کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

من یه ماده گوپی دارم که دو روز فکر میکردم همین الانه بچه دار بشه گذاشتمش تو زایشگاه

ولی مشکلی که بود انگاری ماهی نمیتونست بچه دار بشه بعدا گذاشتم پیش سایر ماهی ها که 3 جفت گوپی هستن

ماهی ماده بعضی وقت ها عقب عقب میرفت انگاری به خودش فشار وارد میکرد تا بچه هاش به دنیا بیان ولی خبری نبود

تا اینکه صبح بیدار شدم دیدم تعادل نداره و چپکی روی اب مونده

الان هم مخرجش کم ورم کرده ولی خبری از بچه ماهی نیست و از شکمش یه چیز سفید اویزون شده فضولات ماهی نیست کرم هم نیست نمیدونم چیه ولی به نظر میاد یه چیز لزج باشه نمیدونم چرا این گوپی اینطوری شد

دما اب 26-27 هست اون یکی گوپی ها هیچ مشکلی ندارن اینم سالم سالم بود تا خواست بچه دار بشه اینطوری شد

ویرایش توسط afsoongar : 20th December 2014 در ساعت 05:32 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام . ماهی گوپی شما متاسفانه به احتمال ۹۹٪ امروز و فردا میمیره . خیلی دیر اقدام کردید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

اگر امکانش هست دلیلشو بگید این کوپی و نرشو با هزار بدبختی پیدا کردم همشون سالم موندن این یدونه اینطوری شد

من اصلا فکر نمیکردم مریض باشه فکر کردم حامله هست

اگر راهنمایی بکنید حداقل برای اون 3 جفت دیگه مشکلی پیش نیاد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

اگر امکانش هست دلیلشو بگید این کوپی و نرشو با هزار بدبختی پیدا کردم همشون سالم موندن این یدونه اینطوری شد

من اصلا فکر نمیکردم مریض باشه فکر کردم حامله هست

اگر راهنمایی بکنید حداقل برای اون 3 جفت دیگه مشکلی پیش نیاد

سلام نمیشه قطعی گفت ولی احتمالا یکی از این موارده :

گوپی های ماده در زمانی که شکمشون پره باید از نظر تغذیه و کیفیت آب شدیدا کنترل بشن . در غیر این صورت در محل نگهداری بچه در شکم دچار عفونت میشن . یا اگر بد یا زیاد یا در آب بی کیفیت تغذیه بشن بیماری هایی مثل ورم شکمی و استسقا و کیسه هوا و ... میگیرن که باز هم به دلیل فشار وارد کردن به محل نگهداری بچه هادر شکم ماده مشکلی مشابه بند اول ایجاد میشه .

کلا گوپی ماده خیلی به شرایط و کیفیت آب و غذا حساسه .

از سری بعدی :

۱.فقط روزی یک یا ۲ بار به مقدار خیلی خیلی کم به گوپی ها غذا بدید . هر کدام روزی ۲-۳ تا دونه گرانول بخورن کافیشونه .
    ۲.حتما غذای خارجی و مخصوص گوپی خریداری کنید
    ۳.غذای خشک رو قبل از مصرف ۳ دقیقه داخل یک لیوان آب بخیسانید تا اگر قراره باد کنه بیرون از شکم ماهی باشه
    ۴.دمای آب رو روی ۲۵-۲۶ نگهداری کنید .
    ۵.هفته ای حد اقل ۲ بار نصف آب رو سیفون کنید
    ۶.سیستم تصفیه بیولوژیک لازمه . تاپیک سیکل ازت رو مطالعه کنید
    ۷.گوپی ماده شکم پر رو در گله ای که توش تعداد زیادی نر هست قرار ندید .
    ۸.ماهی ۲ بار نمک با میزان یک قاشق غذا خوری هر ۲۰ لیتر به آب اضافه کنید . این میزان نمک به مرور با سیفون از آب خارج میشه . دفعه های بعدی که خواستید اضافه کنید حواستون باشه که چه مقداری از نمک در آب باقی مونده ...فقط به میزان خارج شده به آب اضافه کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    مرسی از راهنمایی های که کردید یک سوال داشتم

