صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 306
    مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    جلبک قهوه ای مگه به خاطر بالا رفتن فسفات به وجود نمیاد؟ اینجوری که جلبک قهوه ای شدید تر میشه
    اگر اشتباه میکنم لطفا بگید ممنون

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط costman نمایش پست ها
    سلام کود فسفات تهیه کردم توی تانک 300 لیتری بعد از 40 میلی لیتر تستش شد این
    روز سوم بعد از تز ریق 50 میلی لیتر دیگر نتیجه تست شده :
    این دتا عکس از یک تست هت در دو نور مختلف
    [IMG][/IMG]
    نیترات هم روی 18 هست

دوستان میشه در مورد نحوه اضافه کردن کود فسفات بیشتر توضیح بدین .
    چقدر طول میکشه بعد از بالانس شدن این دو پارامتر ( نیترات و فسفات ) جلبک gda از بین بره ؟
    در ضمن بعد از 3 ماه راه اندازی تانک این جلبک قهوه ای دست از سر گیاه ها بر نمی داره چه باید کرد
    با تشکر
    سلام
    این تستر API هم همیشه یه رنگی میده که توی چارت خودش موجود نیست
    میزان فسفات روی 1 باشه خوبه . اما مدتی طول میکشه که به این میزان برسه چون توسط خاک و برگها جذب میشه مخصوصا گیاهای فسفات دوست . با تست متوالی میتونید دوز مناسب هفتگی و یا یکروز در میون رو بدست بیاری
    برای از بین رفتن جلبک قهوه ای بایستی میزان تزریق دی اکسید رو بیشتر کنی و تعویض آب بیشتری انجام بدی . ماهی هایی مثل جلبکخوار سیامی هم مناسب برای خوردن این نوع جلبک و کنترل اون هستن
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    جلبک قهوه ای مگه به خاطر بالا رفتن فسفات به وجود نمیاد؟ اینجوری که جلبک قهوه ای شدید تر میشه
    اگر اشتباه میکنم لطفا بگید ممنون
    نه ربطی نداره . در واقع تانک ایشون دو نوع جلبک داره . فسفات میریزه که جلبک سبز نقطه ای درمان بشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16114
    با تشکر فراوان از مدیر محترم

جسارتا سختی اب نمی تونه علت پدیدار شدن جلبک باشه

و اینکه. اب با سختی 150 ایا باعث تخریب گیاهان میشه ؟

در کل سختی بالا چه مشکلی ایجاد می کنه ؟

برگهای گیاه سرنیوم از ابتدای برگ شروع به پوسیدن می کنن دلیلش چی می تونه باشه ؟

تزریق بیشتر co2 باعث از بین رفتن بچه هلزون های کیلر که تازه از تخم در امدن نمی شه ؟

با تشکر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16114
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام
    این تستر API هم همیشه یه رنگی میده که توی چارت خودش موجود نیست
    میزان فسفات روی 1 باشه خوبه . اما مدتی طول میکشه که به این میزان برسه چون توسط خاک و برگها جذب میشه مخصوصا گیاهای فسفات دوست . با تست متوالی میتونید دوز مناسب هفتگی و یا یکروز در میون رو بدست بیاری
    برای از بین رفتن جلبک قهوه ای بایستی میزان تزریق دی اکسید رو بیشتر کنی و تعویض آب بیشتری انجام بدی . ماهی هایی مثل جلبکخوار سیامی هم مناسب برای خوردن این نوع جلبک و کنترل اون هستن
    موفق باشی

نه ربطی نداره . در واقع تانک ایشون دو نوع جلبک داره . فسفات میریزه که جلبک سبز نقطه ای درمان بشه
    سیفون رو چند بار در هفته و چه مقدار انجام بدم ؟

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط costman نمایش پست ها
    با تشکر فراوان از مدیر محترم
    جسارتا سختی اب نمی تونه علت پدیدار شدن جلبک باشه
    و اینکه. اب با سختی 150 ایا باعث تخریب گیاهان میشه ؟
    در کل سختی بالا چه مشکلی ایجاد می کنه ؟
    برگهای گیاه سرنیوم از ابتدای برگ شروع به پوسیدن می کنن دلیلش چی می تونه باشه ؟
    تزریق بیشتر co2 باعث از بین رفتن بچه هلزون های کیلر که تازه از تخم در امدن نمی شه ؟
    با تشکر
    سختی آب 150 اتفاقا بد هم نیست . یکی از تانکهای من سختیش 150 هستش . طی نشدن کامل سیکل و بالا رفتن آمونیاک و سیلیکات باعث بروز این جلبک میشه . بهم خوردن سیکل هم همینجور . سختی بالای آب باعث میشه که حلالیت دی اکسید پایین بیاد و جذب کود توسط گیاها کمتر بشه و زسوب اتفاق بیوفته . برای تانکهای گیاهی ( TDS) سختی کلی 100 تا 150 خوبه
    تزریق دی اکسید بیشتر به حلزونهای کیلر و بچه هاشون مشکلی ایجاد نمیکنه چون اونها هوا رو در لاکشون ذخیره میکنن و زمانی که تموم بشه به سطح آب میرن و دوباره هواگیری میکنن .
    چه کودهایی به گیاهاتون میدید ؟
    سیفون هفتگی 20 الی 30 درصد کافیه
    ویرایش توسط mahdi3000 : 4th October 2014 در ساعت 12:39 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -----------
    شماره عضویت
    15260
    سلام
    من با تستر نیترات سرا آب تانک رو تست زدم و رنگ بدست آمده سبز خیلی کمرنگ بود . این یعنی اینکه مقدار نیترات از صفر میلی گرم هم کمتره ؟ اگه آره مگه امکانش هست ؟
    برای اضافه کردن نیتروژن برایت ول توی سایت دوستان نوشتن که هر 5 میل برای 200 لیتر به صورت هفتگی ولی توی نسیم یاس نوشته که روزانه 5 میل اضافه کنیم . الان کدوم درسته ؟
    در آخر هم عرض کنم که این دو تا سوال رو برای این پرسیدم که سر و کله جلبک سبز آبی داره پیدا میشه
    ممنون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سرو کله جلبک سبز ابی یعنی اینکه نظافت تانک خوب نیست ....یعنی اینکه فساد ناشی از خورده برگها و ماهی های مرده در تانک زیاد شده و فیلتر کثیفه ..تو اب امونیاک هست به خاطر مسائل ذکر شده..البته بعضی از مطالب که نوشتم تجربه شخصی بنده هم بوده و به چشم هم دیدم
    سریع با سیفن اشغال های تانک و جلبک رو خارج کن ..از کف سیفون کن مواظب باش فقد اشغال ها رو بکشی و بستر رو نکشی بهتره از یکی از این سیفونهای تمیز کننده شن استفاده کنی که من مارک اوشن فریش رو 12 خریدم
    فیلتر رو هم تمیز کن ببین در تانک ماهی مرده نداری

