مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAE!D نمایش پست ها
    سلام
    من هم یه مدت پیش این کرم ها را در اکواریومم دیدم ولی مطمئن نشدم که با این کرم های پلاناریا که گفته شد یکی اند یا نه؟( در پست3016 همین تاپیک هم مطرح کردم)

برای این گفتم شاید یکی نباشند چون با توجه با قسمتکرم های سفید یا پلاناریا(Planaria) و کرم هایی که من در اکواریومم دیدم تفاوت هایی مثل 1- رنگ کرم هایی که در سامپ اکواریوم من وجود داشت کرم رنگ بود نه سفید 2- تحرک کمی داشتند 3- اکواریوم من کلا 2 هفته ای بود که ابگیری شده بود و تازه دیسکس ها را اضافه کرده بودم که این کرم ها مشاهده شد

این هم عکس کرم ها

اگه دوستان و اساتید در این مورد بیشتر راهنمایی کنند ممنون میشم . و این که نوعی دیگه از این قبیل کرم ها هم وجود دارد؟

سلام 12 نوع پلارانیده وجود داره که یک نوعش پلاناریا هست تا زمانی که مواد غذایی توی تانک باشه اینها هم هستن حتی جلبک هم براشون ماده ی غذایی هست
    اگر لای ابرهاتون هم هستن شما اون ابرها رو چند روز بزار خشک بشه بعد بشور مجدد استفاده کن
    تعویض 100درصد آب هم چند بار باشه کمک میکنه

Planariidae - Wikipedia, the free encyclopedia
    ویرایش توسط StarFish : 19th October 2014 در ساعت 01:15 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید ایزدی نمایش پست ها
    استاد متوجه نشدم مقاوم هست یعنی چی؟
    سلام دوست عزیز.با اجازه اقای رضایی.دیسکس ماهی بسیار مقاومی است ودرصورتی که اب سالمی وتغذیه مناسبی داشته باشد واسترس بهش وارد نشودبیمار نمیشود ودرصورت بیمارشدن ماهی مقاومت میکنه بغیر از یک مورد از بیماری(تاجایی که من میدونم),سریع نمیمیرندوشما میتونیدبا توجه به علامتها راحت درمانشان کنید .با این خصوصیات دیسکس ماهی مقاومی میباشد.من حدود ١۵ساله دیسکس دارم ودراین چند سال اخیرمن هیچکونه تلفاتی از ماهی دیسکس نداشته ام(بغیراز بچه دیسکسها)وتنها دربیماریها از مترونیدازول ونمک ویک قرص که الان اسمش رایادم رفته اگه خواستید بدونید داخل پرورشگام دارم بهتون میگم چیه, فکر کنم فلایت گاید مال شرکت تتراست

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان کرم سفید به دیسکس که کاری نداره وبه محض اینکه از ابر یاهر جای دیگه که باشه وبه بیرون بیادتوسط دیسکس شکار میشه واین کرم از مواد وباقی مانده غداها استفاده میکنه .حال میخواستم باشما دوستان مشورت کنم چطور میشه بگذاریم این موجودات در اکواریم باشند ونگذارند غذاهای باقی مانده ومواد مضر در اکواریم باشدباتوجه به مصرف انهاواینکه خود کرمها غذای لذیزی وزنده وتازه ای برای دیسکس میباشد .لطفا نظرات خود رابدهید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14227
    اوه اوه

من الان بین تترا بیتس با یک مدل جی بی ال granaکه بالای سرش یک دکمه داره فشار میدی میریزه موندم کدوم بهتره به نظرتون؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima6625 نمایش پست ها
    اوه اوه

من الان بین تترا بیتس با یک مدل جی بی ال granaکه بالای سرش یک دکمه داره فشار میدی میریزه موندم کدوم بهتره به نظرتون؟
    سلام :
    من همیشه انتخاب اول و آخرم تترا هست ولی از سایر غذا ها در مخلوط دل استفاده میکنم

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوستان کرم سفید به دیسکس که کاری نداره وبه محض اینکه از ابر یاهر جای دیگه که باشه وبه بیرون بیادتوسط دیسکس شکار میشه واین کرم از مواد وباقی مانده غداها استفاده میکنه .حال میخواستم باشما دوستان مشورت کنم چطور میشه بگذاریم این موجودات در اکواریم باشند ونگذارند غذاهای باقی مانده ومواد مضر در اکواریم باشدباتوجه به مصرف انهاواینکه خود کرمها غذای لذیزی وزنده وتازه ای برای دیسکس میباشد .لطفا نظرات خود رابدهید
    سلام

