مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    دیشب کاسکوم یه دونه از پرهای خاکستریش را که کنده یا خودش کند نمیدونم گرفته با پاش و داره انگار که میخورتش یا میجوش البته نه از سمت ریشه بلکه از سمت پر.خواستم بدونم که این یعنی چی نکنه پر کن شده؟
    سلام .خوب شما که نمی دونید که خودش کنده یا نه .حالا میشه بگی ریشه داشت یا نه ؟طوطیه شما تو لکه ؟
    اگه تو لک باشه که یا پر خودش میوفته یا خود طوطی اونو وقتی که شله می کنه .حتی شده من خودم یه پر رو دیدم که بد مونده و وقتی می خوام درستش کنم می بینم از ریشه در میاد .خوب اون پرایی هستن که باید بیوفتن .این پرا رو اگه خودش تونسته دربیاره ممکنه باهاش بازی کنه طوطیه من همیشه همینکارو میکنه .ولی من ازش می گیرم :smile (3):چون هم پرای تو لکیشو جمع می کنم و هم اینکه نمی خوام با پرش بازی کنه .پس اگه تو لک باشه این رفتارش طبیعیه ولی اگه تو لک نبوده شاید داره تازه شروع میشه .پس نگران نباش .
    گاهی شده وقتی که طوطیم تو قفسه ،پری که ریشه داره رو اینقدر باهاش بازی میکنه که ریششو میکنه .من همیشه وقتی می خوام روزنامه کفشو عوض کنم همه پرایی که افتاده رو چک می کنم ببینم کدوم ریشه داره .شما هم اگه مطمئنی که ریشه داشت ولی بعد که از کف برداشتی دیدی ریشه نداره نترس حتما خودش خرابش کرده .اینا همه زمانی جای نگرانی نداره که طوطیه شما یا تو لک باشه یا تازه داره میره تولک.
    اگه هم که ریشه نداشت خودتو ناراحت نکن فکر منفی هم نداشته باش فقط بیشتر سرگرمش کن.
    من همه اینا رو با توجه به طوطیه خودم به شما جواب دادم حتما بچه های دیگه هم نظرشون رو میگن .
    حالا با این یه پر که نمیشه قضاوت کرد طوطیه شما پرکن شده .:smile (264):بیشتر مراقبش باش.

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    شما اگه طوطيتون از دست غذا نميگيره بايد باهاش تمرين با دست غذا دادن رو شروع كنيد.
    شما اول بايد از بيرون قفس يه چيزيو كه خيلي دوست داره بگيريد جلوش.ممكنه نخوره و فرار كنه ولي شما بايد سماجت كنيد و هر طرفي كه ميره دنبالش بريد.
    بعد ممكنه چند بار ازتون با عصبانيت بگيره و بندازه ولي بعد از چند دفعه كه انداخت ميخوره.
    اگر هم ميخوايد غذاشو برداريد از ساعت 10شب غذاشو برداريد و از ساعت 3-4فرداش سعي كنيد با دست بهش غذا بديد.
    فقط اينم بگم كه شما بايد صبور باشيد و سماجت كنيد.
    موفق باشيد:smile (133):
    ممنون ا ز راهنمای دوست خوبم ولی باور می کنی 4 روز غذا دادن رو باهاش تمرین کردم از ساعت 10/11 اینا ظرف رو ور می داشتم روز بعد حتی پیش اومد که تا ساعت 5 نذارم و تمرین کنم ولی تنها پیش رفتی که کردم این بود که از اول اون 4 روز تا اخرین روز با اعصبانیت کامل غذا رو می گرفت و می انداخت البته روز آخر من یه خورده سماجت کردم و بعضی از تخمه ها رو هنگام گرفتن ار دستم خورد کرد و ریخت ته قفس ....
    من یه مشکلای دیگه هم دارم اینکه واقعا سر و صدای صبح اش خیلی خیلی زیاده یکم اینکه اون خرابکاری اول صبحشی واقعا من و مامنم رو کلافه کرده و این که تا میری سراقش صدای قار زدن ممتدش امون اعصاب آدم رو میبره . به نظرتون من این بفروشم یکی دیگه بگیرم اینا حل میشه یا همشون این شکلین ؟ باور کن بعضی موقعه ها می زنه به سرم که بفروشم دیگه کاسکو نگیرم ....
    ویرایش توسط maloos : 14th August 2010 در ساعت 10:46 AM

