطلاعات خیلی مهمه,متاسفانه موقعی که من اب شور میخواستم راه اندازی کنم اطلاعاتی واینترنتی دم دست نبود ولی شما هم اطلاعات فراوانی داخل همین سایت وسایتهای مشابه هست وهم دوستانی هستند که به شما راهنمایی کنند.مخصوصا در اک نانو که مشکلاتش بیشتر هست.شما چندتا کار میتونید بکنید یکی همین اک را یه ورق بندازید وسطش وسامپش کنید.که این راحتترین کارهست ولی خوب اکتون عرضش یکم کمتر میشه.یکی دیگه اون کاری که من گفتم را بکنید ویه سامپ به پشت اک اضافه کنید که این هم راحته ولی هم عرض اکتون بیشتر میشه وهم حجم اک وسامپتون بیشتر میشه.اگه یه سامپ زیر اک درست کنید که اصولیتر میشه ولی خرج زیادتر میشه.

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    والا موندم چه کنم !
    دارم به این فکر میکنم که اصن یه سامپ نانو درست کنم بزارم تو کمدش خیال خودمو راحت کنم .

احتیاج به یه سوراخ کف گوشه دارم اگر اشتباه نکنم . اگر اشتباه میکنم دوستان بگن

بله به این هم فکر کردم که خونه ای که میخوام اسکیمر رو بزارم کوچیک نشه

یه سوال اسکیمر باید تو مرحله چندم سامپ قرار بگیره ؟

سلام
    اسکیرم باید بعد از فیلتر ساکس یا فیلتر وول باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز من چندین سال هست که اک شور دارم توی این هفت ,هشت سال چندین اک شور برای دیگران درست کردم همه این اکها از مال خودم بهتر شده میدونید چرا چون اک خودم اولین اک شور بود که داشتم درست میکردم واکش قبلش دیسکس بود واون را تبدیل به اب شور کردم اندازه اک٢٠٠×۴۵×٧٧هست واین عرض کم همیشه اذیت کرده نکته دیگه هم سامپم هست که اون هم مشکل داره ولی هیچ وقت نتونستم عوضش کنم با اینکه ساختن یک اک وسامپ برام هیچ کاری نداره وپولش هم نسبت به بقیه خرجها هیچی نیست اینها را بهتون گفتم که هر چی میتونیدصبرکنیدو اطلاعاتتون را درباره اب شور بالا ببرید چون توی اب شور صبور بودن واطلاعات خیلی مهمه,متاسفانه موقعی که من اب شور میخواستم راه اندازی کنم اطلاعاتی واینترنتی دم دست نبود ولی شما هم اطلاعات فراوانی داخل همین سایت وسایتهای مشابه هست وهم دوستانی هستند که به شما راهنمایی کنند.مخصوصا در اک نانو که مشکلاتش بیشتر هست.شما چندتا کار میتونید بکنید یکی همین اک را یه ورق بندازید وسطش وسامپش کنید.که این راحتترین کارهست ولی خوب اکتون عرضش یکم کمتر میشه.یکی دیگه اون کاری که من گفتم را بکنید ویه سامپ به پشت اک اضافه کنید که این هم راحته ولی هم عرض اکتون بیشتر میشه وهم حجم اک وسامپتون بیشتر میشه.اگه یه سامپ زیر اک درست کنید که اصولیتر میشه ولی خرج زیادتر میشه.
    آقا اشکمون در اومد
    بله دارم به همین نتیجه میرسم که اصولی ترین کار رو انجام بدم فقط یه کمکی بکنن دوستان تا ما این سامپ نانو رو درست کنیم ممنون میشم
    الان بتونیم سایزهاش رو در بیارم فردا میرم شیشه بری سفارش میدم اندازه ها رو
    اینم تو نت پیدا کردم منتها باز سر در نیاوردم کجاها بالا و پایین میشه و برای من تو چه ابعادی مناسب تر در میاد
    البته این یه خونه رو برای ریفرجیوم گذاشته که به نظر من بودنش خیلی خوبه

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    آقا اشکمون در اومد
    بله دارم به همین نتیجه میرسم که اصولی ترین کار رو انجام بدم فقط یه کمکی بکنن دوستان تا ما این سامپ نانو رو درست کنیم ممنون میشم
    اینم تو نت پیدا کردم منتها باز سر در نیاوردم کجاها بالا و پایین میشه و برای من تو چه ابعادی مناسب تر در میاد

سلام
    این طرح از سمت راست محل ورود آب از آورفلو به سامپ هست مرحله بعدی محلی برای لایوراک یا بستر عمیق شنی برای ایجاد محلی برای باکتری سازی هست و در ادامه رفیجیوم ، حباب گیر و نهایت پمپ برگشتی (مراحل هم بصورت سینوسی هست که اگه مرحله دوم لایوراک استفاده بشه از پایین به مرحله دوم میره)

بنظر من اون دوستمون(آقای mahidost) طرح خوبی بهتون پیشنهاد دادن ، باتوجه به اینکه شما هنوز میز برای تانک نساختید میتونید یه سامپ پشت اکواریوم بسازید
    موفق باشید
    ویرایش توسط mjd-s : 27th December 2014 در ساعت 12:25 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    آقا اشکمون در اومد

