کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    به نظر شما این مرجان مرده? یک هفته س این شکلی مونده
    داداش تو این عکسی که انداختی بخش زنده ای دیده نمیشه و فقط پایه سنگی هست. به نظر میاد که مرجانی از خانواده همر ها باشه که بخش زندش کلا نابود شده و کنده شده. اگه میخای میتونی یک عکس بهتر بذار تا دوستان بهتر نظر بدن.

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    3783
    بله کاملا مرده
    چه نوع همری بوده

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    به نظر شما این مرجان مرده? یک هفته س این شکلی مونده
    اره مرده .ولی یک قسمتش درست معلوم نمیشه فکر میکنی هنوز خراب نشده .ولی چون میگید یه هفته هست این شکلیه پس مرده.ببخشید یه سوال دارم ازتون میشه بگید شما چه نوری استفاده میکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    اره مرده .ولی یک قسمتش درست معلوم نمیشه فکر میکنی هنوز خراب نشده .ولی چون میگید یه هفته هست این شکلیه پس مرده.ببخشید یه سوال دارم ازتون میشه بگید شما چه نوری استفاده میکنید
    ترکیب نور smd با مهتابی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    3444
    سلام
    دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
    میخوام دکور تانکم و عوض کنم و بخاطر داشتن میگو پیستول سنگهارو اوردوز کنم
    حتی شن کف تانک رو هم میخوام عوض کنم. بنظر دوستان میتونم این کارهارو انجام بدم بدون اینکه مشکلی واسه تانک پیش بیاد.
    مشخصات تانکم 540 لیتری که 170 کیلو لایوراک دارم و 2 سال از راه اندازی تانک میگذره.
    با تشکر

