همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    حرف شما صحیحه و اول باید علت رو پیدا و حذف کنیم ولی نمیشه گفت هیچ فایده ای نداره ، وقتی ata و رف مقدار فسفات و نیترات رو کم کنن در نتیجه سیانو کمتری داریمبیشترین علت هم غذا دادن زیاد و غیر اصولیهsend by tapatalk[/QUOTE]بله اقای نوروزی شما درست میگید من اصلا منظورم رف وatsنبود منظورم خاموش وروشن بودن اک بود بدون اینکه شرایط را نرمال کنیم وگرنه نیترات وفسفات راچه بخواهیم وچه نخواهیم در اک تشکیل میشه وatsورف هم راهی برای کاهش انهاست ودر نتیجه مشکلات کمتر که یک سیانوباشد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نظرتون در رابطه با راه اتانول چيه واسه نيترات و فسفات

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    به نظر من وقتی چرخه ازت به درستی تو تانک تشکیل بشه مشگل نیترات و فسفات نباید داشته باشیم البته بارعایت اصول
    سلام ، اتفاقأ بعد از طی شدنه درسته سیکل تنها مواردی که باید راهی برای ازبین بردنشون تدبیر کنیم فسفات و نیترات هستش ، چون این دو مورد در مرحله بهد ازسیکل تولید میشن ، اول آمونیاک بعد نیتریت تازه بعد میشه نیترات و فسفات که با کمی دقت و کار اصولی میشه براحتی از این دو مورد هم رد شد ، رف یا ای تی اس خوبه اگه جا داشته باشیم یا راکتور . البته باید در غذا دادن دقت کنیم و مواردی که باعثه ایجاد این دو مورد میشرو کنترل کنیم ، من خودم بلنیم مرد و لاششو پیدا نکردم و خودش شد منبعه فسفات و نیترات که بعد از یک ماه تونستم سیستمرو به حالته نرمال برسونم . موفق باشید ،

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اكواريوم
    شماره عضویت
    16798
    براي ats نور با چه مشخصاتي جواب ميده من يك لامپ كم مصرف سفيد ٦٠ ؤات استفاده كردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام ، اتفاقأ بعد از طی شدنه درسته سیکل تنها مواردی که باید راهی برای ازبین بردنشون تدبیر کنیم فسفات و نیترات هستش ، چون این دو مورد در مرحله بهد ازسیکل تولید میشن ، اول آمونیاک بعد نیتریت تازه بعد میشه نیترات و فسفات که با کمی دقت و کار اصولی میشه براحتی از این دو مورد هم رد شد ، رف یا ای تی اس خوبه اگه جا داشته باشیم یا راکتور . البته باید در غذا دادن دقت کنیم و مواردی که باعثه ایجاد این دو مورد میشرو کنترل کنیم ، من خودم بلنیم مرد و لاششو پیدا نکردم و خودش شد منبعه فسفات و نیترات که بعد از یک ماه تونستم سیستمرو به حالته نرمال برسونم . موفق باشید ،
    اگه سیکل تو تاتک درست طی شده باشه تو تانک باکتری های بی هوازی نیترات و فسفات رو مصرف میکنن و تبدیل به هیدروژن میکنن به خاطر همین نشونه طی شدن سیکل پایین امدن نیترات و فسفاته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    اگه سیکل تو تاتک درست طی شده باشه تو تانک باکتری های بی هوازی نیترات و فسفات رو مصرف میکنن و تبدیل به هیدروژن میکنن به خاطر همین نشونه طی شدن سیکل پایین امدن نیترات و فسفاته
    نشونه طی شدنه سیکل بالا رفتنه نیترات و از بین رفتنه آمونیاک و نیتریت هستش که مقدار بسیار کمه این دو مورد باعثه تلفات میشه چون سمی هستند .پس میشه آمونیاک و نیتریت بعد میریم تو فاز بعد که میشه نیترات و فسفات . دوسته عزیز واسه از بین بردن نیترات و فسفات در تانک یک سری عوامل هستش که من منظورم این موصوع هستش یعنی اگر شما لایوراک باندازه کافی نداشته باشی یا منبعه کربن نداشته باشی واسه تولید باکتریه بی هوازی و و یا گیا و راکتور نداشته باشی بخودیه خود نمیشه فسفات و نیتراترو پایین آورد ، حالا هر چقدر هم باکتریه بی هوازی تو آک باشه . اگه اینطوری بود دیگه کسی اسکیمره چند ملیونی یا منبع کربن یا راکتور و بقیه داستانرو تهیه نمیکرد ، باکتری تو آکواریوم هست ولی باید مقدارشو چندین برابر کرد تا جاوبگو باشه . موفق و پیروز باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ha2000 نمایش پست ها
    براي ats نور با چه مشخصاتي جواب ميده من يك لامپ كم مصرف سفيد ٦٠ ؤات استفاده كردم
    سلام . اگه از لامپ کم مصرف میخایی. استفاده کنی از آفتابیش استفاده کن . من ال ای دی 6500 دارم که واسه رشد جلبک خیلی خوبه و من ازش راضیم .

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    به نظر من وقتی چرخه ازت به درستی تو تانک تشکیل بشه مشگل نیترات و فسفات نباید داشته باشیم البته بارعایت اصول

سلام دوست عزیز پست اسپم و پشت سر هم ندید که من مجبور باشم پاکشون کنم
    این جمله رو که نشونه طی شدن سیکل پایین آمدن فسفات و نیتراته رو از کجا آوردید ؟!!
    نشونه طی شدن سیکل پایین آمدن نیتریت و بالا رفتن نیتراته و وقتی نیتریت صفر شد سیکل کامل شده

این تایپیک رو مطالعه کن
    http://www.parsipet.ir/thread26531.html

نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    نظرتون در رابطه با راه اتانول چيه واسه نيترات و فسفات

Sent from my iPhone using Tapatalk

اتانول من نشنیدم کسی استفاده کنه ، بهترین منبع کربن به نظر من بایو پلت هستش و بعدش هم منابع کربن شرکتی ، این منابع کربن دستی کاملا به صورت تجربی به دست اومده و خدای نکرده ممکنه به تلفات بخورید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ha2000 نمایش پست ها

سلام
    به پارسی پت و جمع ما خوش آمدید

کلوین یا رنگ نور سفید 6500 کللوینه و مناسب هستش برای ats ولی میزان شدت نور و یا تعداد لامپها بستگی به اندازه صفحه شما داره

پست دوم این تایپیک رو مطالعه کنید
    http://www.parsipet.ir/thread290.html
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 14th November 2014 در ساعت 03:06 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نشونه طی شدنه سیکل بالا رفتنه نیترات و از بین رفتنه آمونیاک و نیتریت هستش که مقدار بسیار کمه این دو مورد باعثه تلفات میشه چون سمی هستند .پس میشه آمونیاک و نیتریت بعد میریم تو فاز بعد که میشه نیترات و فسفات . دوسته عزیز واسه از بین بردن نیترات و فسفات در تانک یک سری عوامل هستش که من منظورم این موصوع هستش یعنی اگر شما لایوراک باندازه کافی نداشته باشی یا منبعه کربن نداشته باشی واسه تولید باکتریه بی هوازی و و یا گیا و راکتور نداشته باشی بخودیه خود نمیشه فسفات و نیتراترو پایین آورد ، حالا هر چقدر هم باکتریه بی هوازی تو آک باشه . اگه اینطوری بود دیگه کسی اسکیمره چند ملیونی یا منبع کربن یا راکتور و بقیه داستانرو تهیه نمیکرد ، باکتری تو آکواریوم هست ولی باید مقدارشو چندین برابر کرد تا جاوبگو باشه . موفق و پیروز باشید
    خب من هم همین رو گفتم شما اگه استارت رو خوب زده باش سیکلت طی شده باشه اصول رو رعایت کرده باشی بعد یه مدت نیتراتت سیل نزولی پیدا میکنه و به 5 میرسه
    تانک منم همینجوری طی شد از هیچ گونه ا وسیله ای هم استفاده نکردم تنها با مکمل سطح باکتری های بی هوازی رو افزایش دادم با هر روز تست دیدم نیترات پایین و پایین تر اومد تا رسید به 4 نیتریت هم به همین صورت
    بعد حدود 9 ماه دیروز تازه ats ساختم
    ویرایش توسط wow2005dlta : 14th November 2014 در ساعت 03:08 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    خب من هم همین رو گفتم شما اگه استارت رو خوب زده باش سیکلت طی شده باشه اصول رو رعایت کرده باشی بعد یه مدت نیتراتت سیل نزولی پیدا میکنه و به 5 میرسه
    تانک منم همینجوری طی شد از هیچ گونه ا وسیله ای هم استفاده نکردم تنها با مکمل سطح باکتری های بی هوازی رو افزایش دادم با هر روز تست دیدم نیترات پایین و پایین تر اومد تا رسید به 4 نیتریت هم به همین صورت
    بعد حدود 9 ماه دیروز تازه ats ساختم
    دوسته عزیز جنابه نوروزیه عزیز توضیح دادن و این مورد تموم شدش ، ولی چرا نیترات به 5 میرسه بالا تر یا پاینتر نمیشه .

صفحه 801 از 1093 نخستنخست ... 301701751782783784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820851901 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)