اگر لاکپشت گوش قرمز شما اشتهای خود را از دست داده و یا مدتی است تمایلی به جیره غذایی خود ندارد و همچنین اگر به تازگی از این موجود نگهداری می کنید و مهمان تازه وارد شما به غذای خود لب نمی زند بهتر است دلایل زیر را بررسی نماییددلایل کاهش اشتهای لاکپشت گوش قرمز :

ابتدا دمای آب را چک نمایدد . فراموش نکنید که بهترین دما برای نگهداری لاکپشت گوش قرمز دماییی در محدود ه 24  الی 25.5 درجه سانتیگراد بوده و اگر آب محل زندگی آنها سرد تر از این رنج دمایی باشد فعالیت های طبیعی بدن  لاکپشت شما به شدت کاهش خواهد یافت  و لاکپشت گوش قرمز شما بی اشتها می گردد.
لاکپشت گوش قرمزی که به تازگی به محل زندگی خود آورده شده است عموما به دلیل آشنا نبودن با محیط زندگی خود دچار استرس گردیده و اشتهای خود را از دست خواهد داد.
استفاده از جیره غذایی تکراری و غر متنوع و همچنین تغذیه لاکپشت با غذاهای مانده و سبزیجات پلاسیده موجب کاهش تغذیه لاکپشت خواهد گردید
اگر جیره غذایی لاکپشت شما یک جیره با پروتئین بالا می باشد و لاکپشت شما علاقه خود را نسبت به آن از دست داده باید به این نکته توجه نمایید که لاکپشت گوش قرمز مسن نسبت به جوانتر ها علاقه بیشتری به جیره غذایی گیاهی داشته و کمتر از غذای پروتئینی استفاده می کند.
راه هایی برای افزایش اشتها :

در صورت پایین بودن دما سعی کنید با کمک بخاری آکواریوم درجه حرارت آب را افزایش داده و به محدوده ایده آل برسانید
اگر لاکپشت شما به تازگی به محیط جدید خود منتقل شده است بهتر است در کنار محل زندگی آن کمتر تردد نمایید تا از استرس آن بکاهید
برخی غذاها مانند تن ماهی آماده شده در آب ، گوشت فیله ماهی ویا غذاهای زنده می تواند در افزایش اشتهای لاکپشت شما تاثیر بگذارد . غذاهای معطر مانند تن و گوشت با افزایش تحریک قوه چشایی و بویایی و غذاهای زنده به دلیل داشتن جنب و جوش و ترغیب ماهی به شکار می تواند ماهی شما را به خورد مواتد غذایی تحریک نماید . از جمله مواد غذایی موثر برای این کار می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
ماهی زنده از جمله گوپی و ماهی قرمز حوض
گوشت ماهی قزل آلا و فیله ماهیان کم چرب به صورت خام
سفیده تخم مرغ آب پز
گوشت پخته شده مرغ و بوقلمون
تن ماهی آماده شده در آب
لارو حشرات
جیرجیرک و کرم های خاکیترجمه و تدوین : مهدی طبق چی