شما احتمالا امونیاک تانکت بالاست نه نیترات
    بله امکان داره نیترات حتی صفر هم باشه یعنی فیلتر خوب داره کار میکنه ...مثلا در اکواریوم های اب شور اصلا هدف از تصفیه همینه
    در مورد کود مایع هم اون دوستمون حجم تانکش رو نوشته بود
    این جور کودها رو معمولا با تستر اندازه میگیرن بعد به اب اضافه میکنن ...اگر هم تستر ندارن به صورت تجربی میزنن ...ولی فکر کنم اون مقدار که در سایت نسیم یاس گفته زیاد باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    -----------
    شماره عضویت
    15260
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سرو کله جلبک سبز ابی یعنی اینکه نظافت تانک خوب نیست ....یعنی اینکه فساد ناشی از خورده برگها و ماهی های مرده در تانک زیاد شده و فیلتر کثیفه ..تو اب امونیاک هست به خاطر مسائل ذکر شده..البته بعضی از مطالب که نوشتم تجربه شخصی بنده هم بوده و به چشم هم دیدم
    سریع با سیفن اشغال های تانک و جلبک رو خارج کن ..از کف سیفون کن مواظب باش فقد اشغال ها رو بکشی و بستر رو نکشی بهتره از یکی از این سیفونهای تمیز کننده شن استفاده کنی که من مارک اوشن فریش رو 12 خریدم
    فیلتر رو هم تمیز کن ببین در تانک ماهی مرده نداری

شما احتمالا امونیاک تانکت بالاست نه نیترات
    بله امکان داره نیترات حتی صفر هم باشه یعنی فیلتر خوب داره کار میکنه ...مثلا در اکواریوم های اب شور اصلا هدف از تصفیه همینه
    در مورد کود مایع هم اون دوستمون حجم تانکش رو نوشته بود
    این جور کودها رو معمولا با تستر اندازه میگیرن بعد به اب اضافه میکنن ...اگر هم تستر ندارن به صورت تجربی میزنن ...ولی فکر کنم اون مقدار که در سایت نسیم یاس گفته زیاد باشه
    سپاس
    فیلتر تمیزه ولی ماهی مرده مطمئنم که هست ولی دیده نمیشه که بخام جمع کنم و همچنین جلبک در حال از بین رفتن هم هست .
    آیا خود جلبک و همچنین جلبک از بین رفته باعث بالا رفتن آمونیاک میشه ؟
    در مورد تستر نیترات سرا هم همونطور که میدونید صفر میلی گرم در لیتر رو به رنگ زرد نشون میده ولی من که آب تانک رو تست کردم به رنگ سبز کمرنگ در اومد برای همین پرسیدم که مگه از صفر میلی گرم در لیتر هم کمتر هست ؟
    با این تفاصیر و همچنین با توجه به اینکه یکی از علل به وجود آمدن جلبک سبز آبی رو پایین بودن سطح نیترات میدونن شما میگین که از نیتروژن برایت ول استفاده کنم یا نه ؟
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    با نگه داری تعدادی حلزون کیلر .....که علاوه بر شکار حلون افت....مردار خوار هم هستند این مشکل حل میشه

فکر میکنم اصلا به کود نیتروژن ربطی نداره ....نیترات با نیترو ژن فرق داره.........

........یه چند بار تانک رو سیفون بزن و در هر بار سیفون جلبک ها رو از تانک با فشار اب خارج کن ...نور دهی رو هم کمتر کن نظافت رو بیشتر کن از بین میره ..سیفون برای تغییر المانهای اب که باعث این جلبک شده ..تا امونیاک بیاد پایین..در ضمن تا ماهی مرده رو پیدا نکنی منبع امونیاک در تانک از بین نمیره ...همچنین خرده برگها رو خارج کن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16975
    سلام ودرود .
    ببخشیدکسی از اساتید ودوستان میتونه مشکل منو حل کنه من حدود دو ماه میشه از جلبکهای سیاه رنگ وسبز مویی خسته شدم البته کود دست سازی استفاده کردم که در پیچ درست کردن کود دتساز بود برداشتم وازاون موقع اینطوری شد برگهای کیاهان هم جمع میشن مثل عکس .زیر بستر کود jbl رو بستر سنگ سیلیس ورو اونم کود ریختم تصفیه داخلی 2کاسه ای نور اس م دی که نور بیشتری داره co2هر 5ثانیه 1 حباب حدود 15 ماهی هست که راه اندازی کردم..
    خیلی متشکرم از شما

صفحه 22 از 31 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)