یک خانم در سیما : محبت من به سگم بیش از فرزندم است! / گزارش اخبار 30/20 درباره فروش و نگهداری حیوانات / همیشه پای یک دامپزشک در میان است! + تصاویر

محبت من به سگم بیش از محبت به فرزندم است! / سگم را با هواپیما به این بیمارستان آوردم و برای درمان آن حدود یک میلیون تومان هزینه‎ کرده‎ام / سگم را در آپارتمان خودم نگه می‎دارم و به کسی مربوط نیست!...


حکیم مهر - اخبار 30/20 شبکه دو سیما، شامگاه شنبه 31 اردیبهشت ماه سالجاری گزارشی درباره فروش و نگهداری حیوانات خانگی پخش کرد.

در این گزارش ابتدا به فروش حیوانات غیرمتعارف اشاره شد و بدون نمایش چهره کامل فروشندگان از رد و بدل شدن مبالغ میلیونی برای خرید و فروش انواع حیوانات و حتی شستن شیر در کنار خیابان تصاویری به نمایش درآمد.

این گزارش سپس به موضوع نگهداری حیوانات غیرمتعارف پرداخت و برای نمونه یکی از فروشندگان خیابانی اظهار داشت : هر حیوانی که در ایران نباشد و آنچه خریدار بخواهد تأمین می‎کند!

اما نکته قابل تأمل این گزارش آن بود که گزارشگر به گفتگو با صاحبان سگ و گربه‎ پرداخته و از آنان درباره محبت به حیوان و مقایسه آن با محبت به فرزندشان سؤال کرده بود.
یک خانم صاحب گربه در پاسخ به این سؤال گفت : به جرأت می‌توانم بگویم محبت من به گربه و فرزندم یکسان است.
وی همچنین تعداد گربه‎هایی که در منزل از آنان نگهداری می‎کند را 12 گربه اعلام کرد!

یکی از آقایان مراجعه کننده به بیمارستان دامپزشکی تهران در حالی که در زمینه تصویر ، دکتر محبی سرگرم سخن‎گفتن با فردی بود گفت : سگم را با هواپیما به این بیمارستان آوردم و برای درمان آن حدود یک میلیون تومان هزینه‎ کرده‎ام.

در بخش دیگری از این گزارش که در محل بیمارستان دامپزشکی تهران تهیه شده بود و بصورت تبلیغاتی در زمینه تصویر، نام این بیمارستان بطور کامل به نمایش درآمده بود ، خانمی در پاسخ به سؤال گزارشگر درباره ایجاد مزاحمت برای همسایگان گفت : سگم را در آپارتمان خودم نگه می‎دارم و به کسی مربوط نیست!

خانم دیگری هم در مقایسه محبت به حیوان و فرزندش گفت : می‎توانم بگویم محبت من به سگم بیش از محبت به فرزندم است!

این گزارش در حالی پخش شد که این روزها تأملات جدی درباره مسئله حیوانات خانگی در بین مسئولین وجود دارد و علاوه بر مصاحبه عجیب دکتر محبی در این شرایط با خبرگزاری مهر در روزهای اخیر که منجر به بهره‎برداری وسیع رسانه‎های مختلف در اعلام هشدار نسبت به نگهداری حیوانات خانگی شد ، این بار نیز چنین گزارشی از محل بیمارستان متعلق به دکتر محبی پخش شده است.

افزون بر این در روزهای آینده مستندی با عنوان "تب" هم از سیما پخش خواهد شد که به موضوع نگهداری از حیوانات خانگی خواهد پرداخت و در آن مستند هم شاهد مصاحبه دکتر محبی درباره تب نگهداری از حیوانات خواهیم بود!