کاربر ساده

شماره عضویت
    1519
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

اولین چیزی که باید بهش بدید احساس امنیته.فعلا همه آموزش ها رو فراموش کنید و سعی کنید بهش آرامش و اطمینان بدید.بهش محبت کنید تا ترسش بریزه.بهتون اطمینان میدم بعد از اینکه ترسش ریخت خیلی راحت تر آموزش میبینه.

موفق باشید
    بابک آژیده
    آقا بابک اتفاقا بعد اون چهار روز تمرین غذا که تقریبا میشه گفت موفقیت آمیز نبود همه چی رو تعطیل کردم فقط مثل روزای اولش آب و دون ... . فقط یه سوال که داشتم این بود که چه مدت باید این شکلی طی کنم ؟ یعنی هچ کاری به کارش نداشته باشم ؟برای اینکه نشون بده ترسش ریخت و دیگه نمی ترسه علائمی داره؟
    بازم ممنون

کاربر موثر

شماره عضویت
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام .خوب شما که نمی دونید که خودش کنده یا نه .حالا میشه بگی ریشه داشت یا نه ؟طوطیه شما تو لکه ؟
    اگه تو لک باشه که یا پر خودش میوفته یا خود طوطی اونو وقتی که شله می کنه .حتی شده من خودم یه پر رو دیدم که بد مونده و وقتی می خوام درستش کنم می بینم از ریشه در میاد .خوب اون پرایی هستن که باید بیوفتن .این پرا رو اگه خودش تونسته دربیاره ممکنه باهاش بازی کنه طوطیه من همیشه همینکارو میکنه .ولی من ازش می گیرم :smile (3):چون هم پرای تو لکیشو جمع می کنم و هم اینکه نمی خوام با پرش بازی کنه .پس اگه تو لک باشه این رفتارش طبیعیه ولی اگه تو لک نبوده شاید داره تازه شروع میشه .پس نگران نباش .
    گاهی شده وقتی که طوطیم تو قفسه ،پری که ریشه داره رو اینقدر باهاش بازی میکنه که ریششو میکنه .من همیشه وقتی می خوام روزنامه کفشو عوض کنم همه پرایی که افتاده رو چک می کنم ببینم کدوم ریشه داره .شما هم اگه مطمئنی که ریشه داشت ولی بعد که از کف برداشتی دیدی ریشه نداره نترس حتما خودش خرابش کرده .اینا همه زمانی جای نگرانی نداره که طوطیه شما یا تو لک باشه یا تازه داره میره تولک.
    اگه هم که ریشه نداشت خودتو ناراحت نکن فکر منفی هم نداشته باش فقط بیشتر سرگرمش کن.
    من همه اینا رو با توجه به طوطیه خودم به شما جواب دادم حتما بچه های دیگه هم نظرشون رو میگن .
    حالا با این یه پر که نمیشه قضاوت کرد طوطیه شما پرکن شده .:smile (264):بیشتر مراقبش باش.
    سلام ممنون که جواب دادید.
    3تا پر بیشتر نبود و تولکه الان حدود یک ماه بیشتر هست.و همشون ریشه دارند فقط پراشونو جویده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    آقا بابک اتفاقا بعد اون چهار روز تمرین غذا که تقریبا میشه گفت موفقیت آمیز نبود همه چی رو تعطیل کردم فقط مثل روزای اولش آب و دون ... . فقط یه سوال که داشتم این بود که چه مدت باید این شکلی طی کنم ؟ یعنی هچ کاری به کارش نداشته باشم ؟برای اینکه نشون بده ترسش ریخت و دیگه نمی ترسه علائمی داره؟
    بازم ممنون
    سلام