یکی از دوستان بهم پیشنهاد دا بعد اینکه ماهی مرد اگر شکم ماهی رو پاره بکنم احتمالا بچه ها زنده باشن (خودم محال بتونم چنین کاری بکنیم)

سوال هم اینه وقتی میبینیم ماهی داره اینقدر زجر میکشه بهوش کننده های هست که ماهی کامل کامل بیهوش بکنه و ماهی بمیره یا اینکه اگر کسی خواست شکم ماهی رو باز بکنه تو بیهوشی کامل این عمل انجام بشه من در مورد بیهوش کننده ها کمی مطلب خوندم ولی پیدا کردن خیلی از این موارد برای من امکان نداره میشه از اتر استفاده کرد ؟

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    بهترین راه برای مرگ راحت ماهی ها، منجمد کردن آنهاست. من در مورد خارج کردن بچه ها اطلاعی ندارم و فکر هم نکنم جواب بده. ولی برای بیهوش کردن ماهی میتوانید از عصاره میخک استفاده کنید. در گذشته از عصاره میخک برای بیهوش کردن حیوانات و ماهی ها استفاده میشد ولی امروزه مواد صنعتی فوق العاده قوی هستند که در 10 ثانیه ماهی رو بیهوش میکنند.
    عصاره میخک رو عطاری ها دارند. در مورد دز مصرف اطلاعی ندارم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    سلام به همه
    يه سوال از اساتيد
    كرم قلاب دار رو بدن ماهي كوي تعدادش زياده نميشه همه رو با موچين برداشت با نمك هم درمان نشد اگه امكانش هست دارويي رو معرفي كنيد
    jbl ponktol ميتونه كمك كنه البته ميدونم براي درمان ايك مناسبه.

همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

نوع حیوان خانگی
    ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    4029
    درود. یکی از کوی های من هم انگل لرنه آ داشت. انگل رو با پنس جدا کردم و حمام 10 دقیقه ای پرمنگنات پتاسیم ( 10 میلی گرم به ازای هر لیتر آب) دادم خوب شد. البته شیوه درمان رو بابک جان گفته بود!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    نقل قول نوشته اصلی توسط Discjockey نمایش پست ها
    درود. یکی از کوی های من هم انگل لرنه آ داشت. انگل رو با پنس جدا کردم و حمام 10 دقیقه ای پرمنگنات پتاسیم ( 10 میلی گرم به ازای هر لیتر آب) دادم خوب شد. البته شیوه درمان رو بابک جان گفته بود!
    ممنمون راه درمان همينه ولي مشكل اينجاست كه اين ماهي چون تازه وارد شده تعداد انگلها زياد و بعضي از انگلها زير پولك هاي درشت رفته و امكانش نيست با پنس گرفتشون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    بیشتر انگل ها رو باید در یک دوره ۷ - ۱۴ روزه درمان کرد. دلیلش هم وجود تخم های انگل هاست . در مواردی که ماهی ها دچار سخت پوست لرنه آ یا شپشک آرگولوس و ... هتسند مشکل جدی تر هم میشه چون خیلی بیشتر از انگل های معمولی زیر پوست نفوذ میکنند . بنا برا ین حتما باید بسته به نوع انگل درمان رو ۳ یا ۴ بار در فواصل مشخص انجام بدید . به نظر من برای لرنه آ هر ۲ روز یک بار باید حمام بدید (۳ یا ۴ بار یعنی در مجموع ۸ روز طول میکشه) . در ضمن توجه داشته باشید که اگر بعد از حمام ماهی رو داخل همون تانک قبلی بندازید مجددا آلوده میشه یا حد اقل میتونه بشه...باید تانک رو هر بار عوض کنید . سخته ولی چاره ای نیست

موفق باشید

صفحه 96 از 130 نخستنخست ... 467778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)