خبرگزاري فارس: ناهماهنگي مسئولان محيط زيست و گردشگري استان مازندران باعث سرگرداني مردم و علاقه‌مندان به طبيعت و محل پرورش گوزن زرد خالدار ايراني شده است

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان مياندورود، همه ساله با شروع فصل تعطيلات تابستاني و ايام نوروز مسئولان گردشگري استان و شهرستان ساري اقدام به تهيه دفترچه‌هايي براي راهنمايي مسافران به مكان‌هاي گردشگري مي‌كنند اما گاهي اوقات مسافران براي بازديد از اماكن ياد شده بامشكل مواجه مي‌شوند.
منطقه حفاظت شده دشت‌ناز مياندرود يكي از اين اماكن است كه مسافران هنگام مراجعه به آن با ممانعت مسئولان حراست مواجه مي‌شوند.
به گفته مسئول حراست منطقه حفاظت شده دشت‌ناز مياندرود، اين مجموعه فقط در سه روز تعطيلات اخير حدود 5هزار نفر از استان و سراسر كشور براي بازديد به اينجا آمدند كه هر چند برايمان سخت بود اما برابر مقررات از ورود آنها جلوگيري شد.
نبي‌الله ستاوند ادامه داد: اينجا ايستگاه تكثير گوزن زرد خالدار ايراني است و بازديدكنندگاني مجاز شناخته مي‌شوند كه از اداره كل حفاظت محيط زيست استان نامه بياورند.
مسئول حراست منطقه حفاظت شده دشت‌ناز مياندرود ادامه داد: مردم از جاي‌جاي استان و كشور براي بازديد به اينجا مي‌آيند و به‌جاي نامه هماهنگي از اداره، دفترچه‌هاي راهنماي گردشگري را همراه خود دارند.
وي خاطرنشان كرد: حتي اگر مسئولان حراست بخواهند به همه بازديدكننده‌ها اجازه ورود بدهند هيچ حصاركشي در محوطه داخلي براي حفاظت از اين حيوانات تعبيه نشده است.
به گزارش فارس، همزمان با حضور ما يك كاروان دانشجويي از دانشگاه كردستان براي بازديد مراجعه كردند كه به دليل هماهنگ نبودن با اداره كل حفاظت محيط زيست موفق به اين كار نشدند.
همچنين از بين مراجعه‌كنندگان شهروندي كه همراه با خانواده‌اش براي استفاده از اين محيط مراجعه كرده بود با گله از مسئولان گردشگري و محيط زيست به خاطر عدم هماهنگي به خبرنگار فارس گفت: يك خانواده سه نفره كه بعدازظهر يك روز تعطيل خود را مي‌خواهند با بازديد از حيات وحش بگذرانند چطور مي‌توانند خود را از نامه‌نگاري اداري معاف ببينند.
شهروند ديگري نيز در گفت‌وگو با فارس از مسئولان خواست با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم هم به صنعت گردشگري كشور كمك كنند و هم براي اوقات بيكاري مردم و جوانان منطقه كاري بكنند.
منطقه حفاظت شده دشت ناز مياندرود با مساحت 55 هكتار مكان تكثير گوزن زرد خالدار ايراني است كه در حال حاضر 28راس از اينگونه جانوري در آنجا نگهداري مي‌شود