کرم پلاناریا یا کرم سفید به علت تکثیر سریع و تجمع بر روی سطح شیشه و دیگر سطوح باعث بد منظره شدن آکواریوم میشوند. در ضمن این موجودات تمایل زیادی به زندگی در زیر شنها و درون مدیای فیلتر دارند و ساختار انها طوری نیست که در آب شناور باشند و به خاطر اندازه کوچکشان نمیتوانند غذای مطمئنی برای دیسکس باشند.
    این را هم در نظر داشته باشید وجود این کرمها دلیلی بر آلودگی و نامناسب بودن فیلتر و سیفون آکواریوم میباشد که باید در جهت اصلاح آن اقدام کنیم ، نه اینکه در جهت عکس به آنها اجازه فعالیت بیشتر در تانک را بدهیم.

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلامکرم پلاناریا یا کرم سفید به علت تکثیر سریع و تجمع بر روی سطح شیشه و دیگر سطوح باعث بد منظره شدن آکواریوم میشوند. در ضمن این موجودات تمایل زیادی به زندگی در زیر شنها و درون مدیای فیلتر دارند و ساختار انها طوری نیست که در آب شناور باشند و به خاطر اندازه کوچکشان نمیتوانند غذای مطمئنی برای دیسکس باشند.این را هم در نظر داشته باشید وجود این کرمها دلیلی بر آلودگی و نامناسب بودن فیلتر و سیفون آکواریوم میباشد که باید در جهت اصلاح آن اقدام کنیم ، نه اینکه در جهت عکس به آنها اجازه فعالیت بیشتر در تانک را بدهیم.
    سلام.خیلی ممنون از شما استاد عزیز.تا حالا با این کرم روبرو نشدم واز حرف دوستان این نتیجه را گرفتم که شاید بشه استفاده مفیدی از این کرم برد.باز هم تشکر از راهنماییتان

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم
    شماره عضویت
    15675
    سلام،
    دوستان من متریال فیلتر رو تعویض کردم و متریال ریورتون رو جایگزین سرامیک ایهایم کردم، این سرامیک ها 4 ماه استفاده شدن و هنوز تایم دارن، میخواستم بدونم میشه اینا رو توی شن های تانک قرار بدم ؟ ضرری داره برا دیسکس ها ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط king_se نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان من متریال فیلتر رو تعویض کردم و متریال ریورتون رو جایگزین سرامیک ایهایم کردم، این سرامیک ها 4 ماه استفاده شدن و هنوز تایم دارن، میخواستم بدونم میشه اینا رو توی شن های تانک قرار بدم ؟ ضرری داره برا دیسکس ها ؟
    سلام :کاش محصول به اون خوبی ایهایم رو تعویض نمیکردید این دو محصول غیر قابل مقایسه هستند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    2279
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

کرم پلاناریا یا کرم سفید به علت تکثیر سریع و تجمع بر روی سطح شیشه و دیگر سطوح باعث بد منظره شدن آکواریوم میشوند. در ضمن این موجودات تمایل زیادی به زندگی در زیر شنها و درون مدیای فیلتر دارند و ساختار انها طوری نیست که در آب شناور باشند و به خاطر اندازه کوچکشان نمیتوانند غذای مطمئنی برای دیسکس باشند.
    این را هم در نظر داشته باشید وجود این کرمها دلیلی بر آلودگی و نامناسب بودن فیلتر و سیفون آکواریوم میباشد که باید در جهت اصلاح آن اقدام کنیم ، نه اینکه در جهت عکس به آنها اجازه فعالیت بیشتر در تانک را بدهیم.
    سلام
    شما گفتید که امکان داره از بد بدون فیلتر باشه. میشه بگید که مثلا اگه از فیلتر سطلی استفاده کنیم چه مزاهایی نسبت به تاپ فیلتر داره.از لحاظ کرم زدگی عرض کردم/ممنون میشم که راهنمایی کنید

صفحه 318 از 412 نخستنخست ... 218268299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337368 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)