معمولا وقتی یه خاکستری تازه وارد دارید بهترین کار اینه که حد اقل 10 روز هیچ کاری به کارش نداشته باشید و بزارید با خونه و اعضای خانواده آشنا بشه.تو این 10 روز تک تک اعضای خانواده رو میشناسه و استرسش نسبت به تغییر جا خیلی کم میشه.بعد از اون هم باید هر روز وقت بزارید و باهاش صحبت کنید.طوطی لحن صدای محبت آمیز شما رو میفهمه.حد اقل 10 روز هم به این صورت بگذرونید و بعد از اون میتونید تمرین غذا دادن با دست رو باهاش شروع کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط khaled3 نمایش پست ها
    سلام ممنون که جواب دادید.
    3تا پر بیشتر نبود و تولکه الان حدود یک ماه بیشتر هست.و همشون ریشه دارند فقط پراشونو جویده.
    شما اگر یه تیکه چوب یا یه لوله خودکار هم به طوطی خاکستریتون بدید شروع میکنه به جویدنش.کلا دنبال یه اسباب بازی میگردن که باهاش بازی کنن و این چیز عجیبی نیست.پر ها هم براش حکایت یه سرگرمی رو داشتن و از کف قفس برشون داشته و جویدتشون که جای نگرانی نیست

موفق باشید
    بابک آژیده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

شما اگر یه تیکه چوب یا یه لوله خودکار هم به طوطی خاکستریتون بدید شروع میکنه به جویدنش.کلا دنبال یه اسباب بازی میگردن که باهاش بازی کنن و این چیز عجیبی نیست.پر ها هم براش حکایت یه سرگرمی رو داشتن و از کف قفس برشون داشته و جویدتشون که جای نگرانی نیست

موفق باشید
    بابک آژیده
    سلام .من فکر کنم جویدن پر نشونه ی کمبود کلسیم هم هست .درسته ؟منظورم از جویدن پر پر جوی نیست .همین حالتی که طوطیه دوستمون داره ؟چون من یادمه چند وقت پیش یکی دربارش گفت که انتهای پر طوطی کلسیم داره و اگه طوطی باهاش ور بره یعنی کمبود کلسیم .اگه میشه درباره اینم نظر بدین.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آبشوروگیاهی..کاسکو..بیردد دراگون
    شماره عضویت
    19
    سلام دوستان
    الان خاکستری من که رام و سخنگو هست از تقریبا 40 روزه پیش تو لک رفته روزای اول پری که افتاده بود و بر می داشت و ته پر و میجویید منم براش اسباب بازیهای جدید گرفتم و یک سری داروهای تقویتی والان فقط با اسباب بازی سرو کله میزنه دیگه اون پر جویدنو فراموش کرده .

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    اره از همین هاست که باید جای نشیمنگاه بذاری...ولی چون رنگش تیره هست کمی ازش می ترسه.
    دوست عزيز همشون كه تيره رنگ نيستن...من خودم رنگ قهوهاي روشن مايل به نارنجي و رنگ كرمش رو دارم.....شما رنگ كرمش رو اگر بخري روشنه...در ضمن علت ترس كاسكو از اين نشيمنگاهها رنگشون نيست، علتش اين هست كه بايد مثل اسباب بازي اول كاسكو رو بهش عادت بدي بعد در قفس نصبش كني....علت ترس كاسكو از اين شاخه ها عدم آشنايي كاسكو با اونها هست كه بايد به مرور كاسكو رو باهاشون آشنا كرد.

[quote=f&p77;8158][quote= ايلخاني;8157]
    گردو روزي يك تيكه بهش ميدم.كافيه؟بروكلي هم براش ميگيرم.
    كف دريا هم داره.فردا هم دارم ميرم هايپر استار2-3تا اسباب بازي براش بگيرم.
    رنگي بگيرم بهتره يا ساده؟
    قطره مولتي ويتامين هم دارم.اگه چيز ديگه اي لازمه بگيد تا براش فردا تهيه كنم؟
    خيلي ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها

ميدونم آقا .منظورم براي وصل كردن قسمتها به همه.
    اونايي رو كه خراب كرده ميخوام درست كنم.زنجير خوبه براي اتصال؟
    نقره اي باشه بهتره يا طلايي؟
    خيلي ممنون

دپرشن چيه؟
    يعني روي حرف زدنش خيلي تاثير داره پركني؟
    در مورد اسپري توضيح نميديد؟
    خيلي ممنون
    دوست عزيز:

1-اسباب بازي رنگي بهتره.

