صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ابشور
    شماره عضویت
    15211
    سلام خدمت دوستان میتونیم دو نوع راس ارایشگرو شش خط رو توی یک اکواریوم داشته باشیم بدون مشکل؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط arab1366 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان میتونیم دو نوع راس ارایشگرو شش خط رو توی یک اکواریوم داشته باشیم بدون مشکل؟

با هم مشکل ندارن ولی راس شش خط بعدا دردسر ساز میشه خیلی خشنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

با هم مشکل ندارن ولی راس شش خط بعدا دردسر ساز میشه خیلی خشنه

فربد جان راس شش خط فقط به هم نژاد خودش خشن هستش درسته با ماهی های دیگه ارومه؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط beh999 نمایش پست ها
    فربد جان راس شش خط فقط به هم نژاد خودش خشن هستش درسته با ماهی های دیگه ارومه؟
    اقا بهنام به بلنی گابی دامسل هر چیز هم سایزو قد قواره خودش گیر میده
    کلا اخرین ماهی باشه خیلی بهتره چون وقتی جا بیوفته میشه دامسل شماره دو

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان کسی تاحالا تونسته یه راس ارایشگر را بیشتر از شش ماه نگه داره اگه جواب مثبت بود لطفاشرایطش اک وخود ماهیتان را هم بگید.خیلی ممنون

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوستان کسی تاحالا تونسته یه راس ارایشگر را بیشتر از شش ماه نگه داره اگه جواب مثبت بود لطفاشرایطش اک وخود ماهیتان را هم بگید.خیلی ممنون
    سلام
    بله دوست عزیز من بیش از 3 سال هست که راس ارایشگر و جراح زرد و ابی و دلقک های اسلاریس رودارم .شرایط خاصی هم نبوده اکواریوم 300 لیتری فقط سعی کردم همیشه از غذاهای با کیفیت یکبار در روز استفاده کنم و پارامترهای مضر اب محدود باشن .
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 14th November 2014 در ساعت 11:31 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهیهای اب شور
    شماره عضویت
    5828
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    اقا بهنام به بلنی گابی دامسل هر چیز هم سایزو قد قواره خودش گیر میده
    کلا اخرین ماهی باشه خیلی بهتره چون وقتی جا بیوفته میشه دامسل شماره دو

ممنون از شما فربد جان من با حرف شما قاتل بلنی اک خودمو پیدا کردم من با دیدنش میگفتم چقدر این ماهی ارومه
    نگو.....ولی فربد جان خوبی اون اینه با بقیه کاری نداره.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    سلام بله دوست عزیز من بیش از 3 سال هست که راس ارایشگر و جراح زرد و ابی و دلقک های اسلاریس رودارم .شرایط خاصی هم نبوده اکواریوم 300 لیتری فقط سعی کردم همیشه از غذاهای با کیفیت یکبار در روز استفاده کنم و پارامترهای مضر اب محدود باشن .
    خیلی ممنون از جوابتون من تا حالا چندبار این ماهی را اوردم ولی فقط تو اک که مخصوص قرنتینه کردن ماهی داشتم که وصل سامپ اک اصلیم بود زنده میموندن حدود دو تاسه ماه بعدش که این ماهی را به اک خودم یا بعضی از دوستان منتقل میکردم هیچکدوم بیشتر از بیست روز عمر نکردند دو تا از اینها را به اک خودم انداختم که ابش صددرصد مشابه اکواریوم قرنتینه بود یکی یه هفته ویکی بیست روز بیشتر عمر نکردند فقط من در اک قرنتینه ام به ماهیا ارتمیا هم میدادم ولی در اک اصلی خیلی کم, .برای همین دیگه از این ماهی نیاوردم واز میگو کلینر بجای راس ارایشگر استفاده میکردم.شمامیتونید بگید اشکال کار من کجا بوده وچه غذایی شمابهشون میدید
    ویرایش توسط شادکامی : 15th November 2014 در ساعت 12:49 AM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون من تا حالا چندبار این ماهی را اوردم ولی فقط تو اک که مخصوص قرنتینه کردن ماهی داشتم که وصل سامپ اک اصلیم بود زنده میموندن حدود دو تاسه ماه بعدش که این ماهی را به اک خودم یا بعضی از دوستان منتقل میکردم هیچکدوم بیشتر از بیست روز عمر نکردند دو تا از اینها را به اک خودم انداختم که ابش صددرصد مشابه اکواریوم قرنتینه بود یکی یه هفته ویکی بیست روز بیشتر عمر نکردند فقط من در اک قرنتینه ام به ماهیا ارتمیا هم میدادم ولی در اک اصلی خیلی کم, .برای همین دیگه از این ماهی نیاوردم واز میگو کلینر بجای راس ارایشگر استفاده میکردم.شمامیتونید بگید اشکال کار من کجا بوده وچه غذایی شمابهشون میدید
    پاسخ به سوال شما کمی دشواره چون باید یه تحقیق و بررسی کامل روی دلایل موفقیت و عدم موفقیت انجام بشه ولی تا اونجایی که من اطلاع دارم راس های ارایشگر سطح نگهداری دشواری دارن و کمتر دیدم تجربه ی موفقی در نگهداری طولانی مدت از این ماهی گزارش شده باشه .هرچند در برخی سایت ها این ماهی رو با سطح نگهداری متوسط و بعد از تطبیق با شرایط جدید جز ماهیان مقاوم دونستن .
    یکی از دلایل تفاوت تجربیات درباره ی این ماهی به نظر خود من به ناحیه ای که ماهی از اون شکار شده برمیگرده چون راس های ارایشگر در مناطق زیادی از اب های مرجانی دیده میشن و بین اونها با هم وعادتهاشون تفاوت وجود داره .
    غذاخور شدن ماهی خیلی مهمه و اینکه همراه با بقیه ماهی ها از غذاهای اماده تغذیه کنه چون عادت غذایی طبیعی اون تغذیه از زئوپلانکتونها و انگلهای بدن ماهی هاست حال اینکه این منابع غذایی در اکواریوم خیلی محدودن و به تنهایی نمیتونه نیاز غذایی ماهی رو تامین کنه .تغییر این عادت غذایی به غذاهای اماده احتمالا باعث سوتغذیه و مرگ ماهی میشه (یک نمونه ی مشابه ماندرین ها رو میشه مثال زد) . راس ارایشگر من از ابتدا به غذا تمایل نشون داده و از همه ی انواع غذاها مثل پولکی و گرانول و ... تغذیه میکنه . استفاده از میگو تازه برای غذاخور کردن این ماهی خیلی موثره و علاقه ی زیادی بهش نشون میده.
    در انتها فکر کنم علاوه بر شرایط سالم اکواریوم تمام موارد به خصوص محل صید ماهی و عادتهای غذایی خود ماهی در موفقیت نگهداری اون موثر باشه.
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 15th November 2014 در ساعت 01:54 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    سلام
    من یه راس شش خط دارم که شکر خدا یه ماهه صحیح و سالم داره زندگی می کنه
    هفته پیش ۳شنبه ۴شنبه بود که یه راس دلقک خریدم، روز اول از ترس قایم شد، روز دوم دیدمش و تا الان نیستش دیگه، می تونه اینهمه قایم شه یا به دیار باقی شتافته؟
    چون مثلا نیزه ماهی من خیلی کم میاد بالا یا لابسترم همینطور

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)