صفحه 31 از 47 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 301 به 310 از 461
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    16183
    سلام به همه دوستان
    من دو جفت ماهی بلو دایموند دارم که چند بار تخم ریزی انجام دادن ولی بعد از اینکه تانکشونو جابه جا کردم دیگه تخم ریزی نمیکنن
    الان بیشتر از یک ماهه , در صورتی که ماهی دوبار تخم ریزی میکردن
    علتش از چی میتونه باشه؟ ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی و مار
    شماره عضویت
    16665
    با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    راستش اینقدر مطلب از سایتای فارسی و خارجی خوندم سر درد گرفتم
    خواهش میکنم از اساتید ی جوابساده و مشخص بهم بدن ک چیکار باید اتنجام بدم
    یک اکواریوم دارم ب طول۶۰ ارتفاع ۵۰ عرض ۴۰،دمای اب۲۹،نورم از لاامپ فلورسنت استفاده میکنم
    جدیدا هم یک دونه دستگاه ro خریدم لطفا توضیح بدید ب چ استاندارد هایی از اب برای تکثیر دیسکس نیاز دارم و چیکار کنم
    ماهی هاممدوتا پیگن بلودن،حدودا دوساله
    کمممممممک کنید از بس مطالب متفرقه خوندم دگ شک دارم ماهیامم دیسکسن بخدا سر درد گرفتم هررررر کی ی چی میگه ب کمکتون نیاز دارم مرسی از همتون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_Taheri نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من دو جفت ماهی بلو دایموند دارم که چند بار تخم ریزی انجام دادن ولی بعد از اینکه تانکشونو جابه جا کردم دیگه تخم ریزی نمیکنن
    الان بیشتر از یک ماهه , در صورتی که ماهی دوبار تخم ریزی میکردن
    علتش از چی میتونه باشه؟ ممنون

سلام
    به خاطر استرس و شوكي كه بهشون وارد شده تخم نميكنن...و اگر تو همين حالت باشن شايد اصلا تخم ريزي نكنن.
    من معمولا وقتياين مشكل برام پيش مياد ماهيا ر انتقال ميدم به گله كه هميشه جواب داده

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    10169
    نقل قول نوشته اصلی توسط faxinusss نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان و اساتید
    راستش اینقدر مطلب از سایتای فارسی و خارجی خوندم سر درد گرفتم
    خواهش میکنم از اساتید ی جوابساده و مشخص بهم بدن ک چیکار باید اتنجام بدم
    یک اکواریوم دارم ب طول۶۰ ارتفاع ۵۰ عرض ۴۰،دمای اب۲۹،نورم از لاامپ فلورسنت استفاده میکنم
    جدیدا هم یک دونه دستگاه ro خریدم لطفا توضیح بدید ب چ استاندارد هایی از اب برای تکثیر دیسکس نیاز دارم و چیکار کنم
    ماهی هاممدوتا پیگن بلودن،حدودا دوساله
    کمممممممک کنید از بس مطالب متفرقه خوندم دگ شک دارم ماهیامم دیسکسن بخدا سر درد گرفتم هررررر کی ی چی میگه ب کمکتون نیاز دارم مرسی از همتون

سلام
    دوست عزيز شما ذهنتو خيلي درگير حاشيه كردي
    تنها چيزي كه نياز داري يك دستگاه TDS متر هست كه نشون بده سختي كل آب چقدره ...و اينكه براي تكثير بايد تانكتون خالي از هر گونه اشياء و شن كف باشه و هميشه بايد آب تمييز باشه و همينطور تغذیه مناسب و مقوي تاثير گذاره
    ویرایش توسط B@B@K : 12th October 2014 در ساعت 10:53 AM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام . یه مطلب به فرمایش استاد سهیل عزیز اضافه کنم و اون اینکه رفتار دیسکس های مختلف با هم متفاوت هست . واقعیتش اینه که در ایران به دلیل حرفه ای کار نکردن اکثر تکثیر کننده ها ( از جمله خود من ) از روشهای آزمایش و خطا برای شناسایی رفتارهای تکثیری دیسکس استفاده میشه . به طور کلی دیسکس های مولد نیز کیفیت و مشخصه های خاص خودش رو داره . به عنوان مثال برخی نیاز به پ هاش زیر 6 داره برخی تو هشت هم تخم ریزی می کنه . همون طوری که سهیل عزیز در یکی دو پست قبل گفت گاها دلیل مرگ و میر ، دلیل تخم نریختن آزمایش شرایط مختلف و رسیدن به رفتار دیسکس شما هست .