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidk نمایش پست ها
    سلام
    دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
    میخوام دکور تانکم و عوض کنم و بخاطر داشتن میگو پیستول سنگهارو اوردوز کنم
    حتی شن کف تانک رو هم میخوام عوض کنم. بنظر دوستان میتونم این کارهارو انجام بدم بدون اینکه مشکلی واسه تانک پیش بیاد.
    مشخصات تانکم 540 لیتری که 170 کیلو لایوراک دارم و 2 سال از راه اندازی تانک میگذره.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز:
    اینکار ها رو میتونید انجام بدید اما صد در صد به ماهی هاتون استرس زیادی وارد میشه و ممکنه دچار بیماری بشن .شما اگه فقط برای خارج کردن میگو پیستول میخواین اینکارو بکنین راه حل های بهتر و اسونتری مثل تله های مخصوص اینکارم وجود داره که اگر نتیجه بخش نبود تنها سنگ های کف اکواریوم که روی شنها قرار دارن رو در نهایت اوردوز و بررسی کنید چون میگوی پیستول در زیر سنگهای کف زندگی میکنه اینکار حداقل باعث میشه شوک باکتریایی کمتری به تانک وارد بشه . بعد از اینکار توصیه میکنم از محلولهای باکتری شرکتهای معتبر به مدت حداقل یک هفته استفاده کنید تا خطر افزایش نیریت و امونیاک کم بشه .اگر میزان مدیای سامپتون به تناسب حجم تانک انتخاب شده اینکار خطرات کمتری داره در غیر اینصورت بهتره ابتدا مدیا سامپتون رو با مدیاهای قوی شرکتی تقویت کنید .استفاده از داروهای ضد استرس برای ماهی ها در حین انجام اینکارم مفیده.
    نکته ی برای خارج کردن سنگها اینکارو در طول شب و تاریکی تانک و به ارومی انجام بدید . به نظرم اگر چند تکه سنگ در گوشه ای از تانکتون برای پناهگیری ماهی ها بذارید بهتر باشه. شنهای کف اکواریومتون رو برای چه هدفی میخواید عوض کنید؟ اینکار به نظرم ضرورتی نداره و سیکل تانک رو میتونه بهم بزنه .توصیه نمیکنم اینکارو انجام بدید
    موفق باشید
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 23rd October 2014 در ساعت 03:14 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    3444
    با تشکر از پاسختون
    شن کف خیلی نرم و ریزه و با تکان خوردن سریع ماهیها بلند میشه و روی لایوراکها و ریفهام میریزه.
    توی سامپ که هیچ مدیای ندارم
    واسه انجام این کارها میخوام مایها و ریفهام و داخل یه ظرف بذارم و بعد از اتمام کار اونهارو انقال بدم به تانک
    البته تو مدت یه هفته یه سیفون 50 درصدی میزنم
    بازم منتظر نظر شما دوستانم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلامدوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنیدمیخوام دکور تانکم و عوض کنم و بخاطر داشتن میگو پیستول سنگهارو اوردوز کنمحتی شن کف تانک رو هم میخوام عوض کنم. بنظر دوستان میتونم این کارهارو انجام بدم بدون اینکه مشکلی واسه تانک پیش بیاد.مشخصات تانکم 540 لیتری که 170 کیلو لایوراک دارم و 2 سال از راه اندازی تانک میگذره.با تشکر
    دوست عزیز کاری که میخوای بکنی شک نکن اگه ماهیات توی تانک باشند نه تنها استرس بهشون وارد میشه بلکه به خاطر تغییرات شدید اب تلفات میدی مخصوصا اگه مرجان وشقایق داشته باشی.بهترین کاراینه که اگه میشه بدون هیچ تغییری میگوها را خارج کنی مثلا روشی که دوستمون در پست قبلی گفت یااینکه اک کوچکی درست کنی به طوری که به همین سامپ وصل بشه وکلا این اک را جدا کنی ویا اگه رف داری گیاها را خارج کنی وماهیها را اونجا بریزی.ولی بهتره بازم اگه روشی باشه که بدون هییچ تغییری در اک بشه خیلی بهتره واین کارها بازم ریسک داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    3444
    ممنون دوست عزیز
    الان 2 ساله که با این پیستولها کاری نداشتم و خیلی بزرگ شدن
    دیگه میترسم که بلایی سر ماهیام بیارن و صدای تق تقشون چنان بلنده که گاهی وقتها فکر میکنم شیشه تانک میخواد بشکنه. واقعا نمیدونم چیکار کنم
    از این تله خرچنگهای jbl که نسیم یاس داره بگیرم میتونم پیستولها رو شکار کنم؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    ممنون دوست عزیز
    الان 2 ساله که با این پیستولها کاری نداشتم و خیلی بزرگ شدن
    دیگه میترسم که بلایی سر ماهیام بیارن و صدای تق تقشون چنان بلنده که گاهی وقتها فکر میکنم شیشه تانک میخواد بشکنه. واقعا نمیدونم چیکار کنم
    از این تله خرچنگهای jbl که نسیم یاس داره بگیرم میتونم پیستولها رو شکار کنم؟
    ارزش امتحان کردن رو داره ابتدا از اون تله ها استفاده کنید که ان شا الله با همون بتونید پیستولها رو خارج کنید .
    با توجه به اینکه ظاهرا در اکواریومتون ریف هم دارید ریسک اینکار برای ریفها هم خیلی زیاده چون تغییرات پارامترهای ابتون و جابه جا کردن ریفها میتونه باعث اسیب رسیدن بهشون بشه. با توجه به حجم بالای سنگ و اکواریوم بزرگ واینکه هیچ مدیایی در سامپ ندارید بهتره از کار صرف نظر کنید .شن های کف رو میتونید یه لایه برداری کنید و هنگام سیفون یک لایه از روی انها رو خارج کنید و دوباره یه لایه روی اون رو شن بریزید . برای سامپ هم از مدیاهای مناسب استفاده کنید به پایداری ابتون کمک میکنه مدیاهای باکتری ساز شرکتی در حجم کم الان در بازار وجود داره .
    اکواریوم ریف به پایداری نیاز داره و اگر بازم سنگها رو خارج کردید مراقب تغییرات دمای ابتون و شوری اون باشید . سیفون هم که حتما بعد این تغییرات انجام بدید ولی نه 50 درصد در یک مرحله بلکه 15 تا 20 درصد رو در فاصله های زمانی چند روز از هم انجام بدید .
    موفق باشید

صفحه 754 از 1093 نخستنخست ... 254654704735736737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757758759760761762763764765766767768769770771772773804854 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)