صفحه 9 از 105 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 1046
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    'گربه
    شماره عضویت
    16535
    از چشمای گربه من چرک در میاد هر روز تمیز میکنم ولی باز هست رنگش نارنجی مایل به قهوه ایه مشگلی داره؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    'گربه
    شماره عضویت
    16535
    کسی نیست منو از نگرانی دراره

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    سلام نازی جان
    اول اینکه باید جعبه خاک ( بستر خاک) گربه جای آروم و ساکتی باشه و بعدشم چون تازه اومده و هنوز آشنا نیست جایی رو که ادرار کرده روش یه روزنامه بذارید طوری که خیس بشه (دستت بخورد نکنه باهاش!) و اونو بذار توی بستر خاکش و ببرش که بو کنه و بشناسه محل خاکش رو.من خودم همین کارو کردم که گربم خیلی زود یاد گرفت . راستی شبا و زمانی که نیستید تا جلوشو بگیرید که جای دیگه ادرار یا مدفوع نکنه بذاریدش تو اتاق یا یه جای کوچیک با خاک و آبش .اینارو امتحان کنید اگر جواب نداد راه دیگه ای رو امتحان میکنیم.
    و اینکه قی کردن چشم گربه ها طبیعی هست اما اگه کاملا چشمش رو میپوشونه و اشک ریزی داره حتما باید ببریدش پیش دامپزشک.اگر میتونید بیشتر توضیح بدین که بهتر بتونم راهنماییتون کنم.

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    خواهش میکنم آقای رازقی
    بله من فکر میکردم که تازه دیدینش ، این ملوس خانوم بالغه ولی همونطور که گفتم از عکس نمیشه گفت ، معمولا آسون ترین راه تشخیص از روی دندان هاشونه.
    چقدر عالیه که اینقدر باتربیته.احتمالا دلیل اینکه بچش رو اورده اونجا این هست که احساس امینت بیشتری میکنه و براشون مکان امنیه.و منظورم از اینکه گفتم پیش مادر نیست این بود اگر تنفسش مشکل داشته باشه و تو محیط خونه باشه ، فضای گرم با تهویه مناسب براش خوبه .آقای رازقی پس به لثه های فسقلم دقت کنید اگر رنگش خاکستری یا آبی مانند بود تنفسش مشکل داره و اکسیژن رسانی یدنش کمه.برای تغذیه فسقل که در اولویت شیر مادرشه نمیدونم مادرش بهش میده یا نه ولی اگر همش گرسنه باشه حتما شیر مادرش براش کافی نیست و میتونید بهش شیر بدون لاکتوز بدید.بجز شیر فعلا نباید خوراکی دیگه ای بهش بدید همین شیر ولرم بدون لاکتوز براش مناسبه.
    خواهش میکنم ، دست شما و همسایه هاتون دردنکنه که به این مامان و بچه رسیدگی میکنید.
    ممنونم
    اینم عکس فسقل:
    ارتفاع دیواره باغچه حدود 20 سانته .

خوشبختانه لثه ها و لب هاش هم کاملا صورتیه و وقتی هم که عصبانی بشه بلده غرش کنه .

امشب که ملوس خانم رو دیدم بنظرم اومد که بارداره . سال های پیش 3 و 4 بچه داشت ولی امسال فقط یه بچه داره . به راحتی اجازه می ده فسقل رو بغل کنیم و حتی ازش دور کنیم و با خودمون ببریم تو خونه .
    - ممکنه بچه هاش رو با فاصله چند هفته بدنیا بیاره ؟
    - یا اینکه اصلا فسقل بچش نباشه و با توجه به اینکه خودش بارداره ، داره از فسقل هم نگهداری می کنه؟!!!

ببخشید سوال هام زیاد شد.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    'گربه
    شماره عضویت
    16535
    قی کردن چشماش مداومه یعنی اگه یک چرت5دقیقه ایم بزنه باز گوشه چشماش سمت بینیش پر میشه همون طورم که گفتم رنگش نارنجی مایل به قهوه ایه همش تمیز میکنم ولی باز کثیفه

اخه من یک جا خوندم اگه چشماون قی کنه بعد چند سال کور میشن درسته؟

من واسش خاک کریستالی گرفتم خوبه؟هرکی تجربه یا اطلاعات مفید داره راهنماییم کنه لطفا

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    ممنونم
    اینم عکس فسقل:

ارتفاع دیواره باغچه حدود 20 سانته .

