رئیس محیط زیست ساوه از کشف و ضبط حیوانات وحشی از ویلایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش زیست آنلاین از ایسنا،پرویز نبیلی اظهارکرد: یک قلاده روباه شنی، دو قطعه کبک، 10 قطعه سار و یک تخته پوست خرگوش در ویلایی در منطقه یولاق شهرستان ویژه ساوه کشف و ضبط شد.

وی بیان‌کرد: در پی دریافت گزارشی مبنی بر نگهداری تعدادی حیوان وحشی در ویلایی واقع در منطقه یولاق ساوه رئیس و محیط‌بانان اداره بلافاصله با اخذ دستور قضایی از دادستان شهرستان به همراه مأموران نیروی انتظامی عازم محل شدند.

نبیلی افزود: پس از بازرسی این ویلا مشخص شد که صاحب ویلا به طور غیرمجاز اقدام به نگهداری تعدادی حیوان وحشی کرده که سریعاً حیوانات مکشوفه ضبط و به اداره منتقل شدند.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون، نگهداری حیوانات خاص چه بومی و چه غیربومی بدون اخذ مجوز لازم ممنوع است، اضافه کرد: فرد صاحب ویلا به استناد قوانین شکار و صید و آئین‌نامه‌های مرتبط با آن به علت ارتکاب جرم و عمل غیر قانونی با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

وی با اشاره به ماده هفت قانون شکار و صید گفت: در این قانون آمده است که خرید، فروش، تکثیر، پرورش، صدور و ورود حیوانات وحشی و اجزای آنها که غیر بومی بوده و از خارج به کشور وارد شده و از قبل در کشور تکثیر شده و پرورش یافته‌اند فقط با کسب پروانه یا اجازه از سازمان حفاظت محیط زیست مجاز است.


منبع:ایسنا