فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  3
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: ششمین همایش مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست برگزار شد

 1. #1
  تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  شماره عضویت
  2499
  میانگین پست در روز
  4.49
  نوشته ها
  7,204

  Icon19 ششمین همایش مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست برگزار شد

  ششمین همایش مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست برگزار شد

  ۲۳ آبان ۱۳۹۳
  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ششمین همایش مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست به مناسبت گرامیداشت ۶ نوامبر روز جهانی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست عصر چهارشنبه ۲۱ آبان ماه با حضور شخصیت های دفاعی، فرهنگی و محیط زیستی در سالن همایش های بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، در این همایش معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، حسین دهقان وزیر دفاع، صالح زواوی سفیر ****** در تهران، ورنر فاس لابند نماینده موسسه استرالیایی سیاست های امنیتی اروپایی و نمایندگان نهادهای بین المللی یونسکو، صلیب سرخ و قائم مقام نماینده سازمان ملل متحد در تهران، آیت الله دکتر محقق داماد استاد دانشگاه شهید بهشتی و محمدالحاج از کشور لبنان برگزار شد.
  محیط زیست یکی از بزرگترین قربانیان جنگ است  معاون مرکز صلح و محیط زیست در این همایش گفت: محیط زیست یکی از بزرگترین قربانیان جنگ است که تخریب آن تاثیر بسیاری بدی بر معیشت و زندگی مردم و حیوانات دارد.
  علی اشرف مجتهد شبستری در همایش روز بین المللی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست اظهار کرد: بر اساس تخمین برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد حداقل ۴۰ درصد درگیری های داخلی به نوعی به بهره کشی از منابع طبیعی در ۶۰ سال گذشته مربوط بوده است.
  وی افزود: از سوی سازمان ملل متحد ۶ نوامبر روز جهانی مقابله با بهره کشی و تخریب محیط زیست در جنگ و مخاصمات نظامی نامیده شده است و سازمان ملل اهمیت زیادی می دهد تا توجه به محیط زیست بخشی از مقابله با درگیری ها و راهبردهای حفظ صلح و صلح سازی قرار گیرد. به این دلیل که در صورت تخریب منابع طبیعی و اکوسیستم صلح پایدار وجود نخواهد داشت.
  مشاور رییس سازمان حفاظت محیط زیست در امور بین الملل افزود: در پنج نوامبر ۲۰۰۱ مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه ای را به تصویب رساند و طی آن روز ۶ نوامبر را به عنوان روز جهانی مقابله با بهره کشی از محیط زیست در زمان جنگ و مخاصمات نظامی اعلام کرد. مرکز صلح و محیط زیست از ابتدای تاسیس در سال ۱۳۸۵ به این موضوع توجه ویژه داشته و هر سال کنفرانسی به همین مناسبت برگزار می کند که در آن سفرا، دیپلمات ها و نمایندگان سازمان ملل متحد و صلیب سرخ و اساتید و نمایندگانی از سازمان های غیردولتی شرکت می کنند.


  حمله به نوار غزه ۹۰ درصد آب آشامیدنی منطقه را آلوده کرده است  سفیر ****** در تهران در همایش روز بین المللی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست اظهار داشت: گفت: حمله به غزه نه تنها تاثیرات سویی در دستیابی مردم به غذا و خدمات اولیه داشته بلکه آلودگی آب را به ۹۰ درصد رسانده است. جنگ مصیبت های زیادی به همراه دارد که تاثیر آن بر محیط زیست نیز پوشیده نیست.


  صلاح زواوی به چالش های محیط زیستی در زمان جنگ اشاره کرد و گفت: تخریب پوشش های گیاهی، افزایش گازهای کربنی، آلودگی آب ها به وسیله ادوات جنگی و خودروهای نظامی، از بین رفتن حیوانات، آلودگی های خاک به ویژه با اورانیم ضعیف شده موجود در مهمات جنگی از جمله این موارد است.
  سفیر ****** در تهران به سرطان زا بودن این آلودگی ها اشاره کرد و گفت: خاکسترهای سمی ناشی از خودروهای سنگین نظامی نیز بخش دیگر تخریب محیط زیست و به خطر انداختن سلامت انسان ها است. سرزمین های اشغالی از سال ۱۹۴۸ در نواحی کناره غربی، اورشلیم و نوار غزه مورد حمله و بمباران مداوم رژیم صهیونیستی قرار دارد که بر اثر آن بیمارستان ها، مساجد، نیروگاه ها و منابع آبی زیادی از بین رفته اند.
  سفیر ****** در تهران خاطر نشان کرد: ۱۱ هزار زخمی، تخریب ۱۷۱ مسجد، ۲۲ مدرسه و بیش از ۱۵ بیمارستان، ۱۹ کلینیک، ۴۸ مرکز کمک رسانی و خیریه، ۳۷۲ مرکز تجاری و اقتصادی، ۳۶ آمبولانس، ۱۷ هزار و ۱۳۲ خانه مسکونی و ۹ پمپاژ آب پیامد این جنگ است و حدود نیم میلیون نفر از مردم نیز آواره شده اند.
  سفیر ****** در ایران اظهار کرد: رنج مردم این منطقه با رسیدن زمستان به اوج خواهد رسید که بر اثر آن شاهد گسترش بیماری ها و شیوع آنها خواهیم بود.


