فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  78
لایک لایک:  81
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 60

موضوع: سوال در رابطه با گلد فیش

کاربر فعال cmaryam151 آواتار ها
    شماره عضویت
    13646
    میانگین پست در روز
    0.73
    دوستان کسی میدونه ظاهر شدن لکه های قرمز رو باله و زیر دهن ماهی چیه؟مثل خون مردگی زیر پوست میمونه.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    امیر حسن شوشتری
    شماره عضویت
    14076
    میانگین پست در روز
    0.13
    باسلام من دوتا گدفیش سرقرمز دارم نمیدونم اسمش چیه هگ دیگه رو دنبال می کنن یجا خوندم این یعنی آماده اند درسته؟راستی چرا زیر شکمشون زرده؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    نرگس
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14548
    میانگین پست در روز
    0.09
    سلام
    من 4 تا گلدفیش دارم که یکیشون از این سفید قرمزهاست که دمش دوتایی هست . فوق العاده هم باهوش تره و رفتارای متفاوتی داره
    سوال من درباره اینه که شکل طبیعی چشمهای ماهیها چطوری هست . روی سیاهی چشمهاش دوتا نقطه ریز سفید هست . نمیدونم از قبلا بوده و من دقت نکردم یا تازگی اینجور شده؟ ظاهر چشماش که مشکلی نداره فقط میترسم این دونه های ریز سفید جدید باشه . واقعا یادم نیست قبلا چجوری بوده
    این ماهی سفید رنگم یه مدته خیلی گوشه گیر شده و فقط موقعی که من میرم واسه غذا دهی تقریبا از غار میاد بیرون
    ناگفته نمونه از یکی از ماهیها خیلی کتک میخوره ولی بطور کلی اشتهاش خوبه . فقط حس میکنم افسرده س
    ممنون میشم دوستایی که گلد فیش دارن درباره شکل چشمهای ماهیاشون دقت کنن و بهم بگن که این دونه های سفید رو ممکنه بعضیاشون داشته باشن ؟

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.28
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar313 نمایش پست ها
    سلام
    من 4 تا گلدفیش دارم که یکیشون از این سفید قرمزهاست که دمش دوتایی هست . فوق العاده هم باهوش تره و رفتارای متفاوتی داره
    سوال من درباره اینه که شکل طبیعی چشمهای ماهیها چطوری هست . روی سیاهی چشمهاش دوتا نقطه ریز سفید هست . نمیدونم از قبلا بوده و من دقت نکردم یا تازگی اینجور شده؟ ظاهر چشماش که مشکلی نداره فقط میترسم این دونه های ریز سفید جدید باشه . واقعا یادم نیست قبلا چجوری بوده
    این ماهی سفید رنگم یه مدته خیلی گوشه گیر شده و فقط موقعی که من میرم واسه غذا دهی تقریبا از غار میاد بیرون
    ناگفته نمونه از یکی از ماهیها خیلی کتک میخوره ولی بطور کلی اشتهاش خوبه . فقط حس میکنم افسرده س
    ممنون میشم دوستایی که گلد فیش دارن درباره شکل چشمهای ماهیاشون دقت کنن و بهم بگن که این دونه های سفید رو ممکنه بعضیاشون داشته باشن ؟
    عکس از ماهیاتون بزارید لطفا

اموزش قرار دادن عکسhttp://mihanpet.ir/showthread.php?t=25765
    ویرایش توسط animal lover : 2nd June 2016 در ساعت 03:25 PM

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    نرگس
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14548
    میانگین پست در روز
    0.09
    سعی میکنم عکس بگیرم ولی توی عکس مشخص نمیشه
    خودم از فاصله نزدیک که نگاه میکنم روی لایه شیشه ای چشمهاش دقیقا وسط هردو مردمکش یه نقطه ریز سفید خیلی کمرنگ دیده میشه
    بیشتر از یک هفته س که دیدم ولی قبلا دقت نکرده بودم یا شاید نبوده
    باز هم سعیم رو میکنم عکسشو جوری بگیرم که مشخص بشه

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    نرگس
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14548
    میانگین پست در روز
    0.09