دوستی که روش جدا سازی آرتمیای زنده رو گفت خدمتش بگم که من خودم به کمک نور جدا می کنم . آرتمیا به سمت نور میاد و از بقیه مواد جدا میشه . موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    سلام دوستان همون طوری که گفتم همچنان بچه ها دارن روزی 3 تا 4 تاشون میمیرن نمک به آب زدم فایده نکرد
    نکته این هست که فقط شب ها میمیرن صبح به صبح 3 تا 4 تا
    ولی امروز دیدم یکی شون شکمش داره میترکه و باد کرده و چشماش هم زده بیرون نظر دوستان چی هست؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil zokaei نمایش پست ها
    سلامبه خاطر استرس و شوكي كه بهشون وارد شده تخم نميكنن...و اگر تو همين حالت باشن شايد اصلا تخم ريزي نكنن.من معمولا وقتياين مشكل برام پيش مياد ماهيا ر انتقال ميدم به گله كه هميشه جواب داده
    سلام.باعرض معذرت ازاساتید.روشی که دوستمون گفت خیلی خوبه ولی اگه بتونید قبلش چند باری سیفون با اب دودرجه کمتر بزنید ودر روز چند بار بهشون غذا بدید البته از غذای دل و...در صورتی که غذایشان همین باشدوسعی کنید دیگر استرسی بهشان وارد نشود درصورتی که جواب نداد به اکواریوم اصلی خود انتقالشان بدهید.باز هم معزرت میخواهم از اساتید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فرانتوزا و دیسکس
    شماره عضویت
    14567
    نقل قول نوشته اصلی توسط reddiscus نمایش پست ها
    سلام دوستان همون طوری که گفتم همچنان بچه ها دارن روزی 3 تا 4 تاشون میمیرن نمک به آب زدم فایده نکرد
    نکته این هست که فقط شب ها میمیرن صبح به صبح 3 تا 4 تا
    ولی امروز دیدم یکی شون شکمش داره میترکه و باد کرده و چشماش هم زده بیرون نظر دوستان چی هست؟
    دوستان ممنون میشم اگه کسی دلیل باد کردن شکم بچه دیسکس ها و راه درمانشو بگه؟!!!!

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نظر شخصیم رو عرض میکنم.
    بنده بعد از دو مرتبه تکثیر برای بار سوم تو همون تانک دیدم که بچه ها شکمشون باد کرده و دلیلش هم یحتمل باید از تمیز نبود تانک باشه که به نظرم ریشه باکتریایی داره.
    بازهم اساتید ودوستان صاحب نظر ،فرمایشاتشون ارجعیت داره.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    12503
    وا... راستيتش تا اونجا كه علم و تجربه ناقص من اين رو به من ميگه ، دليل مرگ بچه ها يا دادن آرتمياي هچ نشده به اشتباه به اونها هست و يا انگل آبشش . موضوع اول زماني هست كه تغذيه بد صورت بگيره و به اشتباه تخم آرتميا همراه با آرتمياي هچ شده به داخل تانك ريخته بشه و موضوع دوم هم زماني هست كه جفتها دچار انگل آبشش باشند و اين بيماري رو به بچه ها انتقال بدند . معمولا بيماري زماني خودش رو نشون ميده كه آبشش بچه ها بطور كامل شكل گرفته باشه كه اين موضوع هم معمولا در سايز يك بند صورت ميگيره.
    ویرایش توسط amir_mohamad : 19th October 2014 در ساعت 09:18 PM

صفحه 31 از 47 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)