  ناکارآمدی مدیریت عامل نابودی محیط زیست


  «مورالی» قائم مقام نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران نیز پیام بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد را در همایش روز بین المللی مقابله با آثار جنگ در محیط زیست قرائت کرد.
  دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به این همایش تاکید کرد: ناکارآمد بودن سیستم های مدیریتی موجب آلودگی زمین، از بین رفتن جنگل، تخریب منابع طبیعی و به طور کلی نابودی محیط زیست شده است.
  بان کی مون در ادامه پیام خود گفت: محیط زیست به مدت طولانی به دلیل درگیری های جنگی و نظامی درحاشیه قرار گرفته است، درگیری های نظامی روز به روز پیچیده تر می شوند و نیاز به ریشه یابی دارد. موضوعاتی مانند فقر، آسیب پذیری از تغییرات آب و هوایی، حاشیه نشینی، حمل و نقل و مدیریت پایدار منابع طبیعی به همراه توافقات صلح و کارآمد باید در نظر گرفته شوند. باید در روز بین المللی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست به تعهد خودمان برای حفاظت از محیط زیست و کاهش اثرات جنگ بر روی منابع طبیعی تاکید کنیم. سازمان های بین المللی سرفصل توسعه پایدار را در سال ۲۰۱۵ تهیه کنند و بر اجرای آن باید توجه جدی داشته باشند. ما باید تمام توان و تلاش خود را از گفت و گو گرفته تا دیپلماسی و رسانه به کار گیریم و از توسعه ناپایدار در منابع طبیعی جلوگیری کنیم و اجازه دهیم از راه حل هایی که جوامع محلی را درگیر صلح و حفاظت از محیط زیست می کند استفاده شوند.
  ششمین همایش مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست به مناسبت گرامیداشت ۶ نوامبر روز جهانی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست امسال با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه محیط زیست، موزه صلح و تعدادی از انجمن های علمی برگزار شد.  نیروهای مسلح با تمام توان همکار سازمان حفاظت محیط زیست هستند  سردار حسین دهقان وزیر دفاع در همایش روز بین المللی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست اظهار داشت: نیروهای مسلح در پایش و اجرای سیاست های زیست محیطی با تمام توان همکار سازمان حفاظت محیط زیست هستند.
  وی افزود: انسان در زمین با جهت های مختلف همچون خودش، طبیعت و خدا در ارتباط است که اگر در هر یک از این ابعاد از مسیر عدالت خارج شود حتما خودش را گرفتار سختی های جدی می کند.
  دهقان گفت: قطعا بعد از ارتباط انسان با خدا مهمترین ارتباطش با طبیعت و محیط زیست است که متاسفانه زیاده خواهی انسان ها برای بهره مند شدن بیشتر از طبیعت، جنگ و درگیری و در نهایت تخریب محیط زیست را در پی داشته است.
  وی ادامه داد: بشر همواره تلاش کرده است ابزار کشنده تر با قدرت تخریب بیشتر، توان انتقال و پرتاب بالاتری را برای ایجاد قدرت در جنگ ها تولید کند.


