شکل های مردم نهاد فعال در عرصه حمایت از محیط زیست در آذربایجان شرقی خواستار تعطیلی سیرک پارک ˈ ایل گلیˈ تبریز شدند که برای بهبود شرایط نگهداری حیوانات به مسوولان سیرک ۲۴ ساعت مهلت داده شد.

به گزارش زیست آنلاین از ایرنا،مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی روز چهارشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: پس از حساسیت سازمان های مردم نهاد و رسانه ها به موضوع برگزاری این سیرک، یگان حفاظت محیط زست برای انجام بازرسی و نظارت به محل سیرک اعزام شدند.

حمید قاسمی شرایط نگهداری حیوانات در سیرک ایل گلی را مناسب ندانست و افزود: به برگزار کنندگان سیرک 24 ساعت فرصت داده شده تا شرایط نگهداری و محیط آن ها را استاندارد کنند؛ در غیر این صورت محیط زیست به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

وی اظهارکرد: حیوانات مورد استفاده در سیرک غیر مجاز نیستند اما شرایط نگهداری آنها نیز استاندارد نیست و باید سریعاً نسبت به اصلاح شرایط موجود اقدام شود.

سید احمد نبوی مشاور مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این گفته بود: سیرک ها موظف به رعایت حداکثری ملاحظات زیست محیطی و استانداردهای منطبق با شاخص های جهانی هستند.
منبع:ایرنا