کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام این کنترل دما اسمش ساموانه من چند روز پرسدم یارو گفت150 تومن 100 باشه که خوبه این چی کار میکنه دما رو روی یک رنج ثابت نگه میداره مثلا روی 26.اگه دما بیاد پایین بخاری رو روشن میکنه و اگه دما بره بالا فن ها رو؟
    در ضمن فن چی خوبه بگیرم به درد تانک بخوره جنس خوب باشه.
    ممنون
    چه خبره 180
    من از لاله زار 85 تومن خریدم ساموان کره ای
    این دستگاه یک سنسور داره که دقتی حدود دهم درجه داره شما بهش تعریف میکنی کمتر از دمای 26.1 بخاری رو روشن کنه و بالا تر از همین دما فن رو روشن کنه با این وسیله دما در حد دهم درجه تو یه رنج ثابت میمونه ونوسان دما نخواهید داشت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    دو تا سوال .
    طول عمر دلغک های اسولاریس چقدره کسی میدونه چند سال عمر میکنن؟
    از کجا بفهمم که کدوم نر و کدوم ماده هستش؟
    امکان داره تو اک من تولید مثل کنند؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    چه خبره 180
    من از لاله زار 85 تومن خریدم ساموان کره ای
    این دستگاه یک سنسور داره که دقتی حدود دهم درجه داره شما بهش تعریف میکنی کمتر از دمای 26.1 بخاری رو روشن کنه و بالا تر از همین دما فن رو روشن کنه با این وسیله دما در حد دهم درجه تو یه رنج ثابت میمونه ونوسان دما نخواهید داشت
    سلام .دوسته عزیز الان نیاز به فن نداریم همون بخاری کافیه چون دما اونقدر بالا نمیره که نیاز به فن داشته باشیم ، دمارو طوری تنظیم کنید که بخاری در 26 ،روشن بشه و در چند درجه بالاتر خاموش بشه نیازیم به روشن کردنه فن ندارید ، در این سیستم باید فصلی عمل بشه در زمستان با استفاده از بخاری دمارو از یک دمایه معین پاینتر نزاریم بیاد و در تابستون. با فن دمارو نزاریم بالا بره ، همین البته این تجربه شخصیه من هستش حالا شاید دوستان نظراته دیگه هم داشته باشن . موفق باشید.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط یونس58 نمایش پست ها
    سلام .دوسته عزیز الان نیاز به فن نداریم همون بخاری کافیه چون دما اونقدر بالا نمیره که نیاز به فن داشته باشیم ، دمارو طوری تنظیم کنید که بخاری در 26 ،روشن بشه و در چند درجه بالاتر خاموش بشه نیازیم به روشن کردنه فن ندارید ، در این سیستم باید فصلی عمل بشه در زمستان با استفاده از بخاری دمارو از یک دمایه معین پاینتر نزاریم بیاد و در تابستون. با فن دمارو نزاریم بالا بره ، همین البته این تجربه شخصیه من هستش حالا شاید دوستان نظراته دیگه هم داشته باشن . موفق باشید.
    درسته ولي هميشه اين تور نيس مثلأ ما كه جنوبيم تابستونا يه بند كولر گازي روشنه و زمستونا بخاري

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16559
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    درسته ولي هميشه اين تور نيس مثلأ ما كه جنوبيم تابستونا يه بند كولر گازي روشنه و زمستونا بخاري

Sent from my iPhone using Tapatalk
    سلام . البته فرمایشه شما صحیحه بنده کلی بیان کردم و تجربه شخصیم هستش ، ما در تهران به این شکل عمل میکنیم ، ولی شرایط در نقاطه مختلف فرق میکنه ،
    ویرایش توسط یونس58 : 10th November 2014 در ساعت 03:20 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دو تا سوال .
    درمورد طول عمرشون من دقیق نمیدونم ولی من یه جفت دارم که الان هشت ساله دارمشون فکر کنم سی سال را عمر کنند البته اساتید باید بگویند ولی در مورد جنسیتشون دلقک ها دو جنسه هستند به این ترتیب که در یک گروه بزرگی نر میشه وکوچکتر از اون ماده به همین ترتیب ,احتمالش هست وتخم هم راحت میذارندولی وقتی بچه بشن به دلیل اینکه غذا در اک برای بچه ها نیست یا کم هست میمیرند

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    دو تا سوال .
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    درمورد طول عمرشون من دقیق نمیدونم ولی من یه جفت دارم که الان هشت ساله دارمشون فکر کنم سی سال را عمر کنند البته اساتید باید بگویند ولی در مورد جنسیتشون دلقک ها دو جنسه هستند به این ترتیب که در یک گروه بزرگی نر میشه وکوچکتر از اون ماده به همین ترتیب ,احتمالش هست وتخم هم راحت میذارندولی وقتی بچه بشن به دلیل اینکه غذا در اک برای بچه ها نیست یا کم هست میمیرند

دلقک ها در بدو تولد همگی نر هستن توی گله بزرگترین و قویترین دلقک تغییر جنسیت میده میشه ماده و با یک نر از گله جفت میخوره
    البته برای جفت خوردن احتیاج به گله نیست 2 دلقک با دو سایز متفاوت هم این اتفاق میوفته بینشون
    امکان تخم گذاری تو تانک هست و تخم ها تا مرحله هچ شدن میرن ولی شرایط بزرگ کردن بچه دلقک و نوع تغذیشون باعث میشه تو مقیاس خونگی نشه اونارو بزرگ کرد
    در عکس، بالایی ماده هست و پایینی نر
    موفق باشید
    ویرایش توسط farbodb : 10th November 2014 در ساعت 10:45 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783

بله دلقکها از لحاظ تولید مثلی جز ماهیان Protandrous hermaphrodites می باشد
    به بیان ساده تر همه ی دلقک ماهیان نر به دنیا می ایند و سپس ماده می شوند

ویرایش توسط l2eza : 10th November 2014 در ساعت 12:58 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    فقط ماهی
    شماره عضویت
    16595
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    سلام
    من الان چهارتا اسالاریس دارم، از کجا بدونم نر هستن یا ماده، بعدش شما خودت توی تانکت دیدی تخم ریزی کنن؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Drax777 نمایش پست ها
    سلام
    من الان چهارتا اسالاریس دارم، از کجا بدونم نر هستن یا ماده، بعدش شما خودت توی تانکت دیدی تخم ریزی کنن؟
    دوستان شرمنده من یه مطلب اشتباه نوشتم دلقک بزرگ ماده میشه وکوچکتر نر,دوست عزیز همونجور که اقای فربد هم گفتند اول همه نرهستند چند هفته که بشه اینها جفت میشن که دوتای بزرگتر باهم وزودتر ودوتا کوچکتر باهم ودورتر,در مورد دلقک های من اینهایی که چند سال دارم درون شقایق پایه قرمز هستند ومعمولا پایه شقایق وسنگ زیر شقایق را تمیز میکنند ولی متاسفانه با این دامسل فوق وحشی وخطر ناکی که دارم ,تا میان پایین مورد ضربه قرار میگیرند.وتاحالا موفق به این کار نشدن

صفحه 780 از 1093 نخستنخست ... 280680730761762763764765766767768769770771772773774775776777778779780781782783784785786787788789790791792793794795796797798799830880 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)