فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از کشف و ضبط دوعدد شاخ گوزن –یک قطعه پرنده جیقاق و یک قطعه مرغابی سرسبز تاکسیدرمی شده و يك قلاده ميمون خبر داد.


به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران اسماعیل میرانزاده، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلام این خبر گفت:روز گذشته مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با دریافت حکم بازرسی از منزلی در سطح شهر تهران سریعا به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه ماموران با رعایت کلیه موازین قانونی و شرعی و رعایت حقوق شهروندی این منزل را مورد بازرسی قرار دادند افزود: در بازرسي بعمل آمده ماموران دوعدد شاخ گوزن –یک قطعه پرنده جیقاق و یک قطعه مرغابی سرسبز تاکسیدرمی شده را کشف و ضبط کرده و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل نمودند.

میرانزاده ادامه داد: همچنین صبح امروز به دنبال گزارش مردمی واصله مبنی بر وجود یک قلاده میمون در منزلی در سطح شهر تهران ماموران بلافاصله به محل اعزام شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: ماموران نسبت به توقيف و ضبط يك قلاده ميمون اقدام نموده و جهت اجراي ضوابط و مقررات فرد متخلف را كه بصورت غير مجاز اقدام به نگهداري حیوان وحشی نموده بود را نيز دستگير وبه اداره کل منتقل کردند.
وی با بیان اینکه اقدام این افراد با استناد به قوانين و مقررات ملاك عمل تخلف محسوب مي شود اظهار داشت: این متخلفین پس از تکمیل پرونده تخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

میرانزاده در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده‌ چنین مواردی، محیط زیست استان تهران را با شماره تلفن‌های 77359564 و 77355781 الی 4 در جریان بگذارند.


منبع:باشگاه خبر نگاران