صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 161
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    برای اضافه نمودن سرکه طبق جدول بالا، مقدار مشخص شده را باید هر روز اضافه کرد یا در طول هفته؟؟؟؟
    با تشکر

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط candy نمایش پست ها
    سلام
    برای اضافه نمودن سرکه طبق جدول بالا، مقدار مشخص شده را باید هر روز اضافه کرد یا در طول هفته؟؟؟؟
    با تشکر
    مقدار روزانست
    فقط طی انجام این کار ممکنه سیانو باکتر تو تانک رشد کنه چون کربن یکی از منابع تغذیه ای سیانو هست که بعد از تقریبا صفر شدن نیترات و فسفات از بین میره
    برای جلوگیری از اور دوز همون مقدار جدول رو بزنید نمیخواد ضربدر 2 کنید اگه دیدین میتونید موقعیتو حفظ کنید دوزو افزایش بدین
    سیفون و اسکیمر دو رکن اصلی استفاده از این متده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط candy
    سلام آقا فربد
    از اینکه زیاد مزاحمتون میشم شرمندم ولی چیکار کنم که افرادی مثل شما که اطلاعات بروز درباره آکواریوم داشته باشن کمن
    میخوام نور سفید آکواریومم رو از ال ای دی عوض کنم موندم که مهتابی بگیرم یا متال؟؟؟؟؟
    زنگ زدم نایندگی jbl میگفت مهتابی t5 مارین دی برای عمق 65 هم خیلی خوب جواب میده.
    و یه سوال دیگه نظرتون درباره بیو پلیت چیه؟؟؟/
    اقا احسان عذر خواهی میکنم مجبور شدم کپی کنم اینجا جوابتونو بدم
    ممنون شما به بنده لطف دارین
    اگه با هزینه برق و گرمای متال مشکل ندارین بهترین گزینه برای تانک ریف هست رشد ریفاتون قابل مشاهدست کاملا
    ولی مهتابی هم از جایگاه خوبی برخورداره من مارک جی بی ال رو باهاش اشنایی ندارم ولی بهترین مهتابی ها هم یک سال بیشتر نمیشه استفاده کرد که این یه ایراده و ایجاد هزینه میکنه نسبت به ال ای دی
    شما برای رشد مرجاناتون به نور 14000کلوین تو ال پی اس ها و 12000تا10000تو اس پی اس ها نیاز دارین این تغییر هم به دلیل سطح قرار گیری این مرجانها تو دریا هست و چون اس پی اس تو قسمتهای بالاتر هست طیف قرمز نور کمتر فیلتر شده و در نتیجه نور زردتر هست که کنارش برای از بین بردن این زردی از مکمل های اکتنیک استفاده میکنیم
    به نظر من از مهتابی های giessmann که مهتابی های حرفه ای اب شور هستن استفاده کنید و میتونید باهاش طیف خوبی ایجاد کنید

بایو پلت هم من باهاش کاملا موافقم البته برای ال پی اس ها شما مجبورین تانکو در هفته چند بار تغذیه کنید چون سیستم ULNS یا ultra low nutrition system میشه که محیط عالی برای اس پی اس ها هست ولی ال پی اس ها این محیطو نمیپسندن محیطای غنی رو بیشتر میپسندن
    در کل چیز خوبیه یکم مراقبت میخواد فقط
    اسکیمر شما هم خوبه میتونید از این متد استفاده کنید
    این لینکو مطالعه کنید کمی راجعبش توضیح دادم
    http://www.parsipet.ir/thread29540.html
    ویرایش توسط farbodb : 5th October 2014 در ساعت 10:07 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    با تشکر
    برای طول 120 به چند لامپ متال نیاز دارم؟؟؟؟؟؟؟؟
    توی یکی از سایتهای فروش لامپ متالی رو معرفی کرده بود مارک blv آلمان دارای کلوین 14000 و وات 150 و عمر 6000 ساعت نظرتون درباره این لامپ چیه؟؟؟؟؟؟/

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    با تشکر
    برای طول 120 به چند لامپ متال نیاز دارم؟؟؟؟؟؟؟؟
    توی یکی از سایتهای فروش لامپ متالی رو معرفی کرده بود مارک blv آلمان دارای کلوین 14000 و وات 150 و عمر 6000 ساعت نظرتون درباره این لامپ چیه؟؟؟؟؟؟/
    هر متال یه فضای 60 در 60 رو به خوبی پوشش میده برای 120 2تا میشه کنار هم البته پوشش نور به رفلکتور هم بستگی داره
    blv اگه اصل باشه برنده خوبیه فکر کنم 100 110 باشه
    giessmann هم عالیه ولی فکر کنم 350 400 باشه متالش
    قیمتا حدودیه دقیق نیست
    مهتابی هم گزینه خوبیه روش فکر کنید خیلی از تانکای حرفه ای از مهتابی فقط استفاده میکنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    اینکه درباره این نوع متال پرسیدم عمر 6000 ساعتشه که اگه هر روز 8 ساعت هم روشن باشه تقریبا میشه 2 سال ازش استفاده کرد. (یا با درصد احتیاط بیشتر 18 ماه)
    و با توجه به قیمتش از مهتابی مقرون به صرفه تره
    درضمن مشکل گرماشو ندارم چون چیلر دارم (مدل HAILEA HC-500A)
    حالا شما از لحاظ فنی بفرمایید بهترین انتخاب چیه (من اطلاعی از اینکه مهتابی نور حرفه ای تری بهم میده یا متال ندارم)
    با تشکر
    ویرایش توسط candy : 6th October 2014 در ساعت 12:27 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    اینکه درباره این نوع متال پرسیدم عمر 6000 ساعتشه که اگه هر روز 8 ساعت هم روشن باشه تقریبا میشه 2 سال ازش استفاده کرد. (یا با درصد احتیاط بیشتر 18 ماه)
    حالا شما از لحاظ فنی بفرمایید بهترین انتخاب چیه (من اطلاعی از اینکه مهتابی نور حرفه ای تری بهم میده یا متال ندارم)
    با تشکر
    متال و مهتابی هردوشون خوبن ولی به نظر من متال حرفه ای تره و عمر بیشتری نسبت به مهتابی داره

send by Tapatalk

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    با تشکر
    با این تفاصیر شک نکنید متالو انتخاب کنید
    با 2تا متال 14000 و دوتا اکتنیک شما میتونید تو حجم 300 تا 400 لیتر حتی اکروپرو ها رو هم نگه دارین
    فقط در رابطه با طول عمر شما بعد اون تایم هم میتونید استفاده کنید فقط رنگ و رشد مرجانا 0 میشه
    دلیل اینکه هر سال عوض میکنند اینه که بعد یک سال دچار افت PAR میشه تا به اخر عمرش برسه تو تانکای حرفه ای برای ثابت بودن شرایط و کم نشدن رشد مرجانا این کارو قبل افت PAR یعنی همون رو یک سال انجام میدن
    البته اون ریفا با اون حساسیت تو ایران پیدا هم نمیشه که بخوایم انقد حساس باشیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    15086
    سلام
    ببخشید از اینکه خیلی سوال میکنم
    چون میخوام این بار مثل دفعه قبل بدون داشتن اطلاعات کافی دست به کاری نزنم
    برای همین امروز با نمایندگی jbl تماس گرفتم.
    به گفته فروشنده مهتابی سولار الترا مارین دی عمر مفیدی برابر حداقل 2 سال داشته و تا عمق 65 سانتی را به طور کامل پوشش میدهد.
    و همچنین در کاتالوگی که از سایت شرکت گرفتم کیفیت نور این نوع مهتابی را بالاتر از متال قرار داده بود.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام
    ببخشید از اینکه خیلی سوال میکنم
    چون میخوام این بار مثل دفعه قبل بدون داشتن اطلاعات کافی دست به کاری نزنم
    برای همین امروز با نمایندگی jbl تماس گرفتم.
    به گفته فروشنده مهتابی سولار الترا مارین دی عمر مفیدی برابر حداقل 2 سال داشته و تا عمق 65 سانتی را به طور کامل پوشش میدهد.
    و همچنین در کاتالوگی که از سایت شرکت گرفتم کیفیت نور این نوع مهتابی را بالاتر از متال قرار داده بود.
    سلام
    من که تجربه استفاده از این نوع مهتابی رو تداشتم و نشنیدم کسی از بچه های این فروم استفاده کرده باشه
    قیمتش چند بود ؟
    باید ببینید کدوم به صرفه تره

صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)