صفحه 4 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 189
    همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    به ریفات چی میدی؟

یک منبع تولید فسفات داری که پاین نمیاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    به ریفات چی میدی؟

یک منبع تولید فسفات داری که پاین نمیاد
    سلام. والا همه جا رو گشتم این منبع رو پیدا نکردم. به ریفامم فیتوسل اس دلتا مارین هفته ای ۲ باز و زئوپلانگتون کونتیوم میدم. هر دو هفته هم یکم میگو میندازم تو شکم شقایقام غذاهامم ۲ مدل پولکی و یک مدل گرانول اوشن هست و گرانول کلیکی جی بی ال.
    الانم دارم به خود زنی فکر میکنم و اگه مشکلم حل نشه میرم طرف خود کشی. پس دوستان دست بجنبونن.
    ویرایش توسط imaan : 9th October 2014 در ساعت 07:44 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی علیرضا جان. ولی این کار علاوه بر اینکه برای مرجانها خوب نیست. یک روش دائمی هم نیست. من 1.5 سال هست با این جلبک میجنگم. همه روشها رو امتحان کردم. دنبال یک روش اساسی هستم.
    خیر هیچ اسیبی به ریفات وارد نمیشه

ممنون داداش. من نیتراتم دیشب که تست زدم ۵ و فسفاتم حدود ۰.۱۵ بود. با این وضع فکر میکنم از روز اول اگه بخام شروع کنم کمی وقت تلف کردن باشه. دوستانی که تجربه دارن تو کدوم قست چارت به این درجه نیترات و فسفات رسیدن؟
    یک موضوع جالب دیگه هم اینه که من تو تانکم دوز استاندارد اکسترا فوس برایتول تو راکتور و یک چهارم دوز استاندارد فسفات گیر جی ال و یک چهارم دوز استاندارد هم سیلیکات گیر جی بی ال دارم و رزین هم دارم که آب با TDS صفر میده. یک چهارم دوز هم دوز استاندارد نیترات گیر جی بی ال دارم و اسکیمر بلو ۱۰۰۰ برای ۴۸۰ لیتر آب دارم که نسبت به خیلی از دوستان بدک نیست و رف ۱۰۰ لیتری هم دارم و روزی یک بار به ماهی ها غذا میدم و یک هفته هم هست که ۱۵٪ سیفون زدم ولی باز نیترات و فسفاتم صفر نیست. آخه چرا ؟ بابا من چی کار کنم که اینا فقط ۲-۳ ماه صفر بشه و بتونم از شر این جلبک مویی خلاص بشم ؟
    اگه میخوای رو اون متد جلو بری طبق دستورش و از روز اولش باید شورع کنی
    اینکه بگی من نیترات فسفاتم پایینه بپرم روز 10 هم از اول وقت تلف کنیه باعث میشه سیستمت بلوم باکتری بگیری یا شک بهش وارد میشه چون امادگی اون همه منبع کربنو نداره کاری میکنه کلا بیخیال تانکت میشی میزاریش کنار
    ویرایش توسط farbodb : 9th October 2014 در ساعت 08:30 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    سلام. والا همه جا رو گشتم این منبع رو پیدا نکردم. به ریفامم فیتوسل اس دلتا مارین هفته ای ۲ باز و زئوپلانگتون کونتیوم میدم. هر دو هفته هم یکم میگو میندازم تو شکم شقایقام غذاهامم ۲ مدل پولکی و یک مدل گرانول اوشن هست و گرانول کلیکی جی بی ال.
    الانم دارم به خود زنی فکر میکنم و اگه مشکلم حل نشه میرم طرف خود کشی. پس دوستان دست بجنبونن.
    میگو عامل اصلی فسفات یعنی کافی 1 تیکه از اون تو تانک بمونه دگه تمومه
    بعضی اوقات به شقایق که میگو میدی بعد مدتی پس میزنه بیرون
    به این دقت داشته باش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط l2eza نمایش پست ها
    میگو عامل اصلی فسفات یعنی کافی 1 تیکه از اون تو تانک بمونه دگه تمومه
    بعضی اوقات به شقایق که میگو میدی بعد مدتی پس میزنه بیرون
    به این دقت داشته باش
    ممنون بابت راهنماییتون. من وقتی به شقایق ها میگو میدم٬ مثل یک گلادیاتور بالا سرشون وا میستم که حتما بخورن و کسی ازشون ندزده. فقط بجا شمشیر تو دستم چنگک هست
    ویرایش توسط imaan : 9th October 2014 در ساعت 09:17 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    سلام
    اول درباره ی تانک خیلی خیلی زیبا و خارجیتون بهتون تبریک میگم
    و درباره ی سامپ و جریان آب یه توضیح بدید اگر عکس خلی سامپ رو بذارید ممنون میشم
    چون شاید از طرح شما یه اقتباس کنم با اجازه ی خودتون
    مــــــــــــــــرســــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــی

