خرگوشم من رو لیس میزنه حتی لوازم و لباسهامون آیا این طبیعی هست؟

خرگوشتون شما رو لیس میزنه من به شما تبریک می گم چون اولین تفسیری که از این حرکت

می شه این هست که خرگوشتون به شما اعتماد داره و عاشق شما هست . در واقع خرگوش ها

احساساتشون رو به شما با گاز گرفتن های ملایم و لیس زدن نشون می دهند . این بدین معنی

هست که شما در محبت کردن و ایجاد ارتباط با خرگوشتون موفق بودید .

شما می توانید با یک فریاد بلند ،خیلی بلند ، باعث ترس شدید در او بشوید . بطوری که هرگز

به شما نزدیک نشود در این صورت شما اعتماد و عشق خرگوشتون رو دوباره بدست نمی یارید .

مطمئن باشید چون خرگوش ها در عین مهربان بودن فوق العاده حساس هستند .

امادلیل دیگری که خرگوش خودش و شما و لوازمتون رو لیس میزنه نظافت هست ،

و تمایل به آراسته بنظر رسیدن و هنگامی که حس می کنه لوازم منزل و شما تمیز نیستید ،این به

نشانه محبتش به شماست و اینکه شما رو با خودش برابر میدونه ، خرگوش هایی که لیس نمیزنن

در واقع یا :

۱.به شما اعتماد ندارن

۲. یا به شما فقط به چشم مامور دادن غذا و مسئول نظافت نگاه می کنند.

یکی از دیگر دلایل لیس زدن خرگوش که بیشتر در بچه خرگوش ها دیده می شود برای جلب

محبت و نوازش بیشتر است ،که معمولا تا دو ماهگی این حس را از مادرشون میی گیرن ، بچه

خرگوش هایی که خیلی زود از مادر جدا می شن معمولا با لیس زدن می خوان جلب توجه کنند .

که شما در آغوش بگیریدشون و بهشون توجه کنید و نوازششون کنید .(حس امنیت )

خرگوش های بالغ یا خرگوش هایی در فصل جفت گیری که تنها هستند و فکر می کنند شما

جفتشون هستید ، خرگوش ها در این مقطع از زمان به توجه و محبت و نوازش زیادی نیاز

دارند که در آرامش بلوغ و فصل جفت گیری را پشت سر بزارند . شما با گذاشتن اندکی زمان

بیشتر و فراهم کردن محیطی آرام و بدور از تشنج و استرس می توانید این آرامش رو به پت

نازنینتون بدید .

از دلایل دیگری که خرگوش شما دائم شما را لیس میزنه بهم خوردن احساس امنیتش میتواند

باشد ، یعنی وقتی خرگوش شما بشدت ترسیده یا آسیب دیده از ترس بدنبال حمایت و جلب

محبت شما هست تا دوباره اعتماد و اطمینان از دست رفته اش را بدست بیاره ، مثل وقتی که

خرگوش برای تزریق برده می شه ، یا دچار حادثه می شود داخل منزل اما نه توسط شما با این کار

می خواهد حمایت بیشتر شما را جلب کند ، می گه من آسیب دیدم ، ترسیدم ، حس امنیتم را از

دست دادم لطفن بیشتر به من توجه کن و بیشتر مراقبم باش ، به من محبت کن الان به اطمینان

خاطر نیاز دارم . شما باید در این مقطع از زمان توجه بیشتری به خرگوشتون کنید تا اون اعتماد از

دست رفته بهش برگرده ،شاید این پروسه یک و نیم تا دو ماه هم طول بکشه بستگی به میزان

آسیب روحی وارد شده به خرگوشتون دارد ، پس بهتره با صبوری و ملایمت عشق خودتون

رو دو باره اثبات کنید و اطمینان از دست رفته را بهش برگردونید .

یکی از دلایل دیگری که باعث می شود خرگوشتون مرتب شما و وسایل منزل مبلمان و هر چیز

دیگه ای رو بجوه و لیس بزنه بطور غیر عادی کمبود مواد معدنی در بدنش هست ، زیرا پوست

انسان بیشتر مواقع دارای مزه شوری هست و حتی اجسام دور بر ما دارای غباری نازک هر چند

نا محسوس هستند ، در واقع وقتی لیس زدن های خرگوش ما از حد گذاشت باید نگاهی به غذاها

و مکمل هاش بندازیم زیرا لیس زدن زیاد پوست بخاطر نمک و میکروب های روی پوست اصلا

برای خرگوش خوب نیست ، و پرزهای فرش ، پرده و موکت حتی لباس ها میتونه برای پتتون

خطر ناک باشه، شما با در اختیار گذاشتن دائم سنگ جویدنی معدنی و مکمل های دیگر می توانید

به خرگوشتون کمک کنید . البته برای اضافه کردن مکمل های معدنی دیگر باید با دامپزشک متبحر

و معتیر خرگوشتون مشورت کنید.

گردآورنده و مترجم : برتی بانی

مطلب اختصاصی میهن پت