دوست عزیز این سامپ را من چند جای دیگه داخل همین سایت نمونه ساخته شدش را دیدم.این سامپ از نظر من چندتا ایراد داره١_قسمت پدها نسبت به کل سامپ بزرگ هست٢_هر وقت بخواهی پدها را برداری کل سامپ ابش خراب میشه در صورتی اگه فقط قسمت پدها کثیف میشد راحت اب اون قسمت را عوض میکردی٣_سرعت اب در رف زیاد هست وکل اب از وسط رف میگزره.اگه حتمامیخواید همین سامپ را بزاریدبفرماییدمن سایز وچگونگی قرار گیری شیشها را بگم .البته با یکمی تغییرات میشه بهترش کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز این سامپ را من چند جای دیگه داخل همین سایت نمونه ساخته شدش را دیدم.این سامپ از نظر من چندتا ایراد داره١_قسمت پدها نسبت به کل سامپ بزرگ هست٢_هر وقت بخواهی پدها را برداری کل سامپ ابش خراب میشه در صورتی اگه فقط قسمت پدها کثیف میشد راحت اب اون قسمت را عوض میکردی٣_سرعت اب در رف زیاد هست وکل اب از وسط رف میگزره.اگه حتمامیخواید همین سامپ را بزاریدبفرماییدمن سایز وچگونگی قرار گیری شیشها را بگم .البته با یکمی تغییرات میشه بهترش کرد
    بله به نظرم اگه سامپ مربع پایین آک داشته باشم راحت ترم تا پشت آک
    اگر اندازه ها رو بدین که خیلی خوب میشه به نظر منم هم جای پد زیاده نظر خودم هم کوچیک تر کردن اون هست

نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    این طرح از سمت راست محل ورود آب از آورفلو به سامپ هست مرحله بعدی محلی برای لایوراک یا بستر عمیق شنی برای ایجاد محلی برای باکتری سازی هست و در ادامه رفیجیوم ، حباب گیر و نهایت پمپ برگشتی (مراحل هم بصورت سینوسی هست که اگه مرحله دوم لایوراک استفاده بشه از پایین به مرحله دوم میره)

بنظر من اون دوستمون(آقای mahidost) طرح خوبی بهتون پیشنهاد دادن ، باتوجه به اینکه شما هنوز میز برای تانک نساختید میتونید یه سامپ پشت اکواریوم بسازید
    موفق باشید
    والا خیلی میاد تو دید دیگه جلوه قشنگی نداره دیدم سامپ پایین آک هم دید نداره هم قوی تره هم اصولی و برای سیفون کردن هم به ماهی ها استرس وارد نمیکنم همش جلو چشمشون باشم

دوستان من یه اسکیمر tunze 9006 دست دوم خریدم منتها آب شور برای تست ندارم اگر کسی یه لطفی بکنه برام تست کنه ممنون میشم که از صحت کارش مطمعن بشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    این اتصالات رو هم تهیه کردم برای سامپ کم و زیادش هم میشه کرد

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    این اتصالات رو هم تهیه کردم برای سامپ کم و زیادش هم میشه کرد

دوست عزیز فقط زیر اکتون چقدر قراره جا داشته باشید طول عرض ارتفاع.اسکیمر را هم در اب شیرین امتحان کنید فرقی ندارد. این اتصالات چه قطری دارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    والا یه کمد که از زمین تا بالا 80 سانت ارتفاع داشته باشه توش هم همون 50 در 50 باشه
    اتصلات هم 1/2 هستن یعنی همون 20mm

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    والا یه کمد که از زمین تا بالا 80 سانت ارتفاع داشته باشه توش هم همون 50 در 50 باشه
    اتصلات هم 1/2 هستن یعنی همون 20mm

دوست عزیز این اتصالات بدرد ورود به اک میخوره ولی برای خروجی کم هست بهتره٣۵بگیرید.در مورد سا مپ شما یکی۵٠×۵٠،دوتا۴۵×۵٠،دوتاهم ۴۵×۴٨.٧اینها برای خود سامپ وبرای جداکردن قسمتهای مختلف ٣٨.۵×۴٨.۶این شیشه مشکی یا قهوه ای باشهاین شیشه را به فاصله٢.۵سانت از کف وبیست سانت ازکنار ,بهتره موازی شیشه های ۴٨.٧باشه اینجوری نمای رف بهترو بیشتر میشه یکی شیشه۴١×١٩.٨که این شیشه قسمتی که بیست سانت جدا کردید به دو قسمت مساوی تبدیل میکند این شیشه از کف باشه,یک شیشه رنگی٢٨×٣٧.۵که این شیشه اگه بخوای مثل طرحی که دادید باشه از قسمت ٣٧.۵ازوسط نصف کنیدونیمی رااز کف ونیم دیگر را به فاصله ٢.۵سانت بالاتر از اون یکی بگذارید این شیشه قسمت ٢٨سانتی سامپ را به دو قسمت تبدیل میکنه ولی به نظر من این شیشه را از وسط نصف نکنید چون همونجور که گفتم جریان داخل رف بالا هست در این طرحی که شما دادید.ولی اگه شیشه بصورت کامل باشهاینجوری اب ازبالای رف وارد میشه واز بالا هم خارج میشه که تاحدودی شدت جریان اب را در قسمت پایین رف کمتر کنه,این شیشه را از کف بگیرید جوری قرار بدید که این قسمت را نصف کنه البته میتونید رف را هم بیشتر بگیرید,اگه از وسط گرفتید یک شیشه رنگی ٣٧.۵×٢۴.٣ازکف وفاصله ١.۵سانتی وموازیشیشه۴٨.۶×٣٨.۵سمت رف ویک شیشه به همین اندازه وان طرف شیشه۴٨.۶×٣٧.۵قسمت واتر پمپ از کف وفاصله دوسانتی شیشه قرار بدید.شیشها را باید بگید دقیق ببرند هرچند من یکی دومیل کمتر براتون گرفتم ولی اگه بد بریده بشه یکم اذیتتان میکنه.این شیشهارا همه شش میل بگیرید
    ویرایش توسط شادکامی : 27th December 2014 در ساعت 09:00 PM

صفحه 4 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)