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام

اول بگو سیستم نورت چیه ، اگه ال ای دی هست این جلبک با ال ای دی خیلی تحریک میشه و سریع توی تانک پر میشه
    دوما شما دور موج سازتون پد ببند و با یه مسواک شروع کن به تراشیدن جلبک ها و بعد از یکساعت هم پدهارو باز کن و بشور این کارو تا ریشه کن شدن باید ادامه بدی
    برای پایین آوردن فسفات محصولexport po4 برایت ول خیلی عالیه من خوب جواب گرفتم
    موفق باشی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام

اول بگو سیستم نورت چیه ، اگه ال ای دی هست این جلبک با ال ای دی خیلی تحریک میشه و سریع توی تانک پر میشه
    دوما شما دور موج سازتون پد ببند و با یه مسواک شروع کن به تراشیدن جلبک ها و بعد از یکساعت هم پدهارو باز کن و بشور این کارو تا ریشه کن شدن باید ادامه بدی
    برای پایین آوردن فسفات محصولexport po4 برایت ول خیلی عالیه من خوب جواب گرفتم
    موفق باشی
    سلام آقا مجید گل. من ۱.۵ سال هست که با این لعنتی میجنگم و همه این کارایی که شما گفتید رو به اندازه موهای سرم انجام دادم. نور ال ای دیم رو ۳-۴ ماه پیش عوض کردم و مهتابی های جیسمن گذاشتم. از روی سنگهام انقدر جلبک با مسواک و سیفون کندم که نگو. همیشه هم یک جوراب دور موج سازها گذاشتم. دفعه آخر هم چون نگها رو میخاستم دوباره بچینم دونه دونه تو سطل با مسواک تمیز کردم و آب کشیدم وگذاشتم تو تانک ( با آب خود تانک ) فکر میکنی تا الان که ۱.۵ سال و نیمه دارم این کار رو ماهی یک بار مکنم٬چند بار دیگه باید انجام بدم تا ولم کنن !!! اینها هیچ کدوم تاثیر نداره. تنها راه نابودیشون اول چند ماه صفر شدن نیترات و فسفات و سیلیکات هست و دوم جوشوندن سنگها که این دومی حرکت خیلی ناجوریه. پس همون اولی رو انتخاب کردم. ولی نمیششششه. در مورد فسفات گیر هم من اکسترافوس برایتول تو راکتور دارم و فسفاتکس و سیلیکاتکس جی بی ال هم تو سامپ. با این کارایی که کردم رشدشون خیلی کمتر شده. ولی بازهم نابود نشدن. بابت راهنماییت خیلی ممنونم و منتظر بقیه نظرهای خوبت هستم داداش مجید.

