گربه ی Russian blue


گربه ی
Russian blue نه تنها یک گربه سان زیباست، بلکه با پوشش آبی – خاکستری بدنش و چشمان بزرگ سبزش ایده آل ترین نژاد برای آپارتمان نشینان است. این گربه هم مستقل و هم بازیگوش است. گفته شده که آن ها مخصوصاٌ نسبت به احساسات انسان ها حساس هستند. اگرچه هنگامی که صاحبانشان سرکار هستند می توانند به خوبی وقت خود را بگذارنند، آن ها هم چنین وفادارند و از توجه لذت می برند. موهای کوتاه آن ها نیز نیاز به مراقبت زیاد ندارد.


گربه ی موکوتاه بریتانیایی


گربه ی موکوتاه بریتانیایی نه تنها برای آپارتمان نشینان بلکه برای کسانی که اولین بار صاحب گربه شده اند، نژاد خوبی است. این نژاد به دلیل آموزش آسان و مهربان بودنش معروف است. مانند گربه ی
Russian blue
، گربه ی موکوتاه بریتانیایی از بودن در اطراف مردم لذت می برد اما تنهایی را هم دوست دارد. اگرچه آبی محبوب ترین رنگ برای این نژاد است، این گربه ها رنگ ها و الگوهای مختلفی نیز دارند؛ از جمله گربه ی تابی و کالیکو. گربه های بریتانیایی موکوتاه نر معمولاٌ از ماده ها بزرگترند، بنابراین اگر حیوان خانگی کوچکتری می خواهید به دنبال یک ماده بگردید.

گربه ی رگدال


خیلی از مردم ممکن است تصور کنند که گربه ی رگدال با آن موی بلندش برای زندگی در آپارتمان مناسب نیست. برعکس، رگدال ها انتخابی عالی می باشند زیرا از دیگر نژادها کم انرژی تر و فعالیت شان کمتر است. آن ها خلق و خویی آسان گیر و آرام گیر دارند. هم چنین آن ها خصوصاٌ به انسان ها علاقه دارند و هنگامی که وارد خانه می شوید به استقبالتان می آیند.


گربه ی ایرانی


خلق و خوی آرام گربه های ایرانی مناسب فضاهای زندگی کوچک می باشد. به طور کلی گربه های ایرانی لمیدن را به تفریح و بازیگوشی ترجیح می دهند. اگرچه به فضای زیادی احتیاج ندارند، این گربه ها نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به دیگر نژادها دارند. آن ها مخصوصاٌ برای صورت پیچ و تابدارشان پرورش داده شده اند، که سبب مستعد شدنشان به بیماری های تنفسی می شود. هم چنین موی بلندشان نیازمند این است که به طور منظم برس زده شود تا از ایجاد گره ی مو و گره خوردگی جلوگیری شود.


گربه ی اسفینکس


برای صاحبان گربه ای که نگران ریزش مو هستند، گربه ی بی مویی مثل اسفینکس می تواند پاسخ این مشکل باشد. عدم وجود مو در این گربه به این معنی است که اسفینکس یا دیگر نژاد بی مو باید در خانه بمانند. آن ها در مقابل هوای سرد یا آفتاب سوختگی هیچ حفاظتی ندارند. آن ها هم چنین برای مراقبت از پوست خود احتیاج به نظافت و تمیز کردن مرتب دارند. تا جایی که مربوط به رفتارشان می شود گربه ی اسفینکس گربه ای باهوش، کنجکاو و مهربان محسوب می شود. زندگی در آپارتمان مناسب این نژاد نادر است.


مطلب اختصاصی میهن پت