2-ما 2 نوع مكمل داريم يكي مكمل ويتاميني و ديگري مكمل مواد معدني....اين دو مقوله از هم جدا هستند....كاسكوي پر كن احتياج به كلسيم داره و كلسيم يك ماده معدني هست و در مكملهاي مينرال يا مواد معدني وجود داره نه در مكملهاي ويتاميني.

3-در مورد استفاده از زنجير در ساخت يا ترميم اسباب بازي طوطي خيلي بايد دقت بشه...بايد اندازه دانه هاي زنجير طوري باشه كه طوطي نتونه اونها رو باز كنه....به عنوان مثال زنجيري كه به درد عروس هلندي ميخوره ، مناسب كاسكو نيست...زنجير بايد آبكاري كرم شده باشه(همون كه شما ميگي نقره اي)...از كنف هم ميتوني استفاده كني.

4-دپرشن يعني افسردگي يا همون دپرس شدن....يكي از عوامل رايج در ايجاد پركني در طوطي سانان همين افسردگي و عوامل عاطفي هست.

5-البته كه پر كني روي رفتار كاسكو و حرف زدنش تاثير ميزاره ....در يكي كمتر و در يكي بيشتر.

6-اسپري هاي ضد پر كني از موادي تشكيل شدن بسيار بد مزه ...وقتي به پر هاي طوطي اسپري مي كنند ديگه طوطي رغبتي نداره نوكش رو به پراش بزنه....به نظر من اين راه بايد آخرين راهي باشه كه شما امتحان ميكنيد...فعلا از فكرش بيرون بياييد.

نقل قول نوشته اصلی توسط aram نمایش پست ها
    زمانی که برای خرید اسباب بازی و .....به تهران امده بودم همون فروشنده ای که اقا ادرس دادید ..ایشون گفت که یه طوطی داره مثله بلبل حرف می زنه.چند سال هم هست که پیششه...خلاصه طوری که تعریف می کرد خیلی با مزه بود.می گفت همه چیز خارش کن همه چیز حتی غذایی که می خوریم می گفت لوسش نکن از این ویتامین ها هم نده...در هر حال من خریدم فقط این مکمل مواد معدنی لازمه؟ یا اصلش همون ویتامینه؟؟
    دوست عزيز مكمل مواد معدني قطره اي هست شامل عناصري مثل كلسيم-آهن-منيزيم و......اما مكمل ويتاميني شامل انواع ويتامين مثل c-b12-a و.....هست...هردو براي طوطي لازم هست و اصل و فرع نداره.
    در ضمن داستان اين مكملها با كف دريا فرق ميكنه....يعني كف دريا بايد و بايد و بايد در قفس نصب بشه .....كف دريا سرشار از كلسيم هست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Asal نمایش پست ها
    دیگه سوالی ندیدم. زنجیر هم خوب نیست همون کنف بهتره.این مینرال های طعم دار هم خیلی خوبن من برای عسل میوه ایشو گرفتم شبیه کدو تنبل هست خیلی ازش می خوره.
    ممنون از راهنماييتون
    در اسباب بازيهاي چوبي خارجي كه هيچ ايراد و اشكالي نميشه بهشون گرفت چون ساخت كمپاني هاي معروفي مثل Trixie و Ferplast هستند و قطعا تجربه و علمشون در ساخت ملزومات مربوط به طوطي ها و سگ و گربه بيشتر از من و شما هست ، جهت اتصال تكه هاي مختلف اسباب بازي طوطي از زنجير-كنف و ريسمان پنبه اي استفاده مي كنند.
    پس زنجيري كه آبكاري شده براي طوطي هيچ ضرري نداره.قطعا اگر ضرر داشت چنين كمپاني هايي كه خوش نام هم هستند از اون استفاده نمي كردند...البته بايد اندازه دانه هاي زنجير متناسب با جثه طوطي باشه و همچنين حتما آبكاري شده باشه .دقيقا مثل ميله هاي قفس كه آبكاري شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط freud نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    همسایه ما یه طوطی گرفته که 3 سالش هست. از روی رنگ چشماش این حرف می زنم و فروشنده هم همین حرف زد. حالا مهم این هستش که این طوطی دستی هستش ولی اجازه نمی ده که بهش دست بزنی. 3 ماه هست که خریده. فقط از تو قفس می زاره سرشو بخوارونی و یا بوس میده و صدای گربه در می یاره. خلاصه این همسایه ما خودش کشت و از صبح تا شب باهاش کار می کنه و کلی باهاش صحبت می کنه ولی اصلا فایده نداره. اصلا حرف نمی یاد و اصلا اجازه نمی ده که بهش دست بزنه. چیکار کنه این بیچاره. کارها برای حرف اوردن این طوطی انجام داره. از سی دی گرفته تا کتاب 11 جلدی تاریخ تمدن ویل دورانت براش گفته ولی حرف نیومد که نیومد.
    دوست عزيز جناب فرويد
    ظاهرا چشم اين طوطي زرد هست و بالغ شده...چنين طوطي اگر تاحالا به حرف نيامده باشه ديگه مشكل ميشه به حرف آوردش چون ديگه بالغ شده و بهتون قول ميدم 3 سالش هم نيست بيشتره.
    اين طوطي دستي هم نيست بلكه نيمه رامه....طوطي دستي هست كه از انسان نترسه....در خارج يا داخل قفس به صاحبش سر بده و اجازه بده كه صاحبش اون رو نوازش كنه و سرش رو بخارونه ......از دست انسان غذا بگيره و روي دست هم بياد.
    حالا شما بفرمايد كه اين طوطي دستي يا رام يا Tame شده هست يا نه؟
    در مورد نحوه تمرين سخن گويي با اين طوطي هم توضيحاتي بديد ببينم همسايتون چظور باهاش كار ميكنه...شايد راه رو داره اشتباه ميره.