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام آقا مجید گل. من ۱.۵ سال هست که با این لعنتی میجنگم و همه این کارایی که شما گفتید رو به اندازه موهای سرم انجام دادم. نور ال ای دیم رو ۳-۴ ماه پیش عوض کردم و مهتابی های جیسمن گذاشتم. از روی سنگهام انقدر جلبک با مسواک و سیفون کندم که نگو. همیشه هم یک جوراب دور موج سازها گذاشتم. دفعه آخر هم چون نگها رو میخاستم دوباره بچینم دونه دونه تو سطل با مسواک تمیز کردم و آب کشیدم وگذاشتم تو تانک ( با آب خود تانک ) فکر میکنی تا الان که ۱.۵ سال و نیمه دارم این کار رو ماهی یک بار مکنم٬چند بار دیگه باید انجام بدم تا ولم کنن !!! اینها هیچ کدوم تاثیر نداره. تنها راه نابودیشون اول چند ماه صفر شدن نیترات و فسفات و سیلیکات هست و دوم جوشوندن سنگها که این دومی حرکت خیلی ناجوریه. پس همون اولی رو انتخاب کردم. ولی نمیششششه. در مورد فسفات گیر هم من اکسترافوس برایتول تو راکتور دارم و فسفاتکس و سیلیکاتکس جی بی ال هم تو سامپ. با این کارایی که کردم رشدشون خیلی کمتر شده. ولی بازهم نابود نشدن. بابت راهنماییت خیلی ممنونم و منتظر بقیه نظرهای خوبت هستم داداش مجید.

سلام ایمان عزیز
    منم تقریبا بیشتر از یکسال هست یا بهتره بگم بود که باهاش درگیر بود و کاملا درکت میکنم که چه اعصابی ازت خورد شده
    فکرشو بکن من هر موقع میومدم خونه(بعداز دوهفته) 48 ساعت اویزون تانک بودم و با مسواک میکندمشون

ولی این دوماه اخیر یه تغییراتی دادم و خداروشکر خود بخود شرشون کنده شده ، البته فعلا
    من از زمان راه اندازی یه silikat ex جی بی ال داشتم و استفاده نکرده بودم بالاخره تصمیم به استفاده گرفتم و در کنارش یه export po4 برایت ول خریدم
    وقتی این دوتا مدیا را وارد تانک کردم تمام پد ها برنگ زرد یابهتر و عامیانه بگم زنگال در آمد حتی لایوراکها ، که کلی اعصابمو خراب کرد اونم با توجه به اینکه طبق دستور العمل خوب با آب آر او شستمشون
    در کنار این مدیا یه ردیف نور سفیدم را خاموش کردم ، که با این کار تانک نور غالبش آبی شد ، تایم نور دهی هم از حدود 6 ماه روی 6 ساعت بود
    بعد از حدود یک ماه رشدشون متوقف شد ، منم دیگه با مسواک کاری بکارشون نداشتم و کلا رشدشون را زیر نظر داشتم
    این وسط هم کلسیم آبو به لطف تست دقیق سالیفرت از 320 به 420 رسوندم ، یعنی بعد از تست سرم گیج رفت که چرا کلسیم اینقدر پایین بود

الان با همون شرایط نور، تایم نور را به 9 ساعت رسوندم و خداروشکر هنوز موردی ندیدم
    حتی یه تعدادی انتیاس این چند ماهه اضافه کردم و در روز چند نوبت غذا دهی میکنم ولی خداروشکر مشکلی ندارم

باور کن اینقدر روی اعصابم بودن که تصمیم گرفته بودم نور را عوض کنم بعضی مواقع هم میزد به سرم کلا تانک رو جمع کنم
    امیدوارم شما هم بتونید مهارشون کنید
    موفق باشید

دوستان یه نکته که لازم میدونم بگم ، این جلبک با یه قطعه مرجان سینالاریا وارد تانک من شد ، پس بهتره موقع خرید مرجان حتما سنگی که مرجان روش هست را کاملا چک کنید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام ایمان عزیز
    منم تقریبا بیشتر از یکسال هست یا بهتره بگم بود که باهاش درگیر بود و کاملا درکت میکنم که چه اعصابی ازت خورد شده
    فکرشو بکن من هر موقع میومدم خونه(بعداز دوهفته) 48 ساعت اویزون تانک بودم و با مسواک میکندمشون