  وزیر دفاع افزود: قرار بود فناوری ها در خدمت بشر و رفاه زندگی استفاده شوند اما امروزه این فناوری ها منجر به ابزاری شده اند تا انسان هم خود و هم محیط زیست را به سمت نابودی و خسارت های جبران ناپذیر بکشاند. در این میان قدرت های بزرگ بهره مند از این فناوری ها بیش از پیش تاثیرگذار هستند.
  وی گفت: در قرن بیستم شاهد وقوع دو جنگ بزرگ جهانی بوده ایم که عوارض و مشکلات و پیامدهای زیست محیطی آن همچنان گریبانگیر بشر است، در پایان قرن بیستم و آغاز قرن ۲۱ شاهد درگیری های دیگر از جمله جنگ تحمیلی ایران بودیم که صدمات بسیاری به بار آورده است.
  سردار دهقان گفت: در جنگ تحمیلی از سلاح های کشتار جمعی مانند سلاح های شیمیایی از سوی دشمن در حد گسترده ای استفاده شد و امروزه همچنان شاهد کشته شدن انسان ها به دلیل وجود مین و عوارض سلاح های شیمیایی هستیم.
  وزیر دفاع گفت: امروزه به رغم فریاد بلند برخی به عنوان تامین رفاه، دموکراسی و دفاع از حقوق بشر شاهد جنایات آنان در نقاط مختلف به ویژه سوریه، عراق و ****** هستیم.جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اعتقادات خود و کرامت انسانی حفاظت از جان و مال این انسان ها را برخود فرض می داند.


  وی با بیان اینکه تجاوز به طبیعت را یک گناه نابخشودنی می دانیم گفت: از این رو هیچگاه درصدد ساخت سلاحی که حالت تهاجمی داشته باشد و موجب تخریب محیط زیست شود نخواهیم بود. ایران کشوری است که قربانی تجاوز ظالمانه و سلاح های کشتار جمعی شده است و امروزه با وجود پایان جنگ همچنان شاهد آلودگی برخی مناطق از این سلاح ها هستیم.
  دهقان گفت: سال گذشته رییس جمهوری در سازمان ملل بحث مبارزه با خشونت افراطی گری را به عنوان امنیت جهانی مطرح کرد و دولت ما نیز این مسیر را ادامه خواهد داد.
  وزیر دفاع گفت: ما به امید تحقق روزی هستیم که قلم ها و گفتمان جایگزین سلاح و جنگ شود و اهمیت محیط زیست و حفظ آن در تمام ابعاد درک شود.


  ممنوعیت تولید سالیانه ۳۰۰ هزار قبضه انواع سلاح شکاری در کشور  معصومه ابتکار در همایش روز بین المللی مقابله با آثار جنگ بر محیط زیست اظهار کرد: وزارت دفاع تاکنون همکاری خوبی در زمینه حفظ محیط زیست با سازمان حفاظت محیط زیست داشته است.
  معاون رییس جمهور و رییس حفاظت محیط زیست گفت: در نظر داریم تفاهمنامه مشترکی با هدف حفظ محیط زیست بین سازمان و وزارت دفاع منعقد شود و امیدواریم با امضای این تفاهمنامه همکاری بین محیط زیست و نیروهای مسلح جدی تر صورت گیرد.
  ابتکار افزود: سالانه ۳۰۰ هزار قبضه سلاح شکاری در کشور توزیع می شد که از سال گذشته وزارت دفاع دستور ممنوعیت آن را صادر کرده است.
  معاون رییس جمهور ادامه داد: در بحث آثار جنگ بر محیط زیست بر خاورمیانه، غرب آسیا و شمال آفریقا شدت زیادی به خود گرفته است و در سال های اخیر شاهد آثار سوء آن به واسطه تخریب محیط زیست، آلودگی آب و عوارض سلاح ها بوده ایم.
  ابتکار تاکید کرد: رویکرد سازمان ملل در این زمینه باید جدی تر و قویتر شود و امیدواریم بتوانیم همکاری بیشتری با یونسکو و سازمان های مردم نهاد با هدف حل برطرف کردن مشکلات زیست محیطی ناشی از جنگ داشته باشیم.
  معاون رییس جمهوری ادامه داد: پدیده ضداسلامی داعش و به هم ریختگی ساز و کارهای برخی حکومت ها موجب شده است آسیب های جدی تری به محیط زیست وارد شود که بسیار نگران کننده است و نیازمند عزم جهانی برای مقابله با آن هستیم.
  وی تاکید کرد: باید برنامه ریزی به گونه ای باشد که حداقل در زمان جنگ بتوان تاثیرات مخرب آن را بر محیط زیست کنترل کرد.
  ویرایش توسط RAMIN : 15th November 2014 در ساعت 07:42 AM

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانشگاه محیط زیست دانشجو می پذیرد
  توسط RAMIN در انجمن تالار محیط زیست
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th August 2014, 08:20 PM
 2. نجات محیط زیست با رژیم گیاهخواری
  توسط RAMIN در انجمن اخبار و رویدادها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th July 2014, 09:07 AM
 3. مرگ پلنگ باردار معاونان سازمان محیط زیست را به مجلس کشاند
  توسط liar در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 5th December 2012, 02:07 AM
 4. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 24th January 2012, 07:55 PM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th October 2011, 05:32 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید