فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  8
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کاسکو

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  کاسکو

  طوطی خاکستری با نام علمی Psittacus erithacus درغرب و مرکز آفریقا زندگی می کند.این طوطی دارای دو نژاد کنگو و تیمنه میباشد.نژاد کنگو دارای جثه ای بزرگتر و دارای پرهای دم روشن تری نسبت بهتیمنه می باشد.کاملا مشخص نیست چه زمان این پرنده به اروپا را پیدا کرد،اما هنری هشتم پادشاه انگلستان از یک طوطی خاکستری نگهداری می کرد.

  طوطی خاکستری آفریقایی از اکثر طوطی ها بزرگتر می باشد.طول بدن نژادکنگو 12 تا 14 و نژاد تیمنه حدود 10 اینچ می باشد.هر دو نژاد دارای دمهایخیلی کوتاه و قرمز رنگ میباشند و اگر چه نسبت به سایر طوطی ها دارای پر وبال رنگارنگی نیستند اما به واسطه هوش و قدرت سخن گویی بالا بسیار موردتوجه می باشند.

  طوطی خاکستری در طبیعت بسیار اجتماعی می باشد.این پرندگان بدلیل داشتنامنیت بالاتر و همچنین علاقه به همنشینی با سایر همنوعانشان بصورت گله ایزندگی می کنند.این احساس دوستی می تواند در یک پرنده خانگی به دوستی باانسان تبدیل شود به طوریکه پرنده به راحتی عصبانیت یا ناراحتی صاحبش راتشخیص و نسبت به آن عکس العمل نشان دهد.

  بدلیل زندگی اجتماعی، این پرنده به محبت و توجه زیادی نیاز دارد، بیتوجهی به حیوان باعث ایجاد افسردگی و اضطراب در این پرنده می گردد.پرندهای که مورد بی توجهی قرار گرفته اغلب مهاجم شده و پرهای خود را می کند.اینطوطی به صاحبی که برای رابطه با او اشتیاق دارد نیاز دارد، در صورتی کهوقت کافی برای گذراندن با این پرنده ندارید از خرید آن صرفنظر کنید.

  دلیل شهرت این پرنده هوش باور نکردنی آن است،آلکس،طوطی ای که توسطدکتر Irene Pepperberg آموزش داده شده می تواند کارهایی در حد یک کودکچهار ساله از قبیل تشخیص رنگ ، شکل و تعداد اشیا انجام دهد.توانایی سخنگوئی این پرنده افسانه ایست.طوطی های خاکستری توانایی یادگیری بیش از صدلغت را دارند همچنین می توانند بسیاری از این لغلات را فهمیده کاملا درستاستفاده نمایند.علاوه بر این می توانند هر صدائی را که می شنوند از قبیلصدای تلفن یا یک پرنده تقلید کنند.

  آموزش دادن به پرنده به واسطه هوش و حس کنجکاوی اش بسیار شیریناست.اگر می خواهید پرنده شما یک عبارت خاص را تکرار نماید.به شکل هایمختلف این عبارت را بیان کنید،یک بار با صدای بلند یکبار با صدای کم ویکبار با صدای کودک و یا هر صدای دیگر و موقع آموزش مستقیما به پرنده نگاهکنید به این صورت پرنده می فهد که شما می خواهید او این لغت را تکرار کند.

  برای اینکه پرنده اسم یک شی مثلا بیسکوئیت را یاد بگیرد آنرا دردستتان بطوری که پرنده آنرا ببیند نگاه دارید سپس کلمه را بوضوح اداکنید.کلمه را در یک جمله بکار برید مثلا بگوئید دوست داری؟ بعد بیسکوئیترا به او نشان داده و بگوئید بیسکوئیت.اجازه دهید پرنده بفهمد در مورد چهصحبت می کنید.

  همیشه یک صاحب مسئولیت پذیر باشید،هیچگاه به پرنده لغات اشتباه یادندهید،اگرمجبور شوید برای مدتی پرنده را به محل جدید انتقال دهید چه رخ میدهد؟ صاحب جدید احتمالا اصلا از یک پرنده بد عنق خوشش نخواهد آمد.

  همیشه اسباب بازیهای متنوعی را در اطراف و داخل قفس پرنده قرار دهیدتا حوصله حیوان سر نرود، در غیر اینصورت پس از مدتی پرنده مشکلات رفتاریپیدا خواهد نمود.با تغییر دادن اسباب بازیها و بازی کردن با حیوان، پرندهرا همیشه فعال نگاه دارید.

  این پرنده از میوه های تازه ، سبزیجات ،غله ،میوه های مغزدار وبذرگیاهان تغذیه می کند.در صورتی که از غذای آماده استفاده می کنید اطمینانحاصل کنید که این غذا مخصوص طوطی های بزرگ بوده و همچنین غذای خریداری شدهتازه باشد.

  این پرنده می تواند گل کلم ،هویج،اسفناج ،ذرت و تقریبا هر نوعسبزیجاتی را بخورد و اصلا نگران تکه تکه کردن این سبزیجات نباشید آنهادارای منقار بسیار قوی می باشند، اجازه دهید خود پرنده غذایش را تکه تکهکند.در مورد میوه ها هم همینگونه رفتار کنید ،پرنده به راحتی می تواند یکسیب یا پرتقال را تکه کرده و بخورد ، اجازه دهید پرنده از منقار خوداستفاده کند بعلاوه با این کار می تواند مدتی سرگرم باشد.

  دادن غذاهای انسان از قبیل نان به پرنده ایرادی ندارد ولی دقت کنید کهپرنده نباید غذاهایی از قبیل شکر،روغن حیوانی ، شکلات ، کافئین و نمکبخورد.

  طوطی خاکستری اصلا پرنده کوچکی نیست هر چند دم بلندی مثل یکماکائو(طوطی آمازون) ندارد اما به یک قفس نیاز دارد که بتواند بالهای خودرا از هم باز کند وهمچنین از دیواره آن بالا رود.اندازه قفس حد اقل باید36 در 36 باشد برای طوطی های بزرگتر بهتر است قفس را بزرگتر در نظربگیرید.میله ای که در قفس برای نشستن پرنده تعبیه می شود باید حد اقلدارای قطر یک سانتیمتر باشد تا پرتده به راحتی بر آن بنشیند.

  بخاطر داشته باشید که این پرنده یک طوطی بزرگ است و طوطی ها جویدن رادوست دارند این بدین معنی است که اگر قفس پرنده را نزدیک یک کار شیک چوبییا پارچه ای قرار دهید پرنده نسبتا سریع آنرا از بین می برد.این خطایپرنده نیست جویدن جزئی از وجود این پرنده است.

  طوطی های خاکستری حدود 40 تا 60 سال زندگی می کنند.این طوطی پرندهسالمی است و بسیار کم بیمار می شود. شایع ترین بیماری این پرنده پر کنی میباشد که به یک بیماری جسمی یا روانی دلالت می کند.این بیماری زمانی آشکارمیشود که پرنده بصورت جدی شروع به کندن پرهای خود می کند.اگر این اتفاقافتاد به پرنده اجازه دهید به کار خود ادامه دهد ،پرنده حتی می تواندنقاطی از بدنش را کاملا بی مو کند.طوطی های خاکستری تنها پرندگانی نیستندکه مبتلا به این بیماری می شوند ولی به هر حال یکی از پرندگانی هستند کهبه این بیماری دچار می شوند.اگر پرنده شما این رفتار را از خود نشان دادبه سرعت به یک دامپزشک مراجعه کنید تا در صورتی که پرنده مشکل جسمانیداشته باشد تشخیص داده شود.بیماریهای جسمانی می تواند شامل یک بیماریانگلی،یک آلرژی غذایی یا کمبود مواد غذایی باشد.در صورتی که هیچکدام ازعلائم بیماری جسمی وجود نداشته باشد احتمالا پرنده به یک بیماری روحی دچارشده است که از دلایل اصلی آن می توان ترس یا تنهایی را نام برد درصوتی کهبه یک دامپزشک خوب مراجعه کنید می تواند به شما در مورد رفتار با پرندهراهنمائیتان کند.بهترین راهنمائی می تواند این نکته باشد که پرنده را ازآسیب در موقع پرواز حفظ کنید. خیلی از پرنده ها هنگامی که خارج از قفسهستند و بالهایشان کوتاه نشده آسیب می بینند.این پرنده ها اجازه پیدا میکنند آزادانه پرواز کنند و در هنگام پرواز به دیوار ، آینه و یا پنجره هابرخورد می کنند و آسیب می بینند. پرنده ای که بالهایش کوتاه شده نمی تواندخارج از قفس پرواز کرده و به خود آسیب برساند.

  در صورت تصمیم به خرید طوطی خاکستری بهترین گزینه انتخاب طوطی است کهاز زمانی که جوجه بوده از مادر جدا شده و توسط یک انسان تغذیه شده است.چنین پرنده ای به راحتی به انسان خو گرفته و به او اعتماد می کند.بسیارکم اتفاق می افتد که آنها نسبت به صاحب جدید خود حالت تهاجمی داشتهباشند.با این حال دقت کنید که جوجه باید به سنی رسیده باشدکه به تنهاییغذا بخورد در غیر اینصورت پرنده برای رفتن به یک محیط جدید خیلی جواناست.یک پرنده فروش آگاه هیچگاه چنین پرنده جوانی را نمی فروشد.

  طوطی خاکستری می تواند یک دوست حیرت انگیز برای صاحبش باشد که میتواند جذابیتهای زیادی برای صاحبش ایجاد کند. طوطی و صاحبش می توانندمدتهای زیادی با هم سرگرم باشند.اما همانند دیگر حیوانات خانگی، کلید اینکار توجه به پرنده است.طوطی خاکستری زمانی طولانی زندگی می کند و می تواندبرای صاحبش زندگی شادی را بوجود آورد.

  عارضه پرکنی در طوطی ها

  این عارضه یک سندرم با علل مختلف است و در طوطی ها شایع میباشد.ازجمله عوامل مهم در بروزآن می توان به دلتنگی ، نداشتن جفت یا مصاحب ،استرس و بروز تغییرات در محیط ( مانند تغییرات در تغذیه،مکان ، فعالیت یاورود افراد جدید به محیط که توجه صاحب پرنده را بیشتر جلب کند) اشارهکرد.ممکن است پرنده این عمل را از پرنده دیگری یاد گرفته ، تکرار کند.درمورد طوطی هایی که بیشتر وقت خود را در یک قفس کوچک گذرانده و فعالیت کمیدارند،این عارضه میتواند بخشی از سرگرمی آنها باشد.بسیاری از پرندگان اینعمل را در تنهایی یا در شب انجام می دهند.بنابراین این عدم مشاهده پرکنیتوسط طوطی، دلیلی بر رد آن نیست. در این حالت، الگو و نواحی ریزش پر بهتشخیص عارضه کمک می کند.اگر روی سر و گردن پوشش کامل باشد، ولی منطقهدیگری از بدن (بویژه سینه و شکم)فاقد پر بوده هیچ نشانه ای از بیماریهایالتهابی پوست وجود نداشته باشد، باید دردرجه اول بروز عارضه پرکنی مشکوکشد. اولین قدم برای تجزیه و تحلیل محیط زندگی پرنده بویژه در مراحل اولیهبروز عارضه است. به حداقل رساندن عوامل فیزیکی یا روانی ،اصلاح محیط و غذاو یا تغییر محیط ، افزودن غذاهای کمکی(مثل میوه و سبزی)، فراهم کردن اسباببازیهای بی خطر و شاخه های درخت تمیز تا پرنده از منقار خود بیشتر استفادهکند، در درمان موثر است.در صورتیکه تمام راهها به شکست منتهی شوند میتواناز گردنبند الیزابت (به شکل مخروط ناقص که به پرنده اجازه نمی دهد به بدنخود دسترسی داشته باشد) استفاده کرد.همراه با این تغییرات میتوان ازداروهایی نظیرفلوگزتین نیز استفاده کرد . برای تسریع در رشد مجدد پرهایجدید بهتر است مکملهای ویتامین دار به جیره اضافه شود


  کاسکو


 2. #2
  کاربر جدید shaghayegh آواتار ها
  محل سکونت
  طهران
  علایق
  حیوانات مخصوصا سگ و پیشی-نقاشی-عکاسی-موسیقی-اسکی-تنیس خ
  تخصص
  help desk
  حیوان خانگی
  'گربه-مرغ عشق -آکواریوم
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  49
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ممنون ملیکا مفید بود ایشالله مانی هرچه زودتر خوب بشه غصه نخور خدا بزرگه!


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید