همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    خیلی ممنون اقای نوروزی شما لطف دارید.هروقت من تونستم٢١۶٩چیزبه شما یادبدم تازه میشم مثل شما.من چند سال هست که از راهنماییهای شما استفاده میکنم فقط عضو نبودم وشماودیگر اساتید به من کمکهای زیادی کردیدومن خوشحالم که بااین سایت اشنا شدم وامیدوارم باز هم بتوانم ازفرمایشات شما ودیگر کاربران استفاده کنم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط s H a Y a N نمایش پست ها
    سلام
    نورپردازیتون مشکل داره
    حتی اگه تایم روشنایی رو کم کنید فرقی نمیکنه
    میشه بگید چی کار باید بکنم؟

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    میشه بگید چی کار باید بکنم؟
    سیانو تو رف و روی شنها خوبه و بد نیست چون منبع اصلی تغذیه سیانو فسفاته و تو کنترل فسفات تاثیر داره ولی اگه روی گیاهها هم بیاد باعث میشه نور نرسه و از بین برن گیاهها
    یه مشکل دیگه هم اینه که منبع نور مناسب برای گیاهها 6500 کلوینه که این دقیقا نیاز سیانو هستش و شما هر شرایطی برای بهتر رشد کردن گیاهها فراهم کنی مثل اضافه کردن مکمل آهن به رشد سیانو کمک کردی
    در درجه اول باید مواظب باشی این سیانو از رف به تانک نره راهش هم گذاشتن پد تو خروجی رف هستش
    راه دوم که من نتیجه گرفتم گذاشتن یه موج ساز کوچک تو رفه که جریان آب باعث از بین رفتن سیانو میشه
    با سیفون هم به راحتی میتونی درشون بیاری ولی نظر شخصی من اینه که تا وقتی رو شنهان دست نزنی بهشون
    راه آخر هم کم کردن تایم نوردهیه که اگه منبع نورت هم نامناسب باشه بازم تاثیر داره

send by Tapatalk

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish, reef
    شماره عضویت
    16631
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها

سلام
    پست 63 به بعد تانک من رو نگاه کنید ، من از هیچ مدیایی استفاده نکردم

http://www.parsipet.ir/thread17663-7.html
    مرسی اقای نوروزی ولی این لینک که دادید وجود نداره ممنون میشم راهنماییم کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant1 نمایش پست ها
    مرسی اقای نوروزی ولی این لینک که دادید وجود نداره ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک درسته ، تو قسمت آلبوم آب شور اعضا و آلبوم خودم به اسم آکواریوم آب شور علیرضا صفحه 7 پست 63 به بعد رو نگاه کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish, reef
    شماره عضویت
    16631
    بله خوندم و متشکرم یه سوال من الان مدیا دارم اینا رو در بیارم یا ولشون کنم یه رف هم دارم را میندازم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام.میشه بگید سیانو چه رنگیست ودفعه اول چطوری موفق به حذف موقتی شدید

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant1 نمایش پست ها
    بله خوندم و متشکرم یه سوال من الان مدیا دارم اینا رو در بیارم یا ولشون کنم یه رف هم دارم را میندازم

مدیایی که تو سامپه کم کم باید دربیارید و همه رو با هم نباید در بیارید ، هر هفته یه مقدارش رو دربیارید تا توی 1 ماه کم کم تموم بشه ، در این مدت تست آمونیاک ونیترات رو حتما بگیرید و اگه دیدید بالا رفت مقدار مدیای کمتری در بیارید تا توی دو ماه تموم بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    سلام.میشه بگید سیانو چه رنگیست ودفعه اول چطوری موفق به حذف موقتی شدید

سلام
    سیانو به رنگهای قهوهای و جگریه معمولا و حالت لزج داره وقتی دست بزنید نرمه و به راحتی کنده میشه
    منبع تغذیه سیانو نیترات و مخصوصا فسفات و سیلیکات هستش که وقتی اینها بالا باشن سیانو تو تانک رشد میکنه و نور نا مناسب باعث تشدیدش میشه
    برای مقابله با اون اول باید فسفات و نیترات رو بیارید پایین ، بالا بردن جریان خیلی موثره و میتونید سه روز تاریکی مطلق بدید و در این مدت جریان رو زیاد کنید و بعدش یه سیفون 30 درصدی بکنید ، در هنگام سیفون سر شلنگ رو از روی سیانوها بگیرید
    در رف تانک خودم فقط با بالا بردن جریان سیانو از خیلی کم میشد و خودم موجساز رو خاموش میکردم تا روی شنها کمی سیانو باقی بمونه
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 14th October 2014 در ساعت 06:22 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سیانو تو رف و روی شنها خوبه و بد نیست چون منبع اصلی تغذیه سیانو فسفاته و تو کنترل فسفات تاثیر داره ولی اگه روی گیاهها هم بیاد باعث میشه نور نرسه و از بین برن گیاهها
    یه مشکل دیگه هم اینه که منبع نور مناسب برای گیاهها 6500 کلوینه که این دقیقا نیاز سیانو هستش و شما هر شرایطی برای بهتر رشد کردن گیاهها فراهم کنی مثل اضافه کردن مکمل آهن به رشد سیانو کمک کردی
    در درجه اول باید مواظب باشی این سیانو از رف به تانک نره راهش هم گذاشتن پد تو خروجی رف هستش
    راه دوم که من نتیجه گرفتم گذاشتن یه موج ساز کوچک تو رفه که جریان آب باعث از بین رفتن سیانو میشه
    با سیفون هم به راحتی میتونی درشون بیاری ولی نظر شخصی من اینه که تا وقتی رو شنهان دست نزنی بهشون
    راه آخر هم کم کردن تایم نوردهیه که اگه منبع نورت هم نامناسب باشه بازم تاثیر داره

send by Tapatalk
    ممنون از پاسختون
    من تایم نوری داخل رفم از ساعت 12 شب تا 9 صبح بود که الان دو ساعت ازش کم کردم و تا 7 صبح روشنه.
    در ضمن چه موج سازی با چه قدرتی لارمه برای رف؟
    با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Fish, reef
    شماره عضویت
    16631

مدیایی که تو سامپه کم کم باید دربیارید و همه رو با هم نباید در بیارید ، هر هفته یه مقدارش رو دربیارید تا توی 1 ماه کم کم تموم بشه ، در این مدت تست آمونیاک ونیترات رو حتما بگیرید و اگه دیدید بالا رفت مقدار مدیای کمتری در بیارید تا توی دو ماه تموم بشه

سلام
    سیانو به رنگهای قهوهای و جگریه معمولا و حالت لزج داره وقتی دست بزنید نرمه و به راحتی کنده میشه
    منبع تغذیه سیانو نیترات و مخصوصا فسفات و سیلیکات هستش که وقتی اینها بالا باشن سیانو تو تانک رشد میکنه و نور نا مناسب باعث تشدیدش میشه
    برای مقابله با اون اول باید فسفات و نیترات رو بیارید پایین ، بالا بردن جریان خیلی موثره و میتونید سه روز تاریکی مطلق بدید و در این مدت جریان رو زیاد کنید و بعدش یه سیفون 30 درصدی بکنید ، در هنگام سیفون سر شلنگ رو از روی سیانوها بگیرید
    در رف تانک خودم فقط با بالا بردن جریان سیانو از خیلی کم میشد و خودم موجساز رو خاموش میکردم تا روی شنها کمی سیانو باقی بمونه
    متشکرم من ازین داستان خشم اومد مجبورم بیشتر بپرسم
    اگه نیترات یا امونیاک زیاد شد ازین مدیای خودم استفاده کنم و یا جدید باید بخرم
    ایا سرامیک و نخودی هم شامل این داستان میشه؟

صفحه 737 از 1093 نخستنخست ... 237637687718719720721722723724725726727728729730731732733734735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756787837 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)