خوشبختانه لثه ها و لب هاش هم کاملا صورتیه و وقتی هم که عصبانی بشه بلده غرش کنه .

امشب که ملوس خانم رو دیدم بنظرم اومد که بارداره . سال های پیش 3 و 4 بچه داشت ولی امسال فقط یه بچه داره . به راحتی اجازه می ده فسقل رو بغل کنیم و حتی ازش دور کنیم و با خودمون ببریم تو خونه .
    - ممکنه بچه هاش رو با فاصله چند هفته بدنیا بیاره ؟
    - یا اینکه اصلا فسقل بچش نباشه و با توجه به اینکه خودش بارداره ، داره از فسقل هم نگهداری می کنه؟!!!

ببخشید سوال هام زیاد شد.

شاد و پیروز باشید
    محمّد رازقی
    بله همونطور که گفتم فسقل حدود 2 تا 3 هفته هست.
    فکر نمیکنم تنفس فسقل مشکلی داشته باشه ، باز دامپزشک باید نظر قطعی رو بده .( با توجه به معاینه و آزمایشاتی که انجام میدن.)
    نه اگر ماده باردار باشه نمیتونه به فاصله چند هفته یا حتی تا چند روز بچه رو به دنیا بیاره.
    احتمالش هست که فسقل رو نگهداری کنه و بچه خودش نباشه ولی اگر باردار باشه امکان نداره ، چون شیر هم نمیتونه به فسقل بده و خلق و خوی ماده در زمان بارداری متفاوته.
    خواهش میکنم آقای رازقی بازم سوالی داشتید تا جایی که بتونم راهنماییتون میکنم.
    ویرایش توسط NahaL : 13th September 2014 در ساعت 06:08 PM

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazi545 نمایش پست ها
    قی کردن چشماش مداومه یعنی اگه یک چرت5دقیقه ایم بزنه باز گوشه چشماش سمت بینیش پر میشه همون طورم که گفتم رنگش نارنجی مایل به قهوه ایه همش تمیز میکنم ولی باز کثیفه

اخه من یک جا خوندم اگه چشماون قی کنه بعد چند سال کور میشن درسته؟

من واسش خاک کریستالی گرفتم خوبه؟هرکی تجربه یا اطلاعات مفید داره راهنماییم کنه لطفا
    خوب شما باید چشماش رو کاملا تمیز کنید و از بسته شدنش (انباشته شدن چرک ها) ، بعد هم شما باید حتما ببریدش دامپزشکی چون ارگان فوق العاده حساسی هست چشم و باید از هرگونه چرک و عفونتی جلوگیری بشه . شما تا زمانی که ببریدش دامپزشکی میتونید از پدهای پاک کننده چشمی و قطره و محلول های استریل چشمی استفاده کنید.قبل از اینکه به مسئله کوری برسه باید جلوگیری بشه و با نظافت دقیق و مداوم و مراجعه به دامپزشک این احتمال کاملا از بین میره.
    خاک های کریستالی خوب هستن و ضدباکتری و بوگیر و سبک و بدون گرد و غبار هستن و ضد آلرژی هم هستند.(برای کسانی که به خاک گربه و ... حساسیت و آلرژی دارند).