نقل قول نوشته اصلی توسط maloos نمایش پست ها
    دوستان من تو این یک ماهی که تمینه ام رو گرفت (البته قبلا عروس و ملنگو و مینا نگهداری کردم ) دو سه تا سوتی دادم :
    1 اینکه بعد 10 روز اول برحسب عجله و بی تجربگی قبل دوره ی حموم و تغذیه با دست شروع به خاروندن سر (از قار انداختن ) خاگستریم کردم که نتیجا وحشی تر شدن طوطی شد ( یه مقدارام از پرهای سرش رفت )( البته اینکار رو تو ملنگو و عروس انجام داده بودم و نتیجه هم گرفته بودم) بعد یه فرجه ی 10 روز دادم تا دوباره شروع کنم و2- درست اولین بار (و نیز دومین بار) که خواستم با دست باهاش غذا دادن رو تمرین کنم ، از قفس زد زد بیرون(آخه دستم رو برده بودم تو) ...و البته پرهاشو قبلا کوتاه کردم. امروز سومین روز تمرین بود اینبار از بیرون غذا دادم تا امروز که فقط غذارو میگره و پرت می کنه اون ور ... (حمومه شبونه هم با اسپری انجام میدم دو روز یکبار.)
    راستی تمینه ام در حدود 7 /8 ماهه شه . و قفس اش نسبت به محیط خونمون ناچارا 30 40 سانتی از حد متعارف بالاتره ، غذا خوردنش عادی عاشق بلال هم هستش و همونطور که یکی از دوستان گفت شبا تو قفسش خرابکاری نمکنه اما تا صبح پرده ی قفس رو ور می داره میره بالای قفس و با یه مدفوع خیلی زیاد تمومه دیوار و نقاشی می کنه منم تو پاک کرد نو مامانم تو قر زدن .... جیغ و داد و ورج و ورجش ام از همون اولخیلی زیاده .
    حالا این داستان من ،دوستان می دونم همین اول کار خیلی خرابکاری کرد م (البته خرابکاری کاره تازه کاراس دیگه ....)اما واقعا نیاز به کمک دارم موندم چه طور ادامه بدم لطفا راهنماییم کنین.
    دوست عزيز
    شما مي فرماييد كه اين تاپيك رو از اول خوندين و اگر اينطور باشه ديگه جاي هيچ سوالي نيست چون من و دوستان هرچيزي رو كه بايد توضيح ميداديم، داديم.
    شما لطف كن مشكل خودت رو واضح بگو تا ببينيم سوال شما دقيقا چي هست.