ولی این دوماه اخیر یه تغییراتی دادم و خداروشکر خود بخود شرشون کنده شده ، البته فعلا
    من از زمان راه اندازی یه silikat ex جی بی ال داشتم و استفاده نکرده بودم بالاخره تصمیم به استفاده گرفتم و در کنارش یه export po4 برایت ول خریدم
    وقتی این دوتا مدیا را وارد تانک کردم تمام پد ها برنگ زرد یابهتر و عامیانه بگم زنگال در آمد حتی لایوراکها ، که کلی اعصابمو خراب کرد اونم با توجه به اینکه طبق دستور العمل خوب با آب آر او شستمشون
    در کنار این مدیا یه ردیف نور سفیدم را خاموش کردم ، که با این کار تانک نور غالبش آبی شد ، تایم نور دهی هم از حدود 6 ماه روی 6 ساعت بود
    بعد از حدود یک ماه رشدشون متوقف شد ، منم دیگه با مسواک کاری بکارشون نداشتم و کلا رشدشون را زیر نظر داشتم
    این وسط هم کلسیم آبو به لطف تست دقیق سالیفرت از 320 به 420 رسوندم ، یعنی بعد از تست سرم گیج رفت که چرا کلسیم اینقدر پایین بود

الان با همون شرایط نور، تایم نور را به 9 ساعت رسوندم و خداروشکر هنوز موردی ندیدم
    حتی یه تعدادی انتیاس این چند ماهه اضافه کردم و در روز چند نوبت غذا دهی میکنم ولی خداروشکر مشکلی ندارم

باور کن اینقدر روی اعصابم بودن که تصمیم گرفته بودم نور را عوض کنم بعضی مواقع هم میزد به سرم کلا تانک رو جمع کنم
    امیدوارم شما هم بتونید مهارشون کنید
    موفق باشید

دوستان یه نکته که لازم میدونم بگم ، این جلبک با یه قطعه مرجان سینالاریا وارد تانک من شد ، پس بهتره موقع خرید مرجان حتما سنگی که مرجان روش هست را کاملا چک کنید
    ممنون داداش مجید. خوب زودتر تجربت رو میگفتی. فکر کنم به درد ایمان آزاری دچاری نه ؟ ( شوخی ) سعی میکنم منم مثل شما عمل کنم و برم به جنگش. منم مثل شما خیلی از راه ها رو امتحان کردم و ساعتها از مخصوصا تانک قبلیم آویزون بودم. آخرین و سنگین ترین راهی که امتحان کردم موقع تعویض تانک بود که اومدم سنگها رو با مسواک تمیز کردم و شستم و یک هفته گذاشتم توی سطلی که از آب تانک پر شده بود و تو هر کدوم یک واتر پمپ و سنگ هوا گذاشتم و توشم از محلول ALgae Fix شرکت API ریختم و روی سطل رو هم نایلون زباله مشکی کشیدم. وقتی گذاشتمشون تو تانک جدید تا دو ماه مشکلی نبود. ولی باز ماجرا شروع شد. دیگه فکر نکنم شمام به این سنگینی به جنگ این لعنتی رفته باشید. الان هم آخرین کارهام عوض کردن نور ال ای دی با مهتابی جیسمن و استفاده از فسفات گیر ۱.۵ برابر دوز و استفاده از آب TDS صفر با رزین و یک چهارم دوز نیترات گیر جی بی ال و استفاده از دوز شکر و الان هم بجای شکر سرکه و رف ۳۰٪ حجم تانک هست. زور جلبکها کم شده ولی بازم از من بیشتره. حالا نور سفید رو هم به گفته شما کم میکنم. کلسیمم هم با تستر API روی ۴۰۰ هست. ولی فکر میکنم تستر API تو این زمینه کمی ضعیف هست. نمکم هم دلتا مارین هست و میخام با برایتول عوضش کنم. بازم اگه هرکدوم از دوستان تجربه ای داره ممنون میشم بگه تا استفاده کنیم.

صفحه 4 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516171819 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)