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط absi14 نمایش پست ها
    با سلام و عرض خسته نباشید به nahal. ممنون که کل مطلبم رو خوندید و جواب خوبی به من دادید من از دیروز تا امروز خیلی بیشتر نسبت به قبل گربه ام را می شناسم. علت این که چرا چشم سمت چپش کوچکتر از چشم سمت راستشه اینه که زیر و کنار چشم چپش کثیفه می خواستم بدونم چطوری می تونم تمیزش کنم و این که اون توی پشم شیشه می خوابه خیلی دوست داره به پتو یا چیز دیگری نیاز داره ؟؟؟
    سلام . ممنونم .
    خواهش میکنم.خوب چون کوچولو هست و به تجویز دامپزشک نیست بهتره چشم هاش رو با دستمال تمیز و استریل یا گاز استریل( یا حتی پنبه ) که آغشته به چای سیاه ولرم (گرم) است ، تمیز کنید . برخی پماد های استریل چشمی یا محلول استریل چشمی یا پدهای پاک کننده بهداشتی چشم هستند که میتونید از داروخانه ها تهیه کنید. و یا محصولاتی که مخصوص خود گربه هاست مثل لوسیون پاک کننده اشک چشم سگ و گربه Beaphar ، محلول پاک کننده چشم و دور چشم سگ و گربه Karlie ، محلول تميز كننده چشم Dr.Clauder’s یا اسپری تمیز کننده و ضدعفونی کننده چشم گربه که میتونید اینارو از پت شاپ ها تهیه کنید. اما راحت ترین و بی خطرترین (به خاطر این میگم بی خطر چون استفاده از این محصولات ، زیر نظر دامپزشک باشه بهتره.) راهش همین نظافت با چای سیاه است. اگر موهای دور چشم هاش بلند هست ، که احتمال میدم چون کوچولوئه موهاش زیاد نباشه اما اگر مشاهده بشه و احتمال داشته باشه داخل چشم هاش بره اونا رو کنار بزنید و با قیچی مخصوص کوتاهشون کنید. (ترجیحا این کارو دامپزشک انجام بده بهتره ، انجام این کار در صورت تجربه و مهارت نداشتن به شدت به چشم گربه آسیب میزنه . مراقب باشید.).در مورد پشم شیشه هم که اگر کاملا روی بچه گربه تون رو میپوشونه و محیطی که در اون قرار داره گرمه نه نیازی نیست . اما اگر محیطش زیاد گرم نیست و گرمای مورد نیاز بچه گربه رو نداره بهتره چیزی مثل یه پارچه نازک روش بکشید تا گرمای بیشتری براش فراهم بشه.(خوابیدن در محیط مناسب و گرم ، به رشد بچه گربه و تداعی شدن اینکه کنار مادرشه کمک میکنه.)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    16995
    گربه م آسم شدید داره امروز هم از همه بیشتر بوده و هر نیم ساعت یک بار نفسش میگیره و حالش خیلی بد میشه
    دامپزشکی هم بردم و چندتا قرص رو هم امتحان کردم و جواب نگرفتم ، اسپری آسم هم گربه م نمیذاره استفاده کنم
    کسی میدونه باید چیکار کنم ؟

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    نقل قول نوشته اصلی توسط ElaAahe نمایش پست ها
    گربه م آسم شدید داره امروز هم از همه بیشتر بوده و هر نیم ساعت یک بار نفسش میگیره و حالش خیلی بد میشه
    دامپزشکی هم بردم و چندتا قرص رو هم امتحان کردم و جواب نگرفتم ، اسپری آسم هم گربه م نمیذاره استفاده کنم
    کسی میدونه باید چیکار کنم ؟
    سلام
    دوست عزیز آسم بیماری خطرناکی هست که حتما باید پیگیری بشه و حتماََ باید گربه تون دارو های مناسبی که دامپزشک بنا به تشخیصش (خفیف یا شدید بودن آسم ) براش تجویز میکنه استفاده کنه و اگر جوابی نگرفتین ، به دامپزشک دیگه ای مراجعه کنید.
    ببینین اول باید گربه تون رو از عوامل تشدید کننده آسم مثل : دود - گرد و غبار - عطر و پرز و پر های پتو و بالش و عوامل این چنینی دور نگهدارید.اگر دور باشه از این عوامل کمتر دچار حمله میشه.به خاکی که برای توالت گربه استفاده میکنید دقت کنید ، گربه هایی که آسم دارند به گرد و غبار خاک ها حساسیت دارند و باید براشون از خاک های مخصوص بدون گرد و غبار ( کریستالی ) استفاده بشه .اسپری ها اثر فوق العاده فوری دارن و سعی کنید وقتی که حالش خیلی بد میشه براش استفاده کنید.قرص هاییم که براشون استفاده میکنن اکثراََ بجز قرص های ضد حساسیت که زمانی هست که آسم خفیف تره ، قرص های استروئیدی خوراکی هست که حملات را بسیار کم میکنه و باعث میشه آسم خفیف تر و کمتر بشه . البته این قرص های بعد از دو هفته تاثیر خودشون رو نشون میدن .

صفحه 9 از 105 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272859 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)