کاربر عالی

شماره عضویت
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsoudabeh نمایش پست ها
    ببخشید تمرین رقص به چه صورتی است ؟ خواهش می کنم مراحلش را توضیح بدید؟
    دوست عزيز و دوستان عزيز
    اگر دلتون مي خواد كه به كاسكوتون رقص ياد بديد فقط با گذاشتن آهنگ و يا دست زدن و سوت زدن اين امر محقق نميشه ....براي اينكه به كاسكوتون رقص ياد بدين به عرايض بنده در زير توجه كنيد:

1-اولين و مهمترين قدم در آموزش رقص و يا هر نوع آموزش شيرينكاري يا همون train كردن طوطي اين هست كه حتما طوطي رام باشه و از صاحبش نترسه....يعني اگر طوطيتون هنوز درست و حسابي رام نشده و هنوز جيغ ميزنه و يا هنوز از دستتون غذا نميگيره(كه اين نشانه ترس از شماست) از فكر Train كردن طوطي بيرون بياييد .....در تمامي سايتهاي Bird Training كه معروفترين اونها سايت Womatch Brothers هست و آقاي chet كه يكي از معروفترين اساتيد آموزش به طوطي ها هست گفته كه اولين قدم ، Tame يا همون رام كردن هست و دومين قدم Train يا آموزش به طوطي هست.....يادتون نره.