این هم عکسش امیدوارم واضح باشه
    لکه ای که روی چشمهاش هست در همین حد معلومه
    هر وقت که حس میکنم مشکلی دارن حمام اب نمک میدم بهشون
    توی اکواریوم هم دو دفعه س که قطره ضد قارچ میریزم و نمک دریا هم مقدار کم توی کل اکواریوم میزنم
    موضوع دیگه اینکه امشب دیدم روی چشمهای همین ماهی سفیدم حبابهای ریزی که توی اب بوسیله فیلتر پخش میشه میچسبه ولی رو چشم بقیه ماهیام این حالت ایجاد نمیشه
    درباره بیماریهای چشمی ماهی ها اطلاعات زیادی نتونستم پیدا کنم .
    احساس میکنم خوراکش هم کمتر شده ولی تمام وقتایی که در حال گردش توی اکواریومه هم مدام از سنگهای کف و صخره ها انگار در حال خوردن چیزی هست که با چشم دیده نمیشه

کاربر فعال بابک آژیده آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بابک آژیده
    علایق
    سفر
    تخصص
    فضانورد
    حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.19
    سلام

چند وقته که از این بستر (سنگ و شن و ماسه فعلی) در تانکتون استفاده میکنید؟

آیا ماهی ها گاهی خودشون رو به کف تانک یا اشیا داخل تانک میکوبن؟

اون سنگ یا صخره ای که پشت ماهی هست جنسش چیه؟ صخره مرجانی آب شوره؟!

برای خروج کلر از آب قبل از سیفون چه کاری انجام میدید؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    نرگس
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14548
    میانگین پست در روز
    0.09
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

چند وقته که از این بستر (سنگ و شن و ماسه فعلی) در تانکتون استفاده میکنید؟

آیا ماهی ها گاهی خودشون رو به کف تانک یا اشیا داخل تانک میکوبن؟

اون سنگ یا صخره ای که پشت ماهی هست جنسش چیه؟ صخره مرجانی آب شوره؟!

برای خروج کلر از آب قبل از سیفون چه کاری انجام میدید؟
    سلام
    اکواریومم رو یکماه و نیم هست دقیقا که راه انداختم و سنگها رو از لوازم اکواریومی خریدم و مخلوط مقداری صدف و سنگهای طبیعی و سنگ های ریز نمک هست . صخره مرجانی هست ولی نمیدونم فرقشون رو چون هیچ تجربه ای ندارم ، چطوری میشه بفهمم مال اب شور هست یا شیرین؟
    به هیچ وجه تابحال اینکارو نکردن . فقط موقع غذا دادن همون قسمتی که غذا رو از بالای اکواریوم میریزم جمع میشن و با حرکات شدید برای غذا خودشونو به شیشه میزنن و بعد از دریافت غذا سریع میرن دنبال بازیشون فقط این یدونه ماهی بیشتر وقتها زیر این صخره میخوابه و علاقه خاصی داره بهش و کاملا کف میشینه و سرش رو زیر صخره تقریبا مخفی میکنه

برای ابگیری اکواریوم همیشه اب تصفیه رو حداقل 24 ساعت توی ظرف های دیگه با در باز کنار میذارم و بعد استفاده میکنم

برای سیفون کردن اب هفته ای یکبار حدود دو سوم اب رو تخلیه میکنم و اب تازه میریزم و مقداری هم نمک دریا و یک قطره از قطره ضد قارچ به ابشون اضافه میکنم
    بعد از هر دو سه بار سیفون هم کاملا اکواریوم رو میشورم و سنگها رو کامل خالی میکنم که هیچ الودگی باقی نمونه . تنها چیزی که برام عجیبه بوی آب اکواریوم هست که کمی شبیه کپک هست که بعدا فهمیدم بوی سنگها هست ولی با شستشو هم از بین نمیره . بویی شبیه بوی رودخونه

کاربر فعال بابک آژیده آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    بابک آژیده
    علایق
    سفر
    تخصص
    فضانورد
    حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2
    میانگین پست در روز
    0.19
    سلام

اون بوی کپک به دلیل استفاده از اون صدف ها و سنگ های مرجانی هست. اینا مال اکوسیستم دریایی و آب شور هستند و در تانک آب شیرین، علاوه بر قلیایی کردن شدید آب (PH رو به سادگی به بالای ۸.۵ و حتی ۹ میرسونن) باعث آلودگی آب هم میشن. خیلی هاشون حاوی بافت خشک شده نرم تنان آب شور هستند که قبلا لابلای همین مرجان ها زندگی میکردند و خارج کردنشون هم تقریبا امکان پذیر نیست و الان باعث آلوده کردن آب میشن... پس اولین کاری که میکنید اینه که همه این تزئینات غیر ضروری رو خارج کنید.

اینکه حباب به بدن ماهی بچسبه دلایل مختلفی میتونه داشته باشه ولی اصلی ترین یا به عبارتی شایع ترینشون وجود کلر در آبه. هوا که گرم تر میشه (مثل الان) به دلیل بالا رفتن احتمال آلوده شدن آب و جلوگیری از اون، مراکز تصفیه آب گاهی از کلرامین به جای کلر استفاده میکنند که ماندگاریش در آب خیلی خیلی بیشتره و گاهی ۳ روز بعد از دپو کردن آب باز هم نمیپره .... بنا بر این ۲۴ ساعت لزومان قابل اطمینان نیست. حد اقل آب رو در این ۲۴ ساعت به شدت اکسیژن دهی کنید و اگر میتونید از یک واتر پمپ قوی هم برای ایجاد جریان در تانک دپو استفاده کنید. به هر حال راه مطمعن استفاده از محلول های ضد کلر خارجیست.

و اما لکه روی چشم ماهی شما!

متاسفانه خیلی واضح نیست عکس ولی احتمال همه این مواردی که خدمتتون عرض میکنم وجود داره :

۱.خیلی وقتا دلیل اصلی این قبیل مشکلات چشمی در ماهی لزوما یک بیماری خاص نیست و ضعیف شدن ماهی و سیستم ایمنی بدن ماهی باعث میشه که میکرواورگانیستم هایی که در حالت عادی با بقیه ماهی ها کاری ندارن(به دلیل قوی بودن سیستم ایمنی بدنشو)، در ماهی ضعیف بیماری ایجاد میکنند. دلیل ضعیف شدن سیستم ایمنی هم میتونه از استرس و کتک خوردن توسط ماهی های مهاجم گرفته تا تغییرات ناگهانی شرایط آب و نور خیلی شدید و کمبود مواد معنی و ویتامین و آمونیاک بالا و .... متغیر باشه.
    ۲.میتونه ابری شدن سطح چشم باشه که به جز استرس که بالا تر اشاره شد بهش، معمولا عامل باکتریایی داره و در مراحل پیشرفته (مشکل ماهی شما به هیچ عنوان حاد نیست) نیاز به آنتی بیوتیک داره .

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=10512

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=383

اگر دلیل لکه روی چشم ماهی شما این باشه با توجه به اینکه حاد نیست نیازی به اضافه کردن دارو نیست و سیفون های مرتب، تصفیح بیولوژیک (آمونیاک و نیتریت باید ۰ باشه) و نمک مشکل رو به مرور حل میکنه.

۳.انگل های تک یاخته ای که خیلی خیلی وسیع هستند و انواع مختلفی دارن مثل Cryptocaryon یا همون عامل ایک ، کاستیا، کیلودونلا و ....یکی دیگر از دلایل بروز این مشکل هستند.

۴.ماهی شما بر خلاف اغلب ماهی های آکواریومی که به مناطق گرمسیری و آب های گرم تعلق دارند، یک ماهی سردابیست و معمولا هم در استخر های رو باز تکثیر میشن که همین خطر ابتلا به شپشک آرگولوس، سخت پوست لرنه آ و ... رو زیاد میکنه. این بیماری ها بین گلدفیش و کوی بسیار شایعه و اگر به هر دلیلی چشم ماهی رو درگیر کنه میتونه چنین علائمی روی چشم به وجود بیاره. به هر حال اگر شپشک یا لرنه آ وجود داشته باشه معمولا با چشم به سادگی قابل رویت هستند و میتونید روی بدن ماهی ببینیدشون.

۵.خراشیدگی و ضربه و حمله سایر ماهی ها و ... هم میتونه همین حالت رو ایجاد کنه!

تشخیص ۱۰۰٪ اینکه دقیقا چرا چشم ماهی شما اینجوری شده با یک عکس غیر ممکنه و تنها راه حل ممکنه آزمون و خطا و مراقبت ویژه هست. توصیه من به شما اینه :

۱.همه سنگ های مرجانی و صدف و .... رو خارج کنید. به جز اون سنگ ها و صخره های مرجانی و صدف ها، اگر از جنس سنگی که کف تانک دارید اطمینان ندارید اون رو هم خارج کنید یا از فروشنده سوال کنید که جنسش چیه و آیا آب رو قلیایی میکنه یا خیر.
    ۲.دمای آب رو تا ۲۸ بالا ببرید تا هم سوخت و ساز بدن ماهی های بیشتر بشه هم به تقویت سیستم ایمنی بدن ماهی کمک کنید.
    ۳.یک قاشق غذا خوری سر پر نمک به ازای هر ۲۰ لیتر آب اضافه کنید. اگر کت فیش در تانک دارید خارج کنید چون این مقدار نمک ممکنه آسیب برسونه به کت فیش (کلا مواردی که میگم فقط برای کوی هست و اگر گونه دیگری هم دارید سوال کنید یا خودتون تحقیق کنید)
    ۴.هر ۲۴ ساعت ۲۵٪ از آب تانک رو تعویض کنید و مجددا (فقط به همون اندازه ای که نمک به واسطه تعویض آب خارج شده نه بیشتر) نمک رو اضافه کنید. بنا بر این اگر مثلا ۴ قاشق در کل اضافه کرده بودید، بعد از سیفون ۲۵٪ آب این بار فقط یک قاشق باید اضافه بشه.
    ۵.از غذا های مرغوب و مخصوص کوی استفاده کنید. زیاد غذا ندید. شکم ماهی به هیچ عنوان نباید به خاطر غذا خوردن باد کنه. اینا در اسارت شرطی میشن و هر چقدر بریزید میخورن (گاهی تا سر حد مرگ!)

این کار رو ۷ روز ادامه بدید. اگر وضعیت ماهی بهتر شد یا تغییری نکرد که صبر کنید تا ۷ روز تموم بشه و بعد مجددا اینجا گزارش بدید ولی اگر داشت بد تر میشد حتما سریعا اینجا خبر بدید. هیچ داروی دیگری هم به آب نزنید فعلا...

موفق باشید

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    نرگس
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14548
    میانگین پست در روز
    0.09
    مرسی از توضیحات مفصلتون
    اون صخره مرجانی پرسیدم احتمال زیاد برای اب شور هستش توی شکافهاش هم دو سه تا حلزون هست
    سنگهای کف اب رو قبلا دونه دونه دست چین کردم و هرچی صدف خورد شده و ریز ریز بود خارج کردم بخاطر تمیز شدن ظاهرش ولی چند دونه درشت و قشنگش رو فقط باقی گذاشتم (میرم همونا رو هم خارج میکنم کاملا ) سنگهای معمولی مشکلی نداره؟ چون توی همون سنگریزه های کف اب هم سنگهای ریز مرجانی هم هست
    این ماهی سفید هم از یکی از ماهی ها کتک میخوره و بیشتر وقتها حالت غمگین داره ولی خورد و خوراکش و بازی کردنش عادی هست و هروقت که زیاد کتک میخوره به غارش پناه میبره و همونجا توی دهنه غار بیشتر میچرخه ( البته از اینکه بقیه ماهیها این محل رو تصاحب کنن هم نگرانه ، از رفتارش مشخصه)
    اون ماهی مهاجم لبه های دم و باله ش حالت سوختگی داشت قبلا که با مطالعه فهمیدم بخاطر حساسیت به امونیاک اب هست . یبار که اب اکواریوم رو دیرتر از همیشه تعویض کردم تمام باله ها و یک مقدار از پوست اون یکی ماهی رو کپک سیاه گرفت که با مراقبت و تمیز کردن سریعتر اب و حمام نمک و این روشها درمان شد
    خوراک ماهیهام متنوعه و از میوه و تخم مرغ پخته و سیب زمینی و نخودفرنگی هم گاهی استفاده کردم ولی بیشتر تغذیه شون از غذاهای اماده ای هستش که سبز و قرمز هستن
    بخاطر رفتار ماهی ها تعداد وعده های زیادی در روز غذا دریافت میکنن و گاهی بیشتر از 5 بار در روز ولی در حجم کم مثلا بیست دونه برای 4تاشون
    در هر وعده
    باز هم ممنون تمام این کارها رو براش انجام میدم . تنها مشکلم صخره ای هستش که این ماهی بهش وابسته س . صخره با جنسهای دیگه هم هست که بتونم براش تهیه کنم؟ چون مطمئنم به همچین چیزی نیاز داره

سوال دیگه اینکه ph اب رو چطوری میتونم اندازه گیری کنم؟
    جایی خوندم ابلیمو یه ضد کلر طبیعیه و ویتامین سی لیمو هم برای ماهیها خوبه؟ اگر دو سه قطره لیموترش توی اب بریزم مشکلی ایجاد نمیشه؟
    باز هم ممنون از پاسخهای خوب دوستان

صفحه 4 از 6 نخستنخست ... 23456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)