افشای رمز 5 میلیون کاربر جی میل که نام کاربران ایرانی هم درآن دیده می شود، گاف عجیب گوگل است که کاربران میلیونی اش را حسابی نگران کرده است.

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات؛ پس از انتشار عکس بازیگران معروف از icloud کاربران به امنیت سرویس های گوگل دل خوش کرده بودند ، که این دلگرمی هم دیری نپایید و با خبر شدیم که رمز جی میل 5 میلیون کاربر چند ساعتی است که در فضای مجازی مورد دزدی هکر های آنلاین قرار گرفته است.


هکرهای روسی؛ لیستی بلند بالا شامل 5 میلیون آدرس جی میل به همراه رمز ورود به آنها را منتشر کرده اند.


این لیست شامل رمزهایی است که در ورود به اکانت ها موفقیت آمیز بوده است . به گفته ی هکرها، آنان به دنبال دستیابی به رمز های بیشتری برای ورود هستند .

گوگل در جواب به کاربران گفته است: امنیت کاربران برای ما در اولویت است و با هرگونه نفوذ مقابله خواهیم کرد. این کمپانی هم چنین درباره لیست پسوورد های منتشره گفته است که این لیست قدیمی بوده ولی کاربران برای اطمینان بهتر است رمز خود را تغییر دهند!!!


در میان لیست منتشر شده؛ آدرس جی میل کاربران ایرانی نیز به چشم خورده است.
لازم است بدانید باتوجه به محبوبیت اندروید در ایران و اینکه اکثر کابران جی میل خود را در حین کار باز نگه می دارند ، خطر سرقت اطلاعات کاربران ایرانی بسیار بسیار بالا رفته و به همین دلیل هرچه زودتر کاربران باید اقدام به تغییر رمز جیمیل خود کنند .

این هشدار درباره کسانی که مدتهاست رمز خود را تغییر نداده اند بسیار جدی تر است .
گفته شده است وب سايت
isleaked.comبه منظور تاييد يا عدم تاييد هك شدن جيميل شما كاربري دارد.
منبع:باشگاه خبر نگارانلینک خبر : گوگل هک شد + ليست كاربران ايراني مورد حمله قرار گرفته