2-حالا فرض ميكنيم كه شما الان يك كاسكوي رام داريد و دوست داريد كه هر وقت براش آهنگي ميزاريد اون برقصه.....اول بهتون بگم كه قضيه آهنگ گذاشتن رو فراموش كنيد و به جاي آهنگ براش دست بزنيد...حتما و حتما و حتما زماني كه داريد براش دست ميزنيد بريد جلوي قفس و خودتون هم سرتون رو به جلو و عقب ببريد.....در طول روز چند بار اين كار رو بكنيد و حتما خودتون هم سرتون رو به جلو و عقب ببريد وگرنه هر چقدر هم كه براش دست بزنيد محاله خودش سرش رو جلو و عقب ببره....بايد به اين قضيه شرطي بشه كه وقتي شما دست ميزنيد كاسكو سرش رو بالا و پايين (يا جلو و عقب) ببره ...1 ماه حد اقل بايد اين كار رو بكنيد تا وقتي براي كاسكو دست ميزنيد اون هم براي شما برقصه...البته زماني كه شما دست ميزنيد ممكنه خودش هم صداي دست زدن رو با سق زدن در بياره و سرش رو بالا و پايين بندازه.....حتي ممكنه گاهي اوقات هم بدون اينكه شما براش دست بزنيد ، خودش صداي دست زدن در بياره و سرش رو بالا و پايين بندازه.
    باز تكرار ميكنم طوطي بايد حتما رام باشه و شما حد اقل 1 ماه باهاش چنين تمريني رو انجام بدين.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepide p نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم .طوطی شما درست مثل طوطیه اولمه از نظر دستشویی کردن .بعضی طوطی ها جایی که می خوابن مدفوع نمی کنن تا شکارچی ها متوجه حضور اونا نشن (احتمالا این رفتارطوطیه منو شما غریزیه) . اگه بخواد این مواد دفعی رو مدت طولانی تری نگه داره چون خوابه براش مشکل خاصی ایجاد نمی کنه.ممکنه بعد ها اگه طوطیه شما تو خونه احساس امنیت بیشتری کنه این رفتار سختگیرانشو تغییر بده ممکنه هم تغییر نکنه چون طوطیه من که این رفتارشو تغییر نداد با وجود اینکه کاملا محیطش امن بود.پس نتیجه اینکه شما کاری نمی تونی انجام بدی مگه اینکه بخوای از یه مکانه خاص برای مدفوع بعد از خوابش استفاده کنی .من خودم اینکارو انجام دادم واسه طوطیه اولم حتی بهش یاد دادم که همیشه روی روزنامه مدفوع کنه ،فقطم همون بود که خوب یاد گرفت چون همیشه تو دستشویی کردن محتاط بود(ولی شما اینو بهش یاد نده ) فعلا باید این رفتارشو تحمل کنی و سعی کنی که رامش کنی .بعد از این چون می دونی به محض اینکه میاد بیرون دستشویی می کنه .می تونی فورا بیاریش رو دستت و زیرش یه سطل یا روزنامه بذاری .اونم همونجا کارشو انجام میده (من مشکلتو درک می کنم چون می دونم اولین مدفوع بعد از خوابش چقدر زیاده).ولی این آموزش نیست .آموزش استفاده از یه محل خاص واسه دستشویی زمانیه که تو برای هربار مدفوع کردن طوطیت، اونو روی همون محل خاص نگهداری .که بهتره اینکارو نکنی .چون بعدها اگه اون مکانه همیشگی رو پیدا نکنه عصبی میشه و ممکنه بهش فشار بیاد .مثله طوطیه من که هر وقت عصبی بود می فهمیدم باید دستشویی کنه .اون لحظه هرچی اسباب بازیو و غذا دورش بود پرت می کرد وبه محض اینکه میاوردمش روی روزنامه و مدفوع می کرد از خوشحالی سرشو تکون می داد و بعد شروع می کرد به بازی کردنو غذا خوردن .پس بهتره فقط واسه مدفوع بعد خوابش یه مکان خاص در نظر بگیری و یه نکته دیگه اینکه وقتی تو همین مکان مدفوع کرد نباید تشویقش کنی که فکر کنه تو ازش می خوای که همیشه اینجا کارشو انجام بده .پس فعلا تحمل کن تا رام بشه. موفق باشی
    با تشكر از توضيحات شما لازمه نكته اي رو اينجا بگم كه تمامي طوطي ها زماني كه در قفس هستند و شما روي دست مياريدشون و مي بريد بيرون از قفس احتمال اينكه همون لحظه فضله بندازن زياده اين هم به اين دليل هست كه تمامي پرنده ها وقتي مدت زيادي جايي نشسته باشن وقتي قصد پرواز مي كنند و مي پرند همون لحظه اول پرواز مدفوع مي كنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط yaser_ir57 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستای عزیزم
    من از دامپزشک شهرمون اهواز یه مولتی ویتامین مخصوص پرنده ها گرفتم که می گفت باید یه روز در میون چهار قطره از اونو توی آبش بریزیم. البته دامپزشکه بدون اینکه طوطیمو ببینه این مقدار رو توصیه کرد. فکر می کنم به همه طوطی دار ها همینو میگه. میخوام نظر شما رو بپرسم که قطره مولتی ویتامین رو چقدر و چند روز یه بار به طوطیتون میدید؟:smile (66):
    دوست عزيز قطره هاي مولتي ويتامين يا همون مكملهاي ويتاميني انواع و اقسام با ماركهاي مختلف دارن.....بصورت پودر يا قطره هستند كه هر كدومشون رو بايد با دستور خاصي كه روي جعبه يا بروشور داخل جعبه هست استفاده بشن....بنابر اين اينجا نميشه يك دستور كلي براي استفاده از مكملهاي ويتاميني و مينرالي داد....همون چيزي كه دامپزشك گفته رو انجام بده درسته.
    اگر هم حوصله داري مارك و كشور سازنده اون رو اينجا بگو تا كمكت كنم...البته معمولا دامپزشكها اون هم در شهرستانها چيزي به غير از مولتي ويتامين ايراني كه مخصوص مرغداريهاست رو تجويز نمي كنند.....اين مولتي ويتامينها بصورت پودر در يك پاكت مربعي كوچك هست و دستور استفاده از اون هم در روي پاكت نوشته.

صفحه 113 از 1238 نخستنخست ... 13639495969798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171181191201211221231241251261271